Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  27 członków

Bryston Klub
IGNORED

Bryston klub


Gość Audiozakupy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Witam

 

jako, że klub taki do tej pory nie powstał a od pewnego czasu stałem się prywatnie posiadaczem elektroniki tej marki chciałbym niniejszym powołać go do życia. Bryston kojarzony jest z solidnością i swoją sławną 20 letnią gwarancją a także znakomitym brzmieniem. Jako, że marka ta w Polsce niestety nie była zbyt popularna tym cenniejsze będzie zebranie opinii o jej produktach w jednym miejscu. Zachęcam zatem do pisania tych którzy mają elektronikę Brystona albo mieli okazję jej słuchać.

Osobiście posiadam Brystona 4B SST2 z preampem BP25DA i jestem tym zestawem zachwycony. Uważam, że to sprzęt o nadzwyczaj dobrej relacji jakości do ceny. Znacznie tańszy od końcówek Krella, Marka Levinsona, BAT-a czy Pass-a, ale czy faktycznie gorszy? Opinię o moim zestawie można przeczytać w wątku "Lubuskie odsłuchy". Chętnie poczytam opinie osób, które miały styczność z przetwornikiem tej firmy BDA-1 i innymi modelami końcówek.

Zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zestawu. BP 25 DA miałem przyjemność użytkować parę lat. 4B SST2 również. Gorąco zachęcam do zapoznania się z BDA1, to najnmniej "audiofilski" przetwornik w cenie 8 - 12 tys. zł. Jest znacząco lepszy od tego w jaki wyposażono starego 25DA. Miałem go przez ponad pół roku i była okazja aby porównać. Z żalem go sprzedałem ale wówczas miałem niespodziewane i pilne wydatki.

 

Ogromnym zaskoczeniem dla mnie jest, że tzw. audiofilskie firmy rzadko osiągają taką wierność, dynamikę i żywość przekazu jak to potrafi BDA1 oraz np. końcówki mocy. W tajemnicy przed moją kobitką noszę w sobie decyzję, że BDA1 znowu stanie w moim zestawie. Tak sobie przyrzeekłem, gdy byłem zmuszony pozbyć się poprzedniego. Od tamtej pory miałem okazję testować wiele przetworników i wszystkie one coś na siłę chcą pokazać, a to na górze pasma, w średnicy, czy na dole. Ten nie. Jest równy jak dobry stół i bezlitosny jak miecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu otrzymam do przetestowania BDA-1 i nie mogę się doczekać bo właśnie jestem na kupnie przetwornika a to jeden z tych które mnie najbardziej interesują. Podzielę się opinią jak tylko go posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Jako ze zgłosiło się do mnie kilka osób zainteresowanych odsłuchem elektroniki Bryston postanowiłem zorganizować spotkanie.

Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2010 start o godzinie 12:00 a szczegóły spotkania, które nie ograniczy się tylko do pokazania Brystona znajdują się pod adresem http://www.audiostereo.pl/lubuskie-odsluchy_36214.html/page__st__3400__gopid__2065932#entry2065932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Posiadaczem nie jestem niestety, pierwszy raz słyszałem Brystona ze 3 lata temu w unilecie, od tamtej pory niemalże ciągle mam kontakt z tymi urządzeniami.

Słuchałem integry 100, końcówki 2B SST i 4B SST i SST2, całego zestawu i na różnych kolumnach, głównie na PMC i na moich elektrach 1007Be.

Zawsze było co najmniej bardzo dobrze, super zgrywa się z focalem na vdh.

Mam kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Błagam, niech ktoś go kupi bo sam teraz nie mogę a taka okazja (prawdopodobnie okazja) prędko się nie powtórzy: http://cgi.ebay.de/Bryston-4B-SST-Endstufe-Verstarker-/180613047717?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item2a0d6065a5#ht_1031wt_1139

 

Jak ktoś nie ma konta na ebay czy ma jakieś problemy z czymkolwiek pod względem formalnym chętnie pomogę dokonać zakupu. Jak mówię, kupiłbym sam ale akurat brak stosownej gotówki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja jestem szczęśliwym posiadaczem Bryston BP-20 oraz Bryston 4B ST od ok.roku i powiem krótko, nie zamieżam zmienić nic w moim systemie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zestawu, wydajmość prądowa, jakość dźwięku, wieloletnia gwarancja to atuty, które trudno przebić tuzom typu Krell/Pass/Mark Levinson bo Bryston w stosunku cena/jakość miażdzy drogich konkurentów!!!

Wpisuję się i nie zamierzam wypisywać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja jestem szczęśliwym posiadaczem Bryston BP-20 oraz Bryston 4B ST od ok.roku i powiem krótko, nie zamieżam zmienić nic w moim systemie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zestawu, wydajmość prądowa, jakość dźwięku, wieloletnia gwarancja to atuty, które trudno przebić tuzom typu Krell/Pass/Mark Levinson bo Bryston w stosunku cena/jakość miażdzy drogich konkurentów!!!

Wpisuję się i nie zamierzam wypisywać :)

Pozdrawiam

Gratulacje! Skrobnij jeszcze jakie kolumny mają okazję grać z Twoim zestawem i co jako żródło przewidujesz lub masz już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Jako, że jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się z przetwornikiem Brystona to może w klubie coś o nim skrobnę. Jest to przetwornik o absolutnie fantastycznej rozdzielczości, fantastycznym szybkim rewelacyjnym basie i niesamowitą przejrzystością, ale brzmi sztucznie i to jedyny i jednocześnie duży zarzut. Polecam go tylko do ciepłych systemów. Natomiast końcówka dalej uważam, że jest fantastyczna, ale również tak przejrzysta a jednocześnie bezpośrednia, że wymaga muzykalnego źródła dla pełni szczęścia. Niestety z BDA-1 gra to wg mnie fatalnie niesamowicie klinicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że Bryston BDA 1 gra naprawdę wyjątkowo rzetelnie i wiernie. Nie odbieram w jego dźwięku niczego ostrego ani przerysowanego. Moje odmienne zdanie o przetworniku wynika zapewne z innych oczekiwań wobec dźwięku. Nie zapominał bym też o "towarzystwie", w jakim ma grać. Jako jeden z nielicznych, dostępnych na rynku konsumenckim i w odróżnieniu od typowo domowych, audiofilskich konstrukcji swoim dźwiękiem przypomina mi to, co słyszę w studio. "I to by było na tyle" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Naprawdę napisałem dużo zalet BDA-1 i tylko jedną wadę i tutaj ta wada będzie miała mniejsze lub większe znaczenie w zależności od reszty toru i preferencji. Tak się składa, że ja już mam "studyjne" brzmienie z zestawu pre + końcówka Brystona a i kolumny należą do tych ultra przejrzystych, szybkich i dość mocno neutralnych temperaturowo no i BDA-1 tutaj absolutnie nie pasuje. Niestety nie pasuje też w wielu innych chłodnych zestawieniach, ale z pewnością jeśli mamy już ciepełko, gęstość od elektroniki i kolumn to Bryston może się spasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny w klubie z Brystonem 3B SST napędzający ADAM-y. Ten zestaw nawet jak gra cicho, to gra głośno... genialna dynamika i brak ograniczeń w mocy. Nawet aż za dużo mocy na moje potrzeby, kilka stopni gałką głośności i już jest za głośno... teraz wolałbym jednak 2B SST.

Zrodlo to narazie Benchmark DAC, właśnie szukam jakiegoś DAC-a z lepszą, czystszą górą i odrobiną ciepełka, ale bez zmulenia...

Kable XLR co prawda też mam jakieś zwykłe - te co były z zestawie z Benchmarkiem - Canare Audio StarQuad, ale nie przypuszczam żeby ich wymiana dużo poprawiła, chyba że się mylę?

Edytowane przez nygus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Skrobnij jeszcze jakie kolumny mają okazję grać z Twoim zestawem i co jako żródło przewidujesz lub masz już.

Mój zestaw napędza Urei 813C do tego gram ma Marantz'ie CD6000OSE KI i Sony PS X50, wszystko jest w zakładce "o mnie" :)

Kable (rca i głośnikowe) robione na cordialu, do tego xlr na zamównienie.

Edytowane przez juter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. W lutym minęło sześć lat odkąd jestem posiadaczem pre BP26 MC (premiera tego modelu) i końcówki 4B SST (kupionej kilka miesięcy wcześniej). Wrażenia pozytywne jak wyżej. Wcześniej długo szukałem tak neutralnego sprzętu. Dodam, że przed zakupem obu urządzeń przez ok. 3 tygodnie z przerwą (brałem i oddawałem) testowałem pożyczone BP25 MC i 4B SST.

Pozdrawiam

Edytowane przez wojciechb01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

wojciechb01 powiedz czy widziałeś wyraźną różnicę pomiędzy BP25 i BP26 ? Posiadam ten pierwszy i zastanawiam się czy dodanie lepszego zasilacza mogła jeszcze mocno wpłynąć na brzmienie? Zastanawiam się nad sensownością zamiany za jakiś czas preampu na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety na razie nie posiadam nic z brystona, ale intensywnie przymierzam sie do czegos dzielonego, i tu moje pytanie, czy ktos porownywal bezposrednio 4b st do(z pre oczywiscie) do passa x150 lub x250, w ktoras z nich chcialbym uderzyc, mam obecnie manleya stingraya i dynaudio, i przy cichym sluchaniu brakuje szczegolow etc, wiec mysle ze to bedzie dobra droga???

prosze o obiektywne opinie bo wiem ,ze obie marki sa b.dobre.

pozdrawiam

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zawzięty audiofil nie rzuca słów na wiatr i od dziś ponownie u mnie gości Bryston BDA-1. Tym razem towarzyszy mu kolejny nabytek, Bryston BDP-1.

Zanim uruchomię "bliźniaki" czeka mnie droga przez mękę, ponieważ zamierzam część płytoteki przerzucić na zewnętrzny dysk (stąd obecność BDP-1). Przede mną zatem znalezienie i instalacja programu do ripowania, zakup dysków (drugi dla przechowywania kopii zapasowej), opracowanie jakiegoś rozwiązania umożliwiającego poruszanie się po "bibliotece". Odtwarzacz Brystona dysponuje jedynie nikczemnym wyświetlaczem pozwalającym na odczytanie zaledwie dwóch linijek, np. wykonawca i tytuł płyty. Ponadto w tych sprawach jestem "ciemny jak kwit na węgiel", stąd ta wspomniana wcześniej męka.

Jestem jednak "po słowie" z przedstawicielem Brystona, który zadeklarował pomoc w konfiguracji systemu i doborze komponentów umożliwiających sterowanie, obługę i wyświetlanie wszystkiego potrzebnego z daleka za pomocą monitora w laptopie.

Jak się uporam, podzielę się wrażeniami. Oczywiście w zakładce Bryston klub.

 

W jednym stanęli domu:

post-17911-0-17865000-1309213485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Gra. Ale trwało trochę. Dla kogoś, kto jak ja jest antykomputerowy instalacja oprogramowania i uruchomienie połączeń może być kłopotem. Na szczęście otrzymałem wsparcie z innej, niż się spodziewałem strony, czyli od techników sklepu komputerowego, w którym kupowałem dyski, rutery, kable itp. Panowie przyjechali z gratami i zainstalowali, połączyli wgrali oprogramowanie i uruchomili.

 

Bliźniaczy komplet Brystonów śmiga jak trzeba i jest sterowny na trzy sposoby. Z pilota, z laptopa, ze smartfona. Obsługa z pilota i panelu przedniego umożliwia obserwowanie czynności na nikczemnie małym wyświetlaczu i można to sobie od razu odpuścić. W przypadku stereowania z laptopa mamy wgląd w bibliotekę naszych nagrań na dysku podłączonym do odtwarzacza plików oraz pełne sterowanie funkcjami w taki sposób jak w klasycznym CD oraz jak w komputerze - przegląd folderów, plików itp. Ale laptop (mój) szumi i przy wieczornym słuchaniu występuje dyskomfort spowodowany pracą wentylatora. Trzeci sposób, to skorzystanie z telefonu komórkowego mającego możliwść współpracy z internetem i siecią WiFi. Ja akurat mam smartfona i jego wyświetlacz bardzo się przydaje. Na stronie Brystona oraz w instrukcji do odtwarzacza znajdziemy wszelkie wskazówki umożliwiające korzystanie z tych dobrodziejstw. Inną stronę wyświetlamy kiedy korzystamy z laptopa, inną kiedy korzystamy z telefonu. Dla posiadaczy produktów Apple też są odpowiednie aplikacje. Do zgrywania płyt na dysk używam programu EAC lub Windows Media Player. Przy okazji, wszelkie konfiguracje, ustawienia, uruchomienie zostało wykonane przez panów ze sklepu komputerowego, w którym zrobiłem odpowiednie zakupy.

 

Jak brzmi? Jeszcze nie miałem okazji przeprowadzać krytycznych odsłuchów, bo wakacje, wyjazdy itp. W wolnych chwilach czas poświęcam na zgrywanie płyt na dyski (główny i zapasowy oczywiście). Na szybko mogę powiedzieć, że dźwięk w niczym nie ustępuje materiałowi odtwarzanemu na płycie. Jeśli oczywiście podłączymy odtwarzacz po wyjściu cyfrowym do DACa Brystona, bo bezpośrednio z cedeka słychać, że dźwięk jest jakby zaokrąglony, uogólniony. Przetwornik wyciąga z materiału zarejestrowanego na płycie o wiele więcej. Zgrane na dysk pliki nie stwarzają wrażenia dźwięku wyzutego z emocji, ztechnicyzowanego. Wręcz przeciwnie jest płynność, właściwa proporcja i nic nie budzi niepokoju. Dostarczone przez Brystona na pendrajwie pliki wysokiej rozdzielczości wciskają w fotel i powodują rozdziawienie japy. Czego i Wam życzę :)

 

P.S.

W tym miejscu dziękuję Panom z warszawskiej firmy Master za pomoc, wsparcie i uruchomienie całego przedsięwzięcia. Gdybym liczył jedynie na pomoc polskiego przedstawiciela Brystona, dalej bym siedział z ręką w nocniku. Namiary na fimę Master dostałem w sklepie, w którym Brystona nabyłem. Widać nie bez powodu polecili tę akurat firmę a nie tylko przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie "wykryłem", że na stronie polskiego przedstawiciela jest już polskie tłumaczenie krótkiej historii Brystona.

 

http://hifi.mjaudiolab.pl/index.php?option=com_content&task=section&id=29&Itemid=89

 

Ciekawostką dla klubowiczów może być zapowiedź nowego wzmacniacza. Tym razem słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dopiero co kupiłem sobie końcówkę Hegel H20 (nowy) a tu przyjechał kolega i proponuje mi zamianę na dwu i półrocznego Brystona 4B SST2. Zna moją słabość do tej marki i w efekcie stoją u mnie obie końcówki. Będzie pojedynek, którego rozstrzygnięcie nie będzie wynikiem obiektywnej oceny.

 

Hegel oczarował mnie zdolnością wysterowania kolumn już na małych poziomach głośności. Wystarczy, że gra cicho a bas już "punktuje". Bryston to marka z tych "The Best" i oczywiście bezlitośnie wierny, zrównoważony przekaz. To kusi i to nęci :)

Ponieważ mam już inne "klocki" Brystona, wchodzą w grę również aspekty poza dźwiękowe, jak np. rozbudowa o końcówkę z tej rodziny co źródło, dopasowanie wzornicze itp. No cóż, trudna decyzja. Zobaczymy co z tego będzie.

post-17911-0-64207300-1325456794_thumb.jpg

post-17911-0-84377700-1325456843_thumb.jpg

post-17911-0-39877800-1325456981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut strasznie ciekaw jestem porównania tych końcówek. Możesz coś więcej już napisać ?

Wiesz, trudna sprawa. Dlatego nie piszę bo jestem ciemny jak kwit na węgiel...

Po prostu nie umiem się zdecydować, który z nich zostanie. To kusi i to nęci.

 

Problem jest w tym, że obie końcówki bardzo mi się podobają i o zgrozo - Hegel klasą brzmienia nie odstaje od Brystona. Grają oczywiście odmiennie ale na tym samym poziomie. To dla mnie prawdziwy kłopot, bo forma przekazu jednego i drugiego bardzo mi się podoba.

 

Hegel jest bardziej miękki, "analogowy"? a przy tym nie traci wogóle na przejrzystości. Już przy mniejszych poziomach głośności potrafi zaakcentować linię basu na materiale muzycznym i to właśnie jego umiejętność cichego grania mnie urzeka. Starałem się sprawdzić czy przez to na większych poziomach głośności nie staje się bardziej "bombastyczny". Ale nie, gra znakomicie, nie forsując basu ponad miarę, ponad to co trzeba.

 

Bryston w tym porównaniu jawi się jako "czysty, oczywisty". O ile Hegel pozostawia coś naszej wyobraźni, to Bryston nie. W żadnym aspekcie brzmienia nie mamy jakichkolwiek wątpliwości, że "jest tak jak powinno być". Przy tym nie jest ani twardy ani suchy czy przerysowany. Wysokimi tonami nie sieje a jednak detaliczność jest większa w Brystonie ale nawet przy długim słuchaniu nie mam wrażenia, że jest czegoś za dużo.

 

Porównań dokonuję na kolumnach PMC TB2s+, PMC Twenty 23, Tannoy DTM8, RLS Callisto. Byłem przekonany, że na którychś kolumnach jeden wykaże "wyższość" nad drugim. Nic z tego. Oba wzmacniacze kapitalnie pomagają wychwycić różnice między kolumnami a mnie przecież nie o to chodzi. Do tej pory jeszcze ani razu nie stałem przed takim dylematem, po tylu dniach odsłuchów. Zaczynam siebie podejrzewać o to, że "zwycięzcę" wyłonię w efekcie sugestii mojego umysłu a nie obiektywnej, rzetelnej oceny dźwięku. Po prostu zdecyduję co mi się bardziej podoba a umysł podpowie, że mam rację.

 

Na razie tyle. Czuję się bezradny i naprawdę nie będę się silić na ocenę ten lepszy a ten gorszy. Chyba zostanie ten, który "ładniejszy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi. Oba są dobre, ale maja inny charakter dla Hegla to duży wyczyn bo firma jest młoda. Cenowo podobnie stoją obie końcówki dla Brystona plus za 20 lat gwarancji i większą moc i rozdzielczość i myślę, że Bryston gra tak jak gra bo został stworzony jako narzędzie w studiu które ma rozebrać muzykę na czynniki pierwsze i to robi znakomicie. Brak tu romantycznych klimatów, ale dobre dobranie kabli i źródła może dać brzmienie bardzo wysokiej klasy tylko skonfigurowanie zestawu na Brystonie będzie trudniejsze zapewne niż na Heglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut,

 

jakieś decyzje? Sluchałem obu i dla mnie wybór jest jasny, obie są wybitne, ale według mnie skrajnie różne.

Ciekawią mnie bardzo twoje odczucia i rozterki...:) No i decyzja.

Rozumiem że jednej i drugiej słuchałeś podpiętej pod pre Brystona?

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut,

 

dzięki za info. Czasami gorzej z percepcją...

 

Niestety nie miałem okazji posłuchać z pasywnym pre.

Bryston 4B sst2 jest świetny, w pewnych aspektach(scena, dynamika) wręcz doskonały, ale jak dla mnie zbyt przejrzysty, zbyt dokładny, chłodny.

Słuchałem go z pre Bryston BP26 + MPS-2 Power Supply, Roksan PR15 B i Conrad Johnson Classic. Z Conradem było najprzyjemniej.

Ostatnio w ramach łączenia ognia z wodą podłączyłem go bezpośrednio pod odtwarzacz lampowy Raysonic Cd168, ale niestety nie zagrało. Kolumny na których graliśmy, to głównie PMC Ob1, Swans M6, Akkus V3 i Harpia Marcus. Wbrew opiniom, najbardziej podobało mi się nie z PMC, a z Harpiami. Wtedy był podłączony cały komplet Brystona: BP26 + MPS-2 Power Supply,odtwarzacz i DAC który masz. W komplecie grało to najlepiej.

 

POZDRAWIAM

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston 4B sst2 jest świetny, w pewnych aspektach(scena, dynamika) wręcz doskonały, ale jak dla mnie zbyt przejrzysty, zbyt dokładny, chłodny.

Słuchałem go z pre Bryston BP26 + MPS-2 Power Supply, Roksan PR15 B i Conrad Johnson Classic. Z Conradem było najprzyjemniej.

 

Znakomicie to ująłeś. Ale całe "zamieszanie" potraktowałem jako okazję do rozbudowy systemu bazującego właśnie na Brystonie. Jak widzisz nie mam BP26 z zasilaczem ale nie wykluczam tego zakupu w przyszłości.

 

Music First Audio "Pre Classic" pojawił się u mnie gdy miałem końcówkę lampową Conrad Johnson LP66 (niewiem czy podałem prawidłowy symbol). W porównaniu do aktywnego pre CJ wprowadził on całkowitą ciszę w tle, żadnych szumów czy "gadania lamp".

 

Dziś, kiedy systemem równoległym jest Luxman SQ 38u z dedykowanym odtwarzaczem CD, również wykorzystuję "Classica" aby Lux pracował jako stopień końcowy na lampach. Jednocześnie sprawdza się wybornie jako przedwzmacniacz do innych końcówek mocy. Jego jedyną "wykrywalną" cechą brzmieniową jest przejrzystość "uber alles" bez jakichkolwiek ułomności w innych aspektach brzmienia.

 

W efekcie ostatnich doświadczeń mogę śmiało powiedzieć, że Hegel H20 jest równorzędnym partnerem dla Brystona 4B SST2. Różnią się brzemieniem ale prezentują tę samą klasę. Myślę, że w systemie kumpla spełni jego oczekiwania. Szczęśliwie się przydarzyło, bo właśnie różnią nas jedynie oczekiwania co do brzmienia i Hegel u niego to strzał w dziesiątkę. On lubi przekaz właśnie odrobinę bardziej muzykalny i nieco cieplejszy, ja tymczasem pozostanę przy prezentacji "czystej, oczywistej, dosłownej". Do bardziej "magicznych klimatów" mam Luxmana :)

 

Równeż pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.