Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, SynSama napisał:

Jakież to odkrywcze ;-). Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :-))))))))))))))))

To nie jest odkrywcze ale warte przypomnienia bo niektórym się wydaje że to kiepska amplifikacja odpowiada głównie za brzmienie kolumn podczas gdy nie są brane pod uwagę same kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

To nie jest odkrywcze ale warte przypomnienia bo niektórym się wydaje że to kiepska amplifikacja odpowiada głównie za brzmienie kolumn podczas gdy nie są brane pod uwagę same kolumny. 

No to jak ktoś, kto się niby interesuje tematem audio tego nie wie, to może niech się przerzuci na szydełkowanie albo jakieś inne zbieranie znaczków :-)))))))...

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 2 grosze

Moje 40tki napędzalem do tej pory (tj 6 lat) MF m6 i było barodzo przyjemnie. To połączenie zapewniało mi wielką frajdę z wieczornych odsłuchów - raczej cichych  niz głośnych. Tak 10,00- 10,30 na potencjometrze i to dawało pełny komfort słuchania i cieszenia się z muzyką jako całości. A rodzinka nie protestowała. Przez ten czas nie przerzucałem klocków bo nie widziałem ( nie słyszałem) takiej potrzeby. Przerobiłem w tym czasie kilka głośnikowych i IC.

Po ustabilizowaniu sytuacji mieszkaniowej  i kilku innych egzystencjonalnych potrzeb zrealizował swój plan tj. kupiłem MF m6500i . I powiem krótko jest lepiej. Tak ok 50% lepiej w każdym aspekcie sceny muzycznej a zwłaszcza przy nie za głośnym wieczornym słuchaniu po prostu audio nirwana. I to co mnie urzeka to jest to że przy spokojnym słuchaniu niczego nie brakuje- jest pełne pasmo z niskim zejściem i gęsta muzykalna średnica i jedwabista góra.

Morał jest taki że 500 W jest lepsze niż 200 W na kanał z atc 40. Wzmak calościowo po prostu też jest lepszy. 

I tyle co mam do powiedzenia i wracam do słuchania

Ps. Żródło to audiolab 8200 CD a okablowanie to albedo monolith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu postu że ATC nie gra po cichu i że wszystkie kolumny grają słabo po cichu i jest to udowodnione nie do końca się z tym zgodziłem ponieważ moje SCM 20 grają bardzo dobrze już przy niskim natężeniu. Również mam bardzo podobne odczucia jak Ty igor-69. A nie są to moje pierwsze kolumny i wtym aspekcie wypadły bardzo dobrze więc sądzę że jeśli komuś nie grały po cichu to może oznaczać iż elektronika mogła do tego się przyczynić. 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCM19 na bardzo niskich poziomach głośności także doskonale się sprawują (wraz z P1). Bas nie rozsadza ścian? No i bardzo dobrze. Natomiast oferują bardzo proporcjonalnie zbudowany przekaz, który jest realistyczny i przyjemny w odbiorze. Zapewniają dokładnie to, czego od nich oczekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piotrek7 napisał:

Całkowicie poza moim zasięgiem ale co tu dużo gadać. Fajny zestawik

https://hifipig.com/audiobarn-dcs-bartok-launch-event-with-atc-scm100se/


Ciekawe czy dane nam będzie kiedyś posłuchać SCM100 aktywnych, mogą być 150 ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sonic990 napisał:

Ciekawe czy dane nam będzie kiedyś posłuchać SCM100 aktywnych, mogą być 150 ?

Zobaczymy jak dystrybutor podejdzie do marki i czy będzie zainteresowany wykreowaniu popytu na tego typu zestawy. Jak na razie głośniki aktywne nie mogą się jakoś przebić do świadomości użytkowników jako pełnowartościowe systemy audio. Może na tegorocznym AVS pojawią się te piękności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek7 napisał:

Zobaczymy jak dystrybutor podejdzie do marki i czy będzie zainteresowany wykreowaniu popytu na tego typu zestawy. Jak na razie głośniki aktywne nie mogą się jakoś przebić do świadomości użytkowników jako pełnowartościowe systemy audio. Może na tegorocznym AVS pojawią się te piękności?

ATC raczej się nie wystawia, może w tym roku dystrybutor się zmobilizuje. Ciężko stwierdzić, ja kiedyś słuchałem SCM50 z lampą, super średnica ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem niestety takiej przyjemności. A może to nawet dobrze? Po kontakcie z czymś takim ciężko jest zejść na ziemię . W sumie to całą robotę błyskawicznie odwala grawitacja. Tylko że dupa mocno boli po kontakcie z ziemią. Miałem tak przy KEF. Po co mi poczuć to samo z ATC? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ja nie miałem niestety takiej przyjemności. A może to nawet dobrze? Po kontakcie z czymś takim ciężko jest zejść na ziemię . W sumie to całą robotę błyskawicznie odwala grawitacja. Tylko że dupa mocno boli po kontakcie z ziemią. Miałem tak przy KEF. Po co mi poczuć to samo z ATC? ?

Jakie KEF słuchałeś, że zrobiły taką robotę? Te duże ATC muszą być aktywne, tam jest taka niska skuteczność, że lampa na basie nie da rady : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sonic990 napisał:

Te duże ATC muszą być aktywne, tam jest taka niska skuteczność, że lampa na basie nie da rady : /

Ktora firma rodem „Pro“ stosuje w dzisiejszych czasach lampki ?

To upychanie tych lampek do wszelkich mozliwych (i niemozliwych) kombinacji to Polska „choroba“

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

Ktora firma rodem „Pro“ stosuje w dzisiejszych czasach lampki ?

To upychanie tych lampek do wszelkich mozliwych (i niemozliwych) kombinacji to Polska „choroba“


Szkoda, że emigrowałeś, byśmy przetestowali te Twoje potworki ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sonic990 napisał:

Jakie KEF słuchałeś, że zrobiły taką robotę?

Reference 5 grające w małym (a to przecież potężne głośniki) pomieszczeniu. Choć nieźle zagraconym, tak więc problemu z akustyką nie było. Całość napędzał mocny tranzystor z lampowym przedwzmacniaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Reference 5 grające w małym (a to przecież potężne głośniki) pomieszczeniu. Choć nieźle zagraconym, tak więc problemu z akustyką nie było.

Zobacz co Japoncy wstawiaja do malych pomieszczen :-)

 

 

 

Zaloze sie o skrzynke piwa, ze wszycy ci, ktorzy ciagle upieraja sie i propaguja do malych pomieszczen male podstawkowe glosniki, po uslyszeniu takiego zestawu szybko zmienili by zdanie ;-)

 

BTW. Te powyzsze glosniki to tez "podstawkowce" - tez stoja na podstawkach.

To jedyne "podstawkowce", ktore mnie fascynuja i kusza. Przed tymi bym sie nie zapieral :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

Zaloze sie o skrzynke piwa, ze wszycy ci, ktorzy ciagle upieraja sie i propaguja do malych pomieszczen male podstawkowe glosniki, po uslyszeniu takiego zestawu szybko zmienili by zdanie ?

Ja mam scm11 i sa optymalne, ale zarowno 19, 20 czy 40 sprawdza sie u mnie. Jedyne ograniczenia tkwia w sednie sprawy a mianowicie portfelu.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przy obudowie zamkniętej nie będzie takiego problemu ale duże kolumny podłogowe z bas refleks sprawiają spory problem z opanowanie basu. Ja przerabiałem temat i u mnie w około 15m2 trójdrożne podłogówki się nie sprawdziły, chociaż korciło mnie wstawić scm 40. Myślę że jednak ważne jest dobranie odpowiedniej kolumny do wielkości oraz okustyki pomieszczenia. No chyba że komuś zależy tylko na wielkości a nie jakości basu oraz inne pasma już nie są takie ważne bo niskie częstotliwości maja duży wpływ na średnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Redorb81 napisał:

Myślę że jednak ważne jest dobranie odpowiedniej kolumny do wielkości oraz okustyki pomieszczenia. No chyba że komuś zależy tylko na wielkości a nie jakości basu oraz inne pasma już nie są takie ważne bo niskie częstotliwości maja duży wpływ na średnice. 

Na jakiej zasadzie dobierasz dobierasz odpowiednia kolumne do wielkosci pomieszczenia?

Tylko nie pisz "jakosc basu" bo to zawiera ZERO zawartosci fachowej/merytorycznej.

Czyli co jest tym waznym kryterium?

Co nie funkcjonuje przy wiekszych glosnikach? 

Podbicia okreslonych czestotliwosci? Ktorych!!!

Zbyt dlugi poglos/reverb ?

Znieksztalcenia?

...? 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pytasz o rzeczy oczywiste. Wielkość kolumn dobieram na zasadzie przeznaczenia i doświadczenia .. Wsadzanie dużych podłogówek z 30cm głośnikiem niskotonowy w 15m2 jest jak najbardziej niekorzystne dla dźwięku. Zrób to a będziesz wiedział o czym mówię. 

Po co rozwodzić się nad tym co  wie każdy pasjonat dobrego brzmienia. 

Czy Ty sądzisz inaczej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Redorb81 napisał:

Myślę że pytasz o rzeczy oczywiste. Wielkość kolumn dobieram na zasadzie przeznaczenia i doświadczenia .. Wsadzanie dużych podłogówek z 30cm głośnikiem niskotonowy w 15m2 jest jak najbardziej niekorzystne dla dźwięku. Zrób to a będziesz wiedział o czym mówię. 

Po co rozwodzić się nad tym co  wie każdy pasjonat dobrego brzmienia. 

Czy Ty sądzisz inaczej? 

 

Nic tutaj nie jest oczywiste. Mimo ze dalem Ci pewne „podpowiedzi“, nie byles w stanie odpowiedziec na zadne z powyzszych pytan. Czyli w dalszym ciagu nie wiem o czym Ty mowisz i co jest niekorzystne.

Ja tez jestem pasjonatem dobrego brzmienia i mimo to moja wiedza i doswiadczenie (ktore jest podparte zarowno zastosowaniem takich wielkich glosnikow jak i wieloma pomiarami zachowania sie roznych gloskow w roznych pomieszczeniach) jest inna. 

Pytania te powtarzalem (i nadal bede powtarzal) w wielu postach, i jakos dotychczas zaden z „pasjonatow“ nie byl w stanie na nie odpowiedziec i tego twierdzenia uzasadnic. To nic innego jak bezkrytyczne powtarzanie tej opinii podchwyconej na tym (albo innym) forum.

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia wynika tylko z mojego doświadczenia a nie z  powielania rzeczy przeczytanych na forach. Duże kolumny (uśredniając ) maja wiekszą zdolność do przetwarzania niskich częstotliwości  a jak wiemy czym niższa częstotliwość tym dłuższa fala stojąca która w małych pomieszczenia prowadzi do dużej liczby odbić, nakładania się częstotliwości co nie jest pożądanym efektem. Akustyką pomieszczenia lub korekcja częstotliwości wzbudzajacych się jak najbardziej jesteśmy wstanie to zniwelować. Co nie jest już takie łatwe jak wstępne dobranie kolumn do kubatury pomieszczenia.Czyli mam rozumieć że Ty jesteś innego zdania i z twojego doświadczenia wynika że w 15m2 kolumna z  15' głośnikiem schodząca do 18hz bez korekcji częstotliwości oraz bardzo dobrej akustyki odpowiednio zagra? . Przykro mi ale nie mogę się z tym zgodzić,ponieważ posiadam obecnie 4 pary kolumn i wiem co słyszę. 

Wkładać sobie można wszystko wszędzie ale czy będzie to grać dobrze. 

 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Redorb81 napisał:

Moja opinia wynika tylko z mojego doświadczenia a nie z  powielania rzeczy przeczytanych na forach. Duże kolumny (uśredniając ) maja wiekszą zdolność do przetwarzania niskich częstotliwości  a jak wiemy czym niższa częstotliwość tym dłuższa fala stojąca która w małych pomieszczenia prowadzi do dużej liczby odbić, nakładania się częstotliwości co nie jest pożądanym efektem. Akustyką pomieszczenia lub korekcja częstotliwości wzbudzajacych się jak najbardziej jesteśmy wstanie to zniwelować. Co nie jest już takie łatwe jak wstępne dobranie kolumn do kubatury pomieszczenia.Czyli mam rozumieć że Ty jesteś innego zdania i z twojego doświadczenia wynika że w 15m2 kolumna z  15' głośnikiem schodząca do 18hz bez korekcji częstotliwości oraz bardzo dobrej akustyki odpowiednio zagra? . Przykro mi ale nie mogę się z tym zgodzić,ponieważ posiadam obecnie 4 pary kolumn i wiem co słyszę. 

Wkładać sobie można wszystko wszędzie ale czy będzie to grać dobrze. 

 

A jak sie to ma do ATC?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Redorb81 napisał:

Tak jak pisałem wcześniej przy komorze zamkniętej problem jest zdecydowanie mniejszy ale przy bas refleks zakładając że do 15m2 wkładamy ATC scm150 myślę że niskie częstotliwości będą trudne do okiełznania 

Gdzie takie praktyki widziales aby scm 150 pakowal ktos do 15m2?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie widziałem ale co niektórzy usiłują przekonać mnie do swojej racji że można takie pakować. Scm40 to wcale nie jest duża kolumna i do tego konstrukcja zamknięta, słuchałem jej w pomieszczeniu około 15m2 podpietej do mcintosh 7000 i i problemu nie było lecz sugerowanie że dobór wielkości, charakterystyki kolumny do pomieszczenia i pakowanie dużych kolumn podłogowych w 15m2 jest dobrym posunięciem to chciałbym to usłyszeć, gdzie u kolegai Xajas po pomiarach "wielkich głośników" okazało się że nie ma to znaczenia. 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.