Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Ja tam różnic w kablach nie słyszę...a mój kolega za to tak, nawet słyszy "wygrzanie" kabla, którego nie było, "wygrzania"   ...

Ale jak ktoś lubi i to jest jego hobby to oczywiście jego sprawa...

12 minut temu, mariush74 napisał:

Ale wiem co słyszę, gdy mam do czynienia z systemami wysokiej klasy

Koniec OT bo to klub podniecaczy ATC a nie o kablach...

Pozdrawiam

Bobo Stenson ...ekstra...zamawiam Dzięki ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mariush74 sam chciałem się przekonać o wyższości drogich systemów nad tymi znacznie tańszymi... Wybrałem się na Audio Show 2018 do stolicy. I okazało się że jeszcze tańsze od tych tanich grały zdecydowanie przyjemniej od tych super drogich markowych sprzętów. Przekonałem się "nausznie" i nie mogę się zgodzić z Twoją retoryką...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, piotrek7 napisał:

IMG_0158.thumb.JPG.13d84b3151eb320aec4352b3a927fd1e.JPG

Na razie zbieram sobie takie ładne drobiazgi, które niedługo spakuję w zbiorczą paczuszkę i wyślę do pewnej firmy ? . Poproszę o zamontowanie w przedwzmacniaczu lampowym, który już dawno sobie upatrzyłem jako partnera do ATC. Co my tu mamy? Drut miedziany OCC od Neotecha, pokryte rodem gniazda RCA , srebrne Neutriki. Coś od Furutecha też się znalazło. I tak mi się wydaje, że dokupieniu za jakiś czas odpowiedniego źródła (Rega P6) będę miał dokładnie taki zestaw i taki dźwięk, jakiego szukałem od dawna. Czy można lepiej? Oczywiście, że tak. Czy aktywne ATC zagrałyby lepiej? Najprawdopodobniej. Niemniej mając świadomość ograniczeń finansowych, na takim zestawie jaki teraz sobie kompletuję, będę mógł zatrzymać się na długo (i cieszyć się nim)

Co do drobiazgow to zgodze sie, ze z minimum znalazles najlepsze odnosnie rca. Z pewnoscia sa to podstawowe gniazda jakie pokazales . Dlaczego to wiem?, bo je wszystkie przerobilem , ale inaczej , bowiem mialem inne i te proponowane przez Ciebie powzialem na tapet. Opisem zrobileś show, ale po co, skoro to nie ma prawdy w sobie..

Sa pozornie dobre ale sa. ...ok powiedzmy.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji ATC P1 zapomnieli napisać, ze gniazda cinch należy traktować wyłącznie w kategoriach spełnienia obowiązkowych wymogów kompatybilności, a prawidłowe brzmienia zapewniają wyłącznie XLR-y. Po prostu przepaść, nie wspominając, że wzmacniacz gra jakby miał conajmniej dwukrotnie większą moc. Psy powieszone na SCM 40 zostały niniejszym odwieszone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jimmi napisał:

Co do drobiazgow to zgodze sie, ze z minimum znalazles najlepsze odnosnie rca. Z pewnoscia sa to podstawowe gniazda jakie pokazales . Dlaczego to wiem?, bo je wszystkie przerobilem , ale inaczej , bowiem mialem inne i te proponowane przez Ciebie powzialem na tapet. Opisem zrobileś show, ale po co, skoro to nie ma prawdy w sobie..

Sa pozornie dobre ale sa. ...ok powiedzmy.

Jeśli mogę poprosić to

1 Spuść z siebie trochę powietrza

2 Część pieniędzy, które wydajesz na audio, przeznacz na słownik języka polskiego bo tego bełkotu nie da się czytać

3 Połącz pkt 1 z pkt 2

A jeżeli masz jakiś PROBLEM, rozwiązuj go na innym forum bo takimi wpisami dajesz jedynie świadectwo poziomowi, który reprezentujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 23:43, jimmi napisał:

Bana dostalem na forum Audiomaniacy dzisiejszego wieczoru, poniewaz jestem pod wplywem alkocholu, taki zarzut dostalem. 

Nie wiem go kiedy w kazdym razie jak juz dojde do siebie wg nich to dam wam znac ...  ?

Poprostu Audiomaniacy ..

I chyba słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, barni napisał:

W instrukcji ATC P1 zapomnieli napisać, ze gniazda cinch należy traktować wyłącznie w kategoriach spełnienia

Też tak uważam. Chociaż może aż takiej przepaści dzwiękowej w moim systemie nie było, to jednak na złączach XLR poprawiło się, wgląd w nagranie, rysowanie przestrzeni, oraz lokalizacja, jak i trochę bardziej zwarty bas.

 

13 godzin temu, ziko369 napisał:

Bobo Stenson ...ekstra...zamawiam Dzięki ?

Cieszę się że płytka spasowała. Jeszcze mogę polecić inną B. Stensona 'Indicum', warto rzucić uchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, barni napisał:

Wg https://hometheaterreview.com/atc-a7-loudspeakers-reviewed/ podstawkowa wersja miala 83 dB skutecznosci. Pewny jestes ze stać Cie na wzmacniacz ? Zrobienie tak malej kumny z tak absurdalnie niską skutecznoßcią zakrawa na jakiś żart.

Dzięki za link

na razie będą grały z Luxmanem L-400, niby w tej recenzji jest rekomendacja ATC o używaniu wzmacniaczy 50-300W wiec ok, wg Ciebie jego 125W to może być za mało?

Te kolumny nie wyglądają na wymagające :)

a czy ktoś je może słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 23:26, Makalu napisał:

Dzięki za link

na razie będą grały z Luxmanem L-400, niby w tej recenzji jest rekomendacja ATC o używaniu wzmacniaczy 50-300W wiec ok, wg Ciebie jego 125W to może być za mało?

Te kolumny nie wyglądają na wymagające ?

a czy ktoś je może słyszał?

Czy ktoś je słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 17:49, marek s napisał:

Melond jestem w podobnej sytuacji. Zamówiłem w ciemno SCM40 oraz mam FS407 na sprzedaż ;)

Elac-i uważam za bardzo dobre, ale nie mogę opanować basu. Zbytnie odsunięcie od ścian odpada.

Czekam na relacje z odsłuchów, sam się dużo po nich spodziewam i mam nadzieję że Bryston 3b3 uciągnie je.

Jeżeli nie to zostaje kupno P2.

Przy okazji zamówiłem zworki do zastąpienia blaszek, doradzono mi Tellurium Q Black. Cenowo przystępne, a poprawa ponoć duża. Zobaczymy.

ATC SCM 40 to naprawdę dobre kolumny.

Odsluchy pokrywają się z wygrzewaniem końcówki mocy (sprzedawca mówił minimum 300godzin), wydawało mnie się dziwne ale namacalnie słyszę różnice. Za źródło jest Lumin D2 oraz TIDAL HIFI. 

Przesluchalem swój znany repertuar we wszystkich gatunkach ... w mojej instalacji leci wszystko włącznie z radiem. Eksperymentowałem również z przypadkowo wyszukanymi utworami różnych wykonawców z bogatej biblioteki TIDAL. ATC SCM 40 grają pełnym bogatym naturalnym dźwiękiem. Elac FS407 (już sprzedałem) były mniej precyzyjne i mniej dokładne, bas w nich był bardziej ocieplony jednak przez jego dokolorowanie. SCM 40 gra Muzykę tak jak została nagrana. Średnie i wysokie tony są zawsze bardzo dobre a niskie tony od takich ze drży porcelana do takiego bardzo naturalnego punktowego nie rozlazłego. Akustyka wnętrza może fałszywie zmienić opinie na ich temat. Mam słabo zrobiony pokój i słyszę ze można z nich więcej uzyskać. Dźwięk nie jest u mnie optymalny w miejscu odsłuchowym jednak to nie wina Kolumn. Przy głośnym słuchaniu wokale budzą gęsia skórkę i odkrywasz utwory na nowo. Z zapotrzebowaniem na prad się zgodzę gdyż przy Elac skala głośności była niżej ustawiona przy tej samej głośności. W Lumin D2 również przy odsłuchu radia jest zdecydowanie głośniej przy tym samym ustawieniu potencjometra.

Biore się za akustykę pomieszczenia i sprawdzę sam jakie to przynosi efekty.

same kolumny zostają ze mną na dłużej chce je poznać bliżej i sprawdzić co mogą pokazać nie sugerując się pierwszym zauroczeniem.

Cichy odsłuch wieczorem zapewnia pełna średnice wraz z niskimi tonami także nie zgodzę się ze są suche przy wieczornym cichym słuchaniu.

DEEB5223-9B2D-4C55-8EAB-941BE7383BA8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw za głośniki panele akustyczne. Wiadomo, że nie chodzi o minimalizację działania BR ale tu przynajmniej będą mniej widoczne. Przy wyborze takich z frontami ze sklejki lub forniru, można dobrać odpowiedni kolor. Albo pod szafkę albo pod głośniki. Wtopią się w otoczenie a jeśli chodzi o akustykę, swoją robotę zrobią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W mojej ocenie najlepsze z tego co masz to ten świetny Moon !!! Szczere gratulacje:)
Zasługuje on moim skromnym zdaniem na coś lepszego niż beznamiętne 40tki
Witam, nie zgodzę się co do drugiej części twojej wypowiedzi ponieważ ostatnio słuchałem ich ze swoim wzmacniaczem hybrydowym i ostatnie co o nich bym powiedział to to, że są bez namiętne, myślę że bardzo ważne jest jaką elektronikę do nich podłączymy
Pozdro

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku powtarzasz jak mantrę swoją opinię, ale powiedz szczerze- czy osobiście słuchałeś tej wersji kolumn (najlepiej u siebie)? Obecne modele różnią się diametralnie od wersji poprzednich- są nieco inaczej strojone, mają lepsze obudowy i kondensatory w zwrotnicy. O innym i bezawarayjnym (bez ferrofluidu) gwizdku nie wspomnę. Ty użytkowałeś bodaj tylko dawne 11 (miały niższą skuteczność niż obecne i zdecydowanie gorszą górę pasma). Teraz mowa jest o obecnych wersjach kolumn atc.

ps. Pomiary obu wersji pasywnych 40 poniżej:

-stare:

http://studio-hifi.com/images/AUDIO-2010_06_ATC-SCM40.pdf

- nowe:

http://studio-hifi.com/images/SCM40-stereoplay419.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piotrek7 napisał:

Wstaw za głośniki panele akustyczne. Wiadomo, że nie chodzi o minimalizację działania BR ale tu przynajmniej będą mniej widoczne. Przy wyborze takich z frontami ze sklejki lub forniru, można dobrać odpowiedni kolor. Albo pod szafkę albo pod głośniki. Wtopią się w otoczenie a jeśli chodzi o akustykę, swoją robotę zrobią 

Czy mógłbyś mi coś zasugerować co za kolumnami i za słuchaczem na pierwsze odbicie ewentualnie na jeden bok coś ponieważ na lewym (patrząc od strony słuchacza) boku jest okno z zasłonami. Na kalkulatorze wyszło mi tak jak niżej.

3 godziny temu, MrPhilGood napisał:

Sławku powtarzasz jak mantrę swoją opinię, ale powiedz szczerze- czy osobiście słuchałeś tej wersji kolumn (najlepiej u siebie)? Obecne modele różnią się diametralnie od wersji poprzednich- są nieco inaczej strojone, mają lepsze obudowy i kondensatory w zwrotnicy. O innym i bezawarayjnym (bez ferrofluidu) gwizdku nie wspomnę. Ty użytkowałeś bodaj tylko dawne 11 (miały niższą skuteczność niż obecne i zdecydowanie gorszą górę pasma). Teraz mowa jest o obecnych wersjach kolumn atc

Sławkowi ten producent i jego produkty wyraźnie zaszły za skórę i nie ważne kto co napisze jest jedna riposta?

A871447C-B291-4FE7-B524-9BCDE7DA925A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Melond napisał:

Sławkowi ten producent i jego produkty wyraźnie zaszły za skórę i nie ważne kto co napisze jest jedna riposta?

 

Wlasciwie jestem w stanie go zrozumiec, bo Atc z zle dobrana elektronika i okablowaniem potrafi brzmiec bez "rumiencow".

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Melond napisał:

Czy mógłbyś mi coś zasugerować co za kolumnami i za słuchaczem na pierwsze odbicie ewentualnie na jeden bok coś ponieważ na lewym (patrząc od strony słuchacza) boku jest okno z zasłonami. Na kalkulatorze wyszło mi tak jak niżej.

http://www.4hifi.pl/ma-absorber-fiberpro-120_6962.html

To powinno się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jimmi napisał:

Ja musze zapytac szanownych kolegow i kolezanki piszacych o akustyce pomieszczen w watku ATC. Czy posiadacie te kolumny w domu?

Tak a dlaczego takie pytanie ?

 

6 godzin temu, jafi napisał:

@Melond

Wysuń kolumny do przodu.

Piszesz o potrzebie zmiany akustyki pokoju, a znalezienie najlepszego miejsca dla kolumn zostawiasz na później?

Niestety pomieszczenie gdzie je mam jest salonem gdzie jest również stolik i brak pola manewru ze sprzętem audio. Dlatego chciałbym poprawić tyle ile się da w obecnym ustawieniu. Kolumny są odsunięte od tylu o jakieś 30cm także w granicach tolerancji producenta.

Mistrzostwo gdy można mieć pomieszczenie tylko na takie hobby.

5 godzin temu, jimmi napisał:

Ja musze zapytac szanownych kolegow i kolezanki piszacych o akustyce pomieszczen w watku ATC. Czy posiadacie te kolumny w domu?

Tak a dlaczego takie pytanie ?

 

6 godzin temu, jafi napisał:

@Melond

Wysuń kolumny do przodu.

Piszesz o potrzebie zmiany akustyki pokoju, a znalezienie najlepszego miejsca dla kolumn zostawiasz na później?

Niestety pomieszczenie gdzie je mam jest salonem gdzie jest również stolik i brak pola manewru ze sprzętem audio. Dlatego chciałbym poprawić tyle ile się da w obecnym ustawieniu. Kolumny są odsunięte od tylu o jakieś 30cm także w granicach tolerancji producenta.

Mistrzostwo gdy można mieć pomieszczenie tylko na takie hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2019 o 01:53, piotrek7 napisał:

Wstaw za głośniki panele akustyczne. Wiadomo, że nie chodzi o minimalizację działania BR ale tu przynajmniej będą mniej widoczne. Przy wyborze takich z frontami ze sklejki lub forniru, można dobrać odpowiedni kolor. Albo pod szafkę albo pod głośniki. Wtopią się w otoczenie a jeśli chodzi o akustykę, swoją robotę zrobią 

Jaka robote maja panele akustyczne pod szalka albo pod glosnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, xajas napisał:

Jaka robote maja panele akustyczne pod szalka albo pod glosnikami?

Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Tak ze zrozumieniem ? W którym miejscu piszę "pod szafkę" lub "pod głośniki"? A no pisząc o kolorze (tj. barwie, wykończeniu jak kto woli) panelu. Jak dla mnie panele akustyczne są taką dość nędzną dekoracją pokoju. Szczególnie jeśli jest to pokój ogólnego użytku dla wszystkich domowników a nie wydzielone pomieszczenie pod audio. Dzięki temu o czym piszę, trochę "znikają z oczu" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Melond napisał:

Mistrzostwo gdy można mieć pomieszczenie tylko na takie hobby.

tylko po co to mistrzostwo, żeby się zamykać w salonikach akustycznych jak w izolatkach? żaby dzieci mówiły po latach o tacie - tak to ten pan co puszczał muzykę... w izolatce ? to wszystko trzeba próbować pogodzić, to znaczy normalne życie i hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.