Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to cena zabija,

2 kpln więcej w stosunku do 83 se to przegięcie

 

Co do ceny:

Po pierwsze pamiętaj, że to cena w Europie, w związku z tym przynajmniej ja odliczę sobie VAT, a potem 19%. Oczywiście mogę to zrobić i w przypadku importu z USA ale ... patrz po drugie.

Po drugie to wersja multiregion, a ja mam duuuuużo BD i DVD z USA.

 

Co do porównania z 83se:

Po pierwsze 95-ka to BD 3D w dwoma wyjściami HDMI, co w moim przypadku ma ofromne znaczenie bo nie mam zamiaru po raz kolejny zmieniać amplitunera

Po drugie o budowie 95-ki, jej bebechach, zasilaczu itp. napisano już sporo.

Po trzecie możliwość czytania materiału AV z podpiętych dysków i mam nadzieję z sieci nie tylko przez DNLA. Mam nadzieję, że budowali jakiegos klienta SMB.

Po czwarte jak już napisano wyjścia zbalansowane do stereo.

 

I chwacit jak dla mnie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

to 83se nie czyta z podpiętego twardziela ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco czyta z FAT32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

83 przy dlna czyta z fat i ntfs, ale mkv (przynajmniej 1080) nie łyka. robi się kolorowa mozaika :o(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w przypadku Oppo i tym bardziej nie w Polsce :/ temat został dobitnie przerobiony z 83-ką....

No to straszna lipa. Moze da rade sobie sprowadzic z jakiegos kraju ue gdzie ceny sa windowane tylko na nowosciach...

 

83 przy dlna czyta z fat i ntfs, ale mkv (przynajmniej 1080) nie łyka. robi się kolorowa mozaika :o(

Matroska matrosce nie rowna. Zapakuj do matroski mpeg4asp 480p plus mp3 i zobacz czy to problem ze splitterem matroski czy dekoderami. Dziwne ze oppo nie daje sobie rady z h264 1080p jak moj durny tv to potrafi i nawet sie specjalnie przy tym nie poci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

kiedyś dałem się namówić na zakup oppo bdp-83 który miał rzekomo rozjechać mojego denona DVD-3800bd, kupiłem i do kolegi który polecał już się nie odzywam. siedzi to oppo "cudo" i się kurzy - denon pracuje. nie wierzcie w bajki. muszę to w ogóle wystawić na allegro - albo chętnie komuś odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś dałem się namówić na zakup oppo bdp-83 który miał rzekomo rozjechać mojego denona DVD-3800bd, kupiłem i do kolegi który polecał już się nie odzywam. siedzi to oppo "cudo" i się kurzy - denon pracuje. nie wierzcie w bajki. muszę to w ogóle wystawić na allegro - albo chętnie komuś odsprzedam.

a ile kolega chce za to oppo ? może na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś dałem się namówić na zakup oppo bdp-83 który miał rzekomo rozjechać mojego denona DVD-3800bd, kupiłem i do kolegi który polecał już się nie odzywam. siedzi to oppo "cudo" i się kurzy - denon pracuje. nie wierzcie w bajki. muszę to w ogóle wystawić na allegro - albo chętnie komuś odsprzedam.

Jaką konkretnie wersje Oppo masz 83, czy 83SE,korzystasz z wyjść analogowych,czy cyfrowych? Co konkretnie Ci nie pasuje w Oppo,możesz rozwinąć nieco ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mity ( również o sprzęcie ) wynikają z praktycznego braku kontaku z danym zjawiskiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

mity ( również o sprzęcie ) wynikają z praktycznego braku kontaku z danym zjawiskiem .

oddałem dzisiaj siostrzeńcowi za 1000 zł - on wierzy ze 83 to absolutny killer i że cały inny sprzęt na rynku nie przedstawia żadnej wartości. Ja za ten tysiąc zafunduje sobie trochę koncertów na BD. innymi słowy jestem frajer bo popłynąłem na tym zakupie 1400 zł. zanim coś kupicie to posłuchajcie jednego koło drugiego. ja tego nie zrobiłem. czytanie róznych forów nie zastąpi słuchu i wzroku. szacunek dla myslących inaczej.

 

oddałem dzisiaj siostrzeńcowi za 1000 zł - on wierzy ze 83 to absolutny killer i że cały inny sprzęt na rynku nie przedstawia żadnej wartości. Ja za ten tysiąc zafunduje sobie trochę koncertów na BD. innymi słowy jestem frajer bo popłynąłem na tym zakupie 1400 zł. zanim coś kupicie to posłuchajcie jednego koło drugiego. ja tego nie zrobiłem. czytanie róznych forów nie zastąpi słuchu i wzroku. szacunek dla myslących inaczej.

a co do pytania co mi konkretnie nie pasuje - to jedno dźwięk z wyjśc analogowych. Brak powietrza , rozdzielczości i lekkości w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pytania co mi konkretnie nie pasuje - to jedno dźwięk z wyjśc analogowych. Brak powietrza , rozdzielczości i lekkości w graniu.

Mam 83 SE NuForce, porównywałem z topowym Marantzem...jest powietrze od groma, jest fenomenalna rozdzielczość, jest lekkość, więc albo model podstawowy jest taki beznadziejny, albo coś tu nie gra ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem czy to podstawowy model,bo jeśli tak, to korzystanie z wyjść analogowych nie jest raczej zalecane.Zalecane jest korzystanie ze złącza HDMI.Do korzystania ze złącz analogowych, to się kupuje wersję SE lub Nu Force.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

swoja droga to sprytny pomysl oppo zamiast zrobic modele 83 85 87 89 etc zrobili wersje: "golec" , "se" potem "nuforce" i jeszcze jakąś ponad nią. u denona to sie nzywa 1612 2012 4010 i A1coś tam ..... czy 53 , 71 LX i 91 LX ( Pioneer )i żeby było smieszniej cenowo wtedy już nie ma takiego miodu bo oppo wychodzi o 100$ taniej na każdym steppingu w stosunku do denona czy pioneera. innymi słowy nic za darmo - jest to tylko jedna z alternatyw. Apropos nie uważacie że przetwornik SABRE ma jakąś nerwowość w wysokich rejestrach - słuchałem już z 3 -go daca na tej kości i cośm i nie pasuje w stosunku to BB1796 . Szczerze mówiąc to że 32 bitowy i tym podobne jakby mało na mnie robi wrażenie. jeśli miałbym szukać czegoś lepszego do oglądania BD to prawdopodobnie dołożę zewnętrzny DAC na 1704K ( w układzie róznicowym z dyskretnym stopniem końcowym )niż będę zbroił dalej sam odtwarzacz. Całe zamieszanie przypomina mi bajania jednego gościa że jego octavia to praktycznie passat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Oppo robi wersję NuForce.NF, to nazwa firmy,która tuninguje odtwarzacze Oppo,zresztą nie jedyna, która to robi,bo także Jenna Labs modyfikuje i ulepsza odtwarzacze Oppo.Pomysł z "golasem" jak nazywasz i SE jest bardzo dobry.Jeżeli budujesz budżetowy zestaw do KD kupujesz wersje podstawową,jeżeli zaś szukasz bardziej extremalnych wrażeń, to kupujesz wersję SE.Poza tym jednym z głównych powodów,dla którego ludzie kupują odtwarzacze Oppo, jest możliwość odczytu płyt SACD i A-DVD,czego nie potrafi żaden z odtwarzaczy BD Pioneera.Co do Octavii, to niestety,ale daleko jej do Passata i wie to każdy,kto tymi autami jeżdził.

 

Mam 83 SE NuForce, porównywałem z topowym Marantzem...jest powietrze od groma, jest fenomenalna rozdzielczość, jest lekkość, więc albo model podstawowy jest taki beznadziejny, albo coś tu nie gra ;-)

Z jakim modelem Marantza porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

wybacz , ale moje dvd-a i sacd z teog typu odtwarzaczy to ledwo 20 procent tego co porzadne stereo z CD na porżadnych klockach. i chocbys nie wiem co zrobil sekcja wizyjna zawsze tak zasmieci tor ze to NIGDY nie zabrzmi jak klocki przeznacozne tylko do tego. dlatego kupowanie odtwarzacza bo czyta dvd-a i sacd oraz bd to nieporozumienie. relacja jest taka - najlepszy kombajna dvd-a/sacd/bd za 15 tys zagra tak jak CD-ek za 3 tys. zapytaj o to panow z działki stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam.Pamiętaj,że sekcję wizyjna można wyłączyć.Z tego co wyczytałem, to posiadacze topowych,starych multiformatowców DVD od Denona nie zamierzają ich zamieniać na CD z a15 tyś zł,bo różnice w klasie brzmienia o ile w ogóle są, to są znikome.Miałem Oppo BDP-83 SE i ten odtwarzacz grał nie gorzej niż odtwarzacze CD za 3 tyś zł.Wiem, bo słyszałem kilka odtwarzaczy w podobnej cenie,dlatego nikogo o nic pytać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos nie uważacie że przetwornik SABRE ma jakąś nerwowość w wysokich rejestrach.

Nie, wręcz przeciwnie - raczej rozdzielczość połączoną z gładkością.

 

Z jakim modelem Marantza porównywałeś?

UD 9004.

 

wybacz , ale moje dvd-a i sacd z teog typu odtwarzaczy to ledwo 20 procent tego co porzadne stereo z CD na porżadnych klockach. i chocbys nie wiem co zrobil sekcja wizyjna zawsze tak zasmieci tor ze to NIGDY nie zabrzmi jak klocki przeznacozne tylko do tego. dlatego kupowanie odtwarzacza bo czyta dvd-a i sacd oraz bd to nieporozumienie. relacja jest taka - najlepszy kombajna dvd-a/sacd/bd za 15 tys zagra tak jak CD-ek za 3 tys. zapytaj o to panow z działki stereo.

SACD i DVD Audio jest fenomenalne w Oppo 83 SE NuForce nawet w porównaniu do Marantza UD9004...sekcję wizyjną wyłączyć można jednym przyciskiem, przy okazji gaśnie wyświetlacz. Ja nie pytam panów, a po prostu słucham....nie tylko pieniądze i stereotypy grają....dlatego nie podaję kwoty playera CD, z którym można porównać NuForce'a, bo nie ma to sensu, zależy to bowiem od wielu czynników...w pomiarach taki NuForce trzepie dupsko niejednej legendzie - jitter, separacja kanałów, a więc ta sekcja video wcale tak nie śmieci jakby się to mogło wydawać.....

 

Całe zamieszanie przypomina mi bajania jednego gościa że jego octavia to praktycznie passat :-)

Całe zamieszanie wzięło się z tego, że w USA Oppo to tani player, porządnie wyposażony, przy okazji bardzo szybki, czego nie można powiedzieć choćby o topowych blu-rayach innych producentów, a do tego porównywalny z najlepszymi, bo nie wierzę że podstawowa 83-ka wypuszcza po HDMI syf dźwiękowy.....a jak ktoś chce słuchać po analogu ma droższe wersje,które także są atrakcyjne cenowo. Już kiedyś ktoś czynił porównania z samochodami - totalnie nietrafiony to strzał na oślep....już nie piszę o obrazie, bo w Oppo też nie ma się do czego przyczepić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy kombajn dvd-a/sacd/bd za 15 tys zagra tak jak CD-ek za 3 tys. zapytaj o to panow z działki stereo.

Mitologia, nawet powtarzana w nieskończoność, nie stanie się prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Mitologia, nawet powtarzana w nieskończoność, nie stanie się prawdą.

tia....a swistak dalej zawija w sreberka.... kończe udział w tym wątku. życze jeszcze lepszego samozadowolenia i oczekiwania na 64- bitowy procesor o częstotliwości próbkowania 1,5 MHz który z definicji bedzie 4 razy lepszy od porpzendiego. Panowie daliscie sie nabic w marketingowy bełkot i wieloformatowość. to podobne zaperzenie jakie przedstawiją zwolennicy procesorów amd - nie dyskutuje. rerum cognoscere causas et valorem est.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia....a swistak dalej zawija w sreberka.... kończe udział w tym wątku. życze jeszcze lepszego samozadowolenia i oczekiwania na 64- bitowy procesor o częstotliwości próbkowania 1,5 MHz który z definicji bedzie 4 razy lepszy od porpzendiego. Panowie daliscie sie nabic w marketingowy bełkot i wieloformatowość. to podobne zaperzenie jakie przedstawiją zwolennicy procesorów amd - nie dyskutuje. rerum cognoscere causas et valorem est.

Tak masz rację, mamy omamy słuchowe spowodowane psychicznym nastawieniem po tych wszystkich recenzjach i opiniach milionów userów na całym świecie, wszyscy żyją w matrixie marketingowego bełkotu, a najbardziej to już ty sam, sądząc po tym co piszesz :-)

Tak poza wszystkim podstawowy Oppo nie jest na SABRE.....nie jestem pewien czy go widziałeś na oczy, ale wersję SE to już na pewno na obrazku jedynie...a i tak wiesz, że wieloformatowy odtwarzacz to z samej natury zło :D

Tak się właśnie rodzą mity podsycane przez marketingowców pragnących sprzedać wypaśne playery, bo największą wadą Oppo jest jego stosunkowo niska cena, a to boli wielu, oj boli :-)))

 

Przy okazji błysnąłeś łacińską sentencyją - przyprawiło to odpowiednio szyderczy wpis posmakiem nobilitacji - jestem pod wrażeniem ! :D

 

No i nie zapomnij zapytać panów czy na pewno masz prawidłowe wrażenia odsłuchowe, bo swoim raczej ofiary marketingu zawierzyć do końca nie potrafią :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez mlb, 6 Marca 2011 - nie na temat
Ukryte przez mlb, 6 Marca 2011 - nie na temat

poziom emocjonalności towich wpisów świadczy o tym że masz bardzo silna potrzebę racjonalizacji decyzji o zakupie. wybacz ale ja Ci w tym nie pomogę - przedstawiłem tylko swoje zdanie ale ty tak chcesz kruszyć kopie za oppo, że aż zaczynasz osobiste wycieczki. uspokój się po prostu.

 

to co sie dzieje w tym wątku - powinno się nazywać klub fanboyów oppo.

Odnośnik do komentarza

poziom emocjonalności towich wpisów świadczy o tym że masz bardzo silna potrzebę racjonalizacji decyzji o zakupie. wybacz ale ja Ci w tym nie pomogę - przedstawiłem tylko swoje zdanie ale ty tak chcesz kruszyć kopie za oppo, że aż zaczynasz osobiste wycieczki. uspokój się po prostu.

Mnie to totalnie nie obchodzi co sądzisz o Oppo, ja go słucham, nie ty, niczego nie muszę racjonalizować, za to szlag mnie trafia jak ktoś po raz kolejny na tym forum nie widząc na oczy urządzenia, mając poukładane w mózgownicy, że wieloformatowiec to grać już nie może, bo wszczepili mu to chipem PANOWIE :D, wygłasza swoje "mądrości" na dodatek siląc się na "inteligentne" szydery, pomimo tego, że Oppo na SABRE to widział na obrazku w sieci :-)

 

to co sie dzieje w tym wątku - powinno się nazywać klub fanboyów oppo.

A może klub posiadaczy Oppo, a nie teoretyków - członków sekty PANÓW ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Mnie to totalnie nie obchodzi co sądzisz o Oppo, ja go słucham, nie ty, niczego nie muszę racjonalizować, za to szlag mnie trafia jak ktoś po raz kolejny na tym forum nie widząc na oczy urządzenia, mając poukładane w mózgownicy, że wieloformatowiec to grać już nie może, bo wszczepili mu to chipem PANOWIE :D, wygłasza swoje "mądrości" na dodatek siląc się na "inteligentne" szydery, pomimo tego, że Oppo na SABRE to widział na obrazku w sieci :-)

 

 

A może klub posiadaczy Oppo, a nie teoretyków - członków sekty PANÓW ? :-)

Twój wpis świadczy o Tobie.

 

a co do sabre to przeczytaj że słuchałem 3 daców na sabre i żaden mnie nie powalił - a to były urządzenia stereo, które podejrzewam o dalece lepszą aplikację chipa niż w multi-kombajnie. więc łaskawie doczytaj a potem pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wpis świadczy o Tobie.

A co ci się nie podoba ? Prawda zabolała ? :-) Może nauczysz się wypowiadać o czymś co znasz....a na razie to chyba miałeś już nie śmiecić w tym wątku....

 

Twój wpis świadczy o Tobie.

 

a co do sabre to przeczytaj że słuchałem 3 daców na sabre i żaden mnie nie powalił - a to były urządzenia stereo, które podejrzewam o dalece lepszą aplikację chipa niż w multi-kombajnie. więc łaskawie doczytaj a potem pisz.

Nie słuchałeś Oppo na SABRE to mi wystarcza....i nadal bełkoczesz o multiformatowcach....podejrzewam..., widzisz podejrzewam to twoje słowo klucz wpojone przez marketingowców....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Romekxxx

 

Wątek jest o Oppo, więc trudno oczekiwać aby znalazły się tu wpisy na temat innego sprzętu. Nie wydaje mi się, aby Zyzio potrzebował na-ten-tychmiast jakiejkolwiek racjonalizacji decyzji o zakupie. Dobry sprzęt broni się sam i z definicji.

 

Nie wiem też gdzie w Jego wpisie są znalazłeś osobiste wycieczki. Zyzio owszem, z zaangażowaniem broni swojego punktu widzenia, ale czyni to zawsze z klasą i na poziomie bardzo wysokiej półki.

 

Wydaje mi się, że powinniśmy wystrzegać się w dyskusji utartych schematów i nie powielać wyświechtanych (w dodatku nieprawdziwych) stereotypów. A niestety takowych namnożyło się na pęczki. Dla przykładu kilka z nich:

 

* tylko dedykowany odtwarzacz CD zapewni wysokojakościowy odsłuch, wszelkie wieloformatowce są na dzień dobry gorsze;

 

* podobnie: tylko oddzielny wzmacniacz da dźwięk na poziomie, amplitunery są z definicji gorsze;

 

* zwolennicy dedykowanych CD znajdują jednak adwersarzy w osobach apologetów winylu, przypisujących sobie monopol na jedynie słuszną prawdę;

 

* plazma jest lepsza od LCD, przyczym jest to (da zwolenników tej tezy) tak oczywiste, że aż nie wymaga jakiegolwiek uzasadnienia;

 

* muzyki należy słuchać wyłącznie w stereo, a słuchanie jej w 5.1 to herezja, obrazoburstwo, zniewaga majestatu i dowód niewyrobienia, a także prymitywizmu oraz nieosłuchania zwolenników wielokanału.

 

Jak wspomniałem: unikajmy powielania tego typu schematów. Wartość tego Forum polega m.in. również na wielości opinii. Nie ma lepszych, ani gorszych. Są odmienne. Potrafmy się pięknie różnić.

 

Twój wpis świadczy o Tobie.

słuchałem 3 daców na sabre i żaden mnie nie powalił - a to były urządzenia stereo, które podejrzewam o dalece lepszą aplikację chipa niż w multi-kombajnie.

Oto właśnie przykład schematu myślowego, o unikanie których usilnie apeluję: ten sam DAC w zastosowaniu stereo jest aplikacją dobrą, w (jak to określiłeś) multi-kombajnie staje się aplikacją nietrafioną. Odrobinę obiektywizmu please. DAC jest albo dobry, albo wprost przeciwnie. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romekxxx

(Konto usunięte)

@ Romekxxx

 

Wątek jest o Oppo, więc trudno oczekiwać aby znalazły się tu wpisy na temat innego sprzętu. Nie wydaje mi się, aby Zyzio potrzebował na-ten-tychmiast jakiejkolwiek racjonalizacji decyzji o zakupie. Dobry sprzęt broni się sam i z definicji.

 

Nie wiem też gdzie w Jego wpisie są znalazłeś osobiste wycieczki. Zyzio owszem, z zaangażowaniem broni swojego punktu widzenia, ale czyni to zawsze z klasą i na poziomie bardzo wysokiej półki.

 

Wydaje mi się, że powinniśmy wystrzegać się w dyskusji utartych schematów i nie powielać wyświechtanych (w dodatku nieprawdziwych) stereotypów. A niestety takowych namnożyło się na pęczki. Dla przykładu kilka z nich:

 

* tylko dedykowany odtwarzacz CD zapewni wysokojakościowy odsłuch, wszelkie wieloformatowce są na dzień dobry gorsze;

 

* podobnie: tylko oddzielny wzmacniacz da dźwięk na poziomie, amplitunery są z definicji gorsze;

 

* zwolennicy dedykowanych CD znajdują jednak adwersarzy w osobach apologetów winylu, przypisujących sobie monopol na jedynie słuszną prawdę;

 

* plazma jest lepsza od LCD, przyczym jest to (da zwolenników tej tezy) tak oczywiste, że aż nie wymaga jakiegolwiek uzasadnienia;

 

* muzyki należy słuchać wyłącznie w stereo, a słuchanie jej w 5.1 to herezja, obrazoburstwo, zniewaga majestatu i dowód niewyrobienia, a także prymitywizmu oraz nieosłuchania zwolenników wielokanału.

 

Jak wspomniałem: unikajmy powielania tego typu schematów. Wartość tego Forum polega m.in. również na wielości opinii. Nie ma lepszych, ani gorszych. Są odmienne. Potrafmy się pięknie różnić.

 

 

Oto właśnie przykład schematu myślowego, o unikanie których usilnie apeluję: ten sam DAC w zastosowaniu stereo jest aplikacją dobrą, w (jak to określiłeś) multi-kombajnie staje się aplikacją nietrafioną. Odrobinę obiektywizmu please. DAC jest albo dobry, albo wprost przeciwnie. I tyle.

w międzyczasie popadłeś w sądy wartościujące. nie wiem czy zauważyłeś. ale sam zasteujesz jedne stereotypy innymi. właściwie to już taka prawie teoria spiskowa. wszyscy oszukują klienta tylko oppo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Zyzia dopatrujesz się wycieczek osobostych. U mnie sądów wartościujących. Wskaż proszę w obydwu przypadkach: gdzie? Lubisz nadinterpretować.

 

Oppo nikogo nie oszukał (znów prośba o wskazanie: gdzie, w czym oszukał - skoro ich o to pomawiasz). Wszedł przebojem na rynek oferując za rozsądne pieniądze produkt najwyższej klasy. Zrozumiałe, że to się nie mogło podobać wielkim tego (elektronicznego) świata, których produkty mają cenę skonstruowaną na zasadzie: materiały i podzespoły 200, robocizna 100, inne koszty zakładowe 100, za markę (NASZĄ markę, a to jest wartość sama w sobie, nieprawdaż) 1600. Razem do zapłaty 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko proszę o wskazanie dowodów na Twoje zarzuty. Rozumiem, że takowych brak. Znaczy: dowodów, nie zarzutów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Panowie” z zakładki stereo to w większości powielają wyświechtane frazesy rodem z FAQów dla początkującego audiofila. Albo odpisał mu ktoś kiedyś w ramach „listów do redakcji” i już wie, że to tak właśnie jest i nie inaczej. Na zasadzie: starsi harcerze wytłumaczyli co i jak młodszym harcerzom, następnie ci młodzi będą tłumaczyć kolejnym.

Założę się, że nie więcej niż 5% tych „panów” miało możliwość wiarygodnych porównań w swoim systemie sprzętów, o których się wypowiadają. Dopiero takie porównania uczą pokory i skłaniają do refleksji, czasem opamiętania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.