Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wersję I ATC scm 11... z poczatku bylem zachwycony. Jednak gdy posluchalen innych ww. producentow od razu wyczulem ta suchosc o ktorej wspomnialem. Byc moze lubicie taka prezentację ja nie

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje najnowsza, rozni sie ona jakoscia wysokotonowca. Wersja I miala braki w tej kwestii wg tworcow i uzytkownikow, ponadto wersje 1 byly ciezsze do wysterowania, mialy inna skutecznosc.

 

Osobiscie nie posiadalem 1 wersji, ale daje wiare ze tak jest.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję I ATC scm 11... z poczatku bylem zachwycony. Jednak gdy posluchalen innych ww. producentow od razu wyczulem ta suchosc o ktorej wspomnialem. Byc moze lubicie taka prezentację ja nie

 

Z jakim wzmacniaczem?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje. Na sprzedaż mam ATC SCM50A SL CLASSIC - PRO BLACK. Kolumny w stanie idealnym. Zakupione 04-01-2017 r. gwarancja 72 m od momentu zakupu. Reszta na priv.

Jak ATC SCM50A SL CLASSIC spisują się przy muzyce Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Judas Priest (używam B&W 804 Nautilus + końcówka Rotela i jest ok)? Na ilu m2 słuchasz tych kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma 16m2, kolumn Atc scm11 v3, cd creek evo2, tuner creek desiny2, gramofon technics sl-ql1, C/A stram magic6 v2. Listwa Sonus oliva, zasilajacy do mf Vdh, reszta zasilania Sonus oliva.

Po podpieciu MF czuc jego moc ewidentnie i natychmiast jakosc basu jest slyszalna-jest swietna wrecz. Wysterowanie jest idealne mocowo i nic wiecej nie trzeba.

Wracajac do pieca creeka D2 to brakuje jego pieknej kultury dzwieku, ktora jest mistrzowska i bezkonkurencji z jakimkolwiek wzmakiem, ktory do tej pory slyszalem.

Musical jest bardziej angazujacy rytmicznie, poprzez swietne prowadzenie basem. Wszystkie zakresy sa wyrownane i bez dominacji co potwierdzam. Mega dobry wzmacniacz pod Pink Floyd-tutaj jest rzez :)

Oklablowanie mam w 100% VDH, ktory byl swietny dla zestawu creeka, nie wiem czy nie warto pokombinowac w tej materi z musicalem w inna strone.

Do tej pory dobralem wszystko co sprzyjalo creekom i tu faktycznie jest dobrze w tym zestawie.

Generalnie moje atc sa chyba wygrzane, moze pograly ok.200h ale na pewno nie wiecej. Nie zbyt wiele czasu mieszkam w swoim domu.

Mam ochote podpiac jeszcze Tucana II, wiec stoje przed tematem wyboru co zostawic. Powstal dylemat i obecnie nadal mam oba piece.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To nie bzdura lecz fakt. Naprawdę wystarczy ich posłuchać na różnych poziomach głośności... tylko głośne słuchanie daje fun. Poza tym beznamiętna suchość

 

slaaawek, to, że założyłeś ten klub na co często się powołujesz to nie znaczy, że masz rację. Ja mam ATC SCM 7 mkII z końcówką mocy Vincentem D-150, przedwzmacniacz pasywny, źródło obecnie Rotel RCD-1070 po modyfikacjach, niedawno Hegel HD-11, wszystko okablowane AQ i nie ma mowy o jakiejkolwiek suchości czy sterylności dźwięku. Dźwięk jest masywny, wypełniony, dociążony, barwny, muzykalny, realistyczny, bas się nie wlecze, ma super kontrolę, ale i wypełnienie oraz barwę, dźwięk bardzo spójny, tony wysokie bardzo muzykalne i nie narzucające się. Poczytaj testy w gazetach, piszą w nich to samo, co zdecydowana większość ludzi tu pisze. Chyba tylko Ty upierasz się przy tej suchości dźwięku:) W moim systemie kolumny to ostatnia rzecz, którą wymienię, no chyba, że na droższy model, jak przeniosę zestaw do większego pokoju.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje zdanie... Tobie widać ATC dobrze gra. I bardzo dobrze. Ale zrozum co chciałbym przekazać. Jest mnóstwo innych kolumn które grają po prostu lepiej... wystarczy posłuchać podjąć z ciekawości kilka prób różnych firm i systemów. Powołuje się na założyciela tego zacnego klubu nie dla przechwalania sie ale z tego powodu by dac do zrozumienia że sam byłem zachwycony produktem ATC. Jednak czas potrafi wiele zmienić. I nie żałuję:) Pozdrawiam i zapraszam do eksperymentowania i eksploracji w poszukiwaniu ideału:))

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje zdanie... Tobie widać ATC dobrze gra. I bardzo dobrze. Ale zrozum co chciałbym przekazać. Jest mnóstwo innych kolumn które grają po prostu lepiej... wystarczy posłuchać podjąć z ciekawości kilka prób różnych firm i systemów. Powołuje się na założyciela tego zacnego klubu nie dla przechwalania sie ale z tego powodu by dac do zrozumienia że sam byłem zachwycony produktem ATC. Jednak czas potrafi wiele zmienić. I nie żałuję:) Pozdrawiam i zapraszam do eksperymentowania i eksploracji w poszukiwaniu ideału:))

 

Wątek nabrał ciekawego zwrotu akcji dzięki Twoim wpisom na temat produktów ATC. Kilka wypowiedzi które zacytowałeś przedstawiłem na innym

forum ale generalnie spotkałem się z dużą krytyką miłośników tych kolumn. Mnie natomiast bardzo interesuje jakie kolumny aktualnie posiadasz

i które z nich wyparły ATC z systemu. Napisz proszę coś więcej na ten temat bo jesteś jednym z niewielu którzy szczerze napisali

o swoich doświadczeniach i związkach z ATC. oraz przejścia na inne brandowane kolumny.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Magnepanie mając ATC scm11 podjąłem próbę wlasnie z ciekawości z innymi kolumnami. Myślę sobie jest tyle tych firm teraz, przecież świat nie kończy się na ATC. Posluchalen Kudos i strzał w dyche. Zupełnie lepsza prezentacja całościowo. Później posluchalem Spendor, Diapason model Karis. Rewelacja monitory. Ostatnio Harbeth P3esr. Te ostatnie trafiły do mnie najbardziej. Prawie mnie kupiły lecz jeszcze muszę posłuchać pewnych 3 marek i wybór będzie ostateczny mam nadzieję na dlugi czas. Szukam przyjemności z odsluchow A nie analizy poszczególnych pasm...To tak na koniec. A ATC oprócz tego że są beznamietne to jeszcze trzeba karmić mocnymi watami... taki produkt nie dla mnie. Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma 16m2, kolumn Atc scm11 v3, cd creek evo2, tuner creek desiny2, gramofon technics sl-ql1, C/A stram magic6 v2. Listwa Sonus oliva, zasilajacy do mf Vdh, reszta zasilania Sonus oliva.

Po podpieciu MF czuc jego moc ewidentnie i natychmiast jakosc basu jest slyszalna-jest swietna wrecz. Wysterowanie jest idealne mocowo i nic wiecej nie trzeba.

Wracajac do pieca creeka D2 to brakuje jego pieknej kultury dzwieku, ktora jest mistrzowska i bezkonkurencji z jakimkolwiek wzmakiem, ktory do tej pory slyszalem.

Musical jest bardziej angazujacy rytmicznie, poprzez swietne prowadzenie basem. Wszystkie zakresy sa wyrownane i bez dominacji co potwierdzam. Mega dobry wzmacniacz pod Pink Floyd-tutaj jest rzez :)

Oklablowanie mam w 100% VDH, ktory byl swietny dla zestawu creeka, nie wiem czy nie warto pokombinowac w tej materi z musicalem w inna strone.

Do tej pory dobralem wszystko co sprzyjalo creekom i tu faktycznie jest dobrze w tym zestawie.

Generalnie moje atc sa chyba wygrzane, moze pograly ok.200h ale na pewno nie wiecej. Nie zbyt wiele czasu mieszkam w swoim domu.

Mam ochote podpiac jeszcze Tucana II, wiec stoje przed tematem wyboru co zostawic. Powstal dylemat i obecnie nadal mam oba piece.

jimmi zmiana wzmaka wiąże sie czasem i ze zmiana innych komponentów systemu Musicala słuchałem ( z innymi kolumnami jak wiesz) a powiedz jak w tej konfiguracji wygląda sprawa z Tucana 2?

 

Miałem troche lat temu kabelki VDH pod Creeka możliwe że bardzo dobre połaczenie ale z MF juz moze nie widze ze masz Sonus Olive moze tutaj sterylnie jest ...hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Miałem wersję I ATC scm 11... z poczatku bylem zachwycony. Jednak gdy posluchalen innych ww. producentow od razu wyczulem ta suchosc o ktorej wspomnialem. Byc moze lubicie taka prezentację ja nie

 

Jakie miałeś źródło, wzmocnienie i kable?

Miałem u siebie scm 11 i jak miałeś suchość to coś nie tak z Twoim systemem niestety było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie scm 11 i jak miałeś suchość to coś nie tak z Twoim systemem niestety było.

 

Ja myślę, że wyjaśnieniem są prostu preferencje brzmieniowe Slaaawka - i przytoczona przez niego ewolucja upodobań (ATC -> Kudos, Spendor, Diapason -> Harbeth). Tylko terminologia mocno subiektywna (neutralność ATC to nie jest żadna suchość, one są bardzo "soczyste", ale bez podbarwień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ja myślę, że wyjaśnieniem są prostu preferencje brzmieniowe Slaaawka - i przytoczona przez niego ewolucja upodobań (ATC -> Kudos, Spendor, Diapason -> Harbeth). Tylko terminologia mocno subiektywna (neutralność ATC to nie jest żadna suchość, one są bardzo "soczyste", ale bez podbarwień).

 

Pewnie jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przygodę z ATC rozpoczołem kilka lat temu od pasywnych 40tek i faktycznie poszukiwanie wzmaka trochę zajęło. Generalnie opierało się na Heglu, najpierw 200tka, później 300 (tu już było dobrze), a finalnie końcówka H4se - tu było bardzo dobrze. Jednakże, w pewnym dniu miałem u siebie prezentację aktywnych 40tek.....i w ciągu kilku chwil wiedziałem, iż to jest to, czyli ilość powietrza, przestrzeni i jednocześnie bardzo dobry, kontrolowany bas. Obecnie jestem posiadaczem właśnie aktywnych 40tek i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Natomiast bardzo dużo zależy od sprzętu towarzyszącego, gdzie np. na zagranicznych forach wiele osób twierdzi, iż nie potrzebują Pre - w moim przypadku zastosowanie w torze Pre daje w każdym aspekcie poprawę dźwięku (dla mnie wysokiej klasy Pre to podstawa - u mnie jest to AA Tube Preamp II mk2). Poza tym źródło; obecnie testuję Lumina S1, mam Calyxa Femo i przy tych urządzeniach kolumny te grają pełnią naturalnego dźwięku i nawet przy cichym słuchaniu niczego nie brakuje - można słuchać godzinami - dużo detalu przy jednoczesnej muzykalności

Natomiast jestem pewien, iż dla innej osoby, ideałem może być trochę innych charakter dźwięku i będą poszukiwać troochę czegoś innego. Jednakże, z perspektywy czasu, słuchając różnych systemów, wiem, iż przy odpowiednio dobranej elektronice te kolumny potrafią baaardzo dużo i na tę chwilę nawet przez minutę nie poszedł bym w innym kierunku niż aktywne ATC.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przygodę z ATC rozpoczołem kilka lat temu od pasywnych 40tek i faktycznie poszukiwanie wzmaka trochę zajęło. Generalnie opierało się na Heglu, najpierw 200tka, później 300 (tu już było dobrze), a finalnie końcówka H4se - tu było bardzo dobrze. Jednakże, w pewnym dniu miałem u siebie prezentację aktywnych 40tek.....i w ciągu kilku chwil wiedziałem, iż to jest to, czyli ilość powietrza, przestrzeni i jednocześnie bardzo dobry, kontrolowany bas. Obecnie jestem posiadaczem właśnie aktywnych 40tek i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Natomiast bardzo dużo zależy od sprzętu towarzyszącego, gdzie np. na zagranicznych forach wiele osób twierdzi, iż nie potrzebują Pre - w moim przypadku zastosowanie w torze Pre daje w każdym aspekcie poprawę dźwięku (dla mnie wysokiej klasy Pre to podstawa - u mnie jest to AA Tube Preamp II mk2). Poza tym źródło; obecnie testuję Lumina S1, mam Calyxa Femo i przy tych urządzeniach kolumny te grają pełnią naturalnego dźwięku i nawet przy cichym słuchaniu niczego nie brakuje - można słuchać godzinami - dużo detalu przy jednoczesnej muzykalności

Natomiast jestem pewien, iż dla innej osoby, ideałem może być trochę innych charakter dźwięku i będą poszukiwać troochę czegoś innego. Jednakże, z perspektywy czasu, słuchając różnych systemów, wiem, iż przy odpowiednio dobranej elektronice te kolumny potrafią baaardzo dużo i na tę chwilę nawet przez minutę nie poszedł bym w innym kierunku niż aktywne ATC.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Maciej

 

Cześć Maciek :)

 

Skąd jestes?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie brudzą się, ten impregnat nie jest poza tym tak lepki jak na niektorych kopolkach Dynaudio. Niemniej nawet na nich aby zdjac jakies przyklejone wlosy wystarcza miekki pedzelek z woda. Oczywiscie impregnat sie nie rozpuszcza w tym momencie, po prostu wlos zostaje na mokrym pedzelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.