Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dół jest inny, góra w obu przypadkach to Scan Speak Revelator , natomiast dół w Millenium to własne firmowe rozwiązanie a w drugich jakiś Focal,czy warto się interesować zależy od kilku czynników ,na pewno warto wziąć pod uwagę dość niską efektywność 87dB ,więc trzeba w nie trochę dmuchnąć.

https://issuu.com/chario/docs/chario_academy_millennium_1_suono

https://www.stereophile.com/standloudspeakers/398chario/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tatabliźniaków napisał:

czy warto się wogóle interesować modelem bez millenium w nazwie?

Ciężko powiedzieć, słuchałem tylko Millenium ...

Na pewno ciekawe kolumny, mają swoje lata ale jeżeli cena jest atrakcyjna to można się nimi zainteresować. Zwłaszcza jeżeli metraż w jakim mają grać nie jest duży. Millenium1 nie schodzą zbyt nisko, zwykłe jedynki pewnie też ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tatabliźniaków napisał:

500 euro. z podstawkami, tylko że wysyłka z Niemiec

stan idealny

Za taką cenę można brać, jeżeli pokój masz nieduży ... w razie gdyby się nie sprawdziły powinieneś odsprzedać bez straty. 
Ogólnie kolumny Chario zazwyczaj mają raczej dużo basu biorąc pod uwagę ich gabaryty ale musisz wziąć pod uwagę, że to niewielkie monitory i basu z nich za dużo nie będzie ... góra i środek czarują ale bas nisko nie schodzi. W niewielkim pokoju powinno być ok. Kolega ma Millenium1 w około 16-17m i jak dla mnie basu trochę brakuje. Jeżeli będą grały w pomieszczeniu nie większym niż 15m moim zdaniem powinno byś dobrze. 

9 godzin temu, tatabliźniaków napisał:

ile te kolumny mogą mieć latek?

Produkcja zaczęła się na początku lat 90-tych, lata 1992-1998. Sprawdź jaki jest numer seryjny, jeżeli masz fotki tabliczki znamionowej. 

Podaję za "Stereophile": "Serial numbers of units reviewed: 1983 & 1984 (1992); 12491 & 12492 (1998)." 

Jeżeli dobrze pamiętam to w 1999 zaczęli już robić Millenium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.01.2020 o 12:25, tatabliźniaków napisał:

Witam

 

mam okazję kupić kolumny Chario Academy One

ale bez millenium

może ktoś mi napisać jaka jest różnice pomiędzy tymi głośnikami?

czy warto się wogóle interesować modelem bez millenium w nazwie?

 

Kup. Miałem okazję porównywać bezpośrednio i ochotę na wymianę "starych" na M. Nie zdecydowałem się. Millenium czy to ze względu na Revelatora, czy strojenie grają trochę gorzej. Bardziej sucho i sterylnie, dźwięk wydaje się mniejszy, przynajmniej dla mnie, wręcz cała równowaga tonalna zastała zachwiana zdecydowanie zbyt mocno wyeksponowaną górą. Co więcej, w M. zniknęło coś co jest największą zaletą klasycznych czyli wypełnienie i nasycenie średnicy. Dół jest w obu w pełni porównywalny, choć tu dałbym minimalną, ale to minimalną, na granicy percepcji przewagę M. Odrobinę lepsza jest też w M. rozdzielczość, choć już stereo nie. Co ciekawe, wady (dla mnie wady) M1 nie występują w M2 mimo, że góra na tym samym głośniku. Nie zrozum mnie źle, Millenium to nie są złe kolumny, wręcz przeciwnie, ale uważam, że należy je zestawiać raczej ze wzmacniaczami i źródłami czy okablowaniem grającymi nieco odchudzoną górą i "podrasowanym" środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy 1 pojawiają się dość regularnie, choć nigdy nie widziałem w stanie idealnym, do tego z firmowymi standami (kosztowały jako nowe absurdalnie, z tego co pamiętam ponad 1/3 ceny kolumn) za 500E. Pojawiają się i A.2. I o ile A.2 Millenium (szczególnie z firmowymi standami) to kolumny wybitne, to stare A2 wedle mojej opinii wręcz gorsze jak A1. Niby basu trochę więcej, ale i szybkość nie ta, a i średnica też już bez tego czegoś. A3 czy w wersji "pełnej" czy A3 junior jak w rozsądnej cenie brać w ciemno. Oczywiście A3 nie nadają się do małego pomieszczenia, ale o dziwo A3 junior można wstawić i do 20m pokoju. Zresztą i małe Academy niezbyt nadają się do małych klitek. Uważam, że minimum to te 16-18 m. Co jeszcze ciekawsze, o ile pogodzimy się z pewnymi niedostatkami basu i zastosujemy mocny wzmacniacz - a wszystkie wręcz kochają porządną amplifikację, można je używać i w 30 m salonie. Słuchałem A1, A2 M. i A3 junior z lampą i to choć miało pewien swoisty urok to jednak, przynajmniej dla mnie, jednak nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adalbert95 napisał:

A3 czy w wersji "pełnej" czy A3 junior jak w rozsądnej cenie brać w ciemno.

Jakieś rok temu jak zacząłem szukać kolumn po sprzedaży Delphinusów myślałem właśnie o A3 Junior lub ewentualnie A2M. Niestety w Polsce tych kolumn w sprzedaży w zasadzie nie ma, zwłaszcza juniorów. Zagranicą pojawiają się czasami A2M jednak nie udało mi się "trafić" odpowiedniej sztuki. Juniory nawet zagranicą również nie pojawiają się w ofertach. Owszem czasami coś się pojawiało we Włoszech ale Italjańce nie wyślą i nie spakują przesyłki, za leniwe chyba są, zwłaszcza tak dużej przesyłki jak A3 lubA3 Junior. Trzeba by jechać odebrać osobiście ... Pół roku bezowocnego szukania i czekania na ładne A2M czy Juniory spowodowało, że zainteresowałem się Cielo a finalnie zakupiłem.

PS. To, że nie spodobało Ci się granie Chario z lampą to pewnie wina słabego wzmacniacza, słabego jakościowo nie mocowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Trudno czy Jadis czy Audio Note (i to zdecydowanie nie modele entry level) nazwać słabymi jakościowo.

Wszystko zależy od punktu wyjścia ... a może mamy zupełnie inne preferencje dźwiękowe ... 

9 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Pozwolisz jednak, że bez wdawania się już w szczegóły, pozostanę przy swoim zdaniu ?

Oczywiście pozwalam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 11:23, Adalbert95 napisał:

Academy 1 pojawiają się dość regularnie, choć nigdy nie widziałem w stanie idealnym, do tego z firmowymi standami (kosztowały jako nowe absurdalnie, z tego co pamiętam ponad 1/3 ceny kolumn) za 500E.(...)

Pojawiają się... Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś ponad miesiąc temu na eBayu niemieckim, sprzedały się za 850 ojro. W bardzo dobrym stanie....ze standami.

Z tego co pamiętam, są dwie oferty AM2 ze standami oczywiscie. Jedna 1450 ojronów, a druga 1650e z ori pudłami i całkiem blisko - Czechy. No ale dzisiaj to wiadomo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, trebore napisał:

No ale dzisiaj to wiadomo... 

Kurcze, widocznie miałem pecha, że nie trafiłem ... a może szczęście? Raczej się już tego nie dowiem ? Wątpię żebym miał okazję porównać Cielo ze starszymi Chario ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trebore napisał:

Pojawiają się... Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś ponad miesiąc temu na eBayu niemieckim, sprzedały się za 850 ojro. W bardzo dobrym stanie....ze standami.

Z tego co pamiętam, są dwie oferty AM2 ze standami oczywiscie. Jedna 1450 ojronów, a druga 1650e z ori pudłami i całkiem blisko - Czechy. No ale dzisiaj to wiadomo... 

Te w Czechach to jakaś podejrzana sprawa wg mnie. Kontaktowałem się z gościem, to jakiś handlarz, do tego odmawia możliwości sprawdzenia i zapłaty na miejscu (pomijając, czy to jest obecnie możliwe dla kogoś z PL). Kolumny są fizycznie w Budapeszcie podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiedzcie czym można by czyścić to gumopodobne coś na wierzchu Delphinusów. Nie dość , że kurz przyciąga , odciski palców widać to najgorsze , że nawet po najmniejszym urazie (wręcz mam wrażenie że lekkie zadrapanie paznokciem wystarczy) zostaje ślad....

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tych powierzchni jest mocno upierdliwe. Czyszczę z kurzu tylko i wyłącznie suchą, miękką, bawełnianą szmatką ... bardzo delikatnie przykładając do powierzchni. Używam do tego starej bawełnianej koszulki. Myślę, że do samego kurzu dobry by był również bardzo miękki pędzel malarski. Czyszczenie wyłącznie na sucho!

Jeżeli masz jakieś zadrapanie to tylko sucha szmatka, możesz chuchać na zadrapaną powierzchnię, z umiarem żeby nie była zbyt wilgotna i tak cierpliwie parę razy okrężnymi ruchami, bardzo delikatnie z uczuciem ... jeżeli nie jest głębokie może zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcemsi napisał:

Powiedzcie czym można by czyścić to gumopodobne coś na wierzchu Delphinusów. Nie dość , że kurz przyciąga , odciski palców widać to najgorsze , że nawet po najmniejszym urazie (wręcz mam wrażenie że lekkie zadrapanie paznokciem wystarczy) zostaje ślad....

Żadnych płynów itd. bo zrobisz plamę i jej nie usuniesz. Ja używam mikrofibry Sonax (ma dużą gramaturę) i jest w porządku, generalnie tej mikrofibry używam do czyszczenia sprzętu i matrycy TV, żadnych smug nie pozostawia i jest antystayczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.06.2020 o 12:08, mcemsi napisał:

Powiedzcie czym można by czyścić to gumopodobne coś na wierzchu Delphinusów. Nie dość , że kurz przyciąga , odciski palców widać to najgorsze , że nawet po najmniejszym urazie (wręcz mam wrażenie że lekkie zadrapanie paznokciem wystarczy) zostaje ślad....

Ja przykryłem je daszkiem ?Chario_daszek.thumb.jpg.0b881e9104ca4cd1e4b66c0fdd2f48a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kolumny Chario Hiper 1000 Tower, w których padł jeden z głośników wysokotonowych (prawdopodobnie, możliwe, że to problem ze zwrotnicą, nie jestem jednak w stanie tego sprawdzić). Jakkolwiek, znalazłem parę kolumienek Hiper Surround, poprosiłem sprzedającego o zdjęcie wysokotonowca i okazuje się, że jest to dokładnie ten sam model, mianowicie Seas 27 TFF-CH H862. Moje pytanie, czy ma sens „przeszczep”  używanego wysokotonowego, czy lepiej kupić nowy? 

5875FF66-305A-4235-BE63-5C8209EEDC7F.jpeg

31183B27-4F30-4FC1-94E8-3637EC6F4994.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie! Chciałbym się przywitać jako nowy :)) mam pytanie związane oczywiście z Chario. Jakieś 3 mce temu odsłuchiwałem dość krótko Chario academy one. Bardzo, bardzo  przypadły mi do gustu,  zagrały ciepło, z pieknym basem i czasującym środkiem :)

...jedyne, co , to jednak odrobinkę brakowało mi "iskierek" na górze... jakby brakowało trochę otwartości góry i wyższej średnicy . 

Chario stały jednak od kilkunastu  miesięcy w szafie (u znajomego- kolekcjonera)- czy może to być kwestia, że potrzebują trochę pograć po tak długiej przerwie?  Monitory są w świetnym stanie, przetworniki itd. Wzmacniacz, jaki posiadam, to cyrus one hd, żródło cd grundig fine arts 9000. Kable tellurium q black II. Czy to taka charakterystyka chario, czy  potrzebują czasu?  Z góry dziękuję za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_72 napisał:

czarne, wysoki połysk, 

Jeszcze nie widziałem czarnych Academy 1, oczywiście poza frontem i tyłem ... do tego wysoki połysk? ... dziwne. Academy to standardowo lakierowane drewno plus czarny front który jest raczej matowy. Więc albo to jakaś mało znana wersja albo ktoś przy tym majstrował ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szpakowski napisał:

Jeżeli były by nie dłubane w bardzo dobrym stanie to warto. Dłubanych bym nie kupił.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Znam bardzo dobrze ich właściciela... wyglądały absolutnie na oryginały. On jako pierwszy przedstawił mi tę markę, i teraz, po sprzedaży swoich monitorów, rozważam zakup tych chario...

Ani na śrubach, ani na obudowie nie było  widać  śladów jakiejkolwiek ingerencji... może to jakaś limitowana wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.