Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Triangle Klub
IGNORED

Klub Triangle


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym zamieszczać swoje osobiste spostrzeżenia, doświadczenia, pomocne wskazówki, ciekawe informacje, wrażenia z odsłuchów pozytywne jak i negatywne i wszystko co dotyczy kolumn Triangle. Dziękuję i pozdrawiam:)

 

Jako założyciel posta pozwolę sobie napisać kilka słów.

Przez ostatnie kilka lat przeszło przez mój pokój wiele kolumn z zakresu cenowego 2-6tys. Nie udawało mi się wytrzymać z żadnymi paczkami dłużej niż 8 miesięcy. Oczywiście, zdarzały się rodzynki, głównie były to konstrukcje raczej mało popularne, które nie miały rozgłosu w czasopismach o tematyce audio hi-fi, jak również były mało popularne w naszym kraju. Do takich rodzynków należą również kolumny Triangle. Obecnie posiadam model Zephyr II, który po przywiezieniu do domu i wpięciu w system nie sprawił, że doznałem jakiegoś olśnienia. Zdawałem sobie sprawę, że kolumny mogą nie zagrać z moim wzmacniaczem(exposure). Miałem natomiast w zanadrzu plan... Kiedyś udało mi się skompletować dwa identyczne wzmacniacze monofoniczne oparte na lamach ECL86. Odgrzebałem ze strychu, zniosłem, odkurzyłem, sprawdziłem połączenia i po godzinnej "renowacji" gotów byłem na podpięcie lampowca. Szybko się uwinąłem i kiedy popłynęły pierwsze dźwięki z głośników wzmocnione 2 watową lampą wiedziałem, że to jest to.

Obecnie używam wzmacniacza 2x12Watt i jest naprawdę świetnie. Miałem przerwę w słuchaniu przez lato, ale teraz ponownie zaczynam dogrywanie systemu. Muszę zakupić kolce, zrobić czapki kolumnom z marmuru, wymienić zworki w gniazdach...Myślę, że coś to zmieni na plus. Oczywiście wszystko wymieniam starannie odsłuchując. Z doświadczenia wiem, że lepiej zbliżać się do celu małymi kroczkami dokładnie wszystko obserwując, niż rzucić się z wszystkim na raz i nie wiedzieć co się stało...

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klub już istnieje, tutaj link:

 

http://www.audiostereo.pl/klub-triangli_46171.html

 

Także może przeniesiemy te wpisy tam, moderator może pewnie Nam w tym pomóc.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy:)

Założyłem ten temat, bo nie znalazłem takiego klubu. Wydaje mi się, że temat z wyrazem "Triangle" łatwiej znaleźć od "Triangli".

Poza tym i tak wieje tu nudą...

Posiadacze francuskich kolumn z tematu nie siedzą przed komputerem tylko słuchają muzyki, stad chyba tak mało wpisów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można przenieść tamte wpisy tu, wsiora w no ;) Ja żałuję że sprzedałem moje Triangle..ale jeszcze się do nich powróci. Mają to coś w sobie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

W tym roku obchodzimy 30-lecie Triangle. W związku z tym powstały rocznicowe kolumny Antal EX Anniverssary - maja lakier fortepianowy, inne okablowanie wewnętrzne, lepsze elementy zwrotnicy i METALOWY głośnik wysokotonowy - podobny do tego z najdroższych Magellanów.

 

http://www.voice.com.pl/30years.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.