Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z tego, co mi wiadomo (od pewnego znajomego, który coś tam wie, ale nie za bardzo może uchylić rąbka tajemnicy) to chłopaki z Diory pracują cały czas na własnymi podobno bardzo ciekawymi urządzeniami audio itp. No cóż prosił jedynie o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

widzę że temat umarł więc troszeczkę odświeżę

obecnie wzmacniacz ws600 można zakupić za około 300pln

czy ktoś porównywał go do innych wzmacniaczy lub robił w nim jakieś modyfikacje i z jakim skutkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem caly zestaw Diory czyli wzmacniacz ws600 cd600 i monitory ZGB602. Dalem za ten calkowicie nowy i na gwarancji zestaw 700 zl i uwazam ze za ta kwote to to gralo i bylo wykonane wrecz wysmienicie. Ale tak juz nie patrzac przez pryzmat tej ceny to tak:

Wzmacniacz mial dla mnie jeden powazny minus a mianowicie basu to w nim bylo jak na lekarstwo (srednica i wyzsze pasmo byly naprawde w porządku).

Cd choc nie powalala jakos dzwiekiem, to ogolnie nie ma sie do czego przyczepic, bo gra calkiem przyjemnie i rzeklbym neuralnie. Ciekawe w tym cd jest to ze czyta on plyty dvd(!) :) Kolejnym plusem jest wbudowany w cd tuner, ktory naprawde calkiem dobrze odbiera stacje i gra calkiem ok.

Kolumny to mozna kupic chocby jako element wystroju, bo wykonane sa naprawde ladnie(lakier fortepianowy, wkrecane kolce) a co do dzwieku to... a nie wypowiem sie ;P ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to mozna kupic chocby jako element wystroju, bo wykonane sa naprawde ladnie(lakier fortepianowy, wkrecane kolce) a co do dzwieku to... a nie wypowiem sie ;P ;)

 

Aż tak źle? Bo rzeczywiście są ładne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Aż tak źle? Bo rzeczywiście są ładne.

Wiadomo, że to jest sprawa subiektywna, ale moim zdaniem są beznadziejne.

Kupiłem zestaw Diory w ubiegłym roku tylko dla odtwarzacza (z odtwarzaniem z USB i tunerem, takie all in one). W zestawie było taniej. Wzmacniacz i kolumny podstawkowe sprzedałem. Zanim sprzedałem to przekonałem się, że kolumny brzmiały gorzej niż maleństwa od manty V3. Potem miałem okazję słuchać podłogowych Diory. Były jeszcze gorsze, bo z powodu większego rozmiaru wydawały z siebie nie dość, że matowy i zapiaszczony dźwięk, to jeszcze dudniły. Można z nich jednak było coś wyciągnąć. Właściciel dodał wzmocnienia w środku i trochę wytłumienia, którego tam nie było wcale. Przynajmniej dudnienie znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo szukam jakiś małych kolumienek na prezent. A te są tanie i ładne. Dwie skrajne opinie - w sumie można iść i posłuchać. Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ja miałem też cały ten zestaw ws600 cd600 ZGB602, po małym tuningu kolumn (dałem lepsze kable wewnątrz, przelutowałem zwrotnice bo cyna była masakrycznej jakości, i dałem symbolicznie wyłumienia) zaczęło grać to naprawdę nieźle, po wizycie mojego ojca (starego melomana) musiałem się z nimi pożegnać :) ale mam jeszcze czasami okazje posłuchać tego sprzętu u niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że reaktywacja się nie udała....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Problem z reaktywacją Diory jest podobny jak w całej reszcie polskiego biznesu audio. Brak pomysłu i gotowości na lata pracy. Nie za bardzo udał się szturm z marką Diora, Polacy okazali się mniej ckliwi niż przypuszczano, więc zamiast zastanowić się co zrobiono źle, odpuszcza się sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Ale metoda produkcji gramofonu Fonica za 20 tysięcy też ma krótkie nóżki.

 

Zgadza się. Dlatego trzeba to wypośrodkować. A to jak widać jest bardzo trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chodzi o Fonike to jest spółka ale w zasadzie jednego człowieka. Produkuje to co sam lubi i to co może samodzielnie zorganizować w ramach całkowicie polskiej produkcji. Sadze że daleko na tym nie zajedzie. Pomysł dobry ale czy obecnie w ogóle potrzebne są gramofony i to marki Fonica? Nie ukrywajmy że za tę cenę kupi sie na przykład legendę techniki gramofonowej czyli Thorensa. A jednak kupiec z takim portfelem rzadko będzie sobie zawracał tyłek organoleptycznym przekonywaniem się że jednak Fonica "to jest to". Kiedy po prostu łatwiej sie przekona że Thorens "to jest to".

 

Organizacja produkcji na poziomie Thorena wymaga kapitału którego w Polsce nie ma bo majątek który mógł na niego zarabiać przez ostatnie 25 lat został wyprzedany za grosze właśnie pod pretekstem braku kapitału.

 

A co słychac u Diory? Takie wielkie plany mieli i zapowiedzi... Jest nawet takie przysłowie "Dali na zapowiedzie, a gówno z tego bedzie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dobre mam doświadczenia w przypadku zakupów na profilu Dobre Repliki To profil super zaopatrzony w różne, unikalne gadżety. Ostatnio choćby okulary od Diora były do wzięcia za śmiesznie małe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Odkopię temat.

Mam problem ponieważ mój cd600 przestał czytać płyty i tu rodzi się pytanie: jaki laser w tym siedzi i czy warto brać się za jego naprawę? Ewentualnie co można z używanych cd podpiąć pod wzmacniacz ws600 żeby to grało podobnie jak z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.