Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2020 o 07:09, szpakowski napisał:

A ile chcesz na to przeznaczyć?

Kolumny otrzymałem w prezencie,nawet nie wiem,jaką posiadają wartość,w internecie nawet takich nie znalazłem...Więc nie wiem,ile mogę przeznaczyć pieniędzy?Dlatego proszę o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucyfer 650 napisał:

Kolumny otrzymałem w prezencie,nawet nie wiem,jaką posiadają wartość,w internecie nawet takich nie znalazłem...Więc nie wiem,ile mogę przeznaczyć pieniędzy?Dlatego proszę o pomoc !!

Twoje kolumny to jeden z podstawowych modeli Chario. Kup jakiś zwykły niedrogi kabel, nie ma sensu pakować się w koszty. 

Jeżeli jednak jesteś skłonny wydać z 500zł to kup używane z metra Furutech U2t albo Audioquesta Rocket 33 jeżeli wymienisz kolumny na lepsze kable zostaną na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, David_65062 napisał:

Sprzedalem Pegasusy i teraz zaluje, Jakby ktos chcial sprzedac swoje zapraszam na priv

Tak to bywa z Chario ... sam długo szukałem czegoś lepszego co zastąpiło by moje Delphinusy ... a i tak skończyło się na Chario ...

Ogłoszeń nie widać ... możesz ewentualnie zadzwonić do Nautilusa ... czasami biorą w rozliczeniu od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/5/2020 at 8:16 AM, szpakowski said:

Tak to bywa z Chario ... sam długo szukałem czegoś lepszego co zastąpiło by moje Delphinusy ... a i tak skończyło się na Chario ...

Ogłoszeń nie widać ... możesz ewentualnie zadzwonić do Nautilusa ... czasami biorą w rozliczeniu od klienta.

ProAci ida w swiat, mam nadzieje ze juz w srode. Dzwonilem do Nautilusa i organizuje Pegasusy MK2. Roznica pewnie zadna w porownaniu do pierwszej wersji ale Cielo finansowo na razie nie do ogarniecia. Dzieki!

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, David_65062 napisał:

ProAci ida w swiat, mam nadzieje ze juz w srode. Dzwonilem do Nautilusa i organizuje Pegasusy MK2. Roznica pewnie zadna w porownaniu do pierwszej wersji ale Cielo finansowo na razie nie do ogarniecia. Dzieki!

W Mk2 wprowadzili z tego co się orientuję raczej kosmetyczne poprawki sprowadzające się do zmiany surowca na drewniane boki. Nie znalazłem tylko potwierdzenia czy w MK2 jest ulepszona wersja kopułki w stosunku do Mk1. Jeżeli nie wymienili kopułki różnic racze nie będzie. Jeżeli jest ta nowsza wersja to mogą być trochę lepsze, wyraźniejsze i bardziej rozdzielcze wysokie tony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chodzą mi po głowie małe podłogówki, które będą dość uniwersalne i przy okazji nie będą ustępować Tannoy, jeżeli chodzi o średnie tony i dynamikę. Myślicie, że takie Cielo mogłyby się sprawdzić? Dzwoniłem do Nautiliusa w Krakowie,  ale niestety nie mają ich na stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzwoniłem do Nautiliusa w Krakowie,  ale niestety nie mają ich na stanie. 

Sezon wakacyjny w pełni, pewnie dlatego nie sprowadzają, to mało popularna marka ... jak na jesieni pandemia nie ruszy ze zdwojoną siłą i nie wprowadzą od nowa obostrzeń to pewnie sprowadzą. W Warszawie też nie mają? 

 

Myślicie, że takie Cielo mogłyby się sprawdzić?

Jak najbardziej. Nie będą ustępować pod żadnym względem. Myślałem o zakupie DC10Ti, grały bardzo fajnie ale miały pewne mankamenty. Finalnie po odsłuchach wybrałem właśnie Cielo. Musisz sam posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Warszawie też nie mają? 

 

Mieli szukać, ale wygląda na to, że nie ma bo nie dali znać na razie. DC10T zmieniłem na Devony, ale nie grają tak dobrze elektroniki. Z DC10T z kolei zbyt dużo płyt grało mi słabiej, bo są bezlitosne dla kiepskich realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z DC10T z kolei zbyt dużo płyt grało mi słabiej, bo są bezlitosne dla kiepskich realizacji.

No tak, na DC10 słabe realizacje wypadały kiepsko. Zupełnie nie słucham elektroniki, nawet nie mam żadnej płyty więc nie podpowiem jak Cielo wypadają na elektronice. Co dokładnie masz na myśli pod określeniem elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, na DC10 słabe realizacje wypadały kiepsko. Zupełnie nie słucham elektroniki, nawet nie mam żadnej płyty więc nie podpowiem jak Cielo wypadają na elektronice. Co dokładnie masz na myśli pod określeniem elektronika?

The Chemical Brothers, Frontline Assembly, Boy Harsher, Iamx, ale też lżejsza typu Gus Gus, Delerium. Dużo muzyki alternatywnej opartej o elektronikę, gdzie potrzebne jest dobre zejście na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo muzyki alternatywnej opartej o elektronikę, gdzie potrzebne jest dobre zejście na basie.

O bas bym się na Twoim miejscu nie martwił.

Pomimo znacznej różnicy w wielkości przetworników bas z Chario bardziej mi się podobał i moim zdaniem samo zejście jest podobne. DC10 35Hz (-6dB), Cielo 40Hz (-3dB). Natomiast bas Cielo jest lepiej wypełniony i dociążony niż w DC10.

 

The Chemical Brothers, Frontline Assembly, Boy Harsher, Iamx, ale też lżejsza typu Gus Gus, Delerium.

Jeżeli znajdę coś podobnego w swoich płytach to spróbuję posłuchać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The Chemical Brothers, Frontline Assembly, Boy Harsher, Iamx, ale też lżejsza typu Gus Gus, Delerium. Dużo muzyki alternatywnej opartej o elektronikę, gdzie potrzebne jest dobre zejście na basie.

Niestety nic z tych rzeczy nie znalazłem u siebie. Wyszperałem jakąś starą składankę i trochę takiej "radiowej" muzy.

Zejście jest wystarczające moim zdaniem (track listę wysłałem na pw ? )

Na forum jest ktoś z Nautilusa ( @Nautilus Doradca ), napisz do niego może udzieli jakiś bliższych informacji na temat odsłuchów Cielo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada lub słuchał aviator ghibli, mocno się nad nimi zastanawiam. Miałem już silluethe, syntary nowe, lynxy a teraz ciekawi mnie ghibli. Czy zagrają one na komodzie ale posadzone na izolatorach isoacoustics gaia?  tylko pytanie czy jak one będą stały wyżej a port basreflexu będzie miał więcej miejsca niż posadowione na firmowych gumkach czy nie stracą one swojego charakteru. Śliczny jest ten monitorek:), chce go napędzić 25 watowa Integra w klasie ab dayens ampino costom w pomieszczeniu sypialnianym 11m2.

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 22:15, kaaapa napisał:

Czy ktoś posiada lub słuchał aviator ghibli, mocno się nad nimi zastanawiam.

Chyba nikt Ci nie odpowie ... pożycz za kaucją ... to chyba najlepsze wyjście.

Odnośnie basrefleksu próbowałem kiedyś "skracać" odległość od kolumny do podstawy w Delphinusach. Zmian nie zaobserwowałem, jeżeli jakieś były to minimalne. Zauważ również, że do podłogowych Aviatorów sprzedawane są firmowe, metalowe stojaki które w jakiś niewielki sposób można powiedzieć zwiększają odległość wylotu basrefleksu do podłogi. Tym bym się raczej nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...


Czołgiem!

Wszyscy widzę słuchają muzy, ja też. Do tego kombinuję z kabelkami i jest coraz lepiej. Na wysokich teraz wpięte AQ Sterling i muszę przyznać, że jest progres w stosunku do Argenta. Wszystkie dźwięki, typu dzwoneczki, rozpływają się w uszach. :) Gdzieś do dwóch tygodni, wjedzie AQ Dragon+. Zobaczymy jak będzie. Przyjemnego...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Wszystkim! 

od kilku dni w moim pokoju dziennym połączonym z aneksem kuchennym łącznie 32m2 (salon to z kominkiem chyba powinien być:)) stoją Chario Syntar 533 kupione w baaardzo okazyjnej cenie.

Muzyka z Tidala HiFi (nie mam płyt CD i stawiam na wygodę korzystania z aplikacji i telefonu jako sterowanie).

Muzyka najwięcej popu i rocka. Lubię "napowietrzony" przestrzenny efekt, melodyjność i "jasny efekt".

Tymczasowo głośniki grają na ampli Yamaha rxv 771 - jest słabo, brakuje mu jakby mocy, nie ma zwiewności, jakby się męczył. 

Jako że jestem całkowitym laikiem poproszę o poradę jak napędzić te kolumny? dopiero zaczynam swoją przygodę  audio i nie mogę na ten zakup przeznaczyć więcej niż 1500, maks 1800zł. Sprzęt zdecydowanie może byc używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 00:54, CzarnyCzarny napisał:

Jako że jestem całkowitym laikiem poproszę o poradę jak napędzić te kolumny? dopiero zaczynam swoją przygodę  audio i nie mogę na ten zakup przeznaczyć więcej niż 1500, maks 1800zł. Sprzęt zdecydowanie może byc używany.

Nowego sensownego wzmacniacza w tej kwocie nie kupisz. Nie słyszałem takiego połączenia ale widziałem, że ludzie łączą z powodzeniem Chario z Denonem. Używany Denon 15xx jest jak najbardziej w Twoim zasięgu. Gdybyś trochę dozbierał to nawet 20xx. Dobrze mógłby się również sprawdzić jakiś Arcam. W następnym kroku, jeżeli grasz prosto z komputera zakup sobie jakiegoś daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

od prawie 2 tygodni jestem posiadaczem używanych Chario Constelation Lynx. Kupiłem w ciemno, czytając opinie na forum i testy w internecie.

Delphinusy były poza moim zasięgiem cenowym, poza tym obawiałem się, że w moich 16m2 byłoby za dużo basu.

Po tych 2 tygodniach stwierdzam, że chyba spodziewałem się czegoś innego. W obecnej chwili jest dosyć dużo wysokich (na szczęście nie męczą), bas nie trzyma kontroli i jest go momentami za dużo, a średnica mogła by być bardziej "do przodu".

Być może kolumny tak grają, ale podejrzewam wzmacniacz Nad 315bee, który nie daje rady, lub DAC Myryada, który ogólnie dodaje coś wyższej średnicy i być może basowi też.

Rozważam oczywiście wymianę sprzętu towarzyszącego, wstępnie myślałem o Dayens Menueto, Heed Obelisk lub ewentualnie Cyrus One, choć ze względu na wygląd wolałbym wzmacniacz o standardowych wymiarach ?

Ma być klimat, nasycenie, ciepełko (ale bez przesady), dociążenie dźwięku (ale bez dudnienia), i ujmujące wokale (nawet lekko wypchnięte). Nie interesuje mnie neutralność.

Muzyka to Pink Floyd, Dire straits, Sting, Alicia Keys, Lana del rey, Dead can dance, czasem trochę mocniejszego rocka.

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza lub inne sugestie co do systemu. Oczywiście odsłuchy by się przydały, ale wybór chciałbym ograniczyć do minimum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź. Ten Nad byłby rozwinięciem tego, co mam obecnie.

Nawet myślałem o nim, ale chyba chciałbym spróbować czegoś z wyższej półki. Słuchałem już kilku Nadów i zawsze było dobrze, ale z czymś innym może będzie bardzo dobrze? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Lynxów ale koledze fajnie grały Delphinusy z Yamahą 2000 albo 2100 dokładnie nie pamiętam. Niskich modeli Yamahy nie polecam ale 2100 lub 1100 mogą się sprawdzić. Spróbuj również pożyczyć jakieś inne źródło, jakoś ciężko mi uwierzyć, że Chario grają z Nadem tak jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynam podejrzewać, że to moje źródło bardziej psuje przekaz.

To stare DVD Pioneera z wyjściem cyfrowym i rozbudowaną sekcją audio. Idzie to oczywiście przez przetwornik Myriada po coaxialu, ale może jednak Pioneer dodaje od siebie coś, co nie najlepiej przenosi się na kolumny.

Myślałem, że DAC "weźmie" cały dźwięk na siebie, ale wniosek jest taki, jak piszą niektórzy, że dobry transport to podstawa i dużo potrafi zmienić. Może powinienem pożyczyć jakieś porządne CD i zobaczyć, co wtedy, a wzmacniaczem zająć się w drugiej kolejności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubert76 napisał:

Może powinienem pożyczyć jakieś porządne CD i zobaczyć, co wtedy, a wzmacniaczem zająć się w drugiej kolejności?

Próbuj. Chario zwłaszcza jeżeli chodzi o bas jest wymagające w stosunku do wzmacniacza. Nad pewnie nie kontroluje zbyt dobrze basu a może również dodawać coś od siebie. Przy takiej równowadze tonalnej możesz mieć wrażenie, że jest mało środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubert76 napisał:

Może powinienem pożyczyć jakieś porządne CD

Jaki masz CD ?

Jak masz ustawione Lynxy .

Chario trzeba dać trochę przestrzeni w ustawieniu .

Nie jest dobrym pomysłem ustawiać je blisko tylnej ściany ,

a baza  to minimum 250 cm .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 11:17, KALIBER napisał:

Jaki masz CD ?

Jak masz ustawione Lynxy .

Chario trzeba dać trochę przestrzeni w ustawieniu .

Nie jest dobrym pomysłem ustawiać je blisko tylnej ściany ,

a baza  to minimum 250 cm .

 

DVD Pioneer podłączony do DACa Myryada.

Stoją na półce (nie mam innej opcji - standy nie wchodzą w grę), po bokach - odpowiednio z lewej i prawej strony po ok 40 cm, pomiędzy kolumnami 250 cm, z tyłu ok. 20-25cm przestrzeni. Jak zbuduję dom, to zrobię pokój odsłuchowy ? 

Siedzę mniej więcej w trójkącie równobocznym od kolumn, więc uważam, że jest ok.

Chario mają bass reflex w dół, więc i tak lepiej, niż do tylu.

Stoją prostopadle do ściany, zauważyłem, że skręcenie kolumn powoduje zawężenie sceny.

Co do źródła, nie bardzo mam od kogo pożyczyć coś dobrego. Musiałbym kupić w sklepie i ewentualnie zwrócić. 

 

Co do wzmacniacza. Znajomy polecał mi Heeda Obeliska, ewentualnie Hegla H80, ale tu boję się, że może być za "zimno". 

Używki chodzą w dobrej cenie na allegro lub olx. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hubert76 napisał:

Co do wzmacniacza. Znajomy polecał mi Heeda Obeliska, ewentualnie Hegla H80, ale tu boję się, że może być za "zimno". 

Słuchałem kiedyś Delphinusów z Heedem i z dedykowanym zasilaczem. Grało to całkiem fajnie, może nie ciepło a bardziej neutralnie, jednak zdecydowanie nie chłodno. Heed dobrze radził sobie z basem w Delphinusach.  Grało to na tyle fajnie, że rozważałem nawet zakup Heeda. Cena z zasilaczem nie jest niska ale bez zasilacza było już bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.