Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence ST - opampy


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Przerabiałem już trochę opampów w swoim Xonarze i wciąż nie mogę uzyskać pełnej satysfakcji, choć jest już blisko ;) Interesuje mnie to, co większości tu zgromadzonych - dobra barwa, dobra przestrzeń, zwarty i mocny bas. Moje boje wysunęły następujące wnioski:

 

LM4562 + JRC2114 - niezłe detale, niezła dynamika, zbyt przewalisty bas, odchudzona barwa, taka sobie przestrzeń.

LM4562 + 2x OPA2604 - lekko ocieplony dźwięk, napompowany bas, środek sztuczny, niezła przestrzeń

LM4562 + 2x LM4562 - zbyt spokojnie, bas goni gdzie chce, słaba przestrzeń w głąb, ogólnie mało spójny dźwięk.

LM4562 + 2x 2xOPA627 - zbyt spokojnie, bas wciąż przesadnie nadmuchany. Polepszenie barwy w całym paśmie.

AD8022 + 2x OPA2604 - dobre połączenie, żywe i szybkie. Jednak poszczególne instrumenty za chude. Dobra przestrzeń(!)

AD8599 + 2x OPA2604 - podobnie jak z 8022, ale dźwięk idzie bardziej w środek. Dla mnie już zbyt nachalnie pod tym względem.

?brak? + 2x OPA2604 - dźwięk wyraźnie ocieplony, bardzo dobra przestrzeń, zbyt oszukańczo, bez pulsu i żywości.

?brak? + 2x 2xOPA627 - tu z kolei na odwrót - ładny rysunek, realizm, barwa, ale dźwięk schowany, wokal za daleko.

 

i ostatnie najnowsze połączenie:

 

LME49860 + 2x 2xOPA627

 

PLUSY: Niesamowita przestrzeń otaczająca słuchacza, wyrazisty wokal, srebrzyste talerze, dużo detali, niezła dynamika, szybkość i żywość bez przejaskrawień, słuchanie bez poczucia zmęczenia i znużenia.

 

MINUSY: Niestety to chyba sprawka wszystkich Nationali, bas utracił zwarcie, zrobił się duży ale w środku opustoszał. Dźwięk uległ ociepleniu i choć w wielu utworach robi się miło, to jednak brakuje tej odrobiny realizmu. Barwa poszła w lekki cukierek. Np. skrzypce są miejscami za bardzo wygładzone.

 

Ogólne wrażenie w tym zestawieniu jest takie, że dźwięki z drugiego planu zaczęły grać głośniej. Zdecydowanie więcej słychać, ale kosztem jakby odwrócenia dźwięku - nie wgłąb, a w stronę pokoju. Z jednej strony ciekawe doświadczenie, z drugiej zaś trochę chyba zajeżdża efekciarstwem. Dźwięk z łatwością odrywa się od kolumn. Brakuje mi w tym połączeniu dokładniejszego rysunku instrumentów, dobarwienia i lepszej definicji w basie. Gdy grały same OPA627 dźwięk cechował się kapitalną barwą wokali i instrumentów. Same OPA627 grają zwartym, mocnym i pulsującym basem. LME49860 gdzieś mi ten bas rozmyło i zapowietrzyło.

 

Zastanawiam się teraz nad AD825 w miejsce LM49860. Wiem wiem, trzeba lutować po dwóch stronach -__-

Xonar to żaden hajend, ale do tej pory dość dobrze reagował na zmiany. Korci mnie AD825, podobno ładnie się zgrywa z OPA627. Mnie ten drugi zdecydowanie pasuje. W porównaniu do OPA2604 nie popada tak szybko w zniekształcenia, podoba mi się ta jego lekka suchość (w dobrym tego słowa znaczeniu). Sam w sobie gra trochę jak za kotarą, ale zachwyca mnie jego wypełnienie, wzorowy bas (nie za chudy, nie za gruby, zdecydowany, zróżnicowany). Tym opkom potrzeba trochę życia. Wydaje mi się, że Analog byłby dobrym kompanem. A jakie są Wasze przemyślenia?

 

Sorry, że się tak rozpisałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to żeby jak najwiarygodniej porównać różnicę pomiędzy opampami, to trzeba by mieć dwie identyczne karty z różnymi kombinacjami opampów (odtwarzające w sposób zsynchronizowany ten sam utwór) z ustawioną dokładnie taką samą wyjściową głośnością i wtedy powinny one zostać podłączone pod rozdzielkę z możliwością natychmiastowego przełączania się pomiędzy kartami, poniżej wklejam wyniki takiego testu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to żeby jak najwiarygodniej porównać różnicę pomiędzy opampami, to trzeba by mieć dwie identyczne karty z różnymi kombinacjami opampów (odtwarzające w sposób zsynchronizowany ten sam utwór) z ustawioną dokładnie taką samą wyjściową głośnością i wtedy powinny one zostać podłączone pod rozdzielkę z możliwością natychmiastowego przełączania się pomiędzy kartami, poniżej wklejam wyniki takiego testu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiarygodność przytoczonego testu jest dość niska, ponieważ: "Różnicę próbowało wyłapać 4 ludzi, którzy z medycznego punktu widzenia na głuchotę chorzy nie są" - jednak nie ma to żadnego potwierdzenia w faktach - nie ma nazwiska lekarza, który wydał taką opinię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Różnicę próbowało wyłapać 4 ludzi...

 

No, tak właściwie dla ścisłości to łącznie testujących (na ślepo) opampy było 5 osób, bo jeszcze jest ten drugi przytoczony test który był w rzeczywistości pierwszy i stał się inspiracją do przeprowadzenia następnego testu sprawdzającego w większym gronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie śmieszą te ślepe testy robione w określonym miejscu, na konkretnym materiale muzycznym, gdzie górę często biorą emocje, niesprzyjające wszystkim warunki i wiele innych aspektów. Albo się słyszy różnicę i za każdym razem efekt jest ten sam, albo różnic się nie słyszy. W moim przypadku i z własnych doświadczeń z opampami spokojnie trafiam co obecnie jest włożone. Za każdym razem jest ten sam schemat, który wystarczy nie tylko usłyszeć ale i zapamiętać na dłużej. A niektórzy mają problemy z pamięcią i stąd pewnie te przekłamane strzały.

 

Wracając do sedna problemu. Szukam na bufor opka, który wydobędzie z dwóch (właściwie czterech) OPA627 więcej blasku i powietrza, nie zamazując przy tym konturów i naturalnej barwy jaką wg mnie prezentują OPA627. LM4562 oraz jego cieplejszy brat LME49860 mają słabo "ubity". Jest on przewymiarowany, cechuje się słabą barwą i brakuje mu precyzji. U mnie wręcz zaczyna dudnić. Środek jest już inny. Na LM4562 wykazuje analityczność, nie wypełnia instrumentów, brakuje mu barwy, jest po prostu nienaturalny. Z kolei LME49860 dodaje głosom ciepła, instrumentom gładkości. Wokół wytwarza się leciutka otoczka, która sprawia, że separacja trochę się zaczyna zacierać. Być może wskutek tego, że drugi plan jest pogłośniony, ewidentnie to słuchać. Nie przekonuje mnie taki przekaz. Podoba mi się lekkość z jaką idzie słuchać na tym opampie, ale po dłuższym czasie zaczyna brakować ataku, realizmu, naturalnego tembru w głosach, przybrudzonej barwy instrumentów (w pozytywnym znaczeniu).

 

Zastanawiam się co by nie tyle dodało od siebie, ale podkreśliło bardzo dobre strony OPA627. Potrzebny mi opek, który w miarę neutralnie wzmocni całe pasmo. Pamiętam, że w czasach OPA2604 takie coś powodował AD8022 (uspokajał "halucynacje" tego pierwszego). Toteż idąc tym tropem może AD825 (2x na stoliku precyzyjnym) załatwi sprawę? Kurcze, najlepiej jakby ktoś miał do pożyczenia :)

 

ps. nvomit pytał o sprzęt

 

Xonar ST > IC rafaella white version > Yamaha AX-900 (niestety jeszcze musi zostać na pare miesięcy) > kable głośnikowe Ultralink Matrix2 3.3mm > Heco Metas 700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator, a testowałeś może LME49720?

Nie testowałem, spróbuję w najbliższym czasie. Technicznie to samo co LM4562. Zobaczymy czy będzie jakaś różnica. W co by tu jeszcze uderzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytales watek na headfi? tam jest caly topic dotyczacy modyfikacji stx i wymiany opkow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem, spróbuję w najbliższym czasie. Technicznie to samo co LM4562. Zobaczymy czy będzie jakaś różnica. W co by tu jeszcze uderzyć?

 

Też jeszcze nie sprawdzałem, ale to jest jeden z ulubionych opampów użytkowników Head - Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49720 kupiony, czekam na przesyłkę. Ciekawy jestem czy będzie jakaś różnica w stosunku do 4562. To co zwraca moją uwagę przy Nationalach, to przesunięcie planów do przodu, dzięki czemu dźwięk zaczyna otaczać słuchacza, a za linią kolumn dość dobrze słychać drugi plan. W przypadku ciemniejszych kolumn takich jak Heco, ten zabieg wydaje się dość sensowny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety nie mogę już edytować, więc piszę pod spodem.

 

Zgodnie z propozycją kuby_662, dzisiaj na karcie zamontowałem LME49720. Nie spodziewałem się przewrotu na miarę rewolucji październikowej, ale ku memu zdumieniu w dźwięku pojawiło się to, czego długo oczekiwałem. Na wstępie muszę zaprzeczyć niektórym opiniom iż te opampy grają jak LM4562. Otóż moze i charakter mają podobny, ale poziom jakościowy w LME jest zauważalnie wyższy. Przede wszystkim średnica nabiera ciała, wysokie tony ładnie wybrzmiewają, bas nie taki rozdmuchany. Pasmo jest bardziej wyrównane. Można słuchać głośniej, a muzyka wciąż poukładana. Dynamika na 6-tkę (aż noga sama przytupuje :) ). LME49720 to koszt około 12-15 zł, a to co jest wstanie przekazać w tej cenie, jest nie do pobicia. Teraz nie dziwię się, że na Head-Fi jest to najczęściej wybierany wzmacniacz do Essence. Jeżeli kogoś denerwuje przesada i wybarwiona średnica w LM4562, a z kolei LME49860 gra zbyt spokojnie i ciepło, to najlepszym wyjściem będzie zakup LME49720. bardzo dobrze współpracuje z I/V OPA627. Pełne, gęste, stosunkowo szybkie, przejrzyste i dynamiczne granie. Jest kontur i jest barwa. Słowem wszystkiego po trochu, bez przesadzania w jedną czy w drugą stronę.

 

W dalszej kolejności do obadania AD825 oraz AD797.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdobędziecie to namawiam na LT1361. Zacny opamp. Mi się sprawdza z jednym "mykiem" przy zmianie kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] W moim przypadku i z własnych doświadczeń z opampami spokojnie trafiam co obecnie jest włożone. Za każdym razem jest ten sam schemat, który wystarczy nie tylko usłyszeć ale i zapamiętać na dłużej. A niektórzy mają problemy z pamięcią i stąd pewnie te przekłamane strzały. [...]

 

Cześć. Próbowałeś kiedyś do pomiarów użyć RMAA? Pytam z czystej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Próbowałeś kiedyś do pomiarów użyć RMAA? Pytam z czystej ciekawości.

Zdarzyło się kilka razy, ale dość dawno temu (audigy2, juli@, alc888 i takie tam ;) )

Natomiast przesłuchiwanych ostatnio opampów na ST nie sprawdzałem w rmaa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiłbyś to przy okazji kolejnych prób proszę podziel się wynikami pomiarów. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlasnie z polecenia ad797 na filtrze, gdyz do sluchawek uzywam oddzielnego wzmacniacza. pierwsze wrazenie super pozytyw. w weekend poslucham dokladniej, bo nie chce sie sugerowac krotkim odsluchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat, poniewaz rozwazam zakup Xonara ST. Na poczatku mial byc dobry Dac, ale skoro o tym Asusie tyle pozytywnych opini, to chyba cos jest jednak na rzeczy:)

 

Posiadam obecnie sluchawki Senki HD380PRO ale mysle ze zamienie za niedlugo na HD600. Poza tym pod karte podepne glosniki aktywne, niestety na wzmacniacz+kolumny nie ma miejsca, pokoik 9mkw.

 

Jak wyczytalem warto zmienic w karcie wzmacniacz operacyjny. Z opisow wynika ze na plus wychodzi wymiana na OPA627 i LME49720. Rozumiem ze to sie wymienia jednoczesnie, aby wspolpracowalo jednoczesnie. Przepraszam za takie pytania, ale w tym temacie jestem laikiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po osłuchaniu się z LME49720 stwierdzam, że gra to zbyt analitycznie. Bardzo przejrzyście i szczegółowo, ale jednak po dłuższych odsłuchach trochę męczy uszy, przynajmniej w połączeniu z OPA627. Jutro albo pojutrze wpadnie mi AD825. Podobno bardzo dobre połączenie z BB. Opinie AD825 wskazują na jego uniwersalność, dobre wybrzmienie na górze i niezły wykop na basie, a także lekkie pogrubienie dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat, poniewaz rozwazam zakup Xonara ST. Na poczatku mial byc dobry Dac, ale skoro o tym Asusie tyle pozytywnych opini, to chyba cos jest jednak na rzeczy:)

 

Posiadam obecnie sluchawki Senki HD380PRO ale mysle ze zamienie za niedlugo na HD600. Poza tym pod karte podepne glosniki aktywne, niestety na wzmacniacz+kolumny nie ma miejsca, pokoik 9mkw.

 

Jak wyczytalem warto zmienic w karcie wzmacniacz operacyjny. Z opisow wynika ze na plus wychodzi wymiana na OPA627 i LME49720. Rozumiem ze to sie wymienia jednoczesnie, aby wspolpracowalo jednoczesnie. Przepraszam za takie pytania, ale w tym temacie jestem laikiem:)

Wymiana opampów to prosta sprawa, wystarczy delikatnie i równomiernie wyjmować z podstawek i tak samo delikatnie wkładać aby nie uszkodzić nóżek. Gorzej z doborem ewentualnie z dostępnością. Dobór polega na określeniu własnych referencji i nie zawsze uda nam się osiągnąć cel, często wymienia się opampy "na bierząco" bo nagle nudzi ich brzmienie bądź szuka się czegoś innego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dwa JRC po prawej idą na wyjście słuchawkowe a lm po lewej na RCA jak się nie mylę. I tak manipulowanie kombinacjami na wszystkich trzech gniazdach ma wpływ na obydwa wyjścia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grające OPKI. Kolejna audiofilska bzdura....

 

To teraz już i opampy nie grają? Skoro opampy nie grają, kondensatory nie grają, kable nie grają, zasilanie nie gra itd., to jak to możliwe, że różne urządzenia brzmią inaczej? Obudowa gra? :D

 

I tak manipulowanie kombinacjami na wszystkich trzech gniazdach ma wpływ na obydwa wyjścia...

 

Skąd takie przypuszczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Grające OPKI. Kolejna audiofilska bzdura....

>Ale dzięki temu zabawa może trwać w nieskończoność.

 

Dlatego stara unitra i tonsile są najlepsze na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x OPA627 + AD825

 

Jedno słowo - rewelacja. Pod każdym względem jest bardzo dobrze. Różnica jest słyszalna od pierwszej chwili. W porównaniu z LM/LME dźwięk nabrał kapitalnej przestrzeni we wszystkich płaszczyznach (zwłaszcza przód-tył). Scena buduje się w głąb, wychodzi miejscami mocno do przodu, a zdarza się również uczucie surround (dźwięk za głową słuchacza). I co najważniejsze nie dzieje się to poprzez rozjaśnienie i/lub odbarwienie. Faktura instrumentów i naturalny tembr głosów pozostaje bez zmian. AD825 skleja dźwięki w muzykę. To na prawdę porządny opamp i najlepszy kompan z OPA627 na moim Xonarze. Jest wszystko - ładna barwa, trójwymiarowa przestrzeń, dobry impuls, mocny bas, dokładne źródła pozorne, równowaga tonalna, dużo smaczków, realistyczne głosy, wyraźne pogłosy. LM/LME nie mają startu. Sorry, ale taki LM4562 wypada po prostu blado. Płaska scena, nadmuchany bas, lipna średnica. Że ja się tyle czasu musiałem z tym użerać -__-. Teraz jest świetnie i na serio polecam sprawdzić sobie to zestawienie. Trochę kosztuje, ale zdecydowanie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4562 wypada blado bo to slabizna. ciekawy opis, moze kiedys sprobuje jak bede mial ciagle stx:) sprobuj moze jeszcze ad797. ja mam w polaczeniu z ad8599 (tez warte grzechu:)) i jest naprawde swietnie choc nie jestem kwiecistym oratorem:)

a opki maja wplyw na dzwiek bezdyskusjny bez zadnych czarymary;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze prezentuje się jeszcze zestawienie 2604 + 825. Jest mniej analitycznie, trochę ciemniej, z szeroką sceną. W jaśniejszych systemach powinno fajnie zagrać. AD825 w tym połączeniu dodaje tego, czego brakowało w 8022 - pełniejszych kształtów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki test w RMAA (Line Out > Line In).

 

1. 2x OPA2604 + AD825 + osłonka EMI

2. 2x OPA2604 + AD825

3. 2x 2xOPA627 + AD825

4. 2x 2xOPA627 bez bufora

 

Brak opampa na buforze skutkuje osłabieniem sygnału o 3dB i znacznym

pogorszeniem przesłuchu stereo. Osłonka EMI raczej nic nie daje.

 

rmaa.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: skoro AD825 jest pojedyńczym wzmacniaczem operacyjny to jak go zastopiłeś w miejsce LM4562? Tak coś mi się nie zgadza.

 

LM4562

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

AD825

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba, że ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.