Skocz do zawartości
IGNORED

recenzje prasy audiofilskiej


troy

Rekomendowane odpowiedzi

Z wątku widać, że nikt takiego pisma nie chce. Większość forumowiczów wolałaby takie drugie HiFiiM mówiące jaki mamy super sprzęt, tylko żeby zdjęcia były większe, literki mniejsze, czy na odwrót, gwiazdek 7 a nie 5 i ostrzejsze, nie było kina, proporcje działów inne itd. Tyle zmarnowanej energii i tyle innych, fajnych rzeczy do zrobienia - lepiej olać ten projekt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A ja to co jestem? Przecież chcę czytać, a nie zawijać w to śledzie. Ja naprawdę RÓWNIEŻ czytam - regularnie co najmniej 4 periodyki nt. hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jozwa a nie chcial bys pisac w tym pisemku? obserwujac to, jak jestes ceniony wsrod czytelnikow, byl bys na pewno atutem, wiem ze ktos fajnie piszacy juz z nimi rozmawial ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jestem być może ceniony wśród DYSKUTANTÓW, natomiast nie wiem czy akurat moja obecność zwiększa sprzedaż. Zresztą, obecnie piszę dla dwu periodyków i robię habilitację, co wraz z piciem, paleniem, uwodzeniem kobiet i słuchaniem muzyki (na szczęście niektóre z tych rozrywek są do pogodzenia) zajmuje mi do 30 godzin na dobę. Nawet gdyby ktoś był tak uprzejmy i zaproponował współpracę, nie mam czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzent dobry czy zly to jedna sprawa a gdzie pisze to druga. wybitny recenzent nie utrzyma pisma jezeli badziewiaste i podobnie moze nie wybitni recenzenci jezeli pracuja i traktuja swa prace serio moga wypromowac pismo i wyjsc na recenzentow. Pisemko to materia zlozona.

 

HFiM ostatnio bardzo sie opuscilo, dekadencja, okres schylkowy? Balagan, diamenty wsrod siana i generalnie nielad. Powaga pisma, ktore chce czy nie chce jest autorytetem albo jest albo sie z niego rezygnuje i upada. Czy w HFiM znajdziecia tak lubiany ranking sprzetu? Moze tak a moze nie a moze okrojony. Ostatnio - pazdziernik - tylko kolumny, sieciowki, 0 wzmacniaczy czy CD-kow. Artykul wstepny to gaworzenia na temat polityki, wyznanie milosne 'kocham Tuska', odpowiedzi na listy to skecze rozrywkowe, recenzje sprzetu - te same okolicznosciowe zwroty typu 'panie, spieprz pan cos w koncu, ilez mozna chwalic', w recenzjach plyt jest nieco lepiej bo ludzie trzymaja sie konkretu - jezeli maja cos zmiescic w 100 slowach to nie mozna o dupci-pupci a na koniec 'no i mamy kolejna udana plyte pana X'. Niestety 2 recenzje hi-endowe kolumn to wlasnie o dupci-pupci a potem nagle podsumowanie, ktore zawiera 'cala tresc'. Placa od strony? Felieton na koncu nawet zabawny i sensowny - mozna sie nad czyms zastanowic. Ale to tylko felieton. Gdyby go nie bylo mala strata. W pewnym sensie cos warte sa recenzje sluchawek bo pozwalaja na jakies porownania, szczegolnie jezeli przyjrzymy sie np. tylko najdrozszym bayerdynamicom. Pomijajac kwalifikacje recenzenta - zalozmy, ze je ma - wiem, ze jezeli chce podostrzone brzmienie to bayerdynamiki takie i takie a jezeli ocieplone to takie i takie. To juz cos. Z drugiej strony rozbrajajace jest testowanie sluchawek za prawie 1000 zl na Cambridge Audio i sredniej klasy wzm. sluchawkowym. W tej materii bowiem wyjatkowo wiele zalezy od otoczki kablowo-elektronicznej, czyz nie?

Literowki to zas regula.

 

podsumowujac na przykladzie mysle, ze dobry recenzent to nie wszystko. Trzeba jeszcze pokazac, ze sie o pismo dba, o jego powage i autorytet, ktore sa oczekiwane. Tym samym szanuje sie czytelnika, ktory nie koniecznie jest klubowiczem, ktory wpada sobie pogadac ale ktory czesto wydaje 12 zl by sie czegos konkretnego dowiedziec. Jak ktos chce sie posmiac to wystarczy mu forum, czyz nie?

 

HFiM czesto wysmiewalo sie slowami swych guru z pisemek takich jak What Hi-Fi?, Hi-Fi Choice, Audio czy Stereoplay. Ja zas wole je dlatego chociazby, ze traktuja mnie serio, nie pisza o ogrodach czy nogach krolowej angielskiej ale o tym, o czym jest pisemko - o fi-fi i muzyce. Stop.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soso jest tez zle, gdy pismo opiera sie na texcie cienkiego recenzenta, ktory ilosciowo jest wydolny, ale jakosciowo przewaznie nie bardzo. a tutaj tak niestety jest. byle by wypelnic jakims textem te strony, takie mam wrazeinei juz od wielu wielu miesiecy co do HFM. rodzynek faktycznie za malo sie pojawia, rodzynek czyli w sumie tego, co powinno byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie Forumowicza soso mozna stwierdzić, że wątek odbiegł troszkę od kwestii poruszonej w temacie. Ale patrząc z drugiej strony to samo tyczy sie recenzentów i ich niezależności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za odbiegniecie od tematu

 

bylo: Jakie oczekiwania musiałaby spełnić niezależna prasa audio aby na takie miano zasługiwać?

 

no wiec takowej zapewne nie ma ale to nie przeszkadza by byly lepsze i gorsze pisemka. No a o tym to wlasnie pisalem ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso - :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zalosne jest wejscie tego magazynu audio na rynek. ani tytulu, ani wydawcy, ani tego i owego. same tajemnice. q...m, czy polscy audiofile do konca zycia beda skazani na takie gowniane projekty? nie. bo, polscy audiofile znaja prase zagraniczna i zaden polski wydawca fanzinu ich nie nabierze na sztuczke pod tytulem: hej teraz jestem, taki niezalezny i wogle, i wogle to kochajcie mnie, bo tylko siedem zetow za 40 stron. ja pierd... podejrzewam pewna osobe, ktora - moim zdaniem - chcialaby sie rzucic, ale tylko gwoli rekompensaty - na taki prodzekt. wolalbym zapomniec. o tej osobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Magazyn Audio ma odniesc sukces musi za nim stac personalnie ktos kto jest znany w srodowisku.. i to zarowno srodowisku Audio jak i wydawniczym... taka troche szara eminencja polskiego audio. Kulpa, Kisiel, Swiniarski, Stryjecki, Mokrzycki, Pacuła lub ktos podobnym "formatem" 3/5 z nich redaktoruje swoje pisemka wiec raczej odpada...

tak czy inaczej nowemu Magazynowi wszyscy pewnie dadza duzy kredyt zaufania i pierwszy numer zniknie dosc szybka (jak niegdys pierwszy numer MHF), a potem sie wszystko okaze :)

 

pozdrawiam

P

 

ps stawiam na AM ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->osiek,

Ps. Gdyby chodziło o gazetę motoryzacyjną, audi A4, A6, zloty tuningowców to stawiałbym tak jak Ty ;-) ale w temacie audio to może być każdy, ot chociażby jakiś niedawny redaktor a dziś wydawca :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znany recenzent. Chyba jedyny w Polsce człowiek, który potrafiłby w rzetelny sposób oceniać listwy i kable sieciowe, tak jak na to zasługują. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na okładce pierwszego nru będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Też sobie swego czasu je zadawałem :):):)

Jeśli go pozyskacie do współpracy, to pierwszy numer kupię w kilku egzemplarzach - będę pokazywał go młodym studentom jako przykład, że nawet oni mogą zrobić karierę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.