Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Powaliło mnie i nie mogę się podnieść, dźwięk potężny, niesamowita scena muzyczna i szczegółowość, napiszę więcej jak się sprzęt wygrzeje, bo z każdym dniem gra jeszcze lepiej.

 

 

Brawo i o to chodzi. Czy MA 8000 to MA7000 wzbogacony o dac?czy poczyniono głębsze zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dopisze z monoblokami mc501 i pre c2200

od razu tez zapytam - jakis pomysl na okablowanie by dzwiek uczynic pelniejszym i zlikwidowac czasami pojawiajace sie ostrosci na gorze?

obecnie jest to to polaczone po xlr equilibrium turbine i glosnikowych nordost heimdall 2

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dopisze z monoblokami mc501 i pre c2200

od razu tez zapytam - jakis pomysl na okablowanie by dzwiek uczynic pelniejszym i zlikwidowac czasami pojawiajace sie ostrosci na gorze?

obecnie jest to to polaczone po xlr equilibrium turbine i glosnikowych nordost heimdall 2

 

kable dobre do zmulonych wzmaków.

U Ciebie w/g mnie obu powinieneś się pozbyć tzn. sprzedać.

Kup mita 770 głosnikowego

Natomiast xlr-y transparent ultra wystarczą w pełni.

Powinieneś się w 10000 zmieścić-te co posiadasz sprzedaj-dużo nie dołozysz,a bedziesz miał zupełnie inny system(brzmienie)

Lepsze kable zapewnią jeszcze lepsze granie-mam 601,pre 500 dzielona i cd 1000 combo.kondycjoner mac 1500.

Kable mam do tego niezłe tzn xlr.transparent ref xl z dedykacją do lampy,głośnikowe transp. ref xl z dedykacją do lampy,a to dlatego,ze

jak podłącze thiele 3.7 wtedy jest dość miękko i brak wyostrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA - wiekie dzięki za propozycje okablowania. Pewnie zajmie chwile skompletowanie tego zestawu kabli ale pójdę w tę stronę. Już mała próba z MIT Shotgun po RCA które mam w domu, pokazała że można nadać temu zestawowi ciekawszą sygnaturę. Też gram z Thielami 3.7 więc zmierzam do tego samego - grać płynniej, miękko i bez wyostrzeń.

 

Twój zestaw to top McIntosha ale mam pytanie, może będziesz się orientował co do pre z niższej półki. Czy Twoim zdaniem warto przeskakiwać z 2200 (już wymieniłem lampy na bugle boya jak kiedys juz o tym pisales) i dorzucic do nowego 2500 czy raczej brzmieniowo to byłaby mała zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pre 2200 to najlepiej sie sprzedające pre w historii firmy-bardzo dobre urządzenie.

Jak zmieniać to tylko na dzielonkę-nie ma co dalej dyskutować ,bo nie ma o czym)

a zmiana na gorsze Cię chyba nie interesuje..................prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy tańsze integry Maca są warte zainteresowania ,5200 6700' ,może ktoś wie jak wypadają w porównaniu do końcówki 275. Z góry dziękuję za ewentualne sugestie.

 

5200 to integra z daczkiem za 20000 o wadze 17 kilo z pre phono mm.

Dla mnie to urządzenie jest dobre jak ktoś słucha okazyjnie z plikow,cudow tu nie oczekujmy,urzadzenie w/g ogólnie dość slabe mocowo 100wat.

6700 to integra z autoformerami o mocy 200 wat z mozliwościa podpiecia modułu tunera.

Obie konstrukcje to tak w/g mnie nie pozwola słuchac na wysokim poziomie,ale jakie kto ma wymagania tego nie wiemy.

Tu producent podszedł do tematu badając rynek,chociaz urzadzenia są dość powiedziałbym specyficzne-muszą komuś podpasować funkcjonalnie

wtedy kupi,ponieważ wybór to musi być swiadomy,a sam zakup pokrywać się z oczekiwaniami potencjalnego klienta.

Natomiast końcowki 275 to sprawa dość złozona jest-ponieważ są legenda i grają bardzo dobrze.......jak włozymy odpowiednie lampy.

Wersje 2x75 wat zaczeto produkować w 1961 roku...........potem były nastepne.

Kiedyś była wersja ku pamieci prezesa Gordona Gow-całkiem inna budowa inne lampy,aby uzyskać lepsze wzmocnienie po xlr-ach-taki szczegół.)

Te wzmacniacze nie zagraja z byle czym,a względem integr sa kilkakrotnie lepsze,ale mamy do czynienia z jednym mankamentem.

Najlepiej graja ze starymi tungsolami 6550,których ciężko zdobyc i są dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Szacowne Grono!

 

chciałem się wpisać do klubu z C48 + MC452. Zacny sprzęt na którego bazie zamierzam zbudować równie zacny zestaw stereo, odpowiadający klasie tych klocków.

 

Koncentruję się teraz na niełatwym wyborze kolumn, mając póki co do dyspozycji tylko OPPO 105D jako źródło plików i DAC wbudowany w OPPO oraz DAC wbudowany w C48....

 

Który DAC wg Was będzie lepszy? Uprzejmie proszę o obiektywne opinie...:)

Czemu pytam zamiast samemu przetestować? Nie mam póki co dobrych kabli i nie wiem czy do tego miernego duetu lepiej kupić porządną cyfrę COAX czy analogowe XLRy...

Doradzicie coś? Na razie, przejściowo, nie ma opcji żebym kupił lepsze źródło plików czy lepszy DAC, bo wszystko pójdzie na kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ma pytanie do LorinSi jakiej muzyki kolega słucha i czy ma już kolega jakieś wybrane kolumny

do tego zestawu czy może kilka typów kolumn do przesłuchania.Robił może kolega porównania

między c48 a c50 jeżeli tak to czy były jakieś różnice na korzyść którego przedwzmacniacza.

Pytam ponieważ posiadam końcówkę MC452 i w oparciu o nią będę budował system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko teraz idzie na dobre kolumny po to, żeby za pare miesięcy wszystko poszło na dobrego Daca i zrodlo plików! Jestem zwolennikiem dużych kroków!:)

 

Muzyki bardzo róznej, chociaż zaczynam sobie zdawać sprawę ze im jestem starszy, tym spokojniejsza i bardziej nastrojowa wole....

 

Nie słyszałem c50 ale z tego co ludzie piszą to różnic sonicznych z c48 nie ma, tylko trochę większa funkcjonalnosc...

Słuchałem natomiast c500 na tranach. Było trochę lepiej ale nie na tyle, żeby to było warte tej różnicy w cenie.

Założenie było zatem takie żeby zostać z C48 jako docelowym pre.

No ale po tym co usłyszałem co z moja końcówka robi b drogie pre Koda K-15, wcale już nie jestem pewien czy pre Macka to najodpowiedniejszy wybór docelowy...:)

 

Co do kolumn, zastanawiam się nad WA Sabrina (już słuchałem - super), SF Amati, może coś z nowej serii B&W800 D3 a może VA.... Dużo jeszcze odsłuchów przede mną. Jakieś sugestie, co dobrze się zgrywa z Mackiem? Ma być ciepło, ale nie kluchowato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorin a łączyłeś Oppo bezpośrednio z końcówką mocy włączając jego regulację poziomu?

 

Szczerze mówiąc nie, ale poprzedni właściciel podłączył mi bezpośrednio CD Macka z regulowanym wyjściem i było jednak znacznie gorzej niż z udziałem C48

 

Ja się z z Oppo i Mackiem jeszcze pobawię bo tak się wypłucze teraz na kolumny ze chwilowo na lepsze zródło i DAC i tak nie styknie, tyko jakieś porządne kable kupie.

 

Jakiś pomysł na XLR do Macka z dobrym dociążonym, pełnym ale tez dość detalicznym brzmieniem bez obciętej gory? Jakoś nie mogę żyć bez cykających talerzy...:)

Myślałem o Harmonix 101 GP.... Co Wy na to? Jakieś inne sugestie do ok 2-3 kpln z rynku SH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dzięki. Rada może i dobra, ale na moim obecnym, praktycznie zerowym etapie, chciałbym się jednak zdać na bardziej sprawdzone i znane konstrukcje, których określona sygnatura, pokrywa się mniej więcej w opiniach wielu recenzentów.

 

NIe mówię nie polskim kablom, ale to nie ten etap po prostu. Jak zbuduję cały porządny system oparty na Macku ale z docelowymi kolumnami i źródłem, to wtedy chętnie je potestuję.

Póki co, z moim żadnym doświadczeniem, biorę pod uwagę tylko znane marki po których mogę z grubsza oczekiwać takiego grania jak są opisane i przy odsprzedaży których nie będzie problemu....

Edytowane przez LorinSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

mam pytanie

w jaki sposob prawidlowo podlaczyc preamp mcintosha aby wykorzystac go w kinie domowym.

 

z tego co sie orientuje pre c2200 c2300 i c2500 ma mozliwosc zasilania 3 koncowek mocy, co wrecz kusi zeby wykorzystac to w kinie domowym.

 

mam takie 3 monobloki, 2 z nich dzialaja normalnie i zasilaja glowne kolumny prawa lewa przod (w kinie domowym). sygnal do nich idzie poprzez preamp mcintosha (u mnie wejscie nr 8 svr) z apmlitunera / procesora kina domowego (main out).

jako wyjscie z przedwzmacniacza mam wyjscie main (xlr). w preampie mam ustawione, ze wejscie, ktorym spiety jest procesor kina domowego z preampem jest pass trought.

 

niestety nie natomiast uzyskac dzwieku na centralnym. w jaki sposob to osiagnac?

 

czy do

 

mam pytanie

w jaki sposob prawidlowo podlaczyc preamp mcintosha aby wykorzystac go w kinie domowym.

 

z tego co sie orientuje pre c2200 c2300 i c2500 ma mozliwosc zasilania 3 koncowek mocy, co wrecz kusi zeby wykorzystac to w kinie domowym.

 

mam takie 3 monobloki, 2 z nich dzialaja normalnie i zasilaja glowne kolumny prawa lewa przod (w kinie domowym). sygnal do nich idzie poprzez preamp mcintosha (u mnie wejscie nr 8 svr) z apmlitunera / procesora kina domowego (main out).

jako wyjscie z przedwzmacniacza mam wyjscie main (xlr). w preampie mam ustawione, ze wejscie, ktorym spiety jest procesor kina domowego z preampem jest pass trought.

 

niestety nie natomiast uzyskac dzwieku na centralnym. w jaki sposob to osiagnac?

 

czy do tego potrzeba procesora kina domowego mcintosh i spiecia go z preampem zlaczem passtrouh?

Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Miałem na odsłuchu to :) czyli MA8000. Dźwięk był bardzo dobry i się zastanawiam czy brać czy jeszcze czegoś szukać? Poza tym żonie wygląd bardzo się podobał :)

 

IMG_0070.jpg

korzystaj, bo a noz sie zona rozmysli ;-)

a tak na powaznie, jesli nie chcesz isc w rozwiazania dzielone, to imho jest to b. fajny wybor.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mA8000 chcesz kupic nowe czy masz dobra oferte na uzywane.

 

Jak nowe to moim zdaniem za podobny pieniadz lepiej kupic lekko uzywana koncowke Mc452 i ktorys z dedykowanych pre do niej.

Przepasc jakosciowa vs integry (wszystkie powyzsze) od razu slyszalna. Wiem bo sam stalem pare mies temu przed tym samym wyborem...:)

 

Niestety w miare jedzenia apetyt rosnie i teraz chetnie wymieniłbym Mc452 na monobloki i C48 na wyzsze pre

 

Moim zdaniem wypasione integry sa przewartosciowane - jedyna zaleta to oszczednosc miejsca i oszczednosc na kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czy słuchał któryś z was tych nowych przedwzmacniaczy c52 lub c47.

 

Rozmawialem z Mcintoshem n/t ew wymiany C48 na C52, twierdzi ze w samym analogu jest minimalnie lepszy i jednym rozsadnym powodem wymiany moglby byc tylko lepszy dac.

Na moj argument, ze szukam przede wszystkim jakosci w Pre, wskazal C1100 jako jedyna opcje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Miałem na odsłuchu to :) czyli MA8000. Dźwięk był bardzo dobry i się zastanawiam czy brać czy jeszcze czegoś szukać? Poza tym żonie wygląd bardzo się podobał :)

 

IMG_0070.jpg

 

Kiedyś czytałem ze te Integry sa na równi Pre+Monobloki, przede wszystkim Mak to dynamika, rozdzielczość i bardzo dobra średnica

nie szukaj jakichś wynalazków, to dobry sprzęt i na lata,

TUTAJ poczytaj o MA7000

 

Witam.

Panowie czy słuchał któryś z was tych nowych przedwzmacniaczy c52 lub c47.

 

Ja mam C47, myślałem długo, miałem kupić najpierw C50 ale nie pasował mi wygląd, tzn, jest ładny gdy stoi wieża w pionie, u mnie stoi w poziomie i chce kupić jeszcze CD player który jest "identycznym" wzornictwem, to mi pasuje,

wybrałem nowy produkt, jak widać po historii tej marki ze nowsze produkty podnoszą tez poziom jakości dźwięku.

ciekawostka jest to ze DAC-a w C47 rozpoznaje jako C52, :-), oznacza ze jest identyczny,

ciekawi mnie jeszcze czy C52 to tylko wyświetlacze ze wskaźnikami, korektor ( gdzie i tak słucham przy ominięciu ), wyjścia/wejścia i tyle. czy to nie ten sam produkt, bo parametry ma identyczne

 

Niestety nie porównywałem z innymi pre tej marki, jedynie z Advance Acoustic który jest sporo tańszy ale w brzemieniu tez jest spora rpznica,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.