Skocz do zawartości
IGNORED

TONSIL - Reaktywacja


mlb

Rekomendowane odpowiedzi

Wernen, tak dla jasnosci. Zazwyczaj osoby, nie jak piszesz "co maja", ale te ktore sa po programie MBA sa absolwentami wydz. zarzadzania i admisnistracji. Broy nadal broi bez sensu, a ty wernen badz lepszy i zamien "co" na "ktorych". "Znam chlopa-broya co ma cztery swinie" i "Znam chlopa-broya, ktory ma piec swin" - Ktory chlop-broy jest lepszy? Natomiast co do zakl. Tonsil, obecny prezes ma rzeczywiscie imponujaca rezydencje w Napa Valley.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dyskusja jest nader ciekawa, tylko szkoda, że schodzi na tak nieciekawe tematy jak studia MBA. Co do kwestii zasadniczej to bardzo będę się cieszył jeżeli Tonsilowi uda się utrzymać na rynku. Jego istnienie to nie tylko dobre kolumny ale i miejsca pracy, przyrost produkcji krajowej, czy korzystne saldo obrotów z zagranicą. Uważam, że należy dbać o polski przemysł.

Co do jakości głosników Tonsila, to popieram wernena. Uważam, ze brzmią lepiej niż tanie Vify czy SS. Przy czym należy uwzględniać relację cenową. Tania Vifa, to drogi głosnik Tonsila. Uważam też, że firma ma olbrzymie mozliwości rozwoju. Nie od dziś wiadomo, że Polska mądrych ludzi ma. I raczej nie chciałbym aby budowali kolumny w oparciu o obce głośniki.

Co do marketingu i strategii sprzedaży, to w mojej ocenie Tonsil ma wszystko, żeby wykościć konkurencję: dobre przetworniki, tanią siłę roboczą, wypracowane kanały dystrybucji i potężny rynek... kina domowego. Wystarczy posłuchać zestawów Kody po 3 tys i porównać je z produktami Tonsila, np. pięć podstawkowców maestro + subwoofer. Ja byłem pod wrażeniem a i wygląda to tak, że nie wstyd w salonie to wystawić. Seria excellent mi się nie podobała ale już "patyczaki" (nie pamiętam nazwy) były ok.

W mojej ocenie pies jest pogrzebany nie w tym, że produkt jest zły ale w tym, że nik nie potrafi bądź nie chce go sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovajazz> Wydaje się że Panowie z Tonsilu przeczytali opinię o tonsilu na forum gdyż zadałem sobie nie tak dawno trud i napisałem do działu marketingu firmy z prośbą o przeczytanie uwag forumowiczów,otrzymałem krótką odpowiedz z podziekowaniem i zapewnieniem że w/w opinie zostaną przeczytane.

 

Teraz trochę z innej beczki , wiem że można zrobić na głosnikach tonsilu fajnie brzmiące kolumny,udało sie to kiedyś mojemu koledze. Dzięki tym kolumnom zainteresowałem się hi-fi , ten dzwięk pamietam do dzisiaj jako niezwykle muzykalny i przestrzenny,po raz pierwszy zrozumiałem że dobrze dobrane i wysokiej jakości elementy zwrotnicy mogą "wycisnąć" z tych głosników całkiem spory potencjał. Kolega pracował na politechnice łódzkiej i miał dostęp do aparatury pomiarowej.Głosniki były parowane pod względem parametrów a zwrotnice wielokrotnie odsłuchiwane i przerabiane. Kolega przerabiał znajomym i znajomym znajomych kolumny i wzmacniacze ( najczęściej WS-y) które dopiro wtedy stawały się "audiofilskie".

Zdecydowanie MOŻNA z tych głosników zrobić kolumny .....ale potrzeba do tego ludzi z pasją i UCHEM a nie kiepskich dezajnerów.

Jestem przekonany że jesli tylko zostanie zbudowana kolumna o ciakawym i dobrym brzmieniu to zostanie ona zauwazona przez audiofilów w Polsce.

Może warto zatrudnić w firmie człowieka który jest w stanie to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Własnie w Polsce "mają" - np. MBA. A zamiast "mieć" powinni najpierw "umieć".

 

"antoś" - z tym wzornictwem chyba nie tak źle - np. zestaw KD Proton. Ciekawa rzecz, ale raczej "anty-audiofilska". Moi znajomi tez przerabiali kolumny Tonsila - mniej lub bardziej po amatorsku i ja też coś montowałem na tych głośnikach. Jak zauważył - "owidiusz9" są całkiem niezłe, gdybym tak nie uważał nie bawiłbym się nimi, bo dostępność niewiele droższych głośników jest dość duża. Niestety Tonsil ten sektor też zaniedbuje. Wydaje mi się że przyczyna może też być w zbyt rozległym asortymencie i trudności ze sfinansowaniem całej produkcji - stąd takie "rzucanie się" producenta i działanie "kampaniami produkcyjnymi". Co też źle wpływa na budowanie marki i kształtowanie rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Problem leży mam wrażenie w tym, że Tonsil UWAŻA, że właśnie robi rzeczy na krajowy rynek i dla masowego klienta. To że te rzeczy są na rynku kompletnie pomijane zapewne jest odbierane jako "rynek się nie zna". Tak samo przypuszczam że zestawy z serii Elegance (czy tam excellence, nie wiem, w sklepie tego nie widziałem)odbierane są ptrzez swoich twórców jako z kolei świetna rzecz dla wymagających klientów. Ciekaw jestem ile zestawów innych liczących się marek specjaliści z Tonsilu kupili, albo przynajmniej starannie obejrzeli i przeanalizowali aby dowiedzieć się, gdzie tkwi błąd ich firmowej działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.