Jump to content
Marek B.

McIntosh Club

Recommended Posts

[skoro piszesz w temacie o McIntoshach to domyślam się, że chodzi o integrę MA6900? Jeżeli tak, to bywa na allegro. Gość nie sprzedał już od wieeelu miesięcy więc może warto się odezwać. Jeżeli nie musi być 6900, to Bartek (kolega z sąsiedniego forum) sprzedaje MA6600 - teoretycznie oczko niżej ale może warto sprawdzić taką alternatywę?

Miałem przyjemność słuchać obydwu integr. Moim zdaniem 6900 to duży krok naprzód w porównaniu do 6600.

Przez Ciebie Marku tak bardzo podobają mi się MC. Po co pokazywałeś mi swoją świątynie audio hehehe. Różne są opinię o tym MA6900, niektórzy piszą, że jest nawet gorszy od Krella S300, a niektórzy, że bardzo dobry. Mnie zawsze intryguje ta marka i chciałbym kiedyś oglądać te logo w swoim systemie.

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor: Benq W1070::: Amplituner: Denon AVR X3300 Kolumny Dolby Atmors 5.1.2: Focal Chorus 826V (front), 705V (tył, sufit), CC800V (centralny), SW800V (Subwooferr)

Przez Ciebie Marku tak bardzo podobają mi się MC. Po co pokazywałeś mi swoją świątynie audio hehehe. Różne są opinię o tym MA6900, niektórzy piszą, że jest nawet gorszy od Krella S300, a niektórzy, że bardzo dobry. Mnie zawsze intryguje ta marka i chciałbym kiedyś oglądać te logo w swoim systemie.

Jak byłem w Twoim wieku (czyli kilkanaście lat temu) to marka McIntosh kojarzyła mi się z drogim sprzętem, którego używają dla szpanu amerykańskie gwiazdy rocka. Tak było do momentu, gdy posłuchałem. Po wielkich namowach zresztą...

Nie słyszałem C-40, ale posiadam C-46 i jestem zadowolony. Daje taki miękki, pełny dżwięk.

Słuchałem też C-48, ale to już inna bajka. C-50 pewnie też...

Prosze o opinie,polaczenie wzm MC-275 z Guarneri Memento?wiem ze z Jadisem DA88s jest super ,ale jest uzywany dalej za drogi, a uzywany MC-275 kosztuje polowe!czy ktos sluchal w tym zestawie maka z Memento?

Drodzy klubowicze - Macie pomysł czym napędzić B&W 801 ew. 800 - seria D?

Drodzy klubowicze - Macie pomysł czym napędzić B&W 801 ew. 800 - seria D?

podłącze się pod to pytanie . Czy miał ktoś może styczność z MC302. Mam nowy pomysł na elektronikę do moich 803 i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór ??

there are no answers, only choices ....

Kolumny B&W serii 800 + klocki Maka to często spotykana konfiguracja. Można więc wnioskować, że tragedii nie będzie...

Prosze o opinie,polaczenie wzm MC-275 z Guarneri Memento?wiem ze z Jadisem DA88s jest super ,ale jest uzywany dalej za drogi, a uzywany MC-275 kosztuje polowe!czy ktos sluchal w tym zestawie maka z Memento?

Gdzies już pisałem,że McIntosh z Guarneri to nie jest dobre połączenie,chcesz niedrogiej lampy,spróbuj,któregoś VTL,zresztą ten sam dystrybutor co McIntosha.

Gdzies już pisałem,że McIntosh z Guarneri to nie jest dobre połączenie,chcesz niedrogiej lampy,spróbuj,któregoś VTL,zresztą ten sam dystrybutor co McIntosha.

P.S.

Dwa miesiące temu pytałeś o konfigurację z Sonusami,coś posłuchałeś,masz jakieś wnioski,czy dalej kombinujesz bez próbowania?

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

P.S.

Dwa miesiące temu pytałeś o konfigurację z Sonusami,coś posłuchałeś,masz jakieś wnioski,czy dalej kombinujesz bez próbowania?

Tak przesluchalem na" mokro" polaczenie Memento+Jadis i bylo super,ale nie chca zejsc z cena za 88s!a ja najwiecej moge zaplacic 50%! od ceny nowego!trzeba poczekac,Sonusy Memento tez chodza po 6000€ a ja znalazlem 2.5letnie za 4500€.Tak ze bede czekal, bo boje sie kupowac cos innego i pozniej sie rozczrowac,jeszcze poszukam na forach zagranicznych co oni jeszcze podczepiali pod Memento.

Posłuchaj jak mówiłem VTLa,pożycz tego Maca 275,jeden dystrybutor,więc wygoda.

Zdobędziesz kolejne doświadczenie i będziesz wiedział co dalej :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Witajcie! :)

No i stało się.

Na koniec września udało mi się w końcu zakupić używany preamp Maka C-2300 do końcówki mocy MC-2102.

To pudło gra tak, że kopara mi opada! :)))

post-22128-0-85171100-1318834950_thumb.jpg post-22128-0-81173400-1318835009_thumb.jpg post-22128-0-23583500-1318834980_thumb.jpg post-22128-0-65433700-1318835324_thumb.jpg

Mam pytanie.

Czy C-2300 i MC 2102 są zbalansowane?

CZy jest sens łączyć mój sprzęt po XLRach, czy po RCA???

L.G. life is BRUTAL...

Witajcie! :)

No i stało się.

Na koniec września udało mi się w końcu zakupić używany preamp Maka C-2300 do końcówki mocy MC-2102.

To pudło gra tak, że kopara mi opada! :)))

post-22128-0-85171100-1318834950_thumb.jpg post-22128-0-81173400-1318835009_thumb.jpg post-22128-0-23583500-1318834980_thumb.jpg post-22128-0-65433700-1318835324_thumb.jpg

Mam pytanie.

Czy C-2300 i MC 2102 są zbalansowane?

CZy jest sens łączyć mój sprzęt po XLRach, czy po RCA???

Ja uważam, że do zastosowań domowych w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy XLR-ami, niezależnie od sprzętu. Chyba, że masz swoje klocki oddalone o więcej niż 10 metrów ...

Też mi się tak wydaje, żeby głowy sobie nie zawracać tymi XLRami. :)

kable RCA będą praktyczniejsze, bo bedę mógł nimi pospinać inne klocki.

..a po za tym Transparent Music Link Ultra będzie tańszy w wersj RCA, niż ten sam w wersji XLR. :)

Chociaż teraz na kiepskich kablach RCA sprzęcior gra niesamowicie! :)))

Nie wiedziałem, że przedwzmacniacz tyle daje w systemie. :0

L.G. life is BRUTAL...

Ja uważam, że do zastosowań domowych w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy XLR-ami, niezależnie od sprzętu. Chyba, że masz swoje klocki oddalone o więcej niż 10 metrów ...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Według mnie powielasz tylko mity.

To jakiś nieprzemyślany wpis,bo zarówno Marku kable transparenta rca jak i xlr sa strojone puszkami-nie wpływa to więc na utrate sygnału pomimo

znacznych długości konektu.Przy innych kablach ta strata istnieje.....tylko czy to tak znacząco odbija sie na jakości przekazu?

Własnie po to powstały konekty z puszkami-bo w Ameryce to salony maja ponad 100 metrów.

Edited by stary audiofil

Lepiej w kącie trzepać prącie niźli Maca focić w dąsie...

Też mi się tak wydaje, żeby głowy sobie nie zawracać tymi XLRami. :)

kable RCA będą praktyczniejsze, bo bedę mógł nimi pospinać inne klocki.

..a po za tym Transparent Music Link Ultra będzie tańszy w wersj RCA, niż ten sam w wersji XLR. :)

Chociaż teraz na kiepskich kablach RCA sprzęcior gra niesamowicie! :)))

Nie wiedziałem, że przedwzmacniacz tyle daje w systemie. :0

Jeśli masz kiepski rca to pożycz od kogoś obojętnie jakiego XLR i podłącz go.Inaczej nie sprawdzisz jak gra Twój sprzęt na tych kablach.Obyś doznał kolejnego olśnienia.

,

Witam.

Olśnienie jak olśnienie, ale to jest mój pierwszy w życiu już taki poważniejszy wzmacniacz dzielony :)

Co do tych połączeń XLR, to słyszę,że ma to sens wtedy, jeśli cała konstrukcja sprzętu jest od początku do końca zbalansowana. (BAT, niektóre klocki MAKA)

Ale nic sprawdzić nie zaszkodzi,jak będzie lepiej po RCA, czy po XLR.

Podobno po XLRach gra głośniej.

Edited by Wierza34

L.G. life is BRUTAL...

Nie wiecie czego z Maka będzie można posłuchać na Audio Show?

Szukałem na stronach audioshow.pl i HI FI Clubu, ale nic nie znalazłem.

Bedzie mcintosh 4x 601 w bi-ampingu,oraz dwumetrowe kolumny mcintosha.

Stary audiofilu! Czy Ty mówisz poważnie, czy - jak zwykle - żartujesz?

Stary audiofilu! Czy Ty mówisz poważnie, czy - jak zwykle - żartujesz?

Tak poważnie i to bardzo jak lubie Elberotha.....chociaż on o tym nie wie,bądz nie zdaje sobie z tego sprawy!!

Poza tym przyjedż to sie sam przekonasz,że stary ma zawsze rację w tym co mówi...tylko moderacja tego nie docenia))