Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem nigdy AWS 704, ale "wzmak" Diora 704 zagrał ok.. Lekko ocieplony dźwięk,

zdecydowanie oderwany od głośników. Słuchaliśmy "Celine Dion", " Dire Straits" itp..

 

"Urban legend" mówisz... Myślę, że wszyscy trochę "wymądrzamy się" w stylu np.: "...DIORA zawsze była gówniana",

"...nie ma jak Rotel". "...kolega chyba nie słuchał wspaniałego dźwięku NAD-a", "...Radmora nie

zamieniłbym na żaden nowy szajs"...itepe.

 

Pomijając oczywiście ewidentne "Low-end"-y,

wszystko to jest naciągane i (żeby nikogo nie urazić) subiektywne...

Innego sprzętu wymaga przecież np.: ostry "Metal", innego "Smooth Jazz",

a jeszcze innego "Klasyka"...

 

Chyba trudno porównywać sprzęt sprzed kilkunastu lat, z obecnym.

Poza tym, jeśli źle dobierzesz np. kolumny i trafisz na słabo zrealizowaną płytę...

nawet wzmacniacz "Mark Levinson" nie zdziała cudów..

 

Myślę, że np. Diora 705 OSS (Old sound school) byłaby dobrym pomysłem,

ale nie w rękach obecnych właścicieli logo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Co tu duzo gadac za 500zl za element to dla mnie jest Manta w znaczku Diora.Licze ze wypuszcza pozadny wzmacniacz za 2 tysiace.

 

O reaktywacji dowiedzialem sie niedawno ujrzawszy srebrne aluminium w supermarkecie.Bylo to KD za 1,5kzl i straszna imitacja lakieru fortepianowego.Jawna polityka manty duzo i tanio.Jaki ten znaczek Diory by nie byl to juz jedna manta jest i spelnia swoje zadanie.Natomiast Diora-reinkarnacja powinna opracowac przynajmniej jeden model za ktory wezmie pieniadze za wklad materialowy i prace ale juz za wiedze nie powinni pobierac.Bedzie model udany za rozsadne pieniadze,to i reklama sama sie na kreci,jeden szepnie drugiemy tamten trzeciemu itd.

Pytanie tylko czy Diora jest w stanie opracowac swietny wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie porażka! Dopiero obudziłem się, że powstała firma z logo Diora. Z niecierpliwością dorwałem się do tego wątku, żeby dowiedzieć się, co i jak! I sześć stron teorii spiskowych, ani jednej rzetelnej opinii od osłuchanego audiofila jak to gra? W innych wątkach tony goryczy, że producenci łupią nas jak się da zawyżając ceny kosmicznie, że w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych dało się tanio i dobrze. Pojawia się produkt sygnowany starą, znaną, polską marką z dobrą recenzją w gazetce branżowej, wygląda ok. i …. Kwas, be i Fe. Przecież wiadomo, że produkt nie jest skierowany do posiadaczy klocków po 5000 zł za sztukę tylko dla początkujących niezamożnych audiofili i pewnie, jako alternatywa dla droższych głośniczków komputerowych a i pewnie w niejednej kuchni wyląduje. Najpierw posłuchajcie a potem oceniajcie! Nigdy nie byłem jakimś fanem Diory, a teraz trzymam kciuki. Tymczasem dla tych co wiedzą ze zdjęć w sieci jak to gra bo tanie następny "dowód" :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a mianowicie dostałem wiadomość od firmy Diora w której odpisano mi na pytanie: co, gdzie i kiedy - więc dzielę się z Wami tą wiadomością.

 

((( Pragniemy poinformować, iż znak towarowy 'DIORA'(DIORA Sp. z o.o. w

organizacji) posiada nowych właścicieli. Inwestorem strategicznym jest szwedzki koncern MDS GROUP/Yelitech - znany i ceniony na świecie producent wysokiej jakości głośników marek m.in MDS i Sonda.

MDS założył w 1994r urodzony w polsce Patrick Szutkiewicz. Firma jest potentatem na rynku produkcji głośników samochodowych, posiada własne zakłady produkcyjne w Szwecji i Chinach.

W jej fabrykach powstaje ponad 6mln zestawów głośnikowych rocznie na potrzeby własnych marek jak również innych międzynarodowych koncernów.

Jednym z głównych założeń współpracy spółek DIORA i MDS GROUP/Yelitech jest przygotowanie procesów technologicznych, jak i otwarcie linii produkcyjnych wysokiej jakości głośników na terytorium Polski. Aktualnie w opracowaniu jest zupełnie nowa seria kolumn głośnikowych dedykowana audiofilom przy udziale polsko-szwedzkiego zespołu inżynierów. Równolegle trwają prace nad serią wzmacniaczy i odtwarzaczy multimedialnych. Premiery pierwszych, nowych produktów -wyprodukowanych całkowicie w Polsce możemy się spodziewać się już na początku roku 2012. Rozbudowana sieć dealerów marki MDS na świecie karze się spodziewać równoczesnej dostępności produktów Diory w wielu krajach-Polsce, Skandynawii czy nawet Chinach.

 

Pozdrawiamy, życząc udanych odsłuchów

 

Robert Waldemar Kubaś

Diora )))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo marketinowego bełkotu ( nowomowy ) i samochwalenia i oczywiście żadnych konkretów . Tak jak już pisałem niemam nic do Diory ( 90 % ludzi myli znaczek firmowy z firmą i stojącąza nią produkcją i ludzmi...) i życze im jak najlepiej . Jeżeli słuchają ( a większośc firma małych i dużych tego nie robi wbrew deklaracją ) powinni wyprodukować jakiś Coctail wtedy pierwszy raz od blisko 2 dekad kupie coś z ich znaczkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANIE ROBERCIE WALDEMARZE KUBAŚ. MIMO OPINII NA WIELU FORACH INTERNETOWYCH O "NOWEJ DIORZE" I WIELU, NAPRAWDĘ BARDZO ŻYCZLIWYCH PANU SUGESTIACH FANÓW FIRMY "DIORA", DOTYCZĄCYCH M.IN. ICH OCZEKIWAŃ WOBEC PRODUKTÓW "DIORY", NADAL ZACHOWUJE SIĘ PAN JAK GÓWNIARZ, KTÓREMU NA STUDIACH MARKETINGOWYCH WPOJONO SCHEMATYCZNE REGUŁKI DOTYCZĄCE DZIAŁANIA RYNKU. CD 600 + WS 600 POCZĄTKOWO KOSZTOWAŁY OKOŁO 1200ZŁ. OBECNIE ZESTAW TEN POŁĄCZONY JUŻ Z KOLUMNAMI (?) ZGB 602 KOSZTUJE OKOŁO 720ZŁ. ALTERNATYWA DLA NIEGO "DE FACTO" NIE ISTNIEJE. ŻYJE PAN W CZASACH DOMINACJI CHIŃSKIEJ, WIELKOSERYJNEJ PRODUKCJI, W KTÓRYCH NAJPEWNIEJSZĄ GWARANCJĄ OSIAGNIĘCIA SUKCESU JEST PASJA. WIARA W SENS TEGO, NAD CZYM SIĘ PRACUJE. ODROBINA POSWIĘCENIA, STARANNOŚĆ WYKONANIA I DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY, OD STRONY TECHNICZNEJ, STYLISTYCZNEJ I MARKETINGOWEJ. TO PRZYKRE, ŻE LOGO "DIORA" ZNALAZŁO SIĘ W PAŃSKICH REKACH. POTRAKTOWAŁ JE PAN WYŁĄCZNIE JAK "DOJNĄ KROWĘ", MAJĄCĄ ZAPEWNIĆ PANU KARIERĘ W STYLU "OD ZERA DO ROCKEFELLERA". SZKODA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i wszystkie w nim wypowiedzi i pomyślałem , że to takie typowo polskie : skrytykować , wykpić , pouczyć i pokazać jakim się jest znawcą.... większość wypowiedzi tak właśnie wygląda.Prawie nikt nie pofatygował sie , by posłuchać jak naprawdę gra ta nowa Diora ale większość ma uwagi typu : że to chińczyk , że hańba , że nie tak się to robi itp.Ja nie słuchałem więc nie wiem gra - może rewelacyjnie za tę cenę , a może tandetnie.Wiem jednak , że w obecnej rzeczywistości większość producentów - nawet renomowanych - wykorzystuje chiński rynek pracy dla obniżenia kosztów i nikomu to nie przeszkadza - liczy się przede wszystkim brzmienie.W przypadku Diory wymagamy więcej niż od innych , mimo iż ktoś próbuje przywrócić markę do życia od zera.Dajmy mu szansę!Mam dziwne wrażenie , że nawet jeśli pierwszym produktem wypuszczonym na rynek przez obecnego właściciela marki byłby wzmak za 5 kzł o brzmieniu porównywalnym do sprzetów za 15 kzł firm takich jak rotel , naim , marantz itp. , to i tak nikt z aufdiofilów by go nie kupił bo to tylko "chińska Diora".W tym kontekście nie dziwię się , że firma próbuje wejść na rynek tak ja próbuje... - przeciętny Kowalski kupi Diorę bo tania , ładna i dobrze mu się kojarzy i nie będzie szukał we wzmaku za 500 zł "chórów anielskich" po to by i tak skrytykować i nie kupić.A pózniej ...kto wie - czas pokaże z czym nam się będzie kojarzyć logo Diora - ALE DAJMY SZANSĘ KOMUŚ KTO ROBI COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO NARZEKA!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diora Spółka z o.o. nie istnieje, przynajmniej nie wie o niej nic KRS. Więc mówić można jedynie o znaku handlowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że po lekturze w/w o przyszlość Diory możemy być spokojni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem.Trochę z sentymentu do marki , trochę dlatego że chciałem usłyszeć jaka jest prawda , a trochę dla dobra ogółu ;p . W każdy razie zestaw "nowej Diory" gra w sypialni , a ja podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Wykonanie:

Zupełnie przyzwoite za te pieniądze , choć da się zauważyć nieco sztuczne prężenie muskułów.

Głośniki ZGB 602:

Przy pierwszym kontakcie sprawiają wrażenie dużo droższych niż są w rzeczywistości.Lakier imitujący fortepianowy wcale nie jest taki zły jak się tu i ówdzie słyszy , wyglądają ładnie i są dość starannie wykonane.Nie wykręcałem głośników więc nie wiem jakim logo są sygnowane ani jak wyglądają zwrotnice.Zestaw posiada kolce i niezłej jakości gniazda przyłączeniowe.

Wzmacniacz:

Daje radę , choć brakuje mu nieco dynamiki.Zastanawiające jest , iż w specyfikacji producent podaje parametry dla 4 ohmów , a na tylnej ściance opis brzmi : 8-16 ohmów (?).Brak pełnej pętli magnetofonowej , sporym minusem jest również brak trybu "standby" oraz jakiegokolwiek wskażnika położenia potencjometru głośności ( o diodzie nawet nie marzę).Całkiem ładny pilot , niezłej jakości gniazda głośnikowe , układ opóżniający załączenie głośników dzięki czemu nie usłyszymy podczas za i wyłączania charakterystycznego "tąpnięcia".Mimo krytycznych uwag - zdecydowanie najmocniejszy element zestawu-z moimi AA Mimas brzmi całkiem nieżle.

Odtwarzacz cd - a właściwie mini kombajn z możliwością odtwarzania mp3 z płyty , karty pamięci i żródła USB oraz tunerem.

Niestety tu już widać cenę :( Szuflada odtwarzacza pracuje zdecydowanie za głośno , radio potrzebuje bardzo mocnego sygnału żeby działał RDS a to co mnie najbardziej irytuje to fakt , iż właściwie nie można wyłączyć odczytu płyty cd - przycisk STOP działa tak samo jak PAUZA - po naciśnięciu PLAY odtwarzacz powraca do ostatnio czytanego utworu.

Brzmienie całości:

Mało wyrazista góra , słaby środek i równowaga tonalna przesunięta nieco "w dół ", sporo basu -niestety dość monotonnego i niezbyt nisko schodzącego.

Czyli pojechałem?

Niezupełnie.Wszystkie moje uwagi mają za zadanie wypunktowania cech sprzętu ale uważam , że za podobne pieniądze ciężko jest znależć coś lepiej brzmiącego.Nie żałuję zakupu i od kilku dni z przyjemnością słucham ulubionej muzy w najwygodniejszej (leżącej) pozycji :D

A że nie jest to hi-end wiedziałem już przed zakupem.

Jeśli rzeczywiście jest to podstawowy model obecnego właściciela marki i jest szansa na kolejne to będę ich oczekiwał z niecierpliwością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mnie najbardziej irytuje to fakt , iż właściwie nie można wyłączyć odczytu płyty cd - przycisk STOP działa tak samo jak PAUZA - po naciśnięciu PLAY odtwarzacz powraca do ostatnio czytanego utworu.

Może spróbuj nacisnąć STOP dwukrotnie. Tak działa np. moje najtańsze kino LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żeby nie zaśmiecać forum i tworzyć nowych tematów podepnę się do tego wątku.

Moje pytanie skierowane jest do posiadaczy wzmacniacza WS600 lub osób, które miały z nim styczność.

W związku z tym iż myślę o zakupie tego wynalazku moje pytanie brzmi:

Czy ktoś próbował robić jakiś tuning swojej Diory i czy jest sens zabierać się do modyfikacji wzmacniacza który kosztuje niecałe 400 PLN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie wykręcałem głośników więc nie wiem jakim logo są sygnowane ani jak wyglądają zwrotnice.

Jakie zwrotnice???
Zastanawiające jest , iż w specyfikacji producent podaje parametry dla 4 ohmów , a na tylnej ściance opis brzmi : 8-16 ohmów (?)

Zawyżenie parametrów?

Szuflada odtwarzacza pracuje zdecydowanie za głośno

Jak sądzisz, jaka będzie trwałość tego mechanizmu?

Ewentualne "naprawy"? [email protected] Adresu i telefonu brak...

Słów też...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... co można odpowiedzieć komuś kto nawet jeśli nie widział i nie słyszał to i tak wie lepiej?.... Fakt , nowe produkty sygnowane logo "Diora" szałem nie są ale grają całkiem przyzwoicie - szczególnie zważywszy na cenę.Do kolumn zajrzałem i zwrotnicę mają-może nie najwyższych lotów ale zbudowaną zgodnie ze sztuką (właściwie po co to piszę jak i tak wiesz lepiej :/ )Co do trwałości nie wiem , na razie grają bez niespodzianek ale pewnie nagle wybuchną albo się rozpadną , bo przecież nie może być inaczej skoro są robione w Chinach.No może przesadzam z tą ironią i rzeczywiście można by lepiej wykorzystać logo "Diora" ale irytują mnie negatywne opinie "dla zasady".Te nowe klocki nowego właściciela marki mają sporo wad ale również wiele zalet jak na sprzęt w tej klasie cenowej.Nie jest to sprzęt audiofilski ale gra całkiem przyzwoicie i nie jest zrobiony z plastiku , a już sam ten fakt sprawia że warto się nim zainteresować w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Yelitech to firma chińska Jiangmen Yelitech Car Audio, Ltd. z siedzibą w Jiangmen, Guangdong, Chiny. Frirma ma biura w Hong Kongu i Szwecji. http://www.yelitech.com/sonda/index.asp

Produkuje zestawy do samochodów - głosniki i wzmacniacze.

MDS ze Szwecji to tak naprawdę sklep albo broker działający od 1987 roku ale nie zupełnie na rynku car-audio http://www.mdssweden.com/about , który jest jednoczesnie biurem handlowym Yelitech. Dostarcza głosniki dla róznych producentów ale oczywiście na stronie tytułowej maja fotkę Koenigsegga ;)

Cos takiego jak "MDS Group" istnieje na Tajwanie http://www.mds-intl.com/eng/menu.asp sprzedając mydło i powidło pod różnymi markami zapewne produkowanymi na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porażka! Dopiero obudziłem się, że powstała firma z logo Diora. Z niecierpliwością dorwałem się do tego wątku, żeby dowiedzieć się, co i jak! I sześć stron teorii spiskowych, ani jednej rzetelnej opinii od osłuchanego audiofila jak to gra?

 

Raczej żaden osłuchany audiofil nie będzie miał ochoty tego odsłuchać.

 

W innych wątkach tony goryczy, że producenci łupią nas jak się da zawyżając ceny kosmicznie, że w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych dało się tanio i dobrze. Pojawia się produkt sygnowany starą, znaną, polską marką z dobrą recenzją w gazetce branżowej, wygląda ok. i …. Kwas, be i Fe. Przecież wiadomo, że produkt nie jest skierowany do posiadaczy klocków po 5000 zł za sztukę tylko dla początkujących niezamożnych audiofili i pewnie, jako alternatywa dla droższych głośniczków komputerowych a i pewnie w niejednej kuchni wyląduje.

 

To fakt, nie jest skierowany dla posiadaczy klocków po 5000zł a myślę, że nawet dla posiadaczy klocków po 1000zł nie będzie to okazja aby zmienić sprzęt. Skierowane raczej dla melomanów niż do niezamożnych audiofili gdyż Ci kupią starszy sprzęt grający o niebo lepiej od tej Diory.

 

Najpierw posłuchajcie a potem oceniajcie! Nigdy nie byłem jakimś fanem Diory, a teraz trzymam kciuki. Tymczasem dla tych co wiedzą ze zdjęć w sieci jak to gra bo tanie następny "dowód" :)

 

Nie wiem czy jest sens trzymać kciuki za tanią chińszczyznę gdyż ta się sprzeda bez problemu. ;) Faktem pewnie jest iż prawdopodobnie za te pieniądze nie kupi się nic lepszego jeśli mowa o nowych klockach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Ta Diora/Manta jest alternetywa dla zestawów typu pianocraft, bose itp. wynalazków które bardziej wygladają niż grają.

W tej chwili jedyne w ofercie o takiej stylizacji i wykończeniu są klocki o nazwie Tangent. być moze produkowane w tej samej chińskiej fabryce z której przypływa Diora/Manta ale zestaw kosztuje 3 razy drożej.

 

Polacy to dziwni konsumenci wyjątkowo wierzący w legendy industrialne i bardzo przywiazani do swoich przekonań. Na dodatek przeciętnie bardzo mało zasobni. Dlatego polskiego konsumeta nie zadowoli znaczek Diory bo jednemu bedzie za słaby znaczek a dla drugiego bedzie on sprofanowany chińskim pochodzeniem wyrobu.

Polacy wierzą w co chcą i zawsze fanatycznie, na przykład w potęgę zachodniej mysli konstrukcyjnej - albo odwrotnie w stracone szanse polskiej mysli konstrukcyjnej, bezinteresowność wielkiego kapitału oraz funkcjonowanie ideologii liberalnej. Byc może dlatego nawet tytuł filmu J.Clarksona (kto zabił angielski przemysł samochodowy) przetłumaczono jako historie angielskich samochodów. Zeby nie razić polskiego widza obalaniem legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakie 3 razy drożej? Skoro zestaw Tangent kupisz za jakieś 450 zł (plus jakieś kolumnienki) a Diorę już z kolumnami za 700 zł, to cena wychodzi raczej podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

eee... wydawało mi sie ze około 1000 złotych za klocek - ten wzmacniacz w klasie D ?

http://www.tangent-audio.com/en/model/176_Exeo-AMP-Amplifier.html nie znalazłem ofert w polskich sklepach.

seria Hi-Fi200 i starsze modele była na allegro ale są z różnych żródeł i w róznych cenach.

http://www.tangent-audio.com/en/model/85_AMP-200-amplifier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Tangent gra ?

CDP-100 AMP-100 TNR-100 można kupic do 400 zł

jakie kolumny do tego polecacie ? interesują mne wyłącznie małe do max 50 cm wysokości i max 20 szerokości w cenie używki do 200-300 zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Można kupić ale używki modeli które nie sa już oferowane przez producenta. Dyskusja jest o nowej Diorze więc przywołałem produkt tangenta, bo mi najbardziej przypomina te Diorę wykonaniem. Tangenta nie znalazłem w Polsce. Może sa gdzieś dostępne w hipermarketach, ale Internet na ten temat milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić ale używki modeli które nie sa już oferowane przez producenta. Dyskusja jest o nowej Diorze więc przywołałem produkt tangenta, bo mi najbardziej przypomina te Diorę wykonaniem. Tangenta nie znalazłem w Polsce. Może sa gdzieś dostępne w hipermarketach, ale Internet na ten temat milczy.

 

Widziałem zdjęcia wzmacniacza i wygląda w środku podobnie, CD ma w środku trochę więcej "części" ciekawe co gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Gdyby Manta wypuściła taki zestaw pod marka manta zamiast naciaganej diory to nawet byłbym skłonny cos takiego za 700 kupić. Zestaw sypialniany, o ile miałby wystarczająco dobry tuner radiowy. A ta plakietka Diory tylko odstrecza, niczym podrabiany zegarek albo plastikowa biżuteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Raczej żaden osłuchany audiofil nie będzie miał ochoty tego odsłuchać.

 

 

 

To fakt, nie jest skierowany dla posiadaczy klocków po 5000zł a myślę, że nawet dla posiadaczy klocków po 1000zł nie będzie to okazja aby zmienić sprzęt. Skierowane raczej dla melomanów niż do niezamożnych audiofili gdyż Ci kupią starszy sprzęt grający o niebo lepiej od tej Diory.

 

 

 

Nie wiem czy jest sens trzymać kciuki za tanią chińszczyznę gdyż ta się sprzeda bez problemu. ;) Faktem pewnie jest iż prawdopodobnie za te pieniądze nie kupi się nic lepszego jeśli mowa o nowych klockach.

 

Uważam się za osłuchanego audiofila i mimo to chętnie bym posłuchał tej Diory.

 

Jestem zdecydowanie zwolennikiem używek hi fi czy samochodów, bo zawsze włącza mi się przelicznik, wolę przedmioty wyższej klasy, ale nie rozumiem, dlaczego osoba poszukująca najlepszego brzmienia w nowych sprzętach nie jest dla Ciebie audiofilem? Nowe czy używane to nadrzędny priorytet życiowy w wyborze produktów nie określający czy jest ktoś audiofilem, czy pasjonatem sportowej jazdy samochodem. No chyba, że są audiofile i adiofilscy audiofile ekstremaliści, lepsi i lepsiejsi? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

No i jaktam te zapowiadane hie-endy ze znakiem Diora? już są, czy chłopaki z poznania nadal zbieraja pieniądze żeby wystarczyło na zakup pełnego kontenera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.