Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to chyba pierwszy głos na tym forum, że bumox z promocji w biedronce gra identycznie jak wszelaki "hajend"

Porównaj parametry boomboxa i Hi-Endu. A potem coś napisz. Nie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj parametry boomboxa i Hi-Endu. A potem coś napisz. Nie odwrotnie.

 

Kolego Bobcat ja twierdze odwrotnie,

 

Zacytowalem tylko przedmówce (z jego profilu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jedno cudo na sabre z zakupu grupowego [cos jak seks grupowy tylko chyba lepsze]jest wyprzedawane przez forumowiczow takze z tym zapluwaniem sie i orgazmicznymi pojekiwaniami bym radzil uwazac, wypadaloby porownac z jakims dobrym cd bo w materialach reklamowych to wszystko jest the best, pozniej przychodzi szara rzeczywistosc i piekny nowy dac na najlepszym przetworniku laduje po kilku tygodniach odsluchu w ogloszeniach bo okazuje sie , ze wysmiewany, opluwany 'audiofilski' cd sprzed 5-10 lat go leje w kazdym aspekcie....takze panowie jestescie dorosli, trzeba porownywac, ja nie wiem jak gra ten blu rej muzyke, orgazmu sie nie ma po czym spodziewac , ale byc moze rzeczywiscie jest niezly i komus grajacemu na malo rozdzielczym sprzecie to wystarczy, nie neguje tego bo jakosc zwykle nie rozbija sie na zrodle, za jakosc w najwiekszym stopniu odpowiadaja inne elementy systemu.....nie mniej jak sie patrzy na ten klocek w srodku to naprawde nie wiem z czego ma plynac ten hajend w stereo, droga do dobrego dzwieku w hajendzie idzie zupelnie inna sciezka takze w te pokrzykiwania , a nawet pojekiwania o zajebistosci tego blureja tym bardziej nie jestem w stanie uwierzyc...dobry dzwiek w stereo jest w zupelnie innych rozwiazaniach technicznych....takze to nie polega na tym , ze zlosliwi audiofile beda costam twierdzic o jakims blureju, mysle, ze tak jak wszystko inne sobie kazdy moze podlaczyc i wyrobic zdanie...bardzo trudno jest zrobic cos 'wspanialego'....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Oppo BDP-93 i BDP-95 w zakresie audio...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ta "recenzja" to jakiś żart. Nie zawiera absolutnie żadnej treści (mówię o części odsłuchowej). Koleś wymienia płytki i jedyne co potrafi napisać o dźwięku to terrific czy perfect. I nic więcej. Dżoana Krupa normalnie. Czy ktoś po tej recenzji może powiedzieć jak brzmi to oppo?

Tak więc na rzetelny test odsłuchowy trzeba jeszcze poczekać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos podeslac tego oppo, zaplace przesylke w obie strony itd. i napisze wam rzetelna recenzje jak sie to ma do poprawnie zrobionego sprzetu w roznym zakresie cenowym, mam w tej chwili mozliwosc porownania z 2 przetwornikami i moim cd luxmana , ktore do najgorszych nie nalezy z tego co sie do tej pory okazalo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos podeslac tego oppo, zaplace przesylke w obie strony itd. i napisze wam rzetelna recenzje jak sie to ma do poprawnie zrobionego sprzetu w roznym zakresie cenowym, mam w tej chwili mozliwosc porownania z 2 przetwornikami i moim cd luxmana , ktore do najgorszych nie nalezy z tego co sie do tej pory okazalo....

 

z tym może być problem, bo do sprzedaży wychodzą w marcu o ile się nic nie zmieniło

 

edit,

ale ciekawy jestem takiej recenzji modelu BDP93, audio i video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba pierwszy głos na tym forum, że bumox z promocji w biedronce gra identycznie jak wszelaki "hajend"

zaś to jest kolejny głos piszącego głupoty, złotouchego, na tym forum ;o)

to tak poza tematem.

 

zamieszczony test zaś mi się podoba, bo pokazane zostały mierzalne parametry i wychodzi, że różnice owszem są, ale poniżej poziomu percepcji ludzkiego słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś to jest kolejny głos piszącego głupoty, złotouchego, na tym forum ;o)

to tak poza tematem.

 

zamieszczony test zaś mi się podoba, bo pokazane zostały mierzalne parametry i wychodzi, że różnice owszem są, ale poniżej poziomu percepcji ludzkiego słuchu.

 

podobne teksty walili moi znajomi nasmiewjaąc się ze mnie gdy zmieniałem swego czasu "amatora stereo" ( było kiedys takie wiodące rozwiązanie konstrukcyjne audio) na Radmora ( tez kiedys takie cos było - nawet dosc trudno dostepne )

 

czasy sie zmieniaja nieststy........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne teksty walili moi znajomi nasmiewjaąc się ze mnie gdy zmieniałem swego czasu "amatora stereo" ( było kiedys takie wiodące rozwiązanie konstrukcyjne audio) na Radmora ( tez kiedys takie cos było - nawet dosc trudno dostepne )

 

czasy sie zmieniaja nieststy........

jeszcze mam amatora 2 na dzialce, super sprzecik, ale gdzie mu do radmora....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji Squeezebox Server (oprogramowanie sterujące Squeezebox'em Touch) ma być plug-in "UPnP/DLNA Server Plugin".

Nie za bardzo miałem czas wniknąć w temat ale być może będzie można używać playerów kompatybilnych z DLNA jako playerów do Squeezebox Servera. Czyli można będzie "grać" na Oppo BDP-95 np. FLAC'e 5.1 zripowane z DVD-Audio (tu zapodałem temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Trochę mnie irytuje tendencja robienia z Oppo odtwarzacza za $1000, który niszczy klocki za $10000 oraz złośliwe odpowiedzi hajendowców.

 

Moim zdaniem 95'ka może być bardzo dobrym klockiem w przedziale do $1000. Kto wie - może najlepszym. No i fajnie by było gdyby się okazała lepsza niż wiele klocków z półki $2000. Na polski można by to przetłumaczyć "do 10kPLN".

I w takim przedziale dyskusja jest sensowna.

 

My "budżetowcy" zawsze chcieliśmy mieć klocki za 5kPLN, które grają jak te za 10kPLN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... ale byc moze rzeczywiscie jest niezly i komus grajacemu na malo rozdzielczym sprzecie to wystarczy

Niby piszesz, że może i będzie dobry, ale od razu swoim tekstem sugerujesz, że nie może być bardzo dobry. Dlaczego to nie może?

 

bo jakosc zwykle nie rozbija sie na zrodle, za jakosc w najwiekszym stopniu odpowiadaja inne elementy systemu...

A mógłbyś podać jakie. Do tej pory myślałem, że to jednak źródło jest jednym z elementów które mają największe znaczenie, ale pewnie byłem w błędzie.

 

...nie mniej jak sie patrzy na ten klocek w srodku to naprawde nie wiem z czego ma plynac ten hajend w stereo, droga do dobrego dzwieku w hajendzie idzie zupelnie inna sciezka

Jeszcze raz poproszę o jakiś konkret. Co ma być w obudowie by "grało"? Lampy?

 

Dodam jeszcze, że także mnie dziwi przeniesienie tego tematu z działu stereo. Ten odtwarzacz ma więcej z audio niż wideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby piszesz, że może i będzie dobry, ale od razu swoim tekstem sugerujesz, że nie może być bardzo dobry. Dlaczego to nie może?

 

 

A mógłbyś podać jakie. Do tej pory myślałem, że to jednak źródło jest jednym z elementów które mają największe znaczenie, ale pewnie byłem w błędzie.

 

 

Jeszcze raz poproszę o jakiś konkret. Co ma być w obudowie by "grało"? Lampy?

wyjasnilem to dlaczego nie moze byc bardzo dobry, bo bardzo dobre rzeczy sa oparte na innych rozwiazaniach....sama kosc moze byc bardzo dobrą bazą i z czasem ktos to pewnie udowodni....

zrodlo ma najmniejsze znaczenie, byles w bledzie...

co ma byc w obudowie zeby gralo? to bardzo filozoficzne pytanie, niemniej w necie jest conajmniej kilkadziesiat rozwiazan uznanych przez najlepszych na swiecie i nikt z tymi rozwiazaniami nie dyskutuje...wbrew pozorom wiekszosc nowych sprzetow w srodku ma wlasnie aplikacje tych rozwiazan....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne są komentarze osób, którzy oglądali Oppo w necie ;D najwięcej do powiedzenia maja ci, którzy nie dotykali, nie słuchali, a już wiedzą :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne są komentarze osób, którzy oglądali Oppo w necie ;D najwięcej do powiedzenia maja ci, którzy nie dotykali, nie słuchali, a już wiedzą :D

pewnie, ze zabawne,tez to zuwazylem, a patrz tutaj, jakis gosciu nakrecil afere, a na koniec nawet nie kupil ....http://www.audiostereo.pl/robimy-zbiorczenegocjowalne-zamowienie-na-audiolab-8200cd_73751.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze zabawne,tez to zuwazylem, a patrz tutaj, jakis gosciu nakrecil afere, a na koniec nawet nie kupil ....http://www.audiostereo.pl/robimy-zbiorczenegocjowalne-zamowienie-na-audiolab-8200cd_73751.html

Kupi CDQ :-) A Oppo to on zna dobrze - dotykał, słuchał, posiada od pół roku i wie, że w ślepym teście to na niego niejeden audiosyfilik by wskazał jako na hi-end za grubą kasę z przemyślana aplikacją, bo gra taki 83 SE NuForce obłędnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi CDQ :-) A Oppo to on zna dobrze - dotykał, słuchał, posiada od pół roku i wie, że w ślepym teście to na niego niejeden audiosyfilik by wskazał jako na hi-end za grubą kasę z przemyślana aplikacją, bo gra taki 83 SE NuForce obłędnie :-)

no to po co Ci przetwornik jak gra blu rej oblednie, przestalbys bajdurzyc, dorosnij wreszcie bo to sie robi nudne.....w slepym tescie to ja Ci moge popykac pilotem od preampu i swojego blureja od manty z biedronki nie odroznisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po co Ci przetwornik jak gra blu rej oblednie, przestalbys bajdurzyc, dorosnij wreszcie bo to sie robi nudne.....w slepym tescie to ja Ci moge popykac pilotem od preampu i swojego blureja od manty z biedronki nie odroznisz....

Bo chcę dac-a, Oppo nie może pracować jako DAC, a poza tym zależy mi na XLR-ach, a 83-tka ich nie ma.

Wydawało mi się, że to ty tkwisz w epoce nieopierzonego dresa z ledwo sypiącym się wąsem pod nosem, co potwierdzasz niestety dobitnie swoimi wpisami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki

Bo chcę dac-a, Oppo nie może pracować jako DAC, a poza tym zależy mi na XLR-ach, a 83-tka ich nie ma.

Wydawało mi się, że to ty tkwisz w epoce nieopierzonego dresa z ledwo sypiącym się wąsem pod nosem, co potwierdzasz niestety dobitnie swoimi wpisami....

staraj sie nie pisac personalnie gdyz jak mozesz zauwazyc ja nie ruszam gowna zeby nie smierdzialo i nie sprowokowany nie atakuje bo uwazam to za strate czasu.....jesli jeszcze raz sprobujesz mnie obrazic poprostu wybiore opcje ignoruj z pakietu funkcjonalnosci forum.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza

wyjasnilem to dlaczego nie moze byc bardzo dobry, bo bardzo dobre rzeczy sa oparte na innych rozwiazaniach....sama kosc moze byc bardzo dobrą bazą i z czasem ktos to pewnie udowodni....

zrodlo ma najmniejsze znaczenie, byles w bledzie...

co ma byc w obudowie zeby gralo? to bardzo filozoficzne pytanie, niemniej w necie jest conajmniej kilkadziesiat rozwiazan uznanych przez najlepszych na swiecie i nikt z tymi rozwiazaniami nie dyskutuje...wbrew pozorom wiekszosc nowych sprzetow w srodku ma wlasnie aplikacje tych rozwiazan....

I znowu masło maślane i żadnych konkretów. ...oparte na jakich innych rozwiązaniach. Czy w ogóle wiesz jakie ma rozwiązanie ten Oppo, że przeciwstawiasz mu niejasne inne.

Jeśli źródło nie jest jednym z najważniejszych elementów toru audio to co jest? Tylko nie napisz w swoim stylu, że "coś innego".

Jakie to są te najlepsze rozwiązania? Na czym bazują czego nie ma ten Oppo? Dlaczego od razu zakładasz, że nie może być super dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki

staraj sie nie pisac personalnie gdyz jak mozesz zauwazyc ja nie ruszam gowna zeby nie smierdzialo i nie sprowokowany nie atakuje bo uwazam to za strate czasu.....jesli jeszcze raz sprobujesz mnie obrazic poprostu wybiore opcje ignoruj z pakietu funkcjonalnosci forum.....

Doskonale wiesz, że pierwszy obrażasz i to w wyjątkowo chamski sposób...więc możesz być spokojny...ja jedynie nigdy nie udaję, że deszcz pada...więc odpłacam pięknym na nadobne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki

I znowu masło maślane i żadnych konkretów. ...oparte na jakich innych rozwiązaniach. Czy w ogóle wiesz jakie ma rozwiązanie ten Oppo, że przeciwstawiasz mu niejasne inne.

Jeśli źródło nie jest jednym z najważniejszych elementów toru audio to co jest? Tylko nie napisz w swoim stylu, że "coś innego".

Jakie to są te najlepsze rozwiązania? Na czym bazują czego nie ma ten Oppo? Dlaczego od razu zakładasz, że nie może być super dźwięk?

masz wpisane elktronik, akustyk w o mnie wiec chyba wiesz dlaczego w systemie najmniej istotne jest zrodlo..., nie masz wpisanego sprzetu wiec nie wiem za bardzo jakie jest pole do dyskusji praktyczej z Toba...czy wiesz co to jest hi-fi....napisz cos zebym wiedzial czy rozumiesz pojecie rozdzielczego systemu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki

masz wpisane elktronik, akustyk w o mnie wiec chyba wiesz dlaczego w systemie najmniej istotne jest zrodlo..., nie masz wpisanego sprzetu wiec nie wiem za bardzo jakie jest pole do dyskusji praktyczej z Toba...czy wiesz co to jest hi-fi....napisz cos zebym wiedzial czy rozumiesz pojecie rozdzielczego systemu....

 

Może jednak napiszesz jakiś konkret w miejsce pustych nic nie znaczących odpisów? Podejrzewam, że nie.

Podsumuje może jednostronnie. Oppo 95 może nie okaże się tą hajendową gwiazdką z nieba, ale nie jest powiedziane, że się nie okaże, a szanse na tak są duże. Dlaczego? Co najmniej z dwóch powodów.

1.Świetna podstawa toru stereo w postaci poczwórnego DACa na jeden kanał, zamiast pójść na łatwiznę wkładając podwójny ES9012

2.Inżynierowie Oppo już udowodnili, że znają się na swojej pracy i dotychczasowa dokumentacja wskazuje, że i tym razem coś udowodnią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oto oppo 95 : mordka, dupka, xlr, - a ta cena :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Marca 2011 - niepotrzebne pyskówki

Całkiem przyzwoita oferta cenowa za ciekawy odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
  • Moderatorzy

jak dla mnie to cena zabija,

2 kpln więcej w stosunku do 83 se to przegięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Za pol roku przestanie byc nowoscia i cena spadnie.

Nie w przypadku Oppo i tym bardziej nie w Polsce :/ temat został dobitnie przerobiony z 83-ką....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nie porównujcie 95 do 83, jak już to 83 vs. 93 lub 95 vs. 83SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.