Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam monitory atc wielkoscia dopasowane optymalnie do pokoju odsluchowego, do tego jest wzmacniacz tranzystorowy o mocy 220w. Biorac pod uwage moj wzmacniacz wyrownany w kazdym pasmie, postanowilem dociazyc calosc kablami z miedzi o swietniej przestrzeni i bez ograniczen dzwiekowych (tez neutralne w pasmie i temperaturze). Duzym problemem bylo znaleznienie zrodla, poniewaz to od niego zalezy wlasnie u mnie calsc brzmieniowa obecnie. I tutaj zauwazylem magiczne zachowania wlasnie, ktore do tej pory ciezko mi wytlumaczyc, bo okazuje sie ze akurat w tej kwesti cena nie ma znaczenia a charakter zrodla ma nawieksze uznania. Bez kozery powiem, ze najnizszy model creeka dekasuje wszystke serie wyzsze w moim systemie pod kazdym wzgledem. Taki paradox.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to w poniedziałek będę wystawiał na sprzedaż standy zrobione przez Rogoza, specjalnie pod ATC SCM11. Wysokość 56 cm + kolce i podkładki, blat dolny 25 x 28 cm, noga - rura grubościenna, średnicy 10 cm. Górny blat wycięty według wymiaru podawanego przez ATC i dopasowany do podstawy kolumny. Kolor oczywiście czarny mat. W komplecie kolce + podkładki. Standy obecnie zasypane piaskiem kwarcowym, posiadam do nich kartony. Cena 650 zł. Lokalizacja Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów!

mam do was pytanie . nosze sie z zamiarem wymiany kolumn w moim zestawie. rozwazam kilka pozycji i wsród nich jest atc scm 40 drugiej generacji. czy ktros z was moze słuchał tych kolumn z zestawem takim jak posiadam lub zbliżonym ( opis w sygnaturce) i może napisac kilka słów o takim połączeniu? jakiego dzwieku mozna sie spodziewac? czy wiecie gdzie można je znależć w krakowie? szukałem ale chyba zaden sklep ich nie oferuje. chciałbym przesłuchac u siebie w domu.

pozdrawiam

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mozesz przyblizyc temat tych blaszek, czyjej produkcji, moze fote? Myslalem nad srebrem z albedo,

 

No dka mnie srebro to srebro, na 2 cm nie musi byc audiofilskie :-) Kupuje normalny drut srebrny na Allegro i z niego docinam pasujace odcinki.

 

Panowie, powoli poddaje sie z ATC SCM 40, chyba jednak nie moja bajka albo nie moga odnaleźć się w 30 m2 otwartym salonie. Po prostu skala dźwieku nawet na firmowej amplifikacji P1 nie ma porownania to moich ulubionych Zollerow. Chyba jednak fizyka i powierzchnia wooferow robi duza roznice.

 

Jak ktos majakies pomysly czym mozna je sprowokowac do uzyskania dzwieku o wiekszej skali (oprocz przerobienia salonu) prosba o wskazowki. Okablowanie VdH Revelation sprawuje sie lepiej z nimi niz Goertz MI-2 ale to dalej nie jest to :-( Stoja na firmowych podstawkach caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli poddaje sie z ATC SCM 40, chyba jednak nie moja bajka albo nie moga odnaleźć się w 30 m2 otwartym salonie. Po prostu skala dźwieku nawet na firmowej amplifikacji P1 nie ma porownania to moich ulubionych Zollerow. Chyba jednak fizyka i powierzchnia wooferow robi duza roznice.

 

Tak bym obstawiał. Ja również zrezygnowałem z ATC (co prawda SCM 35) z podobnych powodów. Ale do tej barwy będę zawsze tęsknił...

 

Większe szanse daje pewnie wersja aktywna - to cały czas chodzi mi jeszcze po głowie. Tylko bardzo rzadkie na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wiec z doswiadczenia powiem, ze minimum to 100W, choc sluchalem przy 120(Creek Desiny 2) to obecnie i docelowo mam 220w.

Celuj smialo w 200Watt, bez krepacji..

 

to kliniczne czyste cholernie granie

To monitory studyjne, ktore potrzebuja odpowiedniej elektroniki i zrodel. Tak samo, jak moga grac cudownie to tak samo moga grac bez uniesien.

U mnie kazdy rodzj muzyki gra wyjatkowo dobrze w odniesieniu do poprzednich konstrukcji kolumnowych typu Sonus Oliva, Kef, Usher, Epos.

 

Mam 11, ale to bez roznicy, tak samo 19, 20 czy 7 potrzebuja dostac swoje papu. Kable sa bardzo wazne, oby nie miedz srebrzona. Jak juz to najlepiej czysta miedz i swietnie sprawdza sie harmonix.

 

Te monitory wez pod pache i podepnij w salonie pod mocny wzmak i pod slaby wzmak i ocen zaleznosc wattow na dzwiek ;)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ATC barwy klimatu tonalnosci raczej nie znajdziesz... to kliniczne czyste cholernie granie... do studia

 

Audio-Video używa tych SCM 7 na co dzień, pewnego razu przy okazji testu monitorów Brystona za ok. 8000zł które wypadły rewelacyjnie w cenie ok. 8000zł, ale też i w skali bezwzględnej wyszło im na to, że kolumny Brystona są idealnie neutralne, a SCM 7, przy nich mają nieco miękkie brzmienie. I taki charakter ATC potwierdza wiele osób, Co ty slaaawku cały czas z tą klinicznością i brakiem barwy w ATC:) Jak dla mnie te kolumny grają dokładnie tak jak wielokrotnie przy różnych okazjach pisali w Audio-Video.

 

Z tym napędzaniem ATC SCM 7 (nie wiem jak inne) bym aż tak nie przesadzał, u mnie scm-7 grały z Creekiem 4330mkII i też grało fajnie, bardzo ,,audiofilsko'' Biorąc pod uwagę cenę Creeka grało super, a wiadomo, że droższy wzmacniacz zagra lepiej.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w audio to subiektywne odczucia...

Dla mnie ATC to studyjne granie... beznamiętne .. zero ciepła. Ale to nie znaczy że są złe. Jeśli ktoś lubi taki przekaz to super. Przecież ja nie oceniam. Tylko wskazuję ze wolę inne granie. Nic wiecej

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje pięć groszy od dłuższego czasu używam SCM 7 z nowej serii i absolutnie nie jest to kliniczne granie raczej neutralne i precyzyjne może dlatego ze mam je połączone z końcówką mocy w klasie A Pass Aleph 5 planuje zmianę na większe monitory typu scm19 ewentualnie cos konkurencji może neraida ale po miesiącach nocowania z nimi mogę powiedzieć że to świetne monitory które potrzebują prądu.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

 

 

Oczywiście miał na myśli opcowania z nimi jeśli byłby ktoś zainteresowany zapraszam stan gabinetowy

 

Oczywiście miał na myśli opcowania z nimi jeśli byłby ktoś zainteresowany zapraszam stan gabinetowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa monitory neutralne, i ich absolutnym plusem jest bas, ktory mozna pieknie nasycic i nadac mu brzmienia. I tutaj wazny jest wzmacniacz. Te z wieksza moca, wg mojej opini dociazaja dzwiek, a to jest dla mnie bezwzglenym atutem.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kolega slaaawek jest jeszcze w audiofilskim przedszkolu, wyznaje śmieszną idee, że mocne wzmacniacze są do dużych kolumn a do małych słabe integry. No i podłączył monitory ATC do takiego kaszlaka i mu nie zagrały. A wystarczyło by, gdyby te swoje byłe ATC11, podłączył do wydajnej prądowo końcówki mocy, to by usłyszał. Więc będzie jak w matni, powtarzał jedno i to samo. Przydało by się trochę osłuchania z drogimi i wydajnymi prądowo końcówkami. Gdy miałem Hegla H100 i słuchałem na ATC SCM7, to po zmianie na ATC SCM19 w zasadzie nie było różnicy, basu przybyło dosłownie odrobinę. To oczywiście nie była wina 19nastek, tylko Hegla, który sobie z nimi nie radził.

Gdy zamieniłem Hegla na firmową końcówkę, dzwięk po prostu eksplodował. Nie to że np. takie ATC 7 nie będą grały z wzmacniaczem 60w, prąd popłynie i dzwięk się z nich wydobędzie, ale tylko tyle... Do grania pełną skalą będzie wtedy jeszcze bardzo daleko. Praktycznie na każdym modelu ATC można się już zatrzymać, chcemy aby lepiej zagrały, zmieniamy wzmacniaczyki na potężne piece..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kolumny aby zasilać je elektrowniami? Przecież to koszty... sztuka jest stworzyc sensowny system za dobre pieniadze, a nie pakować kasę w drogie wzmacniacze... ma grać porządnie w rozsądnych finansach.. rozumiesz teraz dlaczego odszedlem od ATC?

 

 

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuka jest stworzyc sensowny system za dobre pieniadze, a nie pakować kasę w drogie wzmacniacze...

Fakt, to jest nielatwe.

Zdaje sie jednak, ze watek nie o tym traktuje.

Generalnie rozmawiamy o brzmieniu kolumn firmy ATC, ktora jest wysmienita. Ty podwazasz walory dzwiekowe ATC bo nie uswiadczyles pelni ich mozliwosci.

A moze rozwaz temat w druga strone, ze jesli ktos ma mocny i drogi wzmacniacz to nie musi pakowac sie w drogie konstrukcje glosnikowe i wystarczy kupic monitory scm 11 w przystepnej cenie. Poza tym wielkosc konstrukcji ATC jest perfekcyjnie dopasowana do wielkosci pomieszczen odslychowych.

Nie rozumiem Twojego podejscia z ktorego wynika, ze jestes poirytowany kolumnami, ktore graja wprost proporcjonalnie do podpietej elektroniki. Wg mnie to ich duzy walor...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek którego jestem autorem jest o wszystkim czego dotyczy granie słuchanie brzmienie koszty itp. związane z marką ATC... więc pisac mozemy praktycznie o wszystkim byle łączyło się z marką ATC:)

 

powtórzę po raz kolejny... nie cieszy mnie fakt że do tej szanownej firmy trzeba szukać ogromnej ilosci watów by zagrały ...a jak sie przekonalem sound rowniez z czasem wydaje sie sterylny... idealny do studia. W koncu to rodowod studyjnych monitorów. Zaznaczam że to moja opinia i prosze uszanujcie to... nikogo nie krytykuje ze komuś to odpowiada. Jednak można inaczej i znacznie lepiej tyle że to bardzo subiektywne... jak cała zabawa w audio

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego slaaawek, mocnych wzmacniaczy potrzebują wszystkie kolumny. Proponuje, abyś kiedyś przesłuchał swoje obecne kolumny z których jesteś teraz zapewne bardzo zadowolony, na jakiejś wydajnej prądowo końcówce a zobaczysz jak wtedy zagrają.

Tu nie mówię o papierowych watach z niektórych integr 200 watowych. Ale o jakimś 30to- 50cio kilowym smoku, który będzie miał 150 wat na kanał, to wystarczy. Waty nie są aż tak bardzo istotne, jak wydajność prądowa. A ta się bierze z przerośniętych transformatorów, dużych pojemności kondensatorów i przemyślanego projektu. Takie piece wtedy swoje ważą. Nie będzie dobrej wydajności z 10 kilowego wzmacniacza. Dlatego zrób kiedyś takie porównanie, ale zrób, nie zakładaj z góry że to nic nie da, tylko porównaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.