Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał ktoś może kombinacji ATC P1 z B&W 802N ? Jest szansa te kloce napędzić parą takich końcówek ?

Niestety mój pootwierany na przedpokój i kuchnie saloooon jest za duży dla SCM40 w zakresie dostarczenia ilości basu jakiego bym w nim oczekiwał. Stąd trudna decyzje o przedsiadce na coś z dużymi woooferami lub parą mniejszych. Ew. jak ktoś ma odwrotny problem czyli jakieś zestawy klasy ATC dostarczające w jego pokoju zbyt dużej ilości basu to można się dogadać :-)

Gwoli jasności - jakiekolwiek zestawy vintage odpadają, te zestawy przy okazji grania mają również cieszyć oko moje i żony.

 

 

:)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dwóch ATC P1 jedna sztuka ATC P2. A jak mało basu to C1 Sub. Mało koszerne? Wcale nie. Tym bardziej, że dzięki temu dostosujesz ilość niskich tonów konkretnie do swoich potrzeb i akustyki pomieszczenia (co jest chyba najistotniejsze w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest akustyka pomieszczenia? Dopełnienie niższych zakresów nie powinno spowolnić dźwięku (przynajmniej tak mi się wydaje). Chyba że po prostu REL nie dogaduje się z ATC. Zasugerowałem takie rozwiązanie bo mimo, że uznawane za "mało audiofilskie", doskonale się sprawdza w systemach studyjnych. Czyli tam, gdzie podstawą jest pokazanie dźwięku bez ograniczeń i pełnej skali. ATC, Adam Audio czy Sveda, wszystkie korzystają z głośników niskotonowych więc może warto jeszcze trochę poeksperymentować zanim zdecydujesz się ostatecznie na zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety akustyka jest problemem i nic z tym nie zrobie. To salon, w ktorym przebywa wiekszosc domownikow, polaczony z kuchnia i przedpokojem. Jego uklad mi bardzo pasuje, bo daje fajna przestrzen w ktorej sie dobrze funkcjonuje. Niemniej wydaje sie, ze ratunkiem w nim beda zestawy typowo “amerykanskie” grajace z rozmachem, duzym wooferem lub para mniejszych, raczej w ukladzie bass reflex. Z checia przenioslbym do niego Zollery z sasiedniego pokoju, ale sa wizualnie zbyt przytlaczajace patrzac z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, mój pokój odsłuchowy ma 15m2, wcześniej posiadałem ATC SCM20 mk1 napędzane Krell KAV-300i i było super.Słucham głównie Jezz.Teraz posiadam KUDOS C20 i nie jest to co miałem na ATC,obudowa zamknięta w gitarze basowej oraz kontrabasie jest nie do pobicia .Zastanawiam się czy w pokoju 3.4 x 4.4 jest szansa że ATC SCM 40 się odnajdzie jeśli chodzi o bass i stereofonie, i czy w cichych wieczornych odsłuchach się sprawdzą .Proszę o odpowiedz znawców i posiadaczy tych kolumn. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA posiadam scm11 , ale rozmawialem swego czasu z Panem Leskim zajmujacym sie Atc w Polsce i zapewnial mnie ze pomiedzy kolumnami z wyzszych serii jest tylko roznica w jakosci. Natomiast scm40 smialo sie odnajda rowniez na mniejszej powierzchni.

Ja proponuje Ci zadzwonic do Jacek Leski i porozmawiac na ten temat. Ma duza wiedze. Mozna wypozyczyc u niego kazdy model, tak bynajmniej mi proponowal.

Kupowalem u niego scm11 mk3 i nic mi w nich nie brakuje. Moze kiedys sie szapne na 40, bo z wiellu testowanych kolumn atc mial u mnie najlepszy bas.

40 to konstrukcja trzydrozna, dlatego rowniez mnie ona ciekawi.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w pokoju 3.4 x 4.4 jest szansa że ATC SCM 40 się odnajdzie jeśli chodzi o bass i stereofonie, i czy w cichych wieczornych odsłuchach się sprawdzą

20-stki są według mnie lepszym wyborem. 40-stki graja przy nich bez wyrazu, a to, że są trójdrożne nie zaliczam do zalet - dwa podziały zamiast jednego w SCM20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz brać 40tki u mnie grały w 16 m2 i było cudownie teraz grają w 30m2 i mam pewien niedosyt- ale jest to związane z małym stopniem zagracenia większego pokoju albo braku adaptacji akustycznej. W małym systemie mam 7mki i jest to dużo chudsze granie. Nie znam 20tek -może to być złoty środek ale sam musisz przesłuchać to jest podstawa !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-stki są według mnie lepszym wyborem. 40-stki graja przy nich bez wyrazu, a to, że są trójdrożne nie zaliczam do zalet - dwa podziały zamiast jednego w SCM20.

A może 19 będą złotym środkiem? Bardziej przychylne do słabszych materiałów a potrafiące pokazać atuty brzmienia głośników ATC w super produkcjach Jazzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedz, najlepszym sposobem przekonania się czy ATC SCM 40 są w stanie zagrać w 15m2 ,odsłuch w odległości 3m od kolumn dadzą radę stworzyć wystarczająco szeroką scenę zniknąć z pokoju a na dodatek czy będą potrafić to wszystko przy cichym wieczornym słuchaniu będzie posłuchanie ich u siebie w domu.

Budżet jaki mam na kolumny to 8-12 tyś zł więc raczej myślę o kolumnach z drugiej ręki więc ciężko będzie wypożyczyć ze sklepu chyba że jakaś dobra dusza z okolic W-wa lub Lublina posiada ATC i pomogła by w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM 40 są w stanie zagrać w 15m2 ,odsłuch w odległości 3m

Niczego w ten sposób się nie dowiesz. Mało naukowe określenie ale głośniki grają przede wszystkim w objętości pomieszczenia a nie odległości od słuchacza. Aby wyjaśnić, o co mi chodzi. Posłuchaj sobie swoich obecnie posiadanych głośników siedząc na kanapie. Potem podejdź na pół metra i znowu posłuchaj. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć wynik eksperymentu jako: "co to kur....a jest". Aby to miało jakikolwiek sens, musiałbyś równocześnie zsuwać ściany i obniżać sufit. Słuchamy przede wszystkim dźwięku odbitego i rozproszonego w pomieszczeniu a nie wychodzącego bezpośrednio z membran. ATC mimo studyjnego rodowodu nie są typowymi monitorami bliskiego pola. Czy SCM 40 mogą zagrać na takiej powierzchni? Z uwagi na ich budowę można założyć, że tak. Zależeć to będzie od wzmacniacza i akustyk (nad którą można spokojnie popracować). Głośniki dadzą radę. Ja w trochę większej przestrzeni mam SCM19 i dla mnie jest to dźwięk niemal kompletny. Z czasem uzupełnię je o ATC C1 lub coś podobnego ale tylko dlatego, że lubię muzykę elektroniczną gdzie zejście basu wykracza poza możliwości monitorów (podłogowych o konstrukcji zamkniętej teź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ATC 19, zresztą mam cały set ATC. Natomiast mój kolega miał ATC40 i gdy przychodził do mnie, to bardziej mu się podobało granie moich 19nastek. W moim odczuciu,  ATC19 mają jakby lepsze zespolenie pasm, zwłaszcza gdy słuchamy z bliskiego pola, względem ATC40. ATC40 troszkę bardziej dociążą ten najniższy bas w porównaniu do ATC19. Ale do 20m2 nie ma sensu kupować ATC40 nic lepszego nie wniosą. Powyżej 30m2 to wtedy ATC40 lepiej dociążą dzwięk, ale oprócz tego to nie są lepsze kolumny od ATC19. ATC20 będzie rozwinięciem ATC19 i to jest krok we właściwą drogę.

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po kilku dniach eksperymentów doszedłem do wniosku że 19 będzie lepszym wyborem, Kudos Cerdea 20 którą obecnie posiadam jest zdecydowanie bardziej wszechstronnym głośnikiem tylko tyle że popierwsze za duża do mojego pokoju, problem z basem a po drugie ja głównie słucham Jazz a tu zamknięte komora ATC robi robotę. ATC i Kudos napędzam Krell kav- 300i chociaż nie wiem na ATC P1 nie byłoby zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redorb81

Dlaczego sprzedałeś ATC SCM 20, a teraz chcesz kupić ponownie ATC z niższej serii....scm 19, 40?

Przy okazji....może ktoś ma do sprzedania scm 11, ale ten poprzedni model? albo chce się zamienić na scm 7, bo przeprowadzam się do większego pokoju i przydałyby się 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redorb81

Witam, poprzedni model chcesz kupic, a nie znam brzmienia bo nie mialem przyjemnosci obcowania z nimi. Jest to kwestia dopasowania do systemu wzgledem nowszej wersji, czy czysto finansowo sie kierujesz wyborem?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nabyłem ostatnio wersję entry ATC scm7 mkII i z moim kandy k2 jest pięknie, wręcz analogowo. Zastanawia mnie jednak ile jeszcze niewykorzystanego potencjału kryję się w tych mikrusach i czy zmiana wzmacniacza ma sens. Sugestie co do optymalnych kabli głośnikowych również mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu z ATC SCM7 v3.

 

Ma służyć  do odsłuchu w bliskim polu (pracownia fotograficzna - około 10 m2). Ostrzyłem sobie na nie zęby od kilku lat, kiedy pierwszy raz usłyszałem te małe podstawki.Dźwięk  jakie lubię - neutralny i naturalny. Cała rodzinka to albo muzycy, albo realizatorzy dźwięku, więc i mnie siłą rzeczy  podoba się granie bez podbarwień i audiofilskich sznytów. Na tą chwilę gra z Accuphase P-260. No cóż...mają dożywocie. 

 

Edytowane przez Pan Marcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, to dobre monitorki, sa jeszcze jedne godne uwagi Usher s520. Innych do malych pomieszczen bym nie szukal i wybieral cos z z tych modeli. U mnie dobrze sprawuja sie scm11 :)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.