Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno dam znać jak tylko uda mi się ich posłucham:)troszkę one duże jak na podstawkowe ale standy sobie zrobię sam tylko żeby moja sonata dobrze je napędziła,według mnie powinno się to dobrze zgrać bo mam za ostrą górę a słaby dół,może to jest spowodowane przez to że mam podłączone budżetowe kolumny,a te chario mają bardzo ładny fornir szczególnie orzech i te pomarańczowe membrany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chario mają sporo góry ale jest ona dość delikatnie podana , nie wiem jaki będzie efekt finalny u Ciebie ale sądzę że basu też nie powinno być mało,, pomyśl o kablach głośnikowych detalicznych ale lekko ogładzających górę/lekko ocieplających lepszej jakości np atlas hyper 2.0

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że powinny się sprawdzić te 300,jak mi tylko wypożyczą za kaucją do domu i się sprawdzą to je biorę chyba,że ty mikson chcesz się pozbyć swoich 200:)

:) jak posłuchasz 200 i będzie ok to możemy się zastanowić ale obawiam się że nie upoluję używanych delphinusów szybko:)

a może podłogowe 1000T?

generalnie tu poszły fajne chario, nie miałem okazji ich słuchać ale można wiele pozytywnych opinii poczytać na necie o nich. dość ciepło grające

http://allegro.pl/wloski-hi-end-chario-syntar-100-tower-okazja-i1374352170.html

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest popularna marka, wiele osób woli jakieś MA, tannoy, kef, wharfedale, heco, dali i dłuuga lista, a o chario w życiu nie słyszeli, no bo gdzie? Nie zestawia się tej marki z kinem domowym, mało dystrybutorów ogólnie..

Po drugie, jak ktoś kupuje kolumny tej marki, to nie kupuje ich w ciemno, przeważnie wiedzą, że tego chcą, to i po co sprzedawać? Chyba, że na wyższe chario. No i żal sprzedawać kolmny, które w sklepie kosztują 4,5kzł (gdzie indziej taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witamy! Skrobnąłbyś coś przy okazji o tym jak ciężko je napędzić, czy są trudne i wymagające od wzmacniacza? W końcu to 4Ohmy. Krella raczej nie kupię, raczej coś z dobrej budżetówki.

nie ma co przesadzać z trudnością :), teraz to prawie każda produkowana kolumna jest 4 omowa , w tym teście wyżej jest wykres impedancji i skuteczności, powiem tak jak testowałem hario hiper 2000mk2 i porównywałem bezpośrednio z dynkami x12 i 2/8 to hiper zagrał bez problemowo i to z właśnie z małym arcamem solo mini! a dynki no cóż nie jest to odpowiedni wątek ale x12 zagrały jak dla mnie mizernie bez basu dość analitycznie chłodno nawet na średnicy i górze ale nie agresywnie a 2/8 pomiędzy tzn więcej basu ale nie tak plastycznego i rytmicznego jak w hiperach.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś prównywał obie regałowe "300" , jestem nimi poważnie zainteresowany ( cena praktycznie ta sama) ?

Róznica w głosnika sredni i niskotonowych pewnie wpływa na charakter soniczny.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.chario.pl/index.php?x=silhouette&y=silhouette_300

http://www.chario.pl/index.php?x=silverette&y=silverette_300

z tego co wiem różnią się tylko kolorami przetworników i paletą fornirów.

nie słuchałem ich ale grają z większym basem niż 200 które mam,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzech jest bardzo ładny. na zdjęciach nie ma tego efektu ale wygląda w realu świetnie.

fajnie że wypożyczą za kaucją i tak powinno być! słuchać docelowego zakupu trzeba wyłącznie u siebie

jak będziesz mógł to posłuchaj ich z 3dni bo potrzebują troszkę czasu jak każde głośniki.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Spiler86

Chario to bardzo specyficzne kolumienki, testowałem je w najróżniejszych kombinacjach; drogich i tanich, również ze wzmacniaczami które powszechnie są uznawane za raczej miękkie i z tymi raczej ostrzejszymi, i słabszymi i mocniejszymi. Co dziwne chario prawie zawsze wypadają korzystnie, chociaż ja przez długi czas się z nimi gimnastykowałem. Wg mnie delphinusy lubią jak wzmak je trzyma "silna ręka"(tu właśnie się sprawdził krell). W tańszych systemach chario zawsze grają "swoje" ,czyli plastycznie, muzykalnie, pełna i gładką średnica oraz z aksamitną góra i często z mniejszym lub większym rozlużnieniem na niskich (co mnie właśnie denerwowało). Generalnie będzie tak, że w prawie w każdym tańszym systemie chario poprawi dużo lub bardzo dużo. Prze pewien czas testowałem u siebie baltlaba epoke2 z c.e.c tl31z i powiem że było bardzo fajnie, naprawdę grało to muzykę. Ciekawe jest również to, że w drogich systemach chario nadal daje radę , powiem więcej dopiero wtedy rozwijają skrzydła i pokazują, że mogą rywalizować dużo droższymi od siebie kolumnami. Reasumując chario delphinus nie musza mieć dużo mocy ... ale bardzo to lubią . Nie miałem okazji sprawdzić ich ze wzmakiem audiolaba, ale wiem że to polączenie jest udane, do tego srebrne kable i może być calkiem nieźle. Raczej bym uzbierał troche grosza i dał im wzmak s/h taki jak baltlab lub audiolab i do tego srebrne lub poprostu szybkie, przejżyste kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kaaapa

zdecydownanie orzech!

 

No z rozmiarem pomieszczenia i generalnie z otoczenieniem jest u nich specyficznie. U mnie grają w pokoju 22m i jest wystarczająco. Jednak , co ważne delphinus musi mieć oddech tj. przede wszystkim za sobą, ja postawiłem ok 1m od sciany i staram się siedzieć w okolicach 3.5m od kolumny tak by za głową nic nie było. W innym wypadku kolumny nie pokazywały na co je naprawde stać. Sądzę że 25m to już max dla nich, najlepiej ok 20m bo pamiętajmy że to potężne monitory i trudno je ustawić, są wymagające dla otoczenia. Bardzo ważne jest ustawienie kolumn. Ja miałem z tym problem, ale na dobre się z tym uporałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yoachim

dzięki za opisy, lepsze jak w prasie fachowej ;)

A podobno chario reklamuje swoje produkty jako łatwe w adaptacji do pomieszczenia..

Ja mam kilka opcji z chario w roli głównej, albo kupię deplhinusy, albo silhouette 300, może Lynx, ale to w ostateczności, wzmacniacz to narazie będzie poczciwa PM-80, jak nie da rady.. to będę myślał co wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria constelation k jest w wykończeniu matowym tańsza od drewnianego ,

mi się podoba :)

na pewno podstawki są mile widziane tak samo jak odsunięcie od ścian, ale też brak br z tyłu troszkę ułatwia jednak w minimalnym dosunięciu bliżej ściany u mnie siluetki nie są tak wrażliwe jak poprzednie ma rx1 z dziurą z tyłu,

myślę że tu bardziej jednak też chodzi o charakter dźwięku który nie jest szorstki czy agresywnie ofensywny oraz o wykonturowanie dlatego są "łatwiejsze w ustawieniu" nawet w surowych pomieszczeniach

 

>yoachim

dzięki za opisy, lepsze jak w prasie fachowej ;)

A podobno chario reklamuje swoje produkty jako łatwe w adaptacji do pomieszczenia..

Ja mam kilka opcji z chario w roli głównej, albo kupię deplhinusy, albo silhouette 300, może Lynx, ale to w ostateczności, wzmacniacz to narazie będzie poczciwa PM-80, jak nie da rady.. to będę myślał co wtedy.

jeżeli będziesz mógł to posłuchaj też hiper 2000mk2 - warto

post-21279-070273700 1294818346_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem na etapie wymiany kolumn (na razie tworzę listę głośników do odsłuchów) i chciałbym zapytać o głośniki Chario Constellation Delphinus a dokładniej jak kreują przestrzeń, czy muzyka oderwana jest od głośnika i jak jest z szybkością basu (czy się ciągnie) itp. Poczytałem trochę informacji o nich i ogólny charakter ich grania już znam. Pytanie czy warto ich posłuchać.

Muzyka to rock i jazz

Pomieszczenie ok.22m2.

Wzmak i CD: Audiolab 8000s i 8000cd

 

Z góry dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to ich posłuchaj,

ja słuchałem chario hiper 2000mk2 a tam jest ten sam mid bas i to malutki arcam obsłużył jak dla mnie poprawnie i nic się nie ciągnęło,

czego nie mogę powiedzieć po podłącznieu do dynek

audiolab raczej nie ma wolnego basu i to może się dobrze zestawić

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to ich posłuchaj,

ja słuchałem chario hiper 2000mk2 a tam jest ten sam mid bas i to malutki arcam obsłużył jak dla mnie poprawnie i nic się nie ciągnęło,

czego nie mogę powiedzieć po podłącznieu do dynek

audiolab raczej nie ma wolnego basu i to może się dobrze zestawić

 

Dzięki za odpowiedź.

A jak Chario kreuja przestrzeń?

Wezmę je pod uwage przy odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.