Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czepiajcie się cyferek, chodziło mi przysłowiowe 90dB w peakach a nie średnią głośność. Ale nie w tym rzecz.

Może inaczej zadam pytanie, czy te głośniki coś tracą przy umiarkowanie środnio-głośnym słuchaniu? 
Jeśli można, poproszę o opinię kogoś kto ma lub miał te kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym głośnym graniem. Tu raczej chodzi o to, że w odsłuchach na poziomie głośności "wieczorno - nocnym", kiedy dzieci już śpią, a sąsiedzi są wrażliwi, bo w nocy jest cicho, więc dźwięk się niesie - te kolumny nie rozwijają skrzydeł. Trzeba po prostu słuchać na normalnych, dziennych poziomach głosności, wtedy pasmo jest pełne i wyrównane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, EmilioE napisał:

Nie przesadzajmy z tym głośnym graniem. Tu raczej chodzi o to, że w odsłuchach na poziomie głośności "wieczorno - nocnym", kiedy dzieci już śpią, a sąsiedzi są wrażliwi, bo w nocy jest cicho, więc dźwięk się niesie - te kolumny nie rozwijają skrzydeł. Trzeba po prostu słuchać na normalnych, dziennych poziomach głosności, wtedy pasmo jest pełne i wyrównane.

EmilioE posiadasz lub posiadałeś lub odsluchiwałeś w kameralnych warunkach Scm40 że twierdzisz iż te kolumny słabo grają po cichu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE glosniki „traca“ przy cichym sluchaniu i to dokladnie w tym samym stopniu, gdyz efekt ten jest zwiazany z naszym sluchem (psychoakustyczny) a nie z konstrukcja glosnika.

 Temat ten byl tutaj juz intensywnie dyskutowany w temacie wzmak do cichego sluchania.

jedyne funkcjonujace rozwiazanie to wzmacniacze z regulacja loudnes/contour albo Cyfrowe przedwzmacniacze z regulowana progresywna charakterystyka

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu wszystkie kolumny rzeczywiście tracą na swojej "wartości", a szczególnie ATC (miałem scm11)

Te kolumny nie potrafią zagrać w wieczornej, intymnej atmosferze niestety

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe myślałem że jakość przetworników oraz zwrotnica a także preamp  orazkońcówka mocy ma znaczenie a tu się okazuje że się myliłem. Czyli to musiała być autosugestia że jednak są różnice. 

6 minut temu, slaaawek napisał:

Przy cichym słuchaniu wszystkie kolumny rzeczywiście tracą na swojej "wartości", a szczególnie ATC (miałem scm11)

Te kolumny nie potrafią zagrać w wieczornej, intymnej atmosferze niestety

A może to wina wzmacniacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Sławek. To są normalne kolumny, ale po cichutku grają słabiej niż porównywalne kolumny innych marek. Natomiast przy normalnych poziomach głośności są świetne!

Ale z zastrzeżeniem: czytałem też opinie, że wcale tak nie jest. Z tym, iż pochodziły od osób, które zestawiały je z mocną, wydajną, klasową elektroniką. Ja niestety ze wzmocnieniem o wartości 2-3 razy cena SCM40 ich nie słyszałem, a szkoda...

To są znakomite kolumny i nie ma się co obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że pralki od B@W słabo grają po cichu:)  

Natomiast to wzmacniacze są odpowiedzialne za napędzenie kolumn. Także w sensie grania po cichu. I nie wszystkie to potrafią.

Opinia, że kolumny nie potrafią grać po cichu jest wg. mnie nie trafiona.

A w przypadku ATC potrzebny jest wzmacniacz z "duża ilością prądu", choć takie SCM 7 podłączone np. do 40W z lampy Rogersa e40A grają dobrze. Jeszcze lepiej (kontrola, kontur) z końcówkami mocy np. Haflera, no ale im prądu nie brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ATC tak dobiera konstrukcje, że potrzeba do nich elektrowni... Przecież to podraża całą inwestycję, a zysk z tego niezbyt wielki... Dlaczego niezbyt wielki? Ano dlatego, że jest sporo kolumn na rynku, które nie potrzebują dużej dawki prądu, a grają o wiele przyjemniej od ATC

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w techniczne analizy wykresów przebiegu impedancji ani w mikro i makrodynamikę... Podczas odsłuchu zwracam uwagę tylko na PRZYJEMNOŚĆ .. czy czuję ten stan... Rozpatruje globalnie a nie analizuje kwestii naukowo-technicznych poszczególnych kolumn czy wzmacniaczy... Jeśli rozumiesz słowo "przyjemność" to wiesz o co mi chodzi... 

Dobrej nocy:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slaaawek napisał:

Nie bawię się w techniczne analizy wykresów przebiegu impedancji ani w mikro i makrodynamikę... Podczas odsłuchu zwracam uwagę tylko na PRZYJEMNOŚĆ .. czy czuję ten stan... Rozpatruje globalnie a nie analizuje kwestii naukowo-technicznych poszczególnych kolumn czy wzmacniaczy... Jeśli rozumiesz słowo "przyjemność" to wiesz o co mi chodzi... 

Dobrej nocy:)

Jak najbardziej rozumie czym jest przyjemność tylko kiedy słucham muzyki na przyjemnych kolumnach które bardzo często przekazują dużo mniej szczegółów tła muzycznego ciężko przyjemnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slaaawek napisał:

Nie bawię się w techniczne analizy wykresów przebiegu impedancji ani w mikro i makrodynamikę... Podczas odsłuchu zwracam uwagę tylko na PRZYJEMNOŚĆ .. czy czuję ten stan... Rozpatruje globalnie a nie analizuje kwestii naukowo-technicznych poszczególnych kolumn czy wzmacniaczy... Jeśli rozumiesz słowo "przyjemność" to wiesz o co mi chodzi... 

Przyjemność to mogą dawać już nawet lepsze kolumny z marketu, to dla mnie trochę za mało.
Czy możesz przedstawić sprzęt który daje Tobie tę PRZYJEMNOŚĆ, przynajmniej może dowiemy się coś o Twoich preferencjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Redorb81 napisał:

Jak najbardziej rozumie czym jest przyjemność tylko kiedy słucham muzyki na przyjemnych kolumnach które bardzo często przekazują dużo mniej szczegółów tła muzycznego ciężko przyjemnością. 

Musisz coś tu zmienić, poprawić w tej wypowiedzi ponieważ nie dostrzegam sensu... 

7 godzin temu, m4tech napisał:

Przyjemność to mogą dawać już nawet lepsze kolumny z marketu, to dla mnie trochę za mało.
Czy możesz przedstawić sprzęt który daje Tobie tę PRZYJEMNOŚĆ, przynajmniej może dowiemy się coś o Twoich preferencjach ?

Jeśli uważasz że przyjemność dają kolumny z marketu to kup je... Sporo zaoszczędzisz.

Natomiast jeśli przyjemność dają Ci niektóre głośniki  i piszesz że to za mało by cieszyć się dźwiękiem to cóż jeszcze potrzebujesz?

Dla mnie wielką przyjemnością z odsłuchu były kolumny Diapazon, PMC, Harbeth P3esr, szerokopasmowe Sparkler Audio, a nawet stare vintage JBL... Jest tego mnóstwo na rynku:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy wszystko od preferencji słuchacza nie wiem co miałeś na myśli pisząc bardziej przyjemne bo według mnie to ATC mają bardzo rzetelny i przyjemny przekaz z bardzo dobrą średnicą wręcz referencyjnym basem oraz super górą w najnowszej odsłonie więc nie wiem jakich przyjemnych kolumn teraz słuchasz które robią to wszystko lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wyżej wymienione marki zagrały po prostu lepiej ale to jest bardzo subiektywne, każdy musi sam według własnego ucha oceniać:)... nie trzymaj się mojej opinii, dla Ciebie ATC mogą być te najlepsze i ciesz się z tego!:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slaaawek napisał:

Jeśli uważasz że przyjemność dają kolumny z marketu to kup je... Sporo zaoszczędzisz.

Nie do końca zrozumiałeś mój przekaz.

Jakieś 30 lat temu rodzice kupili mi kolumny Tonsil Space '86. Takiej przyjemności z pierwszych odsłuchów jaką pamiętam chyba później już nie dane mi było zaznać. A jaka jest wartość bezwzględna tych głośników chyba wiemy. Więc to nie jest żadne obiektywne kryterium oceny.
 

2 godziny temu, slaaawek napisał:

Dla mnie te wyżej wymienione marki zagrały po prostu lepiej ale to jest bardzo subiektywne, każdy musi sam według własnego ucha oceniać:)... nie trzymaj się mojej opinii, dla Ciebie ATC mogą być te najlepsze i ciesz się z tego!:)

Po prostu piękne są tego typu wypowiedzi...;)
tyle się już czytało, że model zjada inny model, a teraz okazuje że już nawet, że cały producent zjada innego producenta w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

Nie do końca zrozumiałeś mój przekaz.

Jakieś 30 lat temu rodzice kupili mi kolumny Tonsil Space '86. Takiej przyjemności z pierwszych odsłuchów jaką pamiętam chyba później już nie dane mi było zaznać. A jaka jest wartość bezwzględna tych głośników chyba wiemy. Więc to nie jest żadne obiektywne kryterium oceny.
 

Po prostu piękne są tego typu wypowiedzi...;)
tyle się już czytało, że model zjada inny model, a teraz okazuje że już nawet, że cały producent zjada innego producenta w całości

Nikt nikogo nie zjada... Gdzie tak napisałem??? Dlaczego manipulujesz ?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o niczym jeden lubi kaszanke a drugi kiełbasę jestem przeciwny tylko takim wypowiedzią typu "o wiele przyjemniej"  dla mnie kolumny szeroko pasowe czy Jbl Vintage nie grają lepiej. Pisząc takie rzeczy należy dopisać iż jest to moje subiektywne odczucie a nie stwierdzenie to lepsze tamto gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slaaawek napisał:

Nikt nikogo nie zjada... Gdzie tak napisałem??? Dlaczego manipulujesz ?

Po prostu drażnią mnie takie ogólnikowe subiektywne wpisy, które nie wiadomo czym są podparte, mają na celu tylko coś zdyskredytować, epatować ogólną niechęcią do marki, tylko po co to wszystko? ... przecież nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie tego poważnie, a śmiać się też nie ma do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, Redorb81 napisał:

Dyskusja o niczym jeden lubi kaszanke a drugi kiełbasę jestem przeciwny tylko takim wypowiedzią typu "o wiele przyjemniej"  dla mnie kolumny szeroko pasowe czy Jbl Vintage nie grają lepiej. Pisząc takie rzeczy należy dopisać iż jest to moje subiektywne odczucie a nie stwierdzenie to lepsze tamto gorsze. 

Nie da się tego wyplewić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Redorb81 napisał:

Dyskusja o niczym jeden lubi kaszanke a drugi kiełbasę jestem przeciwny tylko takim wypowiedzią typu "o wiele przyjemniej"  dla mnie kolumny szeroko pasowe czy Jbl Vintage nie grają lepiej. Pisząc takie rzeczy należy dopisać iż jest to moje subiektywne odczucie a nie stwierdzenie to lepsze tamto gorsze. 

Przeczytaj proszę uważnie to co pisałem a nie walisz takie... farmazony 

Moje Wpisy powyżej Twojego ostatniego podkreślają, że to moje subiektywne odczucia bo nie ma prawdy obiektywnej w audio...

Popełniam tutaj celowo odmienne zdania pomimo iż to ja założyłem ten klub.. tylko dlatego by zwrócić uwagę, iż warto po pierwszych zachwytach nad ATC spróbować innych kolumn... 

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, slaaawek napisał:

Nie wiem dlaczego ATC tak dobiera konstrukcje, że potrzeba do nich elektrowni... Przecież to podraża całą inwestycję, a zysk z tego niezbyt wielki... Dlaczego niezbyt wielki? Ano dlatego, że jest sporo kolumn na rynku, które nie potrzebują dużej dawki prądu, a grają o wiele przyjemniej od ATC

No i kto tu wali farmazony. Chyba ten kto pisze że Jbl gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, slaaawek napisał:

Nie wiem dlaczego ATC tak dobiera konstrukcje, że potrzeba do nich elektrowni... Przecież to podraża całą inwestycję, a zysk z tego niezbyt wielki... Dlaczego niezbyt wielki? Ano dlatego, że jest sporo kolumn na rynku, które nie potrzebują dużej dawki prądu, a grają o wiele przyjemniej od ATC

Cała dyskusja zaczęła się od tego wpisu i pokaż mi gdzie napisałeś że jest to Twoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Redorb81 napisał:

Cała dyskusja zaczęła się od tego wpisu i pokaż mi gdzie napisałeś że jest to Twoje zdanie. 

Skoro piszę takie zwroty to chyba piszę w swoim imieniu a nie kogoś innego, prawda? Czy takie oczywistości trzeba tłumaczyć? Dodatkowo przytaczam kolejny mój wpis...

"Dla mnie te wyżej wymienione marki zagrały po prostu lepiej ale to jest bardzo subiektywne, każdy musi sam według własnego ucha oceniać:)... nie trzymaj się mojej opinii, dla Ciebie ATC mogą być te najlepsze i ciesz się z tego!:)"

który dosadnie już wskazuje, że to moja własna, subiektywna opinia!!!

 

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.