Skocz do zawartości
IGNORED

Phast i konfiguracje


caleb66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie są realne ceny za te bańki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 10 par red bejsów nóweczki nie smigane pomierzone z pewnego zródełka))

Potwierdzam co napisał Masza tylko,ze teraz my nie musimy wkladać 5691 i 5692 aby rozjaśnić aby nabrało drajwu-bo mamy swietne trafka.

Przy uniwersary ze zwykłym trafem czerwońce były ok.........nowe wytrzymuja 10000 godzin spokojnie.

Dotychczas tylko siadła mi jedna lampa amperex bugle boy ecc83-zmarło żarzenie,natomiast 5 uszkodzilem mechanicznie-tylko mi 300 B zal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o wskazówkę: czy po wymianie diabełków na nowe w anniversary, regulacja biasu zewnętrznymi potencjometrami jest wystarczająca czy należy przeprowadzić regulację wg opisu zamieszczonego na forum (miernik w miejsce po bezpieczniku)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie majac zewnetrznych potenciometrów trzeba sie bawic w rozbieranie klocków to wtedy mozna i mieżyć mA czy tez kolejnym sposobem mierząć napiecie DC ale na szczęście nie musze tego czesto robić bo diabły dobrze trzymaja napięcia

 

Ja obecnie mam 48.5 v Dc na diabełkach i chwale sobie .

 

można trochę pomanipulować czy to 43 czy 49 v DC aby wzmacniacz najlepiej sie zgrał z systemem

 

dając więcej v DC na diabełka w okoliach 48 v dzwiek staje sie płynniejszy , gładszy ,

z kolei dając nizsze wartości np 43 v dc Phast daje więcej wysokich oraz niskich tonów ale brak tej gładkości

 

Najlepiej samemu odsłuchać na różnych prądach i ustawić to pod siebie

 

tak z ciekawość i to jaka skale pokazują te zewnetrzne mierniki wbudowane na frontach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu skala na wskaźniku jest od 0 do 400 mikroA. Domyślam się, że są to wskaźniki z zupełnie innego urządzenia i wskazania z nich należy jakimś kluczem przeliczyć na faktyczną wartość biasu. Orientuje się ktoś jak je interpretować? Ja ustawiam wg instrukcji od kolegi, od którego kupiłem Phasta, czyli patrząc godzinowo na wskaźnik, między godziną 10 a 12. W moim systemie niższe ustawienie daje spokojniejszy, bardziej naturalny dźwięk - taki preferuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarcinT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wczoraj odebrałem zamówione równo dwa miesiące temu Limited'y. Spotkaliśmy się z Włodkiem w Warszawie u Maćka, któremu kolejny raz gorąco dziękuje za gościnność. drinks.gif

 

Bardziej gadaliśmy z Włodkiem (który jest nie tylko zdolnym elektronikiem, ale i bardzo ciekawym człowiekiem) niż słuchaliśmy sprzętów. Kilka godzin rozmów przy muzyce w tle minęło niezauważalnie.

 

Dzisiaj podłączyłem Limited'y, włączyłem je i ... jestem zachwycony! Bas, nasycenie, swoboda, lekkość, płynność, muzykalność, ... Końcówki są niewygrzane ale już grają niesamowicie! swoon.gif

 

Całkowicie zgadzam się z opinią Maćka, że jedną z najważniejszych cech Limited'a jest bardzo dobre (nasycone, detaliczne, rozdzielcze) granie już przy niewielkim poziomie głośności.

 

Opinia Włodka o Duelund'ach CAST-PIO-Cu: "Вони стоять цих грошей" (Są warte swojej ceny).

 

post-32560-0-04255200-1381078816_thumb.jpg

 

post-32560-0-75421400-1381078827_thumb.jpg

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Masz podłączony prawy IC do lewego monobloka.

 

Raczej IC z nie odpowiednim kolorem wtyków podłączyłem. Ale sprawdzę, dzięki za uwagę.

 

Wczoraj pół dnia robiłem rewolucję z ustawieniem sprzętu. Duże te monobloki, na głębokość mi z trudem na półce się zmieściły. Ciężkie też są, 18 kg sztuka.

 

Masz u siebie takie duelundy?

 

Tak. Mam w monoblokach po jednym V-Cap'ie CuTF (pomiędzy dwoma lampami) i jednym Duelund'ie CAST-PIO-Cu (na wyjściu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jurek, jeśli to prawda co chłopaki piszą to V-Cap zagra pełnym dźwiękiem po 500 godzinach. Trochę trudno mi w to uwierzyć ale piszą, że zmiana jest po tym okresie niesamowita w stosunku do świeżaka. W związku z tym prawdziwa nirwana :) jeszcze przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, jeśli to prawda co chłopaki piszą to V-Cap zagra pełnym dźwiękiem po 500 godzinach. Trochę trudno mi w to uwierzyć ale piszą, że zmiana jest po tym okresie niesamowita w stosunku do świeżaka. W związku z tym prawdziwa nirwana :) jeszcze przed tobą.

 

No tak ale kto będzie pamiętał jak to brzmiało 500 godzin wcześniej albo jak policzyć te 500 godzin zapisywać? :)

Ja z wygrzewaniem sprzętu mam takie doświadczenia: grało grało i było takie sobie, nagle olśnienie i zaczęło się podobać, jednak do końca w niektórych przypadkach nie wiem czy to się wygrzało czy ja się przyzwyczaiłem i zaakceptowałem. Dlatego zawsze liczy się przynajmniej dla mnie pierwsze wrażenie takie w ciągu kilku godzin słuchania.

pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Maciek zachowałem się jak gówniarz więcej nie będę tego czynił :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam! Jestem posiadaczem Retro, mam pytanie odnośnie lamp prostowniczych 6c4p - czy można je zastąpić jakimiś lepszymi zachodnimi, jeśli tak to jakimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem posiadaczem Retro, mam pytanie odnośnie lamp prostowniczych 6c4p - czy można je zastąpić jakimiś lepszymi zachodnimi, jeśli tak to jakimi?

 

Niestety nie ma zamienników kenotronów 6c4p.

 

Paweł, właśnie zdemaskowałeś pojęcie "wygrzewania" :)

 

Jaja panowie sobie robicie... acute.gif

 

Po paru tygodniach słuchania Limited'a słyszę omamy słuchowe pozytywne zmiany: góra stała bardziej gładka i szczegółowa i grają monobloki jeszcze swobodniej. Jestem coraz bardziej zadowolony. dance3.gifPo 500 godzinach będzie całkowita nirwana (jeżeli wierzyć opiniom z netu). grin.gif

 

Faktem jest, że po 500 godzinach nikt nie jest w stanie pamiętać brzmienia początkowego. Plus po drodze nastąpią jakieś zmiany w systemie (kable, lamny, ...).

 

Limited jest bardziej wydajny prądowo, mogę grać głośniej bez słyszalnych zniekształceń. Ale Retro też nie jest słabeuszem. Miałem okazję i podłączyłem go do dosyć trudnych Isophon'ów Cassiano i dał rady je wysterować. Co prawda przy bardzo głośnym słuchaniu trochę się pocił, ale w sumie grał moim zdaniem lepiej od tranzystorowej integry za ponad 40.000 PLN. Jako przedwzmacniacz grał Sonic Frontiers SFL-2.

 

post-32560-0-79122700-1382529113_thumb.jpg

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem wczoraj z konstruktorem na temat tych calych drabinek rezystorowych zamiast potkow alpsa

sprawa jest otwarta ale nie jest tak perlowo jak bylo zakladane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, kolega ma w systemie tego Sonica wraz z Bat vk-60, niestety nigdy nie doszlo do bezposredniego porownania z Phastem, ale porownywalem z moim Lammem ll2 a Lamma z kolei do pre phasta na 6sl7. Jezeli z tych odsluchow wycoagalbym jakies wnioski to takie, ze sonic gra bardziej neutralnym dzwiekiem, troche nie lampowym jezeli mierzyc stereotypem, ale jest tez bardziej dynamiczny od phasta i buduje scene bardziej w glab, jest tez bardziej detaliczny. Duzo zalezy od lamp, przy czym przy 4 parach koszt jest sporawy;)

Biorac ceny na sh to uwazam, ze jest dobrym zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ostatnio słuchałem preamp SF Line 1 z końcówką na 300b Air Tight ATM-300. Słuchałem też tej samej końcówki z preampem BATa VK-52SE i szczerze powiem z Sonic'em grało to o niebo lepiej.

 

W sumie mam możliwość podłączenie tego Line 1 u siebie i chyba się skuszę na przetestowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie gdy tak zrobisz:) Line 1 to jest nowsza wersja SFL1, ale to nie to samo. SFL1 nie ma wyswietlacza. Podobno, ale podresle PODOBNO SFL2 jest lepszy od line 2 i blizszy line 3, ale o tym to najlepiej jak sie fani sonica wypowiedza.

 

Zreszta najlepiej poszukac zdkec bebechow w sieci i ocenic czym sie roznia poszczegolne wersje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jest jeden problem. 6 lamp.

Miałem pre BATa i tam też było 6 lamp. Nawet już nie patrzyłem na koszty NOSów ale weź karwa i znajdź 3 pary takich samych lamp. A to jedna mikrofonuje a to druga trzeszczy a to trzecia wolniej się rozgrzewa od czwartej. Ja pierdziu, ile ja lamp naprzerzucałem żeby dobrać tą szóstkę... To mnie najbardziej zniechęca. raz już przerabiałem. Pre na dwóch lampach jest pod tym względem rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre na dwóch lampach jest pod tym względem rewelacyjne

stara prawda - najprostrze rozwiazania sa najlepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli szukasz rewelacji w pre a nie masz w tej chwili nadmiaru basu to polecam poszukac Lamm LL2, mam takowego i za chiny ludowe nie sprzedam, chyba, ze mi sie audio znudzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

rozmawialem wczoraj z konstruktorem na temat tych calych drabinek rezystorowych zamiast potkow alpsa

sprawa jest otwarta ale nie jest tak perlowo jak bylo zakladane.

A no nie jest. Cały czas szukamy złotego środka tzn bardzo dobrej drabinki to raz a dwa dobrego, trwałego i niezawodnego do niej serva.

Cała nadzieja pokładana w Khozma poszła się... na drzewo. Nie zagrała dobrze z monoblokami. Dźwięk stracił cały blask. Szukamy dalej.

 

Wojtek, na więcej basu niż mam nie mogę sobie już pozwolić.

 

Na razie nie szukam pre na gwałt. Najpierw zobaczymy co nam z Włodkiem wyjdzie z projektu Limited. Monobloki wyszły dobrze, pre się tworzy.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.