Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do Ciebie nie dociera że pisząc w swoim imieniu należy o tym napisać a nie stwierdzać fakt jak to zrobiłeś. Przeczytaj jeszcze raz i się nad tym zastanów bo to po tym wpisie zareagowałem ponieważ nie domyśliłem się że to jest twoje zdanie a nie zgadzałem się z twoją wypowiedzią. Myślę że nie ma co się dalej sprzeczać.

."Przecież to podraża całą inwestycję, a zysk z tego niezbyt wielki... Dlaczego niezbyt wielki? Ano dlatego, że jest sporo kolumn na rynku, które nie potrzebują dużej dawki prądu, a grają o wiele przyjemniej od ATC"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dalej toczyć tej mało grzecznej wymiany zdań... podsumujmy:

każdy wypowiada się w swoim imieniu - inaczej sobie nie wyobrażam - i to nie są obiektywizmy a subiektywne odczucia. Nie musisz się z tym zgadzać. Ja z Tobą również się nie moge zgodzić...

I dajmy prawo przeczytania innym różnych opinii, nawet tych krytycznych względem ATC, a nie tylko: "pitu pitu, cacy pięknie i łagodnie" :)) Niech każdy sam posłucha i oceni... a nasze wszystkie głosy zebrane razem zawsze dadzą jakiś pogląd poszukiwaczom marki ATC.

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt iż pierwszy niegrzeczny zwrot padł z twojej strony zgadzam iż dobrze dzielić się swoją opinią na zasadzie konstruktywnej wypowiedzi która wniesie coś w dany temat a nie pitu pitu że to jest przyjemniejsze i robi to lepiej. Może warto napisać co robi lepiej i o których modelach jest mowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal brniesz w utarczki...

Zatem zapytam, który to post był moim niegrzecznym. Proszę go przytoczyć.

Ponadto wystarczy przeczytać że zrozumieniem, że dla mnie liczy się przyjemność z odsłuchu.. a odnoszę się do modelu scm 11, którego miałem i po pierwszych zachwytach zszedłem na ziemię , gdy posłuchałem sobie np. Diapason Karis. Ten monitor JEST MOIM ZDANIEM całościowo lepszy w sygnaturze brzmienia choć fakt jest nieco droższy.. poza tym Harbeth P3esr... Bez porównania gra DLA MNIE  rewelacyjnie i też ciekawszym przekazem od ATC model 11.

Mam dalej sypać przykładami? Tylko po co?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słowa walić farmazony Cię uraziły to najmocniej przepraszam... Ale nie są one powszechnie uznane za obelżywe:)

Natomiast z Twojej strony padają dziwne prowokacje by tylko bronić swojego zdania, niestety tak to odbieram...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Diapason Karis to już praktycznie poziom cenowy SCM 19mk3 warto by było zestawić te dwie konstrukcje.  Warto jest podeprzeć swoją wypowiedź konkretami o nie pustymi stwierdzeniami. Forum służy do tego by pisać opinie, pomagać w trudnych wyborach. Rzucanie stwierdzeń typu Jbl czy PMC gra przyjemniej od ATC jest średnio pomocne i może prowadzić do rozplemiania opinii z którymi nie każdy się zgodzi. Sam  przekonałem się że nie zawsze warto kierować się czyimś zdaniem bo akustyka, elektronika okablowanie, preferencje muzyczne no i materiał ma ogromne znaczenie i może pokazać kolumnę w całkiem innym świetle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Redorb81 napisał:

 Diapason Karis to już praktycznie poziom cenowy SCM 19mk3 warto by było zestawić te dwie konstrukcje.  Warto jest podeprzeć swoją wypowiedź konkretami o nie pustymi stwierdzeniami. Forum służy do tego by pisać opinie, pomagać w trudnych wyborach. Rzucanie stwierdzeń typu Jbl czy PMC gra przyjemniej od ATC jest średnio pomocne i może prowadzić do rozplemiania opinii z którymi nie każdy się zgodzi. Sam  przekonałem się że nie zawsze warto kierować się czyimś zdaniem bo akustyka, elektronika okablowanie, preferencje muzyczne no i materiał ma ogromne znaczenie i może pokazać kolumnę w całkiem innym świetle. 

Kolego żebyś Ty czasem nie rozpleniał opinii - jedynie słusznej o ATC... mnie ta marka kompletnie nie podeszła i co.. mam tego nie napisać ?

Jeśli uważasz że nie można wyrażać swobodnie własnego zdania na tym forum to czas je zamykać

Tak naprawdę każdy element toru można postawić w złym świetle bo każdy ma inne uwarunkowania... Ale to byśmy musieli nie brać udziału w dyskusji... I zlikwidować Audiostereo:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie nie rozumiesz. Szkoda dyskutować.   Warto pisać wartościowe rzeczy jasno i wyraźnie wyrażać swoją opinię. Dużo jest ludzi szukających pomocy na forach i tego typu posty niczego nie wnoszą dobrego prowadzą tylko do rozpowszechniania  opinii obiegowych które nijak ma się do rzeczywistości. Jeśli nie leży Tobie ATC  rozumie to, ja lubię ich sygnaturę brzmienia ale nie twierdzę że są najlepsze. Lecz czytając taką wypowiedź typu Jbl jest przyjemniejsze od ATC , może i jest ale jaki Jbl z czym i w jakim repertuarze oraz od jakiego ATC. To widzę że lepiej nie brać udziału w dyskusji która prowadzi do nikąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, slaaawek napisał:

Kolego żebyś Ty czasem nie rozpleniał opinii - jedynie słusznej o ATC... mnie ta marka kompletnie nie podeszła i co.. mam tego nie napisać ?

Już chyba do wszystkich dotarło, że Tobie ta marka nie podeszła, wyduś z siebie  wreszcie jakiś konkret lub zostaw miejsce na wpisy, które coś konkretnego mogą wnieść w temacie, bo już się trochę ulewa to mlemlanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ziko369 napisał:

 

 

53 minuty temu, m4tech napisał:

Już chyba do wszystkich dotarło, że Tobie ta marka nie podeszła, wyduś z siebie  wreszcie jakiś konkret lub zostaw miejsce na wpisy, które coś konkretnego mogą wnieść w temacie, bo już się trochę ulewa to mlemlanie ?

Ręce opadają... Chłopie no zrozum proszę już jaśniej się nie da... Jaka elektronika? Czytaj moje wpisy jako założyciela  tego klubu... ale przypomnę: Exposure Myryad Jakie pomieszczenie? 21 m2... Ale to nie ma znaczenia... Przecież do tych monitorów trzeba zapewnić mocny piec, pomieszczenie też nie może być  hangarem ani klitka... No przecież nie ma co pisać o sprawach oczywistych...

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, slaaawek napisał:

Ale to nie ma znaczenia...

Co nie ma znaczenia?

Napęd i pomieszczenie nie ma znaczenia? Chyba jaja sobie robisz?

To są właśnie te oczywiste sprawy...bez tego nie ma grania...

Np. słuchałem kiedyś Xavianów xn 125 z Heglem h70 i Moonem i5...

Z Heglem nie podobało mi się a z Moonem było super...

I uważasz, że nie ma to znaczenia?

Miałem uznać po Heglu, że Xaviany są o kant 4d obić...?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Emocje muszą opaść...

Czy kupując ATC obojętnie jaki model uważasz że ktoś zapewni im napęd na poziomie produktów z mediaexpert itp? 

Czy wstawisz je do pomieszczenia nieadekwatnego do ich wielkości? 

Przecież to są podstawy naszej zabawy... I tu nie ma co w ogóle się rozwodzić...

Jeżeli formułuje opinię że ATC wymaga dużego prądu że nie nadaje się do cichego słuchania, że jest wiele lepszych - Moim zdaniem - kolumn to chyba świadczy to o tym, iż to zbadałem, zweryfikowałem...

Natomiast można się z tym nie zgodzić i tyle a nie pytać wciąż na jakiej podstawie, z jaką elektroniką itp... mi nie podeszły i tyle...

 

Na Inwestycje w coraz droższe mocniejsze wzmacniacze (by raczyły zagrać  11 stki ) mnie nie stać i co? Mam je chwalić? :)) chociaż z Myryadem było już dużo lepiej

 

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ręce opadają, jak ktoś pisze że ATC to suche kliniczne granie a Kudos to strzał w dziesiątkę to nie warto dyskutować. Posiedałem Kudos Cerdea c20 i połowę rzeczy tam nie słyszałem odpowiedź basowa tragiczna kontrabas rozmyty średnica okrągła bez szczegółów. Nie wiem co Cię urzekło w kudos jak dla mnie to jest właśnie beznamiętne granie które nie jest w stanie przenieś klimatu nagrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... Zapomniałem o Kudos..

Miałem je i cholernie dobrze je wspominam. Zobacz jak się sprawdza to co pisałem, że zabawa w audio jest wielce subiektywna.

Ty krytykujesz Kudosy a ja wręcz przeciwnie...

Każdy ma inne postrzeganie dźwięku.

A swoją drogą mieć cardea c20 i połowy rzeczy nie słyszeć to już kolego wybacz ale coś nie tak... Chyba nie chciałeś słuchać.

Dobra kończmy te przepychanki 

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Redorb81 napisał:

ATC nie są kolumnami do wszystkiego

Są do wszystkiego ale nie są dla każdego.

Jeśli ktoś przedkłada słuchanie głośników nad słuchanie muzyki, ta marka faktycznie nie jest adresowana do niego.

A że potrzebują stworzenia im odpowiednich warunków do pracy w postaci zasilania i konfiguracji? Taki ich urok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC są zajefajne!

Mając dobrej klasy elektronikę kupujesz kolumny za kwoty, które są znacznie poniżej jej poziomu cenowego i cieszysz się cudowną muzyką. Może tak by podejść do sprawy, zamiast narzekać, że mają wymagania? W tym hobby nie ma nic za czapkę gruszek, portfel nie bierze jeńców. ATC to jakby... okazja dla hi-endowców.

Sławku, kup sobie w końcu jakiś sprzęt grający i posłuchaj muzyki, bo zaczynasz trollować w swoim własnym wątku   :o)))

Ludzi cieszy ATC, a Ty ich studzisz. Po co?

Kudosy z serii Cardea są znakomite, ale chyba jeszcze trudniejsze w aplikacji niż ATC. Słyszałem C20 u kolegi Audiowita i szczękę miałem mocno opadniętą. Ale on je napędza... końcówką Pliniusa 100W w klasie A! Potrafiło zdmuchnąć z fotela, a barwa i detale były na poziomie niemal referencyjnym. I tak, SCM11 nie potrzebują aż takiego wyrafinowania, a oferują dużo atrakcji. Uszy trzeba ostrzyć, a nie tam takie... pyfko przed monitorem...  ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Redorb81 napisał:

Może i tak ale jakość nagrania nabiera w ATC większego znaczenia niż np. B&W 926 i za przyjemnie się słabych realizacji nie słucha. 

Ale rekompensują to z nawiązką w dobrych nagraniach. I to we wszystkich gatunkach muzyki. Czasem pokazują problemy jakiegoś nagrania? Od tego mam filtry w przetworniku aby to złagodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcinzp napisał:

Założyciel klubu to, założyciel klubu tamto. Tak jakby w dyskusji miało znaczenie, kto był jego założycielem. Tego nie idzie czytać. Sorry za OT, ale już nie mogłem wytrzymać.

Za taki wpis natychmiast bym Cię zbanował - jak nie masz nic merytorycznego w temacie to nie pisz... Po cholerę smiecisz?

A jak nie możesz wytrzymać to możesz swoje złości przelać bezpośrednio na priv

 

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ziko369 napisał:

No i dlatego wszelakie opinie bez elektroniki towarzyszącej i pomieszczenia są psu na budę...

Bo nigdy nie Wiemy, czy aby to co słuchaliśmy było optymalnym albo chociaż dobrym zestawieniem...

Proponuje zatem trzymac sie powyzszej rady przy opisach dzwieku kolumn ATC.

Przed Atc, mialem 5 par roznych kolumn (2 pary mam nadal).  Prawda o ATC jest taka, ze im lepsza elektronike podepniemy, tym lepiej graja (co do mocy to minimum 120W). Najbardziej sprawdzily sie piece  wyrownane w pasmach, bez dominacji ktoregokolwiek. Jesli mamy gore, srednice i bas eksponowane po rowno, to jest bardzo dobra droga. Okablowanie z czystej miedzi podeszlo mi rowniez najbardziej z wszelkich masci kombinacji.. Kolumny atc zagraja zawsze tak, jak beda mialy "podane" . W moim przypadku najwiecej wnosza zrodla i to one kreuja dzwiek systemu z atc opartym o integre Musical Fidelity M6si. Przy mim zestawieniu byl istotny dobor kabli glosnikowych. Dopiero po tym zabiegu wszystko zaczelo grac jak powinno  w pokoju 16m2 i atc scm 11 mkIII

 

pozdrawiam

Łukasz

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2019 o 20:05, ziko369 napisał:

Np. słuchałem kiedyś Xavianów xn 125 z Heglem h70 i Moonem i5...

Z Heglem nie podobało mi się a z Moonem było super...

I uważasz, że nie ma to znaczenia?

Miałem uznać po Heglu, że Xaviany są o kant 4d obić...?

Tylko trzeba pamiętać że kiepskim kolumnom nie pomoże żadna amplifikacja. Podłączając Voice krafty za 200 zł nawet do accuphase czy najlepszej lampy nie sprawimy że takie kolumny zagrają . Zawsze brzmienie rozbije się o ograniczenia jakie taka Kolumna ma. Jak to ktoś już pisał z g.... bata nie ukrecisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

Tylko trzeba pamiętać że kiepskim kolumnom nie pomoże żadna amplifikacja. Podłączając Voice krafty za 200 zł nawet do accuphase czy najlepszej lampy nie sprawimy że takie kolumny zagrają . Zawsze brzmienie rozbije się o ograniczenia jakie taka Kolumna ma. Jak to ktoś już pisał z g.... bata nie ukrecisz. 

Jakież to odkrywcze ;-). Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :-))))))))))))))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.