Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

Za 6 to ja bym kupił w super stanie ale czy znajdziesz chętnego to ciężko powiedzieć. Marka mało popularna, może być ciężko, chociaż akurat ten model jest ceniony w audio. 

Co potem? Po Delphinusach miałem duży problem co kupić. Chciałem coś co gra i podoba się wizualnie małżonce. Muszę powiedzieć ... nie było łatwo ... 

Posłuchaj coś z serii Aviator w stosunku do  Constellation jest duży progres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szpakowski napisał:

Za 6 to ja bym kupił w super stanie ale czy znajdziesz chętnego to ciężko powiedzieć. Marka mało popularna, może być ciężko, chociaż akurat ten model jest ceniony w audio. 

Co potem? Po Delphinusach miałem duży problem co kupić. Chciałem coś co gra i podoba się wizualnie małżonce. Muszę powiedzieć ... nie było łatwo ... 

Posłuchaj coś z serii Aviator w stosunku do  Constellation jest duży progres. 

Dobrze wiedzieć,że jesteś zainteresowany..:)Myślę sobie ,że ten model zaczyna być troszkę takim "białym krukiem"i w odpowiednich kręgach zawsze znajdzie zainteresowanie ,do tego pewnie cena nie poleci a właśnie odwrotnie,choć może się łudzę.

Delfinusy miałem przez tydzień,wybitne granie nawet jak za salonowe 5 koła,ale to jednak jak wspomniałeś constellation , Millenium (Academy),jednak zabiera w inne rejony...na pewno wiesz o czym mówie:) Co potem...potem zaczyna być spory problem z przyrostem jakości i jak zauważyłeś wizualności względem wydanych pieniądzorów....choć może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysztof_58370 napisał:

Dobrze wiedzieć,że jesteś zainteresowany..:)

Może źle się wyraziłem w poprzednim poście, niezbyt precyzyjnie. Dokładnie to byłem zainteresowany. Przez jakiś rok polowałem na Millenium II, niestety nie udało mi się nic sensownego znaleźć. Owszem była chyba jakaś oferta z Włoch ale italiańce nie chcą wysyłać, tylko odbiór osobisty. Ogólnie, oferty tylko z zagranicy. Holendrzy, Niemcy nie chcą wysyłać, trzeba jechać osobiście. Zrezygnowałem więc z poszukiwań Millenium (miałem na uwadze również Millenium 3 Junior), za dużo czasu straciłem. Teraz, już niebawem stanę się szczęśliwym posiadaczem innych Chario.

Co do reszty wypowiedzi całkowicie się zgadzam. Poza tym, że grają świetnie, podkreślę zdecydowanie znaczenie parametru "wizualności". Chyba wszystkie Chario mają współczynnik WAF na bardzo wysokim poziomie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak żyć bez Chario ... ? Nie da się! 

Po sprzedaży Delphinusów długo szukałem dla nich następców ... nie było łatwo, nawet w dużo większym budżecie ... 
Po odsłuchach kilku kolumn w budżecie do około 30 tys za nowe, w sumie przypadkiem zainteresowałem się nową serią Chario. 

I to był, jak to się mówi strzał w dziesiątkę. 

Dzisiaj zatem mogę przedstawić wszystkim Chario Aviator Cielo. 

Niestety jak na złość nie mam teraz czasu ich porządnie wygrzać ale obiecuję za jakiś czas napisać coś więcej i wrzucić lepsze zdjęcia. 
Te są robione "na szybko" wieczorem, telefonem ... nawet w minimalnym stopniu nie oddają ich uroku. 

 

 

2019-11-10 15.20.23.jpg

2019-11-10 15.21.29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, trebore napisał:

Drewniaki, to drewniaki. :)  Gratuluję wyboru. 

Drewienko musi być ... kobitce ma się podobać ?
... a, że do tego jeszcze gra rewelacyjnie to już nic nie poradzę ? 

Kolumny jak podaje producent  mają dużą efektywność (92dB) oraz przyjazną impedancję, zagrają nawet z lampką małej mocy. 
U mnie 6-cio watowy lampiak hula aż miło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, naczesany napisał:

Niestety komponenty zwrotnicy jak zwykle po taniości.

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4863-chario-aviator-cielo.html

Nie neguję brzmienia bo sam mam Delphinusy ale za tę cenę powinni się postarać.

Nie bardzo rozumiem Twoje nastawienie ... 
Chcesz kupować kolumny przez pryzmat użytych w nich części? Czy raczej bardziej powinien się liczyć finalny efekt dźwiękowy?
Ja już się o tym przekonałem, że bardziej liczy się "Know-how" niż użyte elementy. Nawet tu na forum byli tacy którzy dłubali w Delphinusach osiągając przy tym mierne efekty. 

Zapewniam Cię, że w tej cenie się postarali, wyszły bardzo dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać polemiki bo nie należę do takich. Pomimo że kolumny są fantastyczne to według mnie cena jest wygórowana i dyktowana przez księgowych. Ale tak jest wszędzie. W Delphinusach same podstawki kosztują 1200zł więc de facto koszt kolumn to nieco ponad 3000zł. Użyte elementy (tej samej wartości) mają b. duże znaczenie. Ja też "dłubałem" i w nich tak zachwalane Mundorfy się nie sprawdziły. Satysfakcjonujący efekt uzyskałem na ClarityCap CMR i Path Audio.

Wracając jeszcze do mojego nastawienia. Gdybym wiedział, że faktycznie kolumny są warte ponad 3000zł szukałbym czegoś w granicach pięciu tysięcy bo takie było moje zamierzenie. Te kolumny pokazują więcej na standach metalowych.

Nie zmienia to faktu, że kolumny im się udały.

Inaczej nie pisałbym się do klubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, naczesany napisał:

Nie zmienia to faktu, że kolumny im się udały.

Biorąc pod uwagę to co prezentuje konkurencja na podobnym lub nawet wyższym poziomie cenowym, wycenione są wyjątkowo korzystnie. 
Zarówno pod względem dźwiękowym jak i wizualnym. Czego chcieć więcej? Tak jak piszesz kolumny im się udały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/18/2019 at 11:40 AM, szpakowski said:

Dzisiaj zatem mogę przedstawić wszystkim Chario Aviator Cielo.

Gratuluje zakupu. Przechodzilem niedawno kolo Nautiliusa w Warszawie i miale okazje rzucic okiem na Cielo. Piekne wykonanie jak zawsze i mysle ze jak bede zmienial Pegasusy to wlasnie Cielo beda na mojej liscie. Pozdrawiam i zycze przyjemnosci z sluchania

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, -Mike- napisał:

Obecnie posiadam Hiper 2000 mk2 z których to jestem bardzo zadowolony i szukam czegoś co zagra podobnie do nich i tu pytanie do was , czy Chario Delphinus to podobna szkoła grania ? 

Z recenzji internetowych wynika, że wszystkie Chario mają podobną naturę grania, czy jak kto woli filozofię brzmienia. 
Napisz raczej jak duże masz pomieszczenie, jaki budżet, jakiej muzyki słuchasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 19 m2, muzyka to raczej spokojne klimaty ( bardzo dużo damskich wokali ) budżet no właśnie coś w cenie używanych Delphinus-ów. Dodam że słucham bardzo cicho muzyki , w domu pojawił się nowy domownik ??‍?‍? Jako że sprzedałem swojego Denona Pma-1520ae ( jeszcze muszę się pozbyć Kef R 300 )  to I  wzmacniacza też będę szukał , ale ma to być coś małego jak Cyrus , Heed czy też Deyens

Edytowane przez -Mike-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -Mike- napisał:

Pomieszczenie 19 m2, muzyka to raczej spokojne klimaty ( bardzo dużo damskich wokali ) budżet no właśnie coś w cenie używanych Delphinus-ów. Dodam że słucham bardzo cicho muzyki , w domu pojawił się nowy domownik ??‍?‍? Jako że sprzedałem swojego Denona Pma-1520ae ( jeszcze muszę się pozbyć Kef R 300 )  to I  wzmacniacza też będę szukał , ale ma to być coś małego jak Cyrus , Heed czy też Deyens

Jak najbardziej Delphinusy się sprawdzą. Metraż i muzyka pasują, Delphinusy nie najlepiej radzą sobie z ciężkim rockiem, metalem itp ... nie to, że jest tragedia ale mogło by być lepiej ...

W Twoim repertuarze powinno być bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie. Musisz tylko zapewnić im jak najlepszy wzmacniacz ponieważ Delphinusy mają trudny do okiełznania bas.

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphinus wg mnie lepsza kolumna niz Lynx. W 19m bedzie napewno ok. Basu mala duzo ale przyjemnego ?

Rega Elex lub Elicit fajne polaczenie, z Heglem dobrze ale brak srednicy. Abrahamsen tez Polecam do Delphinusow

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, -Mike- napisał:

 

To podobnie jak z moimi Kef-ami ,nie jest to łatwy zawodnik ? a może zainteresować się mniejszym bratem Lynx ?

Jestem mega zadowolony z moich Hiper i teraz szukam czegoś co zagra podobnie w 2 systemie ? 

Na Twoim miejscu brałbym raczej Delphinusy oraz bardziej skupił się na doborze wzmacniacza. Jeżeli ma być mały gararytowo to wybór masz okrojony. Z Heedem kiedyś słuchałem i delfinki bardzo fajnie z nim grały, po podłączeniu firmowego zasilacza nawet bardzo fajnie, warto szukać Heeda z zasilaczem. Z tego co pamiętam była to pierwsza wersja tego wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Delphinusy w 18m2 zasilane Roksan Kandy K3, bas okiełznany. Brakuje im trochę neutralności. Nadrobiłem to zmieniając rezystory i kondensator. Głośnikowe Tellurium Q Black Silver, IRC Albedo Monolith, zasilające Furutech Alpha 3.

Dwa lata szukania nie poszły na marne.

IMG_20190220_113126_zmień rozmiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać coś na temat Aviator Cielo. Tak się zapędziłem, że wyszła taka mała pseudo-recenzja. W klubie zamieszczę tylko część tekstu, całość jeżeli ktoś chętny do przeczytania znajdzie tu:

 

Przejdźmy od razu do konkretów, nie będę pisał kwiecistych opisów i audiofilskich uniesień. Po prostu Chario to pierwsze kolumny które zagrały pełnym naturalnym dźwiękiem o świetnym wypełnieniu i naturalnej barwie. Czy to dużo czy mało? Okazuje się, że dużo, wcześniej odsłuchiwane kolumny tego nie potrafiły. W zasadzie już po około 30 min byłem prawie pewien, że moje poszukiwania dobiegły końca. Cielo miały wszystko czego brakowało poprzednikom jednocześnie nie mając ich wad. Żeby się upewnić wystarczyło tylko sprawdzić jak się spiszą w różnorodnym repertuarze. Na początku był Rammstein, było dynamicznie i czysto, poszczególne dźwięki nie zlewały się, nie tworzyły jazgotu a podstawa basowa nadawała odpowiedni rytm. Następnie do odtwarzacza trawiło trochę nagrań z audiofilskim jazzem, było rewelacyjnie. Blachy brzmiały niezwykle czysto i perliście, wokale oraz reszta instrumentów miały wyborne wypełnienie oraz lekko, bardzo lekko (tak jak lubię) ocieplony charakter. Dół pasma charakteryzował się świetną dynamiką, kontrolą i zróżnicowaniem w zasadzie w całym przetwarzanym paśmie. Kolumny schodzą naprawdę nisko a jakość basu, pewnie związana ze skomplikowaną budową sekcji basowej jest świetna w tej kategorii cenowej. Kolejne płyty były już mniej audiofilskie: począwszy od delikatnej Norah Jones na zupełnie nieaudiofilsko nagranej płycie Johna Mayera kończąc. Każda płyta zagrała bardzo dobrze. Oczywiście te dobrze nagrane brzmiały rewelacyjnie ale co dla mnie było również niezwykle ważne dobrze brzmiały zwykłe nagrania, nie było dyskomfortu, można było odpłynąć w muzyce. Głośniki są w miarę uniwersalne, przepięknie odtworzą subtelne wokale, jazz, dynamiczny rock a także Rammsteina (symfoniki nie próbowałem).

Ogólnie Cielo przedstawiają wybitny stosunek jakość/cena. Nawet droższe kolumny nie zagrały takim kompletnym, zrównoważonym dźwiękiem. Grają bardzo rozdzielczo i świetnie potrafią różnicować barwę poszczególnych instrumentów. Scena jest budowana prawidłowo. Rozciąga się dosyć szeroko, plany budowane są w głąb wypełniając dźwiękiem całe pomieszczenie. Wszystkie „wydarzenia” rozgrywają się naturalnie. Miłośnicy efekciarstwa czy przesunięć fazowych nie będą zachwyceni. U mnie głośniki stoją w pokoju około 22m, sądzę jednak, że nieco mniejsze pomieszczenie również nie będzie przeszkodą, w większym również świetnie się odnajdą.

Z moich doświadczeń wynika, że konstrukcje Chario raczej nie stanowią dużego obciążenia dla wzmacniacza. Również w tym przypadku. Cielo posiadają dosyć wysoką efektywność 92 dB oraz minimum impedancji 3.6Ω przy 95Hz co sprawia, że są łatwe do wysterowania. Posiadacze wzmacniaczy lampowych, zwłaszcza tych kilkuwatowych powinni zwrócić na nie swoją uwagę. Moja 6W lampa radzi sobie z nimi bez najmniejszych problemów osiągając wysokie poziomy głośności.

Jeżeli ktoś już ma dosyć popularnych konstrukcji jakich w salonach pełno a które po pierwszym dobrym wrażeniu zaczynają męczyć np. krzykliwą górą lub nudzą beznamiętnym dźwiękiem to Chario jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Naturalność to chyba najlepsze określenie by opisać charakterystyczne dla firmy brzmienie. Trzeba zapewnić im tylko jak najlepszy wzmacniacz który „wyciśnie” z nich wszystko co najlepsze. Świetnie zagrają zarówno z tranzystorem jak i kilkuwatową lampą. Sprawią, że długo zapomnimy o zmianach kolumn. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że żeby otrzymać naprawdę istotną zmianę jakości musieli byśmy wydać dwa lub nawet trzy razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
46 minut temu, AnAm napisał:

Szkoła Chario zachowana?tzn.słodko fajnie i przyjemnie?

Jakim obciążeniem są dla wzmocnienia?

Tak, to szkoła grania Chario ale czy słodko? Raczej neutralnie, tylko lekko ocieplone brzmienie z obfitym jak na swoje rozmiary basem. Zdecydowanie przyjemnie. 
Kolega napędza Sonnety Lebenem 300F (15W), słuchaliśmy ich także z moją lampą o mocy 6W również było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AnAm napisał:

Pamiętasz może w jakim metrażu one grają?

Nie mam pojęcia w jaki tam jest dokładnie metraż, na pewno bardzo duży. Sam salon ma minimum ze 40m (jak nie więcej), do tego jest otwarty na korytarz i dużą kuchnię ... łącznie będzie ze 80m albo pewnie więcej.

Leben ma imho przesunięty balans tonalny w górę dlatego kolega wspomaga się subem. Z moim wzmacniaczem, który ma znacznie więcej basu, jak stwierdziliśmy obaj z kolegą nie trzeba było włączać suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.