Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz mi namieszałeś. Prawie zdecydowałem się na Heeda. 

Bez rewelacji tzn?

Ważne, żeby był wyraźnie lepszy niż mój NAD 315.

7 minut temu, KALIBER napisał:

Tak , wymieniłbym Nada .

Nady nie są złe. Słuchałem kilku i zawsze mi się podobało. Nie jest to jakaś wysoka liga, ale z budżetowego sprzętu to bardzo bezpieczna opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubert76 napisał:

Bez rewelacji tzn?

Tzn. "tylko" dobrze ? dźwięk mi się po prostu podobał ale nie zachwycał. Natomiast z zasilaczem poprawiła się rozdzielczość, dynamika i kontrola basu i było już na prawdę bardzo dobrze. 

Zadzwoń może do dystrybutora i zapytaj z czym oni łączą Lynxa żeby grało tak jak chcesz. Pracownicy są bardzi mili i mają duże doświadczenie, coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lynxa łączą między innymi z Obeliskiem, ale raczej bez zasilacza, bo to już robi się trochę bez sensu cenowo. Przynajmniej z mojego punktu widzenia do tych kolumn. Sam zasilacz to 3000zł, używanego raczej nigdzie nie kupię. Dodając do tego używany wzmacniacz to już ok 6000zł. Za nowe to w sumie 8000 zł.

Za 6000-8000 wybór jest już zdecydowanie większy w używkach (np. można polować na Roksan Caspian, a to już inna liga), ale ja nie chcę tyle wydać na wzmacniacz.

Jak Heed, to musi być dobrze bez zasilacza. Wiem, że wersję I z powodzeniem łączyli z Delphinusami, więc chyba biedy nie ma.

Pozostaje jeszcze kwestia, że to "dobrze", to dla mnie może być bardzo dobrze, a przesiadka z NADa będzie znacząca.

Chyba zaryzykuję samego Obeliska. Dam znać, jak kupię. 

Chyba, ze "po drodze" wykombinuję coś jeszcze innego ?

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi, Były bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hubert76 napisał:

Pozostaje jeszcze kwestia, że to "dobrze", to dla mnie może być bardzo dobrze, a przesiadka z NADa będzie znacząca.

Masz rację, przesiadka z Nada na pewno będzie znacząca. Przyznaję również, że porównywałem tego Heeda do znacznie droższych wzmacniaczy i miałem w związku z tym zupełnie inny punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubert76 napisał:

Otóż to, a tak z ciekawości z czym porównywałeś?

Dokładnie nie pamiętam to było ponad 10 lat temu. Na pewno był  to Leben cs300xs, bo tego kupiłem. Był jeszcze jakiś Primare w podobnym budżecie ale wypadł słabo ... Zastanawiałem się pomiędzy Lebenem a Heedem z zasilaczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hubert76 napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi, Były bardzo cenne.

Poszukaj wzmacniacza z mocnym trafo ,

któremu nie oprze się 3,2ohm .

nie spodziewaj się też że niskośredniotonowy będzie latał

jak szmata .

Te kolumny tak mają , i żadne słabeusze nie pomogą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos orientuje sie w roznicach pomiedzy delphinus mk1 vs mk2?

 

sluchałem mk2 i mi się podobało, byłem w trakcie sprzedaży starych kolumn i trochę spłukany i nie kupiłem

teraz jest opcja kupic mk1 w dobrej cenie, ale raczej w ciemno bez słuchania

 

brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krolewicz napisał:

czy ktos orientuje sie w roznicach pomiedzy delphinus mk1 vs mk2?

Z ewidentnych różnic, to MK II mają metalowe terminale, umieszczone u dołu, a MK I - plastikowe i u góry.

A co do grania - słuchałem w pełni wygrzanych MK I i w porównaniu do posiadanych obecnie niewygrzanych MK II jest mała różnica, słychać że to ta sama charakterystyka, tylko z nieco nierozwiniętymi jeszcze skrajami pasma. Ty masz w drugą stronę, ale MK I raczej nie zawiodą, jeśli znasz II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krolewicz napisał:

brać?

Brac. To ta sama kolumna. Mialem Pegasus MK2 i na jakis czas MK2 i graly zupelnie tak samo, podejrzewam ze z Delphinusem bedzie podobnie.

Zmienilem lokum i tez sie teraz zastanawiam czy nie wrocic do Delphinusow.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest tutaj ktoś, kto słuchał Chario Syntar 530? Jak grają w stosunku do starych Syntar 200T? Są od nich lepsze czy po prostu inne. Pytam bo miałem kiedyś Syntary 200T i byłem z nich zadowolony. Od dłuższego czasu chodzą mi po głowie nowe 530 lub używane Delphinusy. Jak 530 mają się do Delphinusów? Są od nich dużo gorsze? Obecnie posiadam Pylon Diamond 28 i nie chciałbym robić kroku wstecz, a Chario raczej nie da się posłuchać nigdzie w mojej okolicy. Delphinusy używane są też bardzo ciężkie do dostania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 20:28, Szymek_47295 napisał:

kto słuchał Chario Syntar 530?

Hej, mialem u siebie Chario Syntar 533R. Kupilem okazyjnie jak kiedys konczyli serie, bylem zadowolony ale zmienilem na Chario Pegasus (rozwiniecie Delphinus) i okazaly sie lepsze w kazdym aspekcie. Byly bardziej "pradozerne" ale graly duzo lepiej. Wg mnie lepiej poczekaj az znajdziesz Delphinusy uzywane. Sa to naprawde swietne paczki.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zainspirowany tematem z forum Audiomaniacy odnośnie modyfikacji zwrotnicy w Delphinus, dokonałem zmian u siebie.

Zakupiłem kondensatory Mundorf Supreme oraz rezystor i wymieniłem fabryczne na nowe. Jako, że brak praktycznie dostępności 6,8mikro, zakupiłem dwa gdzie suma daje 6mikro. Jako, że kondensatory są sporej wielkości, udało się je ze sobą połączyć oraz umieścić w obudowie.

Po zrobieniu jednej kolumny zrobiłem test. Faktycznie, jest spora różnica na korzyść modyfikacji. Wysokie tony dostały oddechu, nie są tak stłumione jak w fabryce. Generalnie modyfikacja jest na plus więc z góry dzięki Muda44 za podsunięcie takiego rozwiązania.

Koszt modyfikacji zamknął się w 400pln.

-678020938_IMG-20210317-WA0019_2331624_resized.jpeg

-735279240_IMG-20210317-WA0017_2916328_resized.jpeg

-792537542_IMG-20210317-WA0015_1353704_resized.jpeg

-849795844_IMG-20210317-WA0013_3278824_resized.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

Chario.thumb.jpg.3f57bd762933585ca4f0ed49b5321aef.jpg

Polecam też wymianę czerwonego bipolara. Ja wstawiłem Mundorf Mcap EVO Oil 33uF. Polecam też na ścianki matę bitumiczną. U mnie na tych zielonych rezystorach (chyba Mundorfy) było za jasno. Po modyfikacjach nie ma nawet co porównywać do fabrycznego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@David_65062 czy pamiętasz może jeszcze jak sprawowała się kopułka wysokotonowa w tych 533? Napędzana jest chyba neodymem i nie ma komory tłumiącej, a cięta jest nisko. W moich 200t była Vifa z wysokim fs i dało się usłyszeć, ze niedomagała. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie lubie jak gora jest zbyt mocno zaznaczona wiec nie jestem obiektywny jesli chodzi o wysokie pasmo. Pamietam ze kable Chord Epic i Rumour wtedy chyba mialem i gory mi nie brakowalo. A wzmak Arcam A39

Tylko tak sie zastanawiam czy Syntar w porownaniu do PA Diamond 28 to bedzie krok w przod. 

Z czym Twoje Pylony graja?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Diamondy grają z poczciwym NADem 356 w trybie końcówki mocy z dacem smsl 10th mkII. Wiem, ze nie jest to nie wiadomo jaki napęd ale odpowiada mi i naprawdę daje radę w tej konfiguracji. Kupiłem go właśnie pod Syntary 200T, a później do niego Diamondy ? ogólnie w Diamondach brakuje mi trochę dociążenia niższej średnicy i wyrafinowania wysokich tonów. Bas tez mógłby być trochę lepiej kontrolowany i bardziej różnorodny. Posiadałem ostatnio tez Elac Carina 247.4 i one właśnie posiadały to czego brakuje w Diamondach ale grały zbyt gęsto i z wycofana scena. Syntary 200t był super tylko, ze miały słabej jakości wysokie tony, które gubiły dużo szczegółów i szeleściły. Ze względu na niski podział i słaba kopułkę gubiły tez trochę  szczegółów  w wyższej średnicy. Pasowały jednak dobrze do moich warunków akustycznych i do tej pory wspominam je baaaardzo dobrze za całokształt. Zastanawiam się co zmieniło się w Syntarach 530 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 23:26, naczesany napisał:

U mnie tak:

Chario.thumb.jpg.3f57bd762933585ca4f0ed49b5321aef.jpg

Polecam też wymianę czerwonego bipolara. Ja wstawiłem Mundorf Mcap EVO Oil 33uF. Polecam też na ścianki matę bitumiczną. U mnie na tych zielonych rezystorach (chyba Mundorfy) było za jasno. Po modyfikacjach nie ma nawet co porównywać do fabrycznego grania.

Właśnie nad tym również się zastanawiałem ale nie za bardzo mogłem odczytać wartości. To już wiem, że 33uF. No to kolejna zmiana będzie :-).

Jakie kable we wnętrzu zastosowałeś bo widzę, że też zmienione?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basstech napisał:

To już wiem, że 33uF. No to kolejna zmiana będzie :-).

Jakie kable we wnętrzu zastosowałeś bo widzę, że też zmienione?

Najpierw wlutowałem 33uF ClarityCap ESA ale było zbyt jasno w górnych rejestrach, niskie na pewno lepiej czytelne. Ostatecznie wstawiłem 33uF Mundorf Mcap EVO Oil kondensator. Jest idealnie czyli równo, tak jak chciałem. A na samym początku Mundorf Ecap 100 VDC RAW 33,00 uF. Poprawa była ale nie tak spektakularna jak z następnymi.

Okablowanie to Chord Clearway (nie chciało mi eksperymentować). Myślałem, że mata bitumiczna "Mata głusząca z włókniną 50x50cm, gr. 2mm", kondensatory poprzez ich gabaryty wpłyną na obniżenie kubatury a co za tym idzie na dźwięk ale nic takiego nie zauważyłem.

Koledzy sugerowali też wymianę cewek na powietrzne (z wiadomych względów) ale wiązałoby się to z pomiarami, wysyłką, nową płytką. No i w tym przypadku kubatura już na pewno uległaby zmniejszeniu, kto wie czy nie bez wpływu na całość brzmienia. Bardzo istotna jest natomiast ilość wytłumienia. Ja zastosowałem tylko tam, gdzie przewidział producent ale zmieniłem na https://www.blackdotaudio.eu/maty-tlumiace-do-zestawow-glosnikowych-63-x-33-x-35cm-2-szt-p-666.html.   Można spróbować wełnę owczą ale jakoś chyba góra była zbyt ugrzeczniona, mniej czytelna.

Przed tymi wszystkimi modyfikacjami dźwięk był mało czytelny, zbity, klucha jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 17:44, Szymek_47295 napisał:

brakuje mi trochę dociążenia niższej średnicy i wyrafinowania wysokich tonów.

Ja wierze w kable wiec polece Chord Odyssey lub Epic. Chyba ze troche kasy wiecej to wtedy Signature MK1, najlepszy kabel jaki kiedykolwiek mialem.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytanka:

Kupiłem ostatnio Chario Syntar 200T, którym poprzedni właściciel powymieniał podzespoły w zwrotnicy (może któryś z was?) i dało to moim zdaniem świetne rezultaty. W związku z czym wpadłem na pomysł, żeby może dokonać takiego samego zabiegu na moim drugim zestawie kolumn - Acoustic energy Radiance 3 - w związku z tym czy możecie polecić kogoś kto mógłby się tym zając (warszawa) bo osobiście raz coś lutowałem z ćwierć wieku temu i nie wiem czy chciałbym się uczyć na moim głównym zestawie kolumn.

 

Druga sprawa, może ktoś chce przytulić Chario syntar 100T?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/chario-syntar-100t-tower

 

 

Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada aviator ghibli przymierzam się do nich. W nadchodzącym miesiącu mam zamiar je nabyć a grałyby z Gato DIA 250s npm. Obecnie sprzęt stoi w sypialni ok 15m2. Czy te kolumny nadają się różnego rodzaju gatunku muzyki. Chario już miałem kilka razy a więc barwę ich już znam tylko jak te ghibli grają w porównaniu z innymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, kaaapa napisał:

Ghibli grają u mnie od godzinki piękne monitorki i grają świetnie, czeka na izolatory isoaqoustics Gaia 3 

Napisz czy izolatory będą miały istotny wpływ na dźwięk. Mnie też korci wkręcić jakieś kolce zamiast tych gumowych nóżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, szpakowski napisał:

Napisz czy izolatory będą miały istotny wpływ na dźwięk. Mnie też korci wkręcić jakieś kolce zamiast tych gumowych nóżek.

Te nóżki od chario według mnie mają za mały rozstaw dziś w Nautilusie Kraków jak byłem stały Amelie i poruszając je łatwo je wywrócić. Mam małe dziecko w domu i z obawy na wywrócenie kolumn schowałem je do pudła aż przyjdą Gaia;). W środę lub czwartek powinny być już  mnie. W Nautilusie z topowym pre i końcówką acuphase dla mnie było za dużo góry. U mnie w domu nówki miały odwrotny problem średnica się zlała z górą dźwięk był zaciemniony tak to określić mogę i trochę się zmartwiłem, ale wzmak był od trzech tygodni odpięty od sieci. Wyszedłem z domu na godz i jak wróciłem wszystko się zmieniło, scena oraz przestrzeń w tych monitorach jest fenomenalna. To zupełnie inne granie od serii consteletion a bas jaki potrafią wytworzyć te monitorki mogą powstydzic się nie jedne kolumny podlogowe. Brzmienie jest ciepłe z aksamitnymi wysokimi i plastycznym basem który pojawia się kiedy jest potrzebny.

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.