Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w testach czytałem że trzeba je umieścić blisko ściany żeby bas się pojawił słuchałem ich dziś z sonatą i grają naprawdę bardzo ładnie tylko pomieszczenie dla nich góra 12m2,ale promocja fajna i może ktoś sie skusi:)ja wolę hiper 2000mk2:):)

 

wiesz może jaką rzeczywistą w pomiarach skuteczność maja hiper 2000mk2,grają one według mnie zacnie ale mam obawy co do 4 omowych kolumn żebym nie spalił wzmaka a czytałem że podłączenie kolumn o tej impedancji do wzmaka 8ohm mimo że sonata jest uniwersalnym ampli tylko przyśpiesza spalenie końcówek mocy,jak to jest w praktyce sonata ma może góra 55w/4ohm więcej jej nie daje tak mi się wydaje

 

Wadą chario według mnie jest to że nie przyjmują gołych przewodów na tym mi zalezy tylko banany a wymiana gniazd głośnikowych na np WBT to kolejny wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przyjmują gołe przewody, może mam inne terminale , a nawet założenie widełek czy bananków bfa nie jest dużym wydatkiem ,

 

ja bym nie obawiał się o spalenie końcówek mocy 4omowymi kolumnami ,

zresztą napisz do producenta i spytaj się o to :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W dniu wczorajszym miałem przyjemność słuchać Chario Academy Serendipity. To co sobą zaprentowały było niezwykłe :) Grało to z Primaluną w pokoju odsłuchowym. Już wiem co będzie wyznacznikiem jakości dżwięku przy następnych wymianach sprzętu:) Najgorsze jest to, że teraz nic już nie będzie takie samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Bardzo ładne te nowe Chario mam sentyment do tej marki, może nie jest wybitna, może jej konstrukcje nie są super neutralne ale mają swój charakter i jeśli chodzi o wygląd i o brzmienie a to potrafi być bardzo absorbujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegasusy świetnie grają jazz, mój kolega bardzo był nimi zauroczony ja trochę mniej bo uważałem, że góra mogłaby być ciut lepszej jakości.

ja też miałem podstawową serię z arcamem solo mini i fajnie się zestawiły, słuchałem serii hyper 2000mk2 kawał monitora, słuchałem też delphinusów chario mają swój pewien charakter, skraje pasm podbite , ogólnie są gładkie wysokie, nie są uniwersalne do końca troszkę się gubią przy szybszych kawałkach na basie, potrafią oczarować muzykalnością mają to coś w sobie co pozwala przyjemnie je słuchać ale potrzebują też szybszego mocnego wzmaka który przytrzyma je na dole odpowiednio,,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość symek321

(Konto usunięte)

Witam,

chciałbym dołączyc do klubu ze swoimi delphinusami, które mam już około roku. I powiem tylko ,że nie rozstanę się z nimi bardzo długo. Dla moich uszu ten dżwięk jest tym czego szukałem przez parę lat. Bas znakomicie kontrolowany i jak na monitory duzy, zwarty i szybki. Kopułka radzi sobie rewelacyjnie, a przede wszystkim swietnie zgrywa się z resztą pasma- gra przezroczyście i nie wybija się do przodu. Za to średnica jest polem do popisu dla wzmacniacza, gdyz jest minimalnie wyeksponowana co zadowoli moim zdaniem miłośników wokali w kameralnej muzyce, ale także słuchajacych rocka. Generalnie udało mi się opanować te monitory Amplifikatorem G, który pokochał napędzać chario i "zdyscyplinował" niskie tony .

 

Chciałbym jeszcze dodać, że mid-woofery są wariacją głośników focal- seria 7w. A to przyszłość z nanowłókien węglowych.

 

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy kolumn Chario konkretnie modelu Pegasus ,byłem dzisiaj u kolegi ma wzmacniacz Arcama A38

wymienione wcześniej kolumny ,kolega nie jest za bardzo zadowolony z brzmienia bo ,górka lekko przycięta i bas poluzowany .Pokój 5x3,5m ,sprzęt stoi na dłuższej ścianie ,pokój średnio zagracony ,na podłodze dywan ,za miejscem odsłuchowym na ścianie gobelin czy makatka .

Kolega nie za bardzo wierzy w kabelki ale coś tam ma ,konkretnie głośnikowy Black Rodium i IC chyba Straight Wire Symphony ,czy wymiana kabli coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy kolumn Chario konkretnie modelu Pegasus ,byłem dzisiaj u kolegi ma wzmacniacz Arcama A38

wymienione wcześniej kolumny ,kolega nie jest za bardzo zadowolony z brzmienia bo ,górka lekko przycięta i bas poluzowany .Pokój 5x3,5m ,sprzęt stoi na dłuższej ścianie ,pokój średnio zagracony ,na podłodze dywan ,za miejscem odsłuchowym na ścianie gobelin czy makatka .

Kolega nie za bardzo wierzy w kabelki ale coś tam ma ,konkretnie głośnikowy Black Rodium i IC chyba Straight Wire Symphony ,czy wymiana kabli coś pomoże ?

niech przetestuje np chorda oddysey

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Pytanie do posiadaczy kolumn Chario konkretnie modelu Pegasus ,byłem dzisiaj u kolegi ma wzmacniacz Arcama A38

wymienione wcześniej kolumny ,kolega nie jest za bardzo zadowolony z brzmienia bo ,górka lekko przycięta i bas poluzowany .Pokój 5x3,5m ,sprzęt stoi na dłuższej ścianie ,pokój średnio zagracony ,na podłodze dywan ,za miejscem odsłuchowym na ścianie gobelin czy makatka .

Kolega nie za bardzo wierzy w kabelki ale coś tam ma ,konkretnie głośnikowy Black Rodium i IC chyba Straight Wire Symphony ,czy wymiana kabli coś pomoże ?

 

A dlaczego nikt nie napisze, że to duże kolumienki jak na 17.5 m2 i poprostu brakuje im oddechu. Sądzę, że przez głosnik na spodzie potrzebują przynajmniej ok 1m przestrzeni od tyłu co automatycznie w pokoju 3,5m powoduje, że słuchacz byłby zbyt blisko. Druga rzecz to wzmacniacz- wprawdzie dobry ale na dwie 18-stki chario z serii constelation ciut za słaby. Ja delphinusy napędzam amplifikatorem (160W@4Ohm) i bas jest zdyscyplinowany. Co do obciętej góry myślę, że warto popracować jednak nad ustawieniem kolumn, a i z kabelkami można faktycznie pokombinować. Życzę owocnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Tu się z Tobą zgodzę ,też sugerowałem koledze ,że może kolumny "za duże" ale on się uparł bo spodobała mu się ta "boazeria" i teraz ma kłopot ,który chyba będzie ciężko "rozwiązać" kablami :-)

 

Kolega bas opanuje mocno i umiejętnie tłumiąc pokój, natomiast wysokie to raczej problem ustawienia bo ten zakres w tym modelu uważa się za lekko wyeksponowany. Moja propozycja to sprzedac podłogowe i celować w monitory na 18-stce lub małe podłogówki na 13-stkach. Kable poprawiaja niuanse, a nie błędy w doborze kolumn do metrażu pokoju.

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Koledzy, u mnie Pegasus'y grają na 20m2 i zarówno bas, jak i i wysokie, w pełnej dyscyplinie :)

Może to kwestia pieca? Arcam do zbyt wydajnych prądowo nie należy, a te kolumienki potrzebują prądu.

Gratuluję, jeśli udało Ci się opanować te kolumny na takim metrażu, chyba, że nie słuchasz głośniej niż umiarkowanie. Co do potrzeby wydajności prądowej zgoda w 100%.

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Podłączę się pod temat dyskusji z moimi Contellation Cygnus - obecnie grają w 40m i brakuje basu, lecz wkrótce (10-11 miesięcy) przeprowadzka do 20m.

 

Mi brakuje basu na Arcamie A28. Opinię kolegi "Rmickey" już znam - Exposure. Inne propozycje do Cygnusów?

 

Zanim zmienisz wzmacniacz poczekaj bo bas napewno się zmieni w nowym pomieszczeniu. Propozycja nie do odrzucenia to używka Electrocompaniet eci4. Ta firma robi bardzo! wydajne prądowo integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, jeśli udało Ci się opanować te kolumny na takim metrażu, chyba, że nie słuchasz głośniej niż umiarkowanie. Co do potrzeby wydajności prądowej zgoda w 100%.

 

Masz racje. Słucham zazwyczaj z gałką na 8:30, jak jest na 9:00 to żonka już daje o sobie znać :) Tylko czasami jak jestem sam to gałka wędruje na 10, 11 max.

 

 

Mi brakuje basu na Arcamie A28. Opinię kolegi "Rmickey" już znam - Exposure. Inne propozycje do Cygnusów?

 

Zanim zmienisz wzmacniacz poczekaj bo bas napewno się zmieni w nowym pomieszczeniu. Propozycja nie do odrzucenia to używka Electrocompaniet eci4. Ta firma robi bardzo! wydajne prądowo integry.

 

Posłuchaj jeszcze Primare I32. Ja poza Exposure słuchałem jeszcze Creek Destiny 2, NAD 375, Primare I22 i Yamaha S2000.

Wszystko zależy jaki dźwięk preferujesz i jakim budżetem dysponujesz. Nie ma innego wyjścia, tylko płyty pod pachę i na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.