Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence ST - opampy


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki test w RMAA (Line Out > Line In).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) No! R.E.S.P.E.K.T! Dziękuję i proszę o więcej w miarę możliwości ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: skoro AD825 jest pojedyńczym wzmacniaczem operacyjny to jak go zastopiłeś w miejsce LM4562? Tak coś mi się nie zgadza.

Na stoliku precyzyjnym po 2 sztuki (lutowane po dwóch stronach).

 

xonarst.jpg

 

 

Porównanie z tabelki dotyczy trybu 24bit/96kHz. Pomiary wypadają ciut lepiej w opcji 24bit/44kHz (THD 0,0003).

W praktyce nie słyszę różnicy. Sprawdziłem również sterowniki Xonara w Windows 7. Między najnowszymi ze strony

Asusa, a modowanymi UniXonar z panelem C-Media również nie słyszę różnicy. Za to RMAA pokazuje mniejszą latencję.

Ostatnią opcją było porównanie ASIO vs WASAPi vs DirectSound (Foobar). I tutaj po wielu próbach odczuwam, że

tylko ASIO gra inaczej - w dźwięku jest mniej masy. tak chyba nie powinno być. Dla świętego spokoju używam WASAPI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak przez jeden dzień próbowałem słuchać z 2 opampów bez tego robiącego za bufor... nie zamierzam więcej ;)

Co do sterowników, to miałem wrażenie, że najlepiej brzmi Windows 7 z WASAPI. Obecnie korzystam z XP i Lilith. Jak dla mnie jest Ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latencja jest dla muzyka, na zywo(wazna) directwire przepinając slysze zmienia sie brzmienie i czasem lekki trzask. nikt nie jest w stanie usluszec min latencji asio 2 ponizej jednej tysiecznej sekundy- dysk ma wieksze potem pamieci, potem zarządzanie i procek , karta to tylko ulamek calego opóźnienia informatyka/ muzykomania/ audiofilia. przyjmuje sie ze tylko nanlog nie ma opoxnienia, a ma - dokladnie tyle co prąd w obwodzie plynie okolo 250tys km/h (nie max)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30508-042668200 1295669669_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie AD825 + OPA2604 >>> vs <<< AD825 + OPA2107

 

Po dłuższych odsłuchach są już pewne wnioski. OPA2107 w stosunku do OPA2604 ma ciemniejszy dźwięk, z lepszym rytmem i dobrze zaznaczonymi basami w przedziale 100-250Hz. Schodzi również niżej, co daje się odczuć. Ale niestety jak dla mnie jego barwa ustępuje tańszym OPA2604. Słuchanie tych samych kawałków przychodzi z większym trudem. Dźwięki są wprawdzie ładnie odseparowane, plany poprawnie ułożone, ale sam dźwięk jest zbyt mało muzykalny. OPA2604 znacznie lepiej wiąże średnicę z sopranami, jest więcej blasku i dłuższe pogłosy. Także jeśli ktoś ma w słuchawkach bądź kolumnach za dużo efekciarstwa, to 2107 ukróci je. Natomiast osoby poszukujące bardzo dobrej przestrzeni, pogłosów i ładnej barwy, a także ocieplenia, z pewnością na 2604 nie zawiodą się.

 

ps. 2107 staruje do 627. Dźwięk idzie w podobnym kierunku, ale całościowo jest to 1 półka niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA-mpy w xonarze wymienia się bez lutowania?

ja mam dwie lewe ręce i pomimo że jestem z niego baaardzo zadowolony to jeszcze go poprawić nie zaszkodzi, ale lutować go nie podejmę się, co w nim najlepiej wymienić bez lutowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator: Podtrzymasz publikację pomiarów? Plus charakterystyki i będziesz prawdziwym guru.... Trzymam kciuki za twoje chęci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się, tylko muszę wygarnąć trochę czasu. Dużo pomiarów i dużo kombinacji.

Problem polega tylko na tym, że wyniki mają niewiele wspólnego z brzmieniem.

Różnice w szumach i dynamice są właściwie pomijane. Więc na dobrą sprawę

czy suche liczby są w stanie zobrazować różnice między tymi opampami.

Chyba ciekawszym doświadczeniem byłoby zarejestrowanie różowego szumu

z miejsca odsłuchowego. Ja wiem, że akustyka w pokoju skutecznie szarpie pasmem,

ale może z wykorzystaniem różnych scalaków, bylibyśmy w stanie zobrazować ten temat.

Przemyślę formułę tego porównania. Wyniki dla zasady też wstawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie:

2x LME49720 + LM6172 - wg mnie najbardziej udana kombinacja, zarówno przestrzeń, dobra lokalizacja instrumentów, swoboda, szybkość.

Można wypróbować, tym bardziej, że te kostki nie należą do najdroższych.

 

GentooLinux → HK980 → Mission 792

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x OPA2132 + AD825 - ciepło, przestrzennie, lekko, ładna barwa, ogólnie bardzo na plus.

 

 

2x OPA2111 + AD825

 

To zestawienie daje wprost przepiękną barwę, plastyczność i homogeniczność przekazu. Bardzo muzykalnie jednym słowem. Jak dotąd jeszcze żadne zestawienie opampów na Xonarze ST nie dało mi tyle radości ze słuchania muzyki. mamy godzinę 5:00, a ja słucham od 22:00 :) To chyba wiele wyjaśnia. Ten dźwięk nie męczy, za to bardzo wciąga. W głosach są emocje, instrumenty wibrują. Czuć sporo dynamiki. Więcej życia niż w 2107 i więcej emocji niż w 2604.

 

Scena jest ładnie zbudowana, trzyma się za linią kolumn, te zaś sprawiają wrażenie martwych. lepiej wyczuwa się pomieszczenia, oklaski, różne ciekawostki w tle. Dźwięk zrównoważony w całym paśmie. Basu tyle ile trzeba, pulsuje i uderza. Nie pręży "sterydów" jak LM4562. Poszczególne struny basowe są wyraźne, można wyczuć ich właściwy pogłos. AD825 i OPA1111 przekształca suchego i ostrego Xonara w całkiem przyjemne źródło dźwięku zdatne do słuchania większości krążków, już bez takich wyraźnych podziałów i wmawiania sobie, że w studio zawalili sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x OPA2132 + AD825 - ciepło, przestrzennie, lekko, ładna barwa, ogólnie bardzo na plus.

 

 

2x OPA2111 + AD825

 

To zestawienie daje wprost przepiękną barwę, plastyczność i homogeniczność przekazu. Bardzo muzykalnie jednym słowem. Jak dotąd jeszcze żadne zestawienie opampów na Xonarze ST nie dało mi tyle radości ze słuchania muzyki. mamy godzinę 5:00, a ja słucham od 22:00 :) To chyba wiele wyjaśnia. Ten dźwięk nie męczy, za to bardzo wciąga. W głosach są emocje, instrumenty wibrują. Czuć sporo dynamiki. Więcej życia niż w 2107 i więcej emocji niż w 2604.

 

Scena jest ładnie zbudowana, trzyma się za linią kolumn, te zaś sprawiają wrażenie martwych. lepiej wyczuwa się pomieszczenia, oklaski, różne ciekawostki w tle. Dźwięk zrównoważony w całym paśmie. Basu tyle ile trzeba, pulsuje i uderza. Nie pręży "sterydów" jak LM4562. Poszczególne struny basowe są wyraźne, można wyczuć ich właściwy pogłos. AD825 i OPA1111 przekształca suchego i ostrego Xonara w całkiem przyjemne źródło dźwięku zdatne do słuchania większości krążków, już bez takich wyraźnych podziałów i wmawiania sobie, że w studio zawalili sprawę.

 

Jak te OPA2111 się mają do OPA627 ? Piszesz, że jesteś zachwycony. Czy jest lepiej czy raczej po prostu jest inaczej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te OPA2111 się mają do OPA627 ? Piszesz, że jesteś zachwycony. Czy jest lepiej czy raczej po prostu jest inaczej ?

Jest inaczej, dla mnie na swój sposób lepiej, ale ogólnie nie można powiedzieć, że 627 jest gorszy od podwójnego 2111. To raczej niemożliwe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello, pierwszy post tutaj :)

od poniedziałku mam STXa. Karta rządzi, to wiadomo, a teraz do rzeczy ;)

Do odsłuchu używam Technicsów RP-F30, mają bardzo mocny bass i niską impedancję, dlatego są podłączone do Line-Out a nie wzmaka słuchawkowego.

 

domyślne LM6172 + 2x JRC2114: zrównoważony dźwięk, ładna barwa, dobra odległość. Nie jest ani zbyt jasny ani ciemny. Bardzo dobre połączenie.

 

LM6172 + 2x LME49720 : zdecydowanie za duży bass! dźwięk zbyt suchy i stracił na barwie i do tego oddalony. Nie sposobało mi się to połączenie zupełnie.

 

JRC2114 + 2x LME49720 - dużo lepiej. Dźwięk odzyskał barwę, ba, więcej ma barwy niż w domyślnym połączeniu ale gorzej ogólnie brzmi od domyślnego bo basu jest zbyt dużo, dźwiek oddalony, dziwny taki ogólnie...

 

JRC2114 + 2x LM6172 - świetnie to gra, narazie chyba najlepiej. Barwa dużo lepsza niż w domyślnym połączeniu a pasmo wydaje się równiejsze tj. bass niżej zchodzi a wysokie wyżej, no i środek bardzo równy. Dźwięk jest jednak bardziej "brudny", ale lepiej się go słucha mimo to. Dodatkowo tanio to wyszło bo wystarczyło kupić LM6172 za kilka złotych :)

 

jeszcze mam do wypróbowania LME49720 w buforze, może lepiej się spisze niż w I/V...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator możesz uszczknąć rąbka tajemnicy gdzie dostałeś OPA2111 i czy takie zestawienie 2x OPA2111 + AD825 będzie też funkcjonować w HDAV13

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że zrobiłem błąd, w poprzednim poście powinno być oczywiście wszędzie LM4562 a nie LM6172. Sorry za pomyłkę :/ Zanim się rozriętowałem to nie mogłem już edytować posta :(

 

potestowałem jeszcze NE5532D i LM6172 a także LME49720 w buforze i:

 

LME49720 jak dla mnie tylko do bufora ale jakoś tak zbyt "kwaśno" gra, dźwięk oddalony, generalnie niezbyt przypadła mi ta kostka do gustu, chociaż jeszcze z JRC2114 była całkiem znośna, ale...

 

LM6172 - dużo lepiej od LME, zarówno w I/V jak i buforze. Z JRC jest cud-miód barwa dźwięku a z LN4562 jest wrażnie bardzo czystego dźwięku, otworzonego na całe pasno, szczególnie dobrze przenosi górę. Z dokupionych kości te są najlepsze i pewnie coś czuję długo ich nie zmienię. Dźwięk jest zrównoważony, dobrze oddalony i jest wyraźny.

 

LM6172 + LME49720 = MASAKRA. Może na jakichś słuchawkach lub głośnikach dobrze by to zagrało ale jak dla mnie zbyt nienaturalnie i odlegle to brzmi i kwaśno, jakbym cytrynę miał w uszach (mam lekką synestezję, stąd te porównania)

 

NE5532D - i tu może zaskoczenia nie będzie (a może będzie?) - te kości to padaka totalna. Nie podoba mi się ich dźwięk, wydaje się zaszumiony i jakby się wzburzał przy niektórych częstotliwościach. Do STXa w żadnym miejscu nie pasują w każdym bądź razie bo ma się wrażenie że to jest jakaś tania karta a nie hi-fi... Cena 5zł za dwie sztuki się z niczego widocznie nie bierze :)

 

Teraz czekam tylko na OPA627 :D :D Zapewne wrzucę je do I/V a w buforze zostanie LM6172 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie te opki i jakie polecacie na początek? ja narazie jade na standardowych nawet niewiem jakie mają oznaczenie i czy są dobre w porównaniu do innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nosports

jak to gdzie? aledrogo.pl

można jeszcze w jakiejś hurtowni a'la TME lub czymś podobnym, ale to chyba tylko aby jakieś rzadkie sztuki wyrwać bo tanio nie mają...

 

polecam i to bardzo koniecznie LME49720 a także warto wybróbować LM6172. LM6172 gra jak coś pomiędzy LME49720 a LM4562 (domyślny opamp na buforze) i na bufor się nadaje znakomicie! LME49720 są świetne na I/V. Teraz słucham LM6172 i LME49720 w I/V. Dałem tej konfuguracji jeszcze jedną szansę i po kilku godzinach słuchania uważam że to chyba najlepsza jak narazie kombinacja. Najbardziej konkretna barwa, mocne brzmienie :D

 

sporo ludzi poleca OPA2604 więc warto wypróbować. Ja niestety chyba spasuję narazie, bo i tak przekroczyłem wyznaczony budżet na karty dźwięku na luty kupując 2x podwójne OPA627 i 2x LME49860. Na te kostki dopiero czekam, jak dojdą to opisze wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano, kupujesz kostki tylko i wyłączni DIP8 (no można ewentualnie TO-99 ale to już więcej zabawy jest...) a nie SOC8 bo do nich potrzeba drogich przejściówek.

 

a co do ilości itp to ciężko mówić ile ostatecznie ich wykorzystasz. LME jako bufor do JRC2114 też świetnie gra i w sumie zmieni dźwięk na duży +. Jak nie chcesz ryzykować to możesz kupić jedną taką kość. A jak chcesz to najlepiej kupić ze dwie takie i do tego jeszcze jakieś inne kostki (w ilośi sztuk 1-3) np. OPA2132, LM6172, może nawet OPA2107 itp. Trudno przewidzieć co Ci podejdzie...

 

no i po zmianie OPków czsami warto chwilę je poużywać. Mi np. LME49720 + LM6172 wydało się zbyt... mocne... ciężkie do przełknięcia, ale po jakiś czasie widzę że to najbardziej masująca membrany uszne kombinacja :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator możesz uszczknąć rąbka tajemnicy gdzie dostałeś OPA2111 i czy takie zestawienie 2x OPA2111 + AD825 będzie też funkcjonować w HDAV13

OPA2111 kupiłem od osoby prywatnej, która się tych kostek akurat wyzbywała.

Co do zestawienia opampów - Na HDAV1.3 DeLuxe da się, na wersji 1.3 SLIM nie da się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek kupiłem po dwie sztuki tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA627 + LME49720 gra wyraźnie do cna, bass ładnie zchodzi ale ogólnie jest i za chudo i za daleko...

OPA627 + LME6172 gra trochę lepiej ale to nie to...

po tych dwóch konfiguracjach testowanych tak że OPA627 był w buforze jak i I/V straciłem nadzieję, a nawet zacząłem podejrzewać że te OPA to jakaś podróbka bo przecież samo to że wyraźnie gra nie powoduje że miałoby się pół internetu podnieciać taką kością, tak? no ale testujmy dalej :)

 

OPA627 I/V + LM4562 gra już dużo dużo lepiej, dźwięk trochę grubszy i lepiej wchodzi. Wyłoniła się ciekawa barwa dźwięku. W zasadzie byłoby super gdyby nie...

 

OPA627 I/V + JRC2114 ^^

To domyślne kości które miały być "generic" i ogólnie tanie jak narazie dobrze grają w każdej konfiguracji z każdym opampem O_o

Brak masy OPA jest rekompensowana masą z JRC a wyrazistość dźwięku i bardzo szerokie równe pasmo jest zachowane. Słychać każdy detal sceny, ba, scena ogólnie jakby była bardziej przejrzysta, jakby odpadła jakaś półprzeźroczysta zasłona. Czuć że OPA627 to jest Hi-Fi przez duże H i duże F!

 

Ogólnie jest to obok LME49720+LN6172 moja najlepsza uzyskana i ulubiona kombinacja :)

Oczywiście pewne rzeczy dało by się poprawić ;) i dlatego trzeba będzie popróbować zaproponowane w tym zresztą temacie AD825 ^ ^

 

poza tym zrobię tym kościom biasowanie aby wymusić klasę A. Rezystory nie są drogie, lutownica jest, więc nie ma co się szczypać :P

DSC03584-500x500.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ci się spodoba 627 (I/V) + 825 (bufor). AD pogrubia brzmienie, zagęszcza i spaja. A przy tym nie robi kluchy i nie zamazuje sceny. Ma dobre wybrzmienie, bardzo ładną średnicę i dobrze rozłożony, mocny bas. Scena jest wyraźna, pracuje w szerz i w głąb. Bez większych problemów również góra-dół. Może nie jest to dźwięk super detaliczny, ale odwdzięcza się ładną barwą.

 

A jeśli nie stawiasz detali i smaczków ponad wszystko, spróbuj kiedyś na I/V wrzucić OPA2111. Ich brzmienie znacząco różni się od 627. Wchodzą co prawda przybrudzenia i separacja instrumentów zaczyna szwankować, ale w barwie jest to bardzo przyjemny dla ucha dźwięk. Oczywiście u Ciebie nie musi tak być, o wszystkim i tak decyduje membrana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lumperator

OPA2111 fajnie się zapowiadają ALE... cena 90 prawie złotych jaką narazie najtaniej znalazłem zwala z nóg X( a jeśli chciałbym to na I/V to 180zł a to już szaleństwo istne... Albo znajdę taniej przynajmniej połowę albo nici z tego :( Jeśli chodzi o to czy może być brudno to tak, może być jak najbardziej, byle nie było w stronę taką jak NE5532D bo takiego dźwięku zwyczajnie nie zniesę X_x

 

Za to AD825 są tanie, pewnie 3 kupię bo za trzy płacę 45 a za dwie 40... ^^ Zagęszczenia właśnie OPA627 najbardziej brakuje, wszystko jest zbyt luźne, wyraźne i klarowne ale bez masy więc czuć że czegoś brakuje...

 

Poza tym jak na mój gust to OPA627 to chyba lepiej dać na bufor bo to co trzeba tj. "zlampiają dźwięk" i sprawiają że staje się niesamowicie wyraźny a przy okazji nie odchudzają go tak przeraźliwie. No i LME49720 chyba MUSZĄ być w I/V bo inaczej dźwiękowi brakuje "tego czegoś" ^^

 

Zostało więc kupno 3xLME49720HA (te w TO-99 mają podobnie lepszy bas i dźwięk ogólnie) a także zrobienie moda aby wymusić pracę w klasie A, najlepiej JFETem i najlepiej na gniazdku aby można było tego moda stosować do każdego OPAMPa. Postaram się to zrobić do wakacji wszystko łącznie z modem polegającym na dodaniu kondensatora rozdzielającego kanały. Wrażenia oczywiście opisze i dam zdjęcia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lumperator

OPA2111 fajnie się zapowiadają ALE... cena 90 prawie złotych jaką narazie najtaniej znalazłem zwala z nóg X( a jeśli chciałbym to na I/V to 180zł

 

E8.root OPA2111 znalazłeś w Polsce czy w USA i możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym I/V ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w TME, ale sprawdziłem przed chwilą jeszcze stan magazynowy i... brak :/

 

49969-asus-xonar-essence-stx3.jpg

 

z lewej bliżej gniazd wyjścia jest OPAMP bufora. Dźwięk z niego idzie tylko i wyłącznie do Line-Out. Wyjście słuchawkowe go nie używa.

Z prawej są dwa OPAMPy I/V (z czego to skrót to nawet nie wiem :P) i one są używane zarówno przez Line-Out jak i wzmacniacz słuchawkowy.

Nie za bardzo wiem też dlaczego w I/V idą opki dwu kanałowe. Być może dźwięk leci przez oba kanały na raz ?? Sam nie wiem, w każdym bądź razie potrzeba jest w I/V dwa takie same układy. Nie próbowałem też wrzucać różnych układów... i chyba nikt nie próbował, więc nie wiadomo co się stanie :P

 

BTW. OPA627 w buforze i JRC2114 w I/V brzmi świetnie, znacznie lepiej niż OPA627 w buforze. Ogólnie świetna kombinacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję E8.root za informację. Mam do Was pytanie. Po tych zabawach z xonarem uzyskaliście jakiś poziom jakościowy dzwięku porównywalny... no właśnie z czym. Możecie napisać parę słów na poziomie jakich odtwarzaczy CD zagrał taki modowany xonar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienienie op-ampów nie zwiększy jakości dźwięku na karcie, tylko zmieni charakter brzmienia karty, rozjaśni, przyciemni, itp.

Wiele osób myśli że po wymianie op-ampów karta/dac zyskuje o 1 klasę w górę a prawda jest taka że tylko dźwięk bardziej będzie nam odpowiadał.

Zmniejszanie się sceny lub utrata detali to moim zdaniem zła aplikacja danego op-ampa, który może dostawać za mało napięcia itp. , po prostu nie był przeznaczony do danego urządzenia.

Inna sprawa to to że te zmiany są naprawdę kosmetyczne, i żeby to słyszeć trzeba naprawdę znać dobrze słuchany utwór i mieć sprzęt dobrej klasy. Takie jest moje zdanie, sam próbowałem zmian ale nie odnotowałem spektakularnych różnic w dźwięku w porównaniu niektórych wymienionych wyżej op-ampów z standardowymi na słuchawkach HD595.

Ostatecznie zataczając koło zostałem przy standardowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.