Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hubert 9999 napisał:

poradźcie mi proszę jaki wsmacniacz pod niego kupić tak do 1000PLN max

Jest na Alle parę Denonów 720, Nad 326bee, oraz "nieco" przerysowany Pioneer A-50 ...

Jak to zagra z Twoimi Chario ciężko powiedzieć ... jeżeli mieszkasz gdzieś blisko któregoś sprzedającego może dało by się posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Denonów 720, Nad 326bee, oraz "nieco" przerysowany Pioneer A-50 ...

Uważam, że to nie ma większego sensu. Będzie może trochę inaczej niż 735, ale czy lepiej? Bardzo wątpię. Sugerowałbym trochę się "pomęczyć" z 735, uzbierać przynajmniej drugie tyle i dopiero wtedy się do wymiany przymierzyć. Japońska wielkoseryjna "budżetówka" to w ogóle nie jest jeśli chodzi o wzmacniacze najlepszy pomysł. Jeśli już to może wyższe modele Marantz`a. Tym bardziej, że istotnie ceny ostatnio oszalały, a pośpiech jest zawsze złym doradcą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Racja ... nawet ceny używek odleciały w kosmos ...

To co dominuje to stare 20-30 letnie Onkyo Pioneery Yamahy Denony

teraz blisko 1000 , a jeszcze circa pół roku temu 400-500 pln .

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

przerysowany Pioneer A-50 .

Strasznie przerysowany , dla mnie to masakra .

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Jest na Alle parę Denonów 720

Tych Denonów nie brakuje , raczej opinie nie specjalnie entuzjastyczne .

Za to CD 720 - AE z tej serii to całkiem dobry jak na budżetówkę odtwarzacz .

Miałem okazję go posłuchać u siebie przez jakiś czas .

5 minut temu, Adalbert95 napisał:

Sugerowałbym trochę się "pomęczyć" z 735, uzbierać przynajmniej drugie tyle

Dokładnie , w okolicach 2tysi można coś ciekawszego wyłuskać ,

a koło tysiączka jak napisałem HK ,  zagra inaczej od 735 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i chyba opcja abym dozbierał będzie najwłaściwszą. Też gdzieś z tyłu głowy miałem, że różnica w tym połapie cenowym może być niewielka. 

Swoją drogą HK6xx wygląda obiecująco i nawet ma dobre opinie. Coś mi sie wydaje, że będe celował w HK lub Maratnz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, k4mil3k napisał:

Kolumny oceniam bardzo pozytywnie, teraz chyba czas na znalezienie odpowiedniego do nich wzmacniacza 🙂

Bardzo miło wspominam swoje Delphinusy. Nie żałuj na wzmacniacz 😉 ... im lepszy wzmacniacz tym kolumny bardziej się odwdzięczą lepszym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam wzmacniacza do nich 🙂

Obecnie mam u siebie dwa wzmacniacze, ale każdy z nich idzie nieco w inną stronę:

Cyrus ONE HD - granie dość czyste, dociążone, sporo dobrego się dzieje w średnicy, jest przestrzeń i wyraźna góra bez żadnej nachalności. Jedynie co mi w tym wzmacniaczu trochę nie odpowiada to bas, a w zasadzie brakuje mu nieco kontroli i szybkości. Jest nieco zbyt "bułowaty", ciągnący się.

Drugi wzmacniacz to Lyngdorf SDAI2175 - to już nie to co poprzednik, bas szybki, punktowy z dobrą kontrolą ale jednocześnie jeśli trzeba to z uderzeniem, detal w połączeniu z Chario jest wręcz niesamowity - odkrywam mnóstwo nowych wcześniej nie znanych szczegółów w utworach. Ale niestety ma to swoją wadę, lubię słuchać głośno i ta ilość detali przy głośniejszym słychaniu zaczyna kłuć nieco w uszy...

Gdyby się tak udało zlepić te dwa wzmacniacze co mam.....:P
A co możecie do nich polecić w budżecie do 8k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym zrezygnować z D klasy ... 

Natomiast radził bym zupełnie odwrotny kierunek: lampę ... może kosztem nieznacznej utraty kontroli basu ale za to z fajną barwą ... albo przynajmniej coś A klasowego ... 

 

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, k4mil3k napisał:

A co możecie do nich polecić w budżecie do 8k

Jeśli masz regulację głośności w źródle i w grę wchodzi też sprzęt używany to całkowicie wbrew opinii Szpakowskiego 🙂 , integra Krella, ML, Tresholda, a jeszcze lepiej sama końcówka. Zestawienie (wprawdzie na starszej serii Academy) wielokrotnie u mnie trenowane i sprawdzone. Do tego porządne, ale miedziane okablowanie. Niestety delfinusy nie umożliwiają bi wringu, a szkoda, bo ta ogromna kopułka wręcz prosi się o nieco wyrazistszy srebrny kabel. Mocny i wydajny wzmiacniacz, ale taki na poważnie, nie na papierze i w recenzji, to jedyny sposób byś mógł posłuchać Delfinusów głośno, czy choć głośniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Adalbert95 napisał:

Jeśli masz regulację głośności w źródle i w grę wchodzi też sprzęt używany to całkowicie wbrew opinii Szpakowskiego 🙂

Każdy dobiera sprzęt wg swojego uznania i upodobania ... każdy ma swoje doświadczenia i opinie.

Osobiście zamiast super kontrolowanego ale jednolitego, bezbarwnego, suchego basu wolałbym mieć odrobinę mniej kontrolowany ale barwny, rozdzielczy i różnorodny bas. Takie mam doświadczenia z tranzystorami, nawet dosyć drogimi. Zwłaszcza na niskich częstotliwościach kosztem kontroli tracą rozdzielczość, barwę i wypełnienie. Nie lubię beznamiętnych wzmacniaczy, które zabijają emocje w muzyce.

W tej cenie, nawet jak za używany wzmacniacz ciężko będzie kupić tranzystor dobrej jakości ... oczywiście nie neguję, że coś z Krella czy ML (nie słuchałem) może fajnie zagrać z Delphinusami ... zwłaszcza jeżeli u Ciebie sprawdziło się takie zestawienie 👍🏻 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adalbert95 Właśnie ze względu na tą kopułkę wybór padł na Chario. Jest genialna. Korci mnie jeszcze modyfikacja zwrotnicy, znalazłem kilka opinii że to krok w dobrą stronę.

@szpakowski No właśnie w tym problem ze suchego basu nie chce, ale też nie aż tak rozlazłego jak daje Cyrus. Może być trudno znaleźć złoty środek. Chyba pozostanie wybrać się na jakieś odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, k4mil3k napisał:

Jest genialna.

Słuchałem jej w ursach i jeśli to jest to samo, to sorry, ale dla mnie nie jest genialna, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. To, że nigdy nie jest jazgotliwa i ostra to fakt, ale to zdecydowanie za mało na genialność... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Słuchałem jej w ursach i jeśli to jest to samo, to sorry, ale dla mnie nie jest genialna, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. To, że nigdy nie jest jazgotliwa i ostra to fakt, ale to zdecydowanie za mało na genialność... 

Właśnie o to chodzi, detalu jest dużo i nie jest ostro. Zdaje sobie sprawę że są lepsze, ale w budżecie "kowalskiego" to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem flagowca z serii Constellation - Ursy Major. Prawdopodobnie, siedzi w nich ta sama kopułka co w Delphinusach. W porównaniu do, jakby nie patrzeć, wyższego modelu Academy, ale tej starszej, 1 czy 3 Junior (takie mam), czuć i słychać zdecydowanie tę wyższość. Wszystkie dzwoneczki, trójkąty, blachy są mega aksamitne i przy odpowiedniej głośności czuć jakby się rozpuszczały w uszach. 😁 Dlatego też sprzedałem Ursy, a zostawiłem Juniory. Chyba tylko to zadecydowało o wymianie. 

Nigdy nie słuchałem Sovranów ani Sonnetów. Tam prawdopodobnie jeszcze co innego "siedzi na górze" 😉

Może czas najwyższy aby porównać np Sovrany z Trojkami J? 🤔😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Was serdecznie, 

zwracam się do Was jako znawców produktów Chario - do rozwiązania mam nast. zagadkę:

Zakupiłem kolumny Chario Silhouette 200T ( pomarańczowe membrany) i ewidentnie jeden z głośników wysokotonowych ledwo zipie - gra jakby 10 razy ciszej niż drugi. Ewidentnie coś z głośnikiem jest nie tak - chciałbym go wymienić ale nie mogę rozszyfrować jakie głośniki tam siedzą i gdzie je można kupić lub co zamontować w ich miejsce. Po wykręceniu głośnik wygląda jak na poniższym zdjęciu - numery są również widoczne - nie mam pojęcia co to za producent - zdziwiony jestem, że to taka mała bździnka:

 

23c21145a77cbe58med.jpg

 

Pytanie czy są to na pewno głośniki fabrycznie montowane w tych Chario ? 

 

Dodam, że nie chciałbym ingerować w zwrotnice - kolumny 4 ohm. Wiem, że są dostępne np Vify bc25 o podobnych parametrach - ale niestety wygląda na to, że nie zmieszczą się w otwór w kolumnie - ( magnes wejdzie ale blaszki montujące przewody już nie) .

Prośba o pomoc i info jak mogę przywrócić do stanu przed szkodą lub na jakie głośniki wymienić żeby nie pogorszyć brzmienia fabrycznego. 

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, woytaz_gdy napisał:

Witam Was serdecznie, 

zwracam się do Was jako znawców produktów Chario - do rozwiązania mam nast. zagadkę:

Zakupiłem kolumny Chario Silhouette 200T ( pomarańczowe membrany) i ewidentnie jeden z głośników wysokotonowych ledwo zipie - gra jakby 10 razy ciszej niż drugi. Ewidentnie coś z głośnikiem jest nie tak - chciałbym go wymienić ale nie mogę rozszyfrować jakie głośniki tam siedzą i gdzie je można kupić lub co zamontować w ich miejsce. Po wykręceniu głośnik wygląda jak na poniższym zdjęciu - numery są również widoczne - nie mam pojęcia co to za producent - zdziwiony jestem, że to taka mała bździnka:

 

23c21145a77cbe58med.jpg

 

Pytanie czy są to na pewno głośniki fabrycznie montowane w tych Chario ? 

 

Dodam, że nie chciałbym ingerować w zwrotnice - kolumny 4 ohm. Wiem, że są dostępne np Vify bc25 o podobnych parametrach - ale niestety wygląda na to, że nie zmieszczą się w otwór w kolumnie - ( magnes wejdzie ale blaszki montujące przewody już nie) .

Prośba o pomoc i info jak mogę przywrócić do stanu przed szkodą lub na jakie głośniki wymienić żeby nie pogorszyć brzmienia fabrycznego. 

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Wojtek

nie wiem czy Tobie mój wpis pomorze ale ja mialem być moze cos podobnego. 

Kupilem przez neta chario schiulete 200 i po podłączeniu okazało się jakby jedna kolumna grała przez koc. Odesłałem sprzedającemu a ten poprzez serwis naprawil. Jak powiedział - magnes się przesunął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Robię rozeznanie i poszukuję uniwersalnych kolumn podstawkowych do 5k pokój 18m2.

Wzmacniacz Onkyo A-9070 gra obecnie z Heco Aurora 700 i właśnie chciałem wymienić kolumny na coś lepszego, wzmacniacz zostaje.

Muzyka: pop lata 80, rock, muzyka filmowa, elektroniczna i w największym stopniu power metal. 

Zainteresowały mnie 

Chario Lynx MKII (nowe do 5k można dostać) 

Chario Delphinus MKII to już tylko używki.

Pytanie brzmi czy te kolumny sprawdza się w takiej muzyce i z tym wzmacniaczem? A może inne modele lepiej zabrzmią w moim przypadku.

Pozdrawiam Rafał.

 

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2021 o 20:49, k4mil3k napisał:

No właśnie szukam wzmacniacza do nich 🙂

Obecnie mam u siebie dwa wzmacniacze, ale każdy z nich idzie nieco w inną stronę:

Cyrus ONE HD - granie dość czyste, dociążone, sporo dobrego się dzieje w średnicy, jest przestrzeń i wyraźna góra bez żadnej nachalności. Jedynie co mi w tym wzmacniaczu trochę nie odpowiada to bas, a w zasadzie brakuje mu nieco kontroli i szybkości. Jest nieco zbyt "bułowaty", ciągnący się.

Drugi wzmacniacz to Lyngdorf SDAI2175 - to już nie to co poprzednik, bas szybki, punktowy z dobrą kontrolą ale jednocześnie jeśli trzeba to z uderzeniem, detal w połączeniu z Chario jest wręcz niesamowity - odkrywam mnóstwo nowych wcześniej nie znanych szczegółów w utworach. Ale niestety ma to swoją wadę, lubię słuchać głośno i ta ilość detali przy głośniejszym słychaniu zaczyna kłuć nieco w uszy...

Gdyby się tak udało zlepić te dwa wzmacniacze co mam.....:P
A co możecie do nich polecić w budżecie do 8k ?

Delphinusy, jak już kiedyś wspominałem, potrzebują dużo prądu, żeby pokazać swoje oblicze. Są to kolumny o niskiej efektywności więc trzeba je czymś zasilić. Słuchałem ich z lampą i nie trafiło to w mój gust. Bas był kompletnie niekontrolowany i jak dla mnie, było go za mało. Dobry tranzystor powinien sobie z nimi poradzić. Ja gram od ponad 6 lat na A-S2100 ale A-S1100 również powinien sobie poradzić a w obecnych czasach jest bardziej przystępny cenowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.