Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, kaaapa napisał:

Wyszedłem z domu na godz i jak wróciłem wszystko się zmieniło, scena oraz przestrzeń w tych monitorach jest fenomenalna.

Pewnie dostałeś nówki ... Jak pograją dłużej dźwięk się jeszcze poprawi, tak było z moimi Aviatorami. Potrzebują trochę czasu, żeby dźwięk się ułożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szpakowski napisał:

Pewnie dostałeś nówki ... Jak pograją dłużej dźwięk się jeszcze poprawi, tak było z moimi Aviatorami. Potrzebują trochę czasu, żeby dźwięk się ułożył.

Do domu dostałem nówki, dziś dotarła dostawa z Włoch i była tylko jedna para ghibli zarezerwowana od zeszłego tygodnia dla mnie. W salonie para która była grała cały weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adalbert95 napisał:

Przy tym głośniku wysoko tonowym i do tego z Accu za dużo góry? Cuda Panie, cuda...

Przy nowych głośnikach jestem w stanie w to uwierzyć. U mnie góra uspokoiła się dopiero po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adalbert95 napisał:

Przy tym głośniku wysoko tonowym i do tego z Accu za dużo góry? Cuda Panie, cuda...

Słuchałem Cielo w Nautilusie z topowym Accu i nie było za dużo góry, było idealnie ... ale to były wygrzane kolumny. Do domu dostałem nówki. W nówkach góry było ciut za dużo, sytuacja się unormowała dopiero po dłuższym czasie ... tak więc wszystko jest możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szpakowski napisał:

Przy nowych głośnikach jestem w stanie w to uwierzyć. U mnie góra uspokoiła się dopiero po dłuższym czasie.

Nie słyszałem wprawdzie tych kolumn, ale słyszałem ursy z tym samym głośnikiem na górze. Fakt, nie nowe, a więc niech będzie, że już "uspokojone". Problem w tym, że były tak uspokojone, że jak dla mnie nadawały się wyłącznie do jakiś bardzo akcentujących górę systemów, bo w neutralnych góra była mdła, nijaka, bez blasku, wręcz zmulona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szpakowski napisał:

Słuchałem Cielo w Nautilusie z topowym Accu i nie było za dużo góry, było idealnie ... ale to były wygrzane kolumny. Do domu dostałem nówki. W nówkach góry było ciut za dużo, sytuacja się unormowała dopiero po dłuższym czasie ... tak więc wszystko jest możliwe ...

Możliwe jest tak jak mówisz te ghibli grały przez weekend tylko a więc mogły być nie wygrzane. U mnie w domu nówki po pierwszym podłączeniu góry nie miały wcale, dopiero po godz się otwarła wzmak to Gato DIA 250s npm

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adalbert95 napisał:

Nie słyszałem wprawdzie tych kolumn, ale słyszałem ursy z tym samym głośnikiem na górze.

Co prawda nie słyszałem Ursa Major ale zaryzykuję stwierdzenie na podstawie odsłuchów Delphinusów, że góra w Constellation jest zupelnie inna niż w Aviatorach pomimo tego samego tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 20:23, szpakowski napisał:

Napisz czy izolatory będą miały istotny wpływ na dźwięk. Mnie też korci wkręcić jakieś kolce zamiast tych gumowych nóżek.

Ja zakupiłem dwa komplety isoacoustic pod granitowe podstawy Chario. Nie dość, że całość o wiele stabilniej stoi niż na kolcach to mam wrażenie, że dźwiękowo również się poprawiło. Przy zakupie izolatorów podajecie w jaki rozmiar gwintu mają być wkręcone. Super sprawa że jest do wyboru spora ilość przejściówek na rożnego rozmiaru gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghibli stanęły na Gaia III

Różnica jest słyszalna od razu w szoku jestem, jakbym nie wiedział w ślepym odsłuchu nigdy bym nie powiedział że grają chario. Dźwięk nabrał jakby takiej trójwymiarowości, jest łagodniejszy nie potrafię tego opisać a bas jakby stał się bardziej plastyczny, jestem pod wrażeniem bardzo dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach ghibli stojących na Gaia III zamawiam standy w tym miesiącu aż żal żeby ten monitor marnował się na komodzie. Zmiany w brzmieniu są na tyle duże że standy zaraz po otrzymaniu postawię też na Gaia. Chario gra jakby nie były chario na tych izolatorach. Dźwiękowo przypominają mi kable audioqesta jak ktoś słuchał tych kabli to wie o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, trebore napisał:

Posiadam dość szeroką gamę kabli AQ ale jakoś tak do końca nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Mógłbyś rozwinąć myśl? 

Nie potrafię tego dokładnie opisać nie wiem do czego się odniesc, mam wrażenie jakby dźwięk stał się bardziej aksamitny, delikatniejszy nie tracąc swojej dynamiki. Jest mnóstwo góry, ale podana bez cienia ostrości a średnica wraz z basem podążają tą samą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, kaaapa napisał:

Jakie kable dobrze się sprawdzą z chario, ghibli zostaje u mnie za dobry monitor żeby się go pozbywać, napędzane są przez gato amp 150ae.

Jakie aspekty dźwięku chciałbyś zmienić/poprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Artistplant napisał:

Panowie, czy Naim Nova i Cielo może się zgrać wg Was?

Chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Spróbuj zapytać dystrybutora albo jakiś sklep który posiada oba sprzęty ... może Q21? Chyba mają Naima Nova, Cielo chyba nie mają ale są na ich stronie inne Chario, może słyszeli takie zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega chce kupić niedrogie kolumny do 400zł . Zastanawia się nad chario hyper 2000 lub chario syntar 100 T.

Moze ktos słuchał, posiada. Jakies opinie ,czy warto w to wchodzić ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Panowie, kolega chce kupić niedrogie kolumny do 400zł . Zastanawia się nad chario hyper 2000 lub chario syntar 100 T.

Gdzie za 400zł sprzedają ?

Zakupię jeszcze z jedną parę za taką kasę .🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.