Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

huhok4.png

 

Witam,

 

Mam pytanie. Mój pokój ma około 12m2. Jest to prostokąt jak powyżej.

Dłuższa ściana ma 410 cm a krótsza 290 cm. Na dłuższej ścianie mam

meble na całej długości [ 25 cm głębokie ] a na drugiej ścianie na środku sofę.

Głośniki stałyby na standach przed meblami mniej więcej tak jak na rysunku.

[ Miałyby 30 cm do mebli ].

 

Do takiego pokoju wybrać atc scm 11 czy raczej 7 ?

Akustyką zajmę się jak już dozbieram na głośniki - bo tutaj pewnie będzie sporo roboty.

 

Z góry niezmiernie dziękuję za odpowiedź ;-)

Edytowane przez Aresius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada salon podobnie ,tylko mam za plecami jeszcze kuchnie która jest w połowie szeroka jak salon .

Mysle ze spokojnie 11 zagrają u ciebie .z tego co zauważyłem konstrukje zamknięte łatwiej ustawić i niezależnie gdzie sie słucha , słucha sie dobrze

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szwagier83 za odpowiedź ;) Myślę, że do 12m2 będą jak najbardziej w porządku. Czytałem kilka wątków gdzie były polecane do 10-16m2. A jak tam Twoje 11tki ?

Jak wrażenia po tych kilku/kilkunastu dniach ? :)

 

Hydrogen a jakimi odległościami manewrowałeś ? Ciekawe czy jest różnica między 10 cm a 30 cm od ściany.

 

A robił ktoś z was jakieś testy z marmurami pod stabilnymi standami na których były scm 11 / 7 ? Czy jest jakaś różnica na plus w przypadku tej zamkniętej konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie słucham ale zabardzo mnie nie ma w domu wiec nie mam czasu na długie słuchanie .

Moje stoją na marmurowych płytach i mysle ze tutaj zabardzo nic nie daje bo to kolumna zamknięta, muszę jeszcze załatwić marmury i położyć na sama górę głośników ponoć bas staje sie bardzej punktowy i mnie rozlazly ale nie wiem jak będzie sie to tyczylo atc 11 .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrogen a jakimi odległościami manewrowałeś ? Ciekawe czy jest różnica między 10 cm a 30 cm od ściany.

 

Na co dzien glosniki stoja u mnie 25cm od sciany,przesuwalem je w glab pokoju do 0.75m od sciany i przyznam ze nic sie raczej nie zmienilo ale specjalnie dla Ciebie podstawilem pod sciane na odleglosc 10cm i tez oczywistych zmian brak. Nie jestem ekspertem od akustyki blablabla ale wydaje mi sie ze duzo u mnie daje wykladzina na podlodze a do tego obudowa zamknieta ulatwia sprawe.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Polecam ten kawalek posluchac na ATC , zrobi wrazenie :)

 

 

 

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezły kawałek, słucham na słuchawkach i nowej lampówce. Ogólnie dźwięk mam z tego zestawu bardzo podobny brzmieniowo do ATC. Jednak nasyceniem i barwą spokojnie bije na głowę mój poprzedni zestaw stereo.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie plytke w flacu to podam wam stronke gdzie mozna kupic :))) :) bo ciezko znalezc tego artyste

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie słucham ale zabardzo mnie nie ma w domu wiec nie mam czasu na długie słuchanie .

 

no wlasnie i jak tam? zostajesz w klubie czy jednak nie dla Ciebie niemeczaca analitycznosc i neutralnosc atc?

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no wlasnie i jak tam? zostajesz w klubie czy jednak nie dla Ciebie niemeczaca analitycznosc i neutralnosc atc?

Witaj

Nie miałem az tak duzo czasu słuchać ale powiem ze konstrukcja atc bardzo udana .

Średnicy bardzo ładna , bas duży ale nie schodzi tak bardzo nisko ,góra hmm nie jest tutaj mistrzostwo swiata ale mysle ze niedługo jak dokupie daca to to troche polepszy.sterofonia i przestrzeń znakomita nawet nie trzeba bawić sie w przedstawianie ich zabardzo .w tej cenie mysle jedna z lepszych konstrukcji zwłaszcza jak ktoś nie moze postawić je zbytnio od ściany.

Co mi brakuje troche słodkości i bas powinien schodzić niżej być troszkę mieki .

Znając mnie za miesiąc pójdą na sprzedaż bo ja sam jeszcze nie wiem czego szukam :)

Mam na oku jeszcze jedne kolumny i mysle ze jak nie wypala to pozostanę przy atc

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie polecam Posluchac jak chodzi gitarka na ATC :)

 

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta gitarka, lubię takie klimaty. Anxion, widzę że lubisz black and white! Atc na czarno to jest to chociaż zwykła wersja też fajna jest.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ryzykuję,bo to będzie przelew do via bank,poza aukcją,jak się domyślacie,muszę kupić euro i przelać,wtedy monitory zostaną wysłane....lub nie ,to się okarze ale wymieniłem z gościem parę maili i ....zobaczymy,nie wiem,czy nie będę musiał zapłacić jakichś dodatkowych pieniędzy za przelew zagraniczny.....Ja jestem chyba pier.....ty,kupuję w ciemno Monitory,których w życiu nie słuchałem,jak pojutrze,mogę iść i kupić MA RX2 ....Proszę o naszczelanie po pysku i rozwianie wątpliwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podejść do banku, wziąć złotówki, powiedzieć, że wykonujesz przelew zagraniczny, poproszą Cię o dane do przelewu - z tego co pamiętam, musisz mieć dokładne dane banku, do którego przelewasz, chyba jest tam nr IBAN, ale te dane powinien Ci podac sprzedający. Bank sam sobie przelicza ile to Euro. Oczywiście jest też opłata za przelew zagraniczny, ale nie jest to jakaś "kosmiczna" kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj moje klimaty cała płyta w takim klimaciku jest ? :)

 

Tak rewelacja Polecam , tylko szukaj ZZ Top - The Best of Blues

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.