Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence ST - opampy


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2107 mnie nie przekonuje, ale jeśli już to na I/V, nie na bufor. Nie podoba mi się barwa po zastosowaniu tych opów. Grają ciemniej, bardziej surowo, i mniej dźwięcznie. Niektórzy mówią, że mają głębię i puls. Jest w tym sporo prawdy, scena dość dobrze rysuje się w głąb, selektywność jest na bardzo dobrym poziomie. Ogólny charakter brzmienia można porównać do OPA627, ale bez takiego wyrafinowania i czystości na górnych rejestrach. OPA627 też nie graja przymilnym dźwiękiem, popadają w lekką suchość i również odnosi się wrażenie, że brakuje im muzykalności, ale jednak nie gubią szczegółów, mają kapitalne wybicie na basie i doskonale oddają głosy/wokale. Obecnie wałkuję 2111KP. Grają zdecydowanym, gęstym i ocieplonym brzmieniem. Do ostrzejszych systemów w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no nie wiem, ludzi którzy próbowali 3xLM49720HA twierdzą że grają lepiej od NA :)

 

przecież to takie same opampy jak sie nie mylę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomaz

jedna literka może dużo zmienić, tak samo opakowanie :)

jak dla mnie te dwie wersje niby jednego wzmacniacza operacyjnego są zupełnie inne. Na mój gust NA gra lepiej bo zabarwia dźwięk i jest cieplejszy. NA za to ma dużo lepszy bas, wyrazistość dźwięku i generalnie brzmi jak opek o conajmniej dwie klasy bardziej hi-endowy. 3xLME49720NA i dźwięk wydaje się być tak czysty, wyraźny i niezabarwiony że aż dziwnie się to słucha... Do gustu mi HA nie przypadł tak jak NA ale że różne są gusta to warto spróbować obu bo oba są świetne :)

 

No i oczywiście inaczej brzmi 3xNA niż 1xNA + 2xHA :)

 

------

dodtarł mi też LT1361 i jak na moje narazie najlepiej gra jako bufor z 2xLM6172. Bardzo ciepły dźwięk z przyjemną barwą. Wręcz tak dobry że teraz jest to dla mnie lepsze połączenie od nawet LN6172 + 2xLME49720NA. Gra lepiej bo bardziej naturalnie a ma równie dobrą barwę dźwięku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jakie będą optymalne ustawienia xonara st jak chcę puścić sygnał po spdif do dac-a?

czy będzie to bitperfect? jeżeli tak to przy jakim ustawieniu głośności? i czy aktualizować oprogramowanie,

czy fabryczny soft jest optymalny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie będą optymalne ustawienia xonara st jak chcę puścić sygnał po spdif do dac-a?

czy będzie to bitperfect? jeżeli tak to przy jakim ustawieniu głośności? i czy aktualizować oprogramowanie,

czy fabryczny soft jest optymalny?

Ostatnio jest jakaś mania na ten bitperfect. Po prostu ustawienie głośności systemowej max, głośność w odtwarzaczu na max, dla pewności asio lub wasapi i masz bitperfect. Fabryczny soft jest zupełnie okey. Możesz zapodać oryginalny (lżejszy) od C-MEDIA, ale jakości dźwięku to na pewno nie polepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorzwawa

jeśli odtwarzacz łyka 24bit to ustaw to i przynajmniej jeśli chodzi o materiał 16 bitowy możesz sobie regulować spod windowsa głośność aż do -48dB i nie stracisz nawet jednego bitu :) a jak nie łyka to głośność na maksa i regulujesz tylko w amplitunerze. No i nie wiem po co używać SPDIF z tą kartą <_< Lepszą jakość masz w amplitunerze/DACu niż z analogowych wyjść ST? Wątpię...

 

@Lumperator

lepsza mania na bit-perfect niż walka z placebo-jitterem :)

 

------------------------

a wracając co tematu to mam OPA2111 i OPA2107 już dłuższy czas. Może to i dobrze gra, nie wiem, mi nie podeszło. Wolę dźwięk z mocniejszym wejściem np. taki jaki daje LM6172. Zresztą po wielu przekładach układów siedzę na JRC2114 + 2x LM6172 i nie chce mi się już nic narazie ruszać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby temat nie umarł :)

 

Ostatnio trochę się pobawiłem opami, choć wielkiej potrzeby do tego dawno nie czułem, bo z LME49860 na buforze gra moim zdaniem ładną barwą. Niestety nie miałem kilku Xonarów ;) Więc nie mogłem porównać bezpośrednio różnych konfiguracji, ale jakimś punktem odniesienia było szybkie przełączanie na wyjście wzmacniacza słuchawkowego. Porównanie na słuchawkach ATH-AD500, więc uzależnione od specyfiki brzmienia tych słuchawek oraz ogólnie od specyfiki brzmienia słuchawkowego...

 

3xLME49720NA - bardzo przejrzyście, z dobrze zdefiniowaną przestrzenią, więcej góry niż LM4562NA, ale też dźwięk z AD500 był trochę suchy i brakowało wypełnienia. Staxom takie połączenie zdecydowanie lepiej pasuje, ale też chyba da się pod nie lepiej.

2xLME49720NA bez bufora - ogólnie takie połączenie nie jest w stanie przyzwoicie wysterować nawet tak mało wymagających słuchawek, jak AD500, ale na plus to, że czuć swobodę w przedstawianiu przestrzeni.

2xLME49720NA+LME49860 - hm, dźwięk LME49860 uważam za bardzo neutralny, gra też trochę łagodniej od LME49720NA i wydawało mi się, że poprawi to, co przeszkadzało mi w 3xLME49720NA. Jednak tak nie było... było zdecydowanie źle. I najbliżej do dźwięku z 2xLME49720NA+TPA6120.

2xLME49720NA+OPA2604 - postanowiłem spróbować czegoś innego. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to że przybyło basu (choć znam zdecydowanie bardziej basowe połączenia) oraz dźwięk jest ocieplony, ma ładną barwę, przyjemnie się tego słucha. Przestrzeń bardzo dobrze rozciągnięta na boki, do przodu i w pionie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje doświadczenie ze wzmacniaczami operacyjnymi jest małe postanowiłem dopisać się do wątku. Posiadam Audiotraka hd2 obecnie grającego na 3x lm4562. Innych nie testowałem, zatem ta konfiguracja jest dla mnie neutralna. Szukam wzmacniacza, który dałby mi namiastkę lampowego brzmienia. Poproszę o sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje doświadczenie ze wzmacniaczami operacyjnymi jest małe postanowiłem dopisać się do wątku. Posiadam Audiotraka hd2 obecnie grającego na 3x lm4562. Innych nie testowałem, zatem ta konfiguracja jest dla mnie neutralna. Szukam wzmacniacza, który dałby mi namiastkę lampowego brzmienia. Poproszę o sugestie.

 

Nie wiem, co dokładnie rozumiesz przez przez lampowe brzmienie ;) OPA2604 mógłby Ci się chyba spodobać. W Xonarze 2x LME49720NA + OPA2604 brzmi bardzo dobrze (przynajmniej z moimi słuchawkami i głośnikami), 3x LM4562 brzmi wręcz fatalnie. Musisz sam wypróbować, tym bardziej że Xonar to nie Audiotrak, ale akurat te kostki kosztują grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, żeby 49720 + 2604 dawało namiastkę brzmienia lampowego. Bo co mamy na myśli, mówiąc o lampie. Gęste brzmienie, spory wolumen, dobrze nasycona średnica, ciepło, niski bas, nie za dużo szczegółów. 49720 to bardzo dokładny wzmacniacz, tu nie ma mowy i przymilności. Na początek na bufor załadowałbym AD825. Tu jest sporo przyjemnej i gęstej średnicy.

 

ps. Nie znam sygnatury dźwiękowej HD2. Nie sugeruj się bezwzględnie moją opinią. Dotyczy ona wyłacznie Xonara ST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, żeby 49720 + 2604 dawało namiastkę brzmienia lampowego. Bo co mamy na myśli, mówiąc o lampie. Gęste brzmienie, spory wolumen, dobrze nasycona średnica, ciepło, niski bas, nie za dużo szczegółów. 49720 to bardzo dokładny wzmacniacz, tu nie ma mowy i przymilności. Na początek na bufor załadowałbym AD825. Tu jest sporo przyjemnej i gęstej średnicy.

 

ps. Nie znam sygnatury dźwiękowej HD2. Nie sugeruj się bezwzględnie moją opinią. Dotyczy ona wyłacznie Xonara ST.

 

Chodziło mi o OPA2604, LME się przyplątało przypadkiem, ale myślę, że 3xLME49720, przynajmniej na Xonarze, powinien spróbować każdy, jako pierwszy krok w zabawie ze wzmacniaczami operacyjnymi, bo różnica między tymi fabrycznie dodanymi jest tak duża, jakby to były dwa różne urządzenia.

Swoją drogą w tej karcie siedzi DAC AKM stosowany w wielu studyjnych urządzeniach grających bardzo szczegółowo, rozkładających muzykę na części pierwsze, więc jestem ciekawy czy będzie łatwo z niej uzyskać takie uprzyjemnione, lampowe (w stereotypowym znaczeniu tego słowa) granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak puszczam z xonara dźwięk po spdif elektryczny to mi śmieci masą lecą i lekko brumi we wzmacniaczu.

czy jest jakaś możliwość żeby odfiltrować te "śmieci" jakimiś ustawieniami czy trzeba je odfiltrować fizycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x OPA2132 + AD825 - ciepło, przestrzennie, lekko, ładna barwa, ogólnie bardzo na plus.

potwierdzam, to chyba optymalne polaczenie, poza tym w ramach serwisu mojego cd EAD ,xonar sluzy mi jako transport i tu rowniez mila niespodzianka, ogolnie swietna karta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adrenaline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

jestem maniakiem przestrzeni, więc pytanie czy takie OPA2228p wart zakupu do essence st ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BioPlayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA2228 to nie jest jakiś cud na przestrzeń. Spróbuj poszukać LME49990, to Ci przyniesie efekty, których oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Moi Drodzy.... od roku posiadam xonara essense , i niestety na wlasn a prosbe meczyłem sie z tak fatalnym brzmieniem z tego urzadzenia . Oczywiscie dostrzeglem zaraz wasze posty dotyczace modyfikacji karty przy uzyciu opampów , ale potraktowalem jak wymysły i fanaberie ......to był mój bład ........Zdajac sie na wasze opinie , przekopujac internek czulem sie troche zdezorientowany , wiec napisałem do Lumperatora , przeprowadził wiele porownan i moze w koncu bedzie mial dla mnie recepte , na niedociagniecia dzwieku z karty.

wybralem wariant 2x opa 2111 bodajże , ale mi odradził , ze wzgledu na koszty i byc moze nie bedzie to dobre brzmienie , kupiłem lme49860 i to był stzrał w ósemkę , dzwiek nabrał przestrzeni , zaistniało stereo , została sprawa bufora i tez za jego radą kupiłem opa 1612 , . Bufor jest chyba w mniejszym stopniu wpływa na poprawe brzmienia , daje mu ostseczny szlif , ale sie nie wypowiadam jednoznacznie........Niestety moja dociekliwosc i apeyt wzrósł niepomiernie i natrafiłem na lme 49990 , Lumperator podniósł temperature jescze bardziej , piszac mi ze je juz na dniach zainstaluje , w karcie....... jego opinia przewazyła , tez je zainstalowałe w karcie , i......... zostaja juz teraz raczej na zawsze , niewiem czy z nagran mozna bedzie jeszcze cos wyciagnąć , smutek mnie ogarnia jak słucham ''division bell'' , oj płyta nagrana przedpotopowo....... Niema teraz litosci dla slabych nagrań

Cena niemal 200 złotych , za opampy jest niemal niezbedna do wydania , i musimy to zrobić jesli chcemy cieszyc sie ''poprawnym'' dzwiekiem z tej karty. Opampy fabryczne to układ degradujacy dzwiek w kazdym aspekcie , dziwie sie bardzo niektórym userom ze w swoich postach napisali ze nie słysza roznicy po wymianie opków , a ktorychś z nich napisał ze powrócił do jrc , juz nie pamietam czy na tym forum , ale to młody człowiek wiec mu wybaczmy.

Konkluzja --- opa 1612 i 2x lme49990 to układ optyalny i nie załujcie pieniazków , oczywista kazdy ma swoje upodobania wiec nie chce nikogo przekonywac na siłę do tego rozwiazania.

podziekowania dla Was wszystkich za czas poswiecony modyfikacjom karty , dla Lumperatora , IC_parts i startera _2000 za opampy .

Słucham na senkach hd595 {300 godzin} poprzez wyjscie RCA !!! słuchawkowe odpada , ma weższa scenę i mniej basu. Na tych słuchawkach wychodza wszystkie paskudztwa na płytach , głosniki mam własnej roboty i czekaja na nowe zwrotnice wiec nie opisuje dzwieku przez nie reprodukowane.

Wlasciwie to zastanawia mnie fakt jakim kieruja sie inzynierowie z asusa , wypuszczajac xonara z tak słabymi wzmacniaczami , gdyby nie one , karta by mogła jeszcze lepiej zaistniec w rankingach ,przecież lme49860 kosztują 20 złotych , ale to ich wola .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś Polska dystrybucja u której można dostać LME49990, czy OPA1612?

 

@alamagordo ja od razu po zakupie Essence zabrałem się za dobór wzmacniaczy. Wówczas układ pokazuję klasę. Ze standardowymi gra to mocno przeciętnie i również korzystam z RCA, bo jednak 3 wzmacniacze to nie dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opa 1612 i lme 49990 zamawiałem w IC_ parts , u pana Macieja , wszystko mi polutował i sprawdził , bo te opki nie sa na dip 8 bezposrednio tylko je trzeba wlutowac w te własnie stoliki...... Błyskawiczna dostawa cena, do przełkiniecia , ja tez miałem chec na 49990 ae nie znalazłem na alledrogo a w tme tez nie mieli dopiero Lumperator podrzucił mi kontakt.

Zgadzam sie karta gra zupełnie innym dzwiekiem po wymianie opków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LME49990 w I/V sprawdza się znakomicie. Chyba żadne do tej opampy jakie miałem na tej karcie nie powalały tak dobrym wglądem w nagrania i wielokierunkową przestrzenią. Z OPA1612 zagra równo, szybko, z dobrym atakiem, silnym wokalem. Ja natomiast bardziej preferuję w buforze LME49860. Nie są wprawdzie tak prawdziwe i naturalne jak OPA1612, ale oferują sporo planktonu, piękne świetliste soprany i analogowy bas :) Zgadzam się z kolegą alamagordo, w tej karcie powinny siedzieć na dzień dobry lepsze wzmacniacze operacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie ten LME49990. Jak się on ma do LME49720HA?

 

a testował ktoś tutaj już LM7171?

 

narazie nic nie przebiło dwóch LM6172 w I/V i LME49720HA (koniecznie HA czyli TO-99 !) na buforze więc raczej jeśli jakoś poprawiać to aby grało na to samo kopyto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone połączenie tych opampów? tzw bezpieczny wybór przy których karta będzie grała rzeczywiście lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone połączenie tych opampów? tzw bezpieczny wybór przy których karta będzie grała rzeczywiście lepiej.

Nie ma czegoś takiego. Żeby karta grała rzeczywiście lepiej, musisz ją wymienić albo hardcorowo zmodyfikować :) Opampy to zmiana brzmienia, ale nie klasy sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego. Żeby karta grała rzeczywiście lepiej, musisz ją wymienić albo hardcorowo zmodyfikować :) Opampy to zmiana brzmienia, ale nie klasy sprzętu.

 

Wiem o tym że to nie zmienia klasy brzmienia...Chodzi mi o ciekawe zestawienie opampów sami stwierdziliście że w karcie powinny siedzieć inne kostki na dzień dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma czegoś takiego. Żeby karta grała rzeczywiście lepiej, musisz ją wymienić albo hardcorowo zmodyfikować :) Opampy to zmiana brzmienia, ale nie klasy sprzętu.

 

porównałem sobie na spokojnie dzisiaj jak gra ST/STX z AD825+2xOPA627 vs domyślne LM4562+2xJRC2114D i stwierdzam że zacytowane zdanie o braku różnicy w klasie dźwięku jest całkowicie bez sensu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównałem sobie na spokojnie dzisiaj jak gra ST/STX z AD825+2xOPA627 vs domyślne LM4562+2xJRC2114D i stwierdzam że zacytowane zdanie o braku różnicy w klasie dźwięku jest całkowicie bez sensu ;)

 

Znasz może jakieś w miarę uniwersalne połaczenie tych opampów?Wiem że najlepiej próbować samemu ale brak mi na to czasu muszę coś zmienić ponieważ ta karta brzmi nie lepiej jak x-fi od creatiwy(porównywałem) jest słabym punktem w mojej konfiguracji.Zanim zapadnie decyzja o sprzedaży muszę spróbować tych opampów.Mogę na to wydać ok 200zł+

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najdłużej używałem LM6172 + LME49720NA w obu możliwych konfiguracjach (tj. z 2x LM na I/V a LME na buforze i odwrotnie), tak gdzieś 90% czasu posiadania karty. Ostatnio przypasowało mi połączenie AD825 + 2xOPA627 (a właścwie to 2x + 4x na stolikach bo to opki pojedyncze i w SO8 a potrzeba podwójnych na DIP8). Druga opcja jest dużo droższa (za same OPA627 musiałem dać stówę...) i musiałem lutować AD825 aczkolwiek warto szczególnie jak ktoś ma już OPA627 i nie wie z czym je sparować bo ze wszystkim gają sucho :)

 

LM+LME grają bardzo dźwięcznie (genialna barwa, chyba dlatego prędzej czy później do tej konfiguracji wracam), dobra scena (szeroka ale nie za szeroka, własnie w sam raz) i wyrazistość (gra analitycznie ale bez przesady). AD+OPA gra bardzo jasno, dźwięcznie (choć zupełnie inaczej niż para nationalów), miękko i też wyraźnie. Dla porównania domyślne opy grają dość niewyraźnie i trzeszcząco i słabo na tym brzmi jakikolwiek rock i metal bo wpada w jakieś dziwne nieprzyjemne brzmienie. Ewidentnie źle spasowane są te domyślne opampy bo podobne efekty zdarzają się przy właśnie źle podobieranych opkach (nawet jeśli te same opy w odpowiednich w parach grają idealnie). Czasami nawet wydawało by się niewielka różnica w brzmieniu jednego opka od drugiego decyduje czy dane połączenie z trzecim jest ok czy trzeszczy...

 

bardzo ciekawe też są LME49720HA i o dziwo grają zupełnie inaczej od HA mimo że to ten sam układ (producent o tym wie i oficjalnie to potrwiedza ale nie wie dlaczego tak jest ^ ^ ). Nie pasują też zupełnie do LM6172 mimo że NA pasowały świetnie... no i grają na swój sposób naprawdę ciekawie. Jakby zupełnie inna klasa dźwięku i nie tyle lepsza co inna. Poprostu takiej sceny szerokiej nigdzie nie będzie a barwa dźwięku też jest kosmiczna (wręcz psychodeliczna...). Niestety jeszcze nie znalazłem idealnego partnera do tego opka... AD825 jest do nich niezły choć nie jestem do końca przekonany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A bez zadnego lutowania tylko do wymiany jakie opampy byscie polecili do muzyki elektronicznej ( duza dynamika , nisko schodzacy bas i duza przestrzan) ??

Poki co buforu nie wymienialem a na I/V mam LMe 49860 , przyznam ze jest duzo szczegolow ale czegos mi brakuje , chyba basu,wlasnie tej dynamiki,polotu..

Moze LME 49990 na I/V i LME 49860 na Bufor albo AD 825 + 2 x OPA 2111 ale nie wiem czy tutaj nie musial bym czegos lutowac a nie chce przy tym za bardzo grzebac wiec tylko wymiana wchodzi w gre..

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hamer_Mayday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez zadnego lutowania tylko do wymiany jakie opampy byscie polecili do muzyki elektronicznej ( duza dynamika , nisko schodzacy bas i duza przestrzan) ??

Poki co buforu nie wymienialem a na I/V mam LMe 49860 , przyznam ze jest duzo szczegolow ale czegos mi brakuje , chyba basu,wlasnie tej dynamiki,polotu..

Moze LME 49990 na I/V i LME 49860 na Bufor albo AD 825 + 2 x OPA 2111 ale nie wiem czy tutaj nie musial bym czegos lutowac a nie chce przy tym za bardzo grzebac wiec tylko wymiana wchodzi w gre..

Pozdrawiam

A bez zadnego lutowania tylko do wymiany jakie opampy byscie polecili do muzyki elektronicznej ( duza dynamika , nisko schodzacy bas i duza przestrzan) ??

Poki co buforu nie wymienialem a na I/V mam LMe 49860 , przyznam ze jest duzo szczegolow ale czegos mi brakuje , chyba basu,wlasnie tej dynamiki,polotu..

Moze LME 49990 na I/V i LME 49860 na Bufor albo AD 825 + 2 x OPA 2111 ale nie wiem czy tutaj nie musial bym czegos lutowac a nie chce przy tym za bardzo grzebac wiec tylko wymiana wchodzi w gre..

Pozdrawiam

 

Dzisiaj zamówiłem opampy w IC Parts tam wszystko lutują(opcjonalnie)za dopłatą oczywiście także nie trzeba być skazanym na siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej karcie sa podstawki do ukladow dip8. Nic nie trzeba lutowac jesli bedziesz wybieral uklady tego typu. Lutowanie bedzie koneczne jesli bedziesz chcial wlozyc cos innego typu np so8. A i tak lutowac bedziesz do podstawki precyzyjnej, ktora bedziesz dopiero "wtykac w karte". Lutowac bedzie trzeba (tez do podstawki) takze jesli bedziesz chcial zastosowac bardziej egzotyczne rozwiazanie czyli uzyc kilku ukladow zamiast jednego, uzyc ukladu wymagajacego i/v itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.