Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi 2 miesiace temu padl 876(hdmi plyta ) po 5 latach sluzby :( i ubolewam.

Tzn. hdmi 1 i out dziala poprawnie , reszta hdmi dziala ale sposobem.

I tym sposobem musialem kupic nowy klocek do kina:(

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co w tym watku dyskutowac o onkyo ale ja na pewno bym szukal uzywki od 805 wzwyz- 805, 876, 905, 906 tak sie przyzwyczailem reszta nizszych starych modeli i nowych od 5007 to juz nie to..

 

tak przy okazji cos ci czesto anxion pada sprzet- to kandy teraz onkyo problem chyba tez z atc.. prad dobry, moze obslyga nie ta? pewnie pech:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pech ,ale znajomi i zoncia mowia ze mam negatywyny prad do elektroniki :)

Ale co do onkyo to juz wada tych modeli :)

Roksan juz dawno wymieniony na nowy i chula prawie 2 lata bez zadnego '' ALE''. Atc to mialem pecha takiego ze okleina mi odchodzila od glosnika :0 to sie nazywa ''Bad luck ''

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie atc to fachowa firma i wymieniala mi w ciagu tygodnia na nowe i pokryla koszty transportu :0

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedam Roksan Kandy 8 miesiecy uzytkowania,stan jak nowy....... :))

 

Taki ladny muzykalny klocek a tak zostal sponiewierany przez nowy nabytek atc sia2-150 ze az przykro.

Musze powiedziec zdziwiony a zarazem zadowolony ze moje atc dopiero zagraly,to co wydawalo mi sie ze jest dobrze z Roksanem bylo namiastka potencjalu tych kolumn. Sprawdzily sie doskonale opinie innych uzytkownikow ze te glosniki odwdziecza sie w dobrym torze.

 

Po pierwsze co dalo sie zauwazyc od pierwszych minut grania po podlaczeniu sia2-150 to swoboda,lekkosc przekazu i dynamika,dynamika i jeszce raz dynamika. Mozna powiedziec ze Roksan chcial,prubowal i jakos dawal rade ale strasznie sie napinal gdzie Atc po prostu napedza scm 11 bez krzty zajakniecia. Pierwszy raz uslyszalem jak moje 11stki lekko i swobodnie zaspiewaly. Nie ma tu zadnej nerwowki w przekazie,krzykliwosci czy jazgotu. Bardzo milo w koncu uslyszec ze tak trudne monitory do napedzenia nabraly oddechu w pluca.

Na godzinie 10tej jest praktycznie juz bardzo glosno,pokoj wypelnil sie dzwiekiem totalnie gdzie Roksan nie dawal rady tego zrobic.

 

Scena i separacja instrumentow-znow na DUZY plus. Nie mowie ze tego nie bylo z Roksanem ale moge napisac z czystym sumieniem ze teraz moge palcem wskazac na poszczegolne instrumenty gdzie graja. Roksan gral bardzo muzykalnie ale mialo sie wrazenie jakby ktos lekko rozmazal caly zapis nut,atc tego nie robi. Kazdy instrument gra tutaj osobno tworzac calosc jednoczesnie.

Nic sie tu nie zlewa,nie mota i nie kreci.

Gitarki w stylu Eruption by Van Halen czy solowka w Hotel California wybrzmiewa wdziecznie ale z pazurem jednoczesnie.

Wyzsze rejestry z wieksza kultura i wiekszymi detalami. Talerze milo cykaja ale nic nie drazni jakby kolumny byly strojone pod wzmacniacz.

Srednica nie tak wypchnieta do przodu jak z Roksanem,nie tak miesista ale nic za malo.Atc ulozyl proporcje z wieksza kultura,11stki z Roksanem graly glownie srednica,z Atc proporcje sa wrecz idealne.

Stopa perkusji nabrala "tupniecia",bas w 11stkach nie schodzi nisko ale za to gra jak nalezy. Nie ma tu glebokich pomrukow ale slychac nuty,wybrzmiewa szybko i zdecydowanie,mozna napisac po audiofilsku ze konturowo. Roksan byl troszke niezdecydowany na basie,niby go duzo mial,niby gral ale nie bylo tego przekazu w stylu "tu jestem i tu mnie posluchaj". Atc zaznaczyl dol dosadnie ale bez zadnej dominacji. Szybsza trudniejsza muzyka w stylu Drum and Base czy Detroit techno nabrala przekazu. Roksan troszke zamulal w tych rejonach a nawet wiecej niz troszke,praktycznie nie bylo wogole charakteru w tych stylach,Atc prowadzi za pysk rytmicznie krok w krok z beatem. Dubowe klimaty dostaly tutaj energi i blysku. Psychedelic Trance pedzi przed siebie bez kropli potu.Boomblast by Deekline pokazal doskonale jak powinna brzmiec muzyka klubowa.Kazde pasmo jest tutaj traktowane jednakowo,nic nie jest zapomniane lub faworyzowane ale za to podane dosadnie.

Najlepsze jednak jest to ze mimo duzej dynamiki muzykalnosc zostala zachowana. Aretha Franklin czy Norah Jones wciaz oddaje nastroj na wieczor z lampka wina,wokale Delilah brzmia zmyslowo i czysto Peggy Lee czaruje barwa glosu.

 

Atc zostal kupiony na handel ale wystarczylo pierwsze 10 minut aby ten pomysl zostal kompletnie wymazany. Czy Roksan Kandy to zly wzmacniacz? Zdecydowanie nie,Atc jest po prostu o niebo lepszy.

Czy Roksan jest wystarczajacy do scm 11? Wydawalo mi sie ze tak ale teraz wiem ze napewno nie.

Zaznaczam ze jest to moj pierwszy wzmak tej klasy i moze moje spostrzezenia na tle innych w tym przedziale cenowym moga byc mylne ale porownuje tutaj do Kandy. Spodziewalem sie ze bedzie lepiej ale nie wiedzialem czego oczekiwac,niespodzianki sa jednak najlepsze :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki jest plan na nastepny rok. bede musial troszke zmienic wystroj wnetrza aby wstawic podlogowki ale generalnie jest to postanowione,bynajmniej spie teraz spokojnie ze wzmak poradzi sobie z scm 40 lekko.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedam Roksan Kandy 8 miesiecy uzytkowania,stan jak nowy....... :))

 

Taki ladny muzykalny klocek a tak zostal sponiewierany przez nowy nabytek atc sia2-150 ze az przykro.

Musze powiedziec zdziwiony a zarazem zadowolony ze moje atc dopiero zagraly,to co wydawalo mi sie ze jest dobrze z Roksanem bylo namiastka potencjalu tych kolumn. Sprawdzily sie doskonale opinie innych uzytkownikow ze te glosniki odwdziecza sie w dobrym torze.

 

Po pierwsze co dalo sie zauwazyc od pierwszych minut grania po podlaczeniu sia2-150 to swoboda,lekkosc przekazu i dynamika,dynamika i jeszce raz dynamika. Mozna powiedziec ze Roksan chcial,prubowal i jakos dawal rade ale strasznie sie napinal gdzie Atc po prostu napedza scm 11 bez krzty zajakniecia. Pierwszy raz uslyszalem jak moje 11stki lekko i swobodnie zaspiewaly. Nie ma tu zadnej nerwowki w przekazie,krzykliwosci czy jazgotu. Bardzo milo w koncu uslyszec ze tak trudne monitory do napedzenia nabraly oddechu w pluca.

Na godzinie 10tej jest praktycznie juz bardzo glosno,pokoj wypelnil sie dzwiekiem totalnie gdzie Roksan nie dawal rady tego zrobic.

 

Scena i separacja instrumentow-znow na DUZY plus. Nie mowie ze tego nie bylo z Roksanem ale moge napisac z czystym sumieniem ze teraz moge palcem wskazac na poszczegolne instrumenty gdzie graja. Roksan gral bardzo muzykalnie ale mialo sie wrazenie jakby ktos lekko rozmazal caly zapis nut,atc tego nie robi. Kazdy instrument gra tutaj osobno tworzac calosc jednoczesnie.

Nic sie tu nie zlewa,nie mota i nie kreci.

Gitarki w stylu Eruption by Van Halen czy solowka w Hotel California wybrzmiewa wdziecznie ale z pazurem jednoczesnie.

Wyzsze rejestry z wieksza kultura i wiekszymi detalami. Talerze milo cykaja ale nic nie drazni jakby kolumny byly strojone pod wzmacniacz.

Srednica nie tak wypchnieta do przodu jak z Roksanem,nie tak miesista ale nic za malo.Atc ulozyl proporcje z wieksza kultura,11stki z Roksanem graly glownie srednica,z Atc proporcje sa wrecz idealne.

Stopa perkusji nabrala "tupniecia",bas w 11stkach nie schodzi nisko ale za to gra jak nalezy. Nie ma tu glebokich pomrukow ale slychac nuty,wybrzmiewa szybko i zdecydowanie,mozna napisac po audiofilsku ze konturowo. Roksan byl troszke niezdecydowany na basie,niby go duzo mial,niby gral ale nie bylo tego przekazu w stylu "tu jestem i tu mnie posluchaj". Atc zaznaczyl dol dosadnie ale bez zadnej dominacji. Szybsza trudniejsza muzyka w stylu Drum and Base czy Detroit techno nabrala przekazu. Roksan troszke zamulal w tych rejonach a nawet wiecej niz troszke,praktycznie nie bylo wogole charakteru w tych stylach,Atc prowadzi za pysk rytmicznie krok w krok z beatem. Dubowe klimaty dostaly tutaj energi i blysku. Psychedelic Trance pedzi przed siebie bez kropli potu.Boomblast by Deekline pokazal doskonale jak powinna brzmiec muzyka klubowa.Kazde pasmo jest tutaj traktowane jednakowo,nic nie jest zapomniane lub faworyzowane ale za to podane dosadnie.

Najlepsze jednak jest to ze mimo duzej dynamiki muzykalnosc zostala zachowana. Aretha Franklin czy Norah Jones wciaz oddaje nastroj na wieczor z lampka wina,wokale Delilah brzmia zmyslowo i czysto Peggy Lee czaruje barwa glosu.

 

Atc zostal kupiony na handel ale wystarczylo pierwsze 10 minut aby ten pomysl zostal kompletnie wymazany. Czy Roksan Kandy to zly wzmacniacz? Zdecydowanie nie,Atc jest po prostu o niebo lepszy.

Czy Roksan jest wystarczajacy do scm 11? Wydawalo mi sie ze tak ale teraz wiem ze napewno nie.

Zaznaczam ze jest to moj pierwszy wzmak tej klasy i moze moje spostrzezenia na tle innych w tym przedziale cenowym moga byc mylne ale porownuje tutaj do Kandy. Spodziewalem sie ze bedzie lepiej ale nie wiedzialem czego oczekiwac,niespodzianki sa jednak najlepsze :)

Nie dziwie sie ze lepiej gra od kandy.Kandy to inna pulka i cenową i jakościową co do brzmienia .Kandy fajny klocek w swoim przedziale cenowy.

Ja gram swoje atc 11 z calyxem i też się zastanawiam czy w pełni pozwla im rozwinąć skrzydła :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrogen

Gratulacje za dobry zakup, kiedys myslalem o tym wzmacniaczu ale nie ma $ .

A co do kandy to raczej inna polka cenowa wzmak za 800 euro a wzmak za 3k euro :)

Pozatym gdzies wyczytalem na forum ze ten klocek wszystko napedzi.

Jeszcze raz gratulacje napewno juz nie bedziesz szukal zadnych wymianek , bo w tej polce cenowej ,raczej nie ma do czego sie przyczepic:)

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies było na forum ludzie porownywali wzmacniacze z tej samej półki cenowej i atc wypad średnio w porównaniu z konkurentami jak np :hegel 200.

No ale kazdy ma inna opinie i kazdy cos innego lubi.

Atc to dobra firma więc myślę że wzmacniacze też mają dobre :) na wysokim poziomie .ostatnio na ebayu był za 1200 funtów .

Myślę że jakbys teraz podłączył 40 to już byś był w niebie :)

Powiec mi jescze jakie masz źródło ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra stream magic. Nie twierdze ze ten wzmak to mistrzostwo swiata, moja opinia bsxuje tylko na tym co słuchałem a jest to pierwszy klocek tej klasy z jakim mam do czynienia. Napewno można lepiej ale na chwile obecna jestem bardziej niż zadowolony. Zmiana z kandy przerosła moje oczekiwania ogromnie.

Pamiętajmy teZ ze gra cały system, u mnie w końcu zagrał :)

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.feversound1.com/130823-atc-scm7-11/

Tutaj review chlopaki zrobili nowych atc , mowia ze gora jest o wiele lepsza niz w starszych seriach .

 

I nie wiem czemu , ale teraz to one mi przypominaja wharfadel 9.1 :)

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Zapisuję się z ATC SCM 7...po przesiadce z Paradigm studio 20v3....czy grają lepiej? hmm.....na pewno bardziej odlotowo, te maleństwa są super, tego mi trzeba było:)

aha, w jakiej odległości od tylniej ściany ustawiacie swoje ATC? tak, żeby scena się nie spłycała? bo np. Paradigm musiały być przynajmniej 0,5 metra od tylniej ściany, żeby grało trójwymiarowo, a nie płasko..

A wiadomo już jaka cena za nowe ATC

scm 7? jakie mają wymiary?

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupił najnowszą wersje z drucianą maskownicą to bym nie pytał o wymiary bo bym sobie sam zmierzył, mam w domu linijkę:-)

Mam te z czarną nakładką tj. mkII...cena tych mkIII to 810 funta, czyli jakieś 4000zł, ciekawe jaka cena w Polsce no i czy lepiej grają od moich

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - dostalem powiadomienie na maila, przeczytalem w nim o co pytasz, a ze zawartosc postu oryginalnie nie zawierala pytania o wymiary nowych to i nie wiedzialem ze kupiles starsze. Powinienem byl przeczytac twoj wpis po edycji i przemyslec sprawe zamiast glupio pytac. W ramach rewanzu wymiary nowych: 300 x 174 x 215 mm (wys.x szer. x glebokosc).

Jak graja nie wiem - nie slyszalem, na forum ATC znalazlem tylko dwa wpisy w temacie, gdzie ktos napisal, ze nowy wysokotonowiec "zamiata podloge" starym, a ktos inny ze lokalizacja pozorna nie jest tak wyrazna jak w starych SCM.

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zapisuje się do klubu z piecykiem ATC SIA2-150 (wersja czarna). Przesiadlem się z exposure 3010S który przcież słabowity nie jest a wrażenia mam bardzo podobne jak hydrogen w odniesienu do kandy K2. Czuć ze ATC jest bardzo silny lecz nie stara się tego udowaniać na każym kroku. Wzmacniacz gra bardzo szczegółowo z dobrym wypełnieniem na średnicy (tego najbardziej brakowało mi w exposure) i kontrolą niskich częstotliwości. BARDZO muzykalna maszyna. Mimo dużej mocy ma szacunek dla różnych gatunków muzycznych. Wokal Katie Melua czy Norah Johes wypada czarująco. U mnie napędza podłogowe dynaudio które wręcz uwielbiają dużą dawkę prądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ATC scm 7 grają z Creek 4330mkII solidnie grzebanym, który zastąpił Creeka 5350SE oraz z Rotelem rcd 1072 - trochę mniej grzebanym, ale tez z pozytywnym skutkiem. Gra to bardzo fajnie w pomieszczeniu zaadoptowanym do odsłuchów - 10m^. Dotychczasowe Paradigm studio 20v3 to inna klasa tzn. niższa jak dla mnie. Creek 4330 całkiem nieźle daje sobie rade, choć pełnego wysterowania ATC scm 7 nie ma. Zastanawiam się nad Lampą do tych kolumn, może Caiyn Ta-35? ktoś z was słuchał takiego zestawienia? może inny wzmak lampowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem oba modele,

11 są po prostu super!!! duży krok do przodu w stosunku do poprzedników, otwarte, nie zamulają, świetna stereofonia!!!

dodatkowo są naprawdę ładnie wykonane...

7 nie brzmiały aż tak dobrze (ale były prosto z kartonu wyjęte...) wydawało mi się, że nadają się tylko do małych pomieszczeń .......

może po jakimś wygrzaniu zagrają pełniej?

 

słuchałem w "elektrycznej pomarańczy" a reszta to jakiś kombajn atc (bardzo porządną rzecz!!!) i kable głośnikowe NAIM NACA 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma, może nowa seria jest jakoś lepsza ale znając życie bedą to niuanse i delikatne zmiany bo projektujac serie wyraźnie lepsza ceny tez bedą musiały pójść w górę.

Generalnie wystarczy ze dopieszcza gwizdki bo reszta jest już teraz na wysmienitym poziomie

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena poszla sporo w gore - 6900 PLN za SCM 11 to kilkadziesiat procent wiecej niz za poprzednia wersja.

Nowy "gwizdek", nowa obudowa, zmieniona zwrotnica - to sporo zmian.

O tej maskownicy a'la ponczochy "kabaretki" przez litosc dla ATC nie wspomne ;)

 

Recka "11" z WHF:

 

http://www.whathifi.com/review/atc-scm-11-2013

 

Warta tyle co inne recki - ale zawsze cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.