Jump to content
IGNORED

pionieer pd-s507 nie działa - POMOCY

stmaniak

Recommended Posts

• 1 month later...

Otwórz obudowe i zobacz czy soczewka na laserze jest, czy lezy gdzies w obudowie , najlepiej potrząsnij obudowa jak cos lata to pewnie to . To nie tragedia da sie to zrobic , jezeli jest soczewka na miejscu a napet kreci sie cały czas to trzeba sprawdzic układ sterowania serwo taki do przykrecenia do radiatora z serii L firmy sanyo- prawdopopodobnie ? Nie mam schematu do tego modelu ale pewnie da się załatwic . ale pewnio to soczewka odpadła od lasera .

pozdrawiam

napęd nie działa wcale .

jest do wymiany bezpiecznik (ICP-N10) na który czekam 1,5 miesiaca z TME.

ps

widziałem na twojej stronie tuningowanego PHILIPSA.

ja mam od niedawna 820 i wygląda podobnie.

masz może schemat,ewentualnie jakies sugestje co do tuningu ?

• 2 weeks later...

Mozesz zmostkowac ten bezpiecznik zadziała odrazu :) kiedys zrobiłem to wjednym pioneerku ze dwa lata temu chodzi do dzisiaj .

Niemam schematu do 820 philpsa , ale moge miec oczywiście musiałbym kupic :(

CD 820 to cdm4/19 i TDA 1541 A .

Mozesz na poczatek wymienic przetwornik na TDA 1541 A Silwer crown . odczujesz róznice Ampy wyjsciowe

tam chyba są NE5532 możez swobotnie wsadzić z niedrogich OPA 2134 . tez bedzie lepiej . Kondensatory wyjsciowe nie wiem czytam sa takie zielone Nihikony Muse czy cos bardziej badziewnego , ale zmiana na odpowiednie tez daje poprawe . Oczywiscie kondensatory w zasilaniu oczywiście cos np panasoniki fc lub HFZ

cyfrówke kondensatory np oscony lub panasoniki zalezy ile kasy chcesz przeznaczyc na to . oczywiście dodanie drugiego trafa tez zrobi swoje .

Mówię tutaj o ogólnej wymianie która daje poprawe ale bez ukierunkowania brzmienia .

Praca nad brzmieniem to juz aptekarska robota i tam regół nie ma .Nieraz z definicji , parametrów i z wygladu gorszy element moze dac zamierzony efekt w porzadanym kieruku brzmienia ,czyli moze byc lepszy od najdrozszego i bardzo markowego .

pozdrawiam

zorro

Muse nie są badziewne ale tez nie rewelacja , ale wkładaja czasami zwykłe elektrolity a to juz badziewie . Cerafiny no niewiem czy beda lepsze od muse przynajmniej w tym miejscu .

Mi ich brzmienie ( cerafinów)zdecydowanie nie podoba sie na wyjściu . Sprubój moze Tobie bedzie sie podobało Ja raczej unikam ich na wyjsciu w sygnale .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.