Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pre gramofonowe są słabe co do zasady w Makach, z braku laku może być, na dłuższą metę ja bym nie dał rady :).

 

Szkoda tylko że mamią pt. klienta tymi wszystkimi wyalazkami , a tak w rzeczywistości działanie ich jest mocno ograniczone żeby nie rzec ułomne i do bani. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc 550 czy MCD 550 .

Ja też tak gram z Denona 3300 ,z wyjśćia regulowanego na monoblokach . Jednak w przypadku gdy używa się kilku źródeł , a gram na integrze lampowej z jednym wejściem (''minimalizm elekrtoniczny'') to pre jest niestety nieodzownym elementem .

Właśnie dlatego poszukuję takiego preampu który miałby w sobie dobrego Daca i porządny Phono Stage, na MC coby uniknąć kilku niepotrzebnych połączeń (minimalizm).

Poza tym mam dość ciągłego przełączania kabli z jednego na inne źródło. No i planuję pójść w dzielonkę , i tu właśnie jakieś porządne pre było by podstawowym krokiem w tym kierunku .

Mc 550 czy MCD 550 .

Ja też tak gram z Denona 3300 ,z wyjśćia regulowanego na monoblokach . Jednak w przypadku gdy używa się kilku źródeł , a gram na integrze lampowej z jednym wejściem (''minimalizm elekrtoniczny'') to pre jest niestety nieodzownym elementem .

Właśnie dlatego poszukuję takiego preampu który miałby w sobie dobrego Daca i porządny Phono Stage, na MC coby uniknąć kilku niepotrzebnych połączeń (minimalizm).

Poza tym mam dość ciągłego przełączania kabli z jednego na inne źródło. No i planuję pójść w dzielonkę , i tu właśnie jakieś porządne pre było by podstawowym krokiem w tym kierunku .

 

Oczywiście, że MCD 550 - sorry za pomyłkę ( literówka z pospiechu)

No tak, ale nie odpowiedziałeś jednoznacznie czy pre wnosi coś dobrego do brzmienia czy raczej nie ? Funkcjonalność tak jak pisałem nie interesuje mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oczywiście, że MCD 550 - sorry za pomyłkę ( literówka z pospiechu)

No tak, ale nie odpowiedziałeś jednoznacznie czy pre wnosi coś dobrego do brzmienia czy raczej nie ? Funkcjonalność tak jak pisałem nie interesuje mnie

 

Hmmm, trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie mam pre.

Biorąc na logikę każde kolejne urządzenie zapięte w tor coś od siebie wnosi i wydłuża przebieg sygnału co powoduje jakieś tam mniejsze lub większe zniekształcenia. Teraz tylko zależy od tego na ile precyzyjnie wykonane jest ustrojstwo , im lepsze podzespoły i krótsze przebiegi sygnałów z jak najlepszą wydolnością obwodów tym lepiej dla dźwięku.

Oczywiście że najkorzystniej bez udziału pośredników w torze, ale jak się nie da, no to mus.

Z tegoż to powodu caluję w najlepsze i najbardziej renomowane marki , z drugiej strony czy można im zaufać? Czytając to form mam coraz większe wątpliwości co do jakości wykonania dzisiejszych urządzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Posiadam Focal electra 1028 be.

Czy połączenie ich z ma8000 to dobry pomysł ?

Proszę o wszelkie sugestie

Pozdrawiam

 

Kupiłem MA8000 po odsłuchaniu wielu różnych wzmacniaczy zintegrowanych. Jak jest potrzebne to zrobię listę :). MA8000 zmieniłem dopiero jak trafiły do mnie na odsłuch MC601. Dla mnie to super integra ale najlepiej posłuchać we własnym pomieszczeniu. Pewnie nie będzie problemu z wypożyczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Doczekaliśmy się nowej Integra, właśnie weszła MA9000, jako typowa Integra Mcintos.

 

Masz rację, że jest typowa;-) Jakoś nie widać wizualnych różnic w porównaniu z MA8000. Z wyjątkiem tego stylizowane Mc w kształcie radiatorów.

ma9000-angle-left-high-background-hi-res.jpg?w=940

 

Dobra informacja jest taka, że będzie można negocjować lepsze ceny na MA8000 a to świetna integra.

 

MA9000 ma ciekawostkę, wymienny moduł DACa, który będzie można upgreadować wraz z rozwojem technologii cyfrowej.

 

Ja akurat uważam, że Wzmaka McIntosha lepiej kupić w wersji bez wbudowanego DACa co tylko zwiększa atrakcyjność MA8000.

 

Cena MA9000: 10500 USD w USA bez kosztów transportu i VAtu...co w Polsce oznaczać będzie zapewne 55 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Teraz jest moda na wsadzanie modułów DACa do wzmaka i dlatego wypuścili MA9000. Klient żąda i klient ma.

McIntosh idzie nawet o krok dalej i swoje przedwzmacniacze gramofonowe(np. MP1100) wyposaża w moduły ADC, żeby miłośnicy winyli mogli swoje drogocenne zbiory własnym sumptem digitalizować.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerujesz, że w końcówkach mono będę wejścia na DAC lub złącza USB? : )

 

Kto wie, ludziska mają teraz wybujałe oczekiwania:). Rozwój plikograjów wszystko może spowodować.

 

...czyli moc ta sama co i w modelu oczko niżej.. a cena pewnie trochę wyższa.. :-)

 

Cena będzie wyższa ale nie jakoś dużo, w końcu w cenie MA9000 masz wewnętrznego DACa. Do krytycznych odsłuchów zapewne lepiej zastosować firmowy CD ale na pewno ten wbudowany DAC przyda się do podłączenia różnych innych urządzeń, jak dekoder telewizyjny czy odtwarzacz DVD/blu ray...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie forumowiczów. Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie odnośnie kolumn, ale to już nieistotne. Zakupiłem Sonus Faber Amati Homage i.... i wymiotło wszystko czego słuchałem wcześniej czyli Thiel CS 3.7, Martin Logan Summit, Dynaudio C4. Temat kolumn uważam za zamknięty ( na parę lat ), ale ponowię pytanie dotyczące przedwzmacniacza a mianowicie: czy porównywaliście brzmienie swojego systemu z przedwzmacniaczem i bez niego ? Pytam o podłączeniu CD z regulowanym wyjściem bezpośrednio do końcówki mocy. Dodam, że funkcjonalność mnie nie interesuje bo słucham tylko CD i nie zamierzam podłączać innych źródeł. Chodzi tylko i wyłącznie o brzmienie z pre i bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dołączam do klubu z nowiutkim MA8000 ������

Kolejny etap to poszukiwanie gramofonu.

Co proponujecie ?

Czy mt5 Maca to dobry wybór ? Może inna marka ?

W tej chwili poza tygodniowym MA 8000 mam tylko electry 1028

Reszta małymi kroczkami bez pośpiechu ������

 

Tak jak tu już napisano świetny gramofon to VPI Prime. Wybitnie dobra relacja ceny do jakości jak na dzisiejsze szalone ceny w hajendzie. No i jako posiadacza MACa dostaniesz na pewno dobrą zniżkę od dystrybutora VPI;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.