Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.04.2019 o 18:24, Sonic990 napisał:

 

Motywacja nadciąga ?

measurements.thumb.jpg.dccb452d0938e257bf9aec79148507e3.jpg

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/atc-scm-150-asl-pro/1070159890-172-4902

ostatnie kolumny w życiu, troche już stoją, może za 9k euro by poszly z odbiorem osobistym

jak ktoś kupi to proszę o PW pojade posłuchać nawet na pomorze ?

?

Dzwoniłem w sprawie tych ATC 150. Gościu jest 2 właścicielem kupił od jakiegoś maniaka HIFI, kolumny 7 letnie, dwa ostatnie lata nieużywane, chciał sobie studio zrobić w domu ale się plany zmieniły i się przeprowadza, stan idealny jak nowe bez ryski, zszedł do 9700euro niżej nie zejdzie bo taka ofertę już ktoś mu oferował. Pierwotnie nie chciał sprzedać poniżej 10000euro. Płatne gotówka przy odbiorze. Jak by ktoś coś mieszkam w Monachium mogę pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melond napisał:

Dzwoniłem w sprawie tych ATC 150. Gościu jest 2 właścicielem kupił od jakiegoś maniaka HIFI, kolumny 7 letnie, dwa ostatnie lata nieużywane, chciał sobie studio zrobić w domu ale się plany zmieniły i się przeprowadza, stan idealny jak nowe bez ryski, zszedł do 9700euro niżej nie zejdzie bo taka ofertę już ktoś mu oferował. Pierwotnie nie chciał sprzedać poniżej 10000euro. Płatne gotówka przy odbiorze. Jak by ktoś coś mieszkam w Monachium mogę pomoc.

Dzięki za info. Może ktoś się zainteresuje ? Niestety pokój to min z 35 metrów do takich potworków. To jedne z ciekawszych kolumn w ogóle moim zdaniem. Jak rozmawiałem z gościem z ATC to mówił, że ta kopułka jest praktycznie niezmieniona od lat 80. Wyobrażacie sobie? Prawie 40 lat i bez większych zmian.


Taka naszła mnie refleksja jeszcze. Mając przypadkiem wielki salon to czy jest coś lepszego do kupienia w tej kasie?

20 tyś na kolumny

20 tyś na końcówkę mocy

Ja nie widzę konkurencji ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
41 minut temu, chcheckitout napisał:

Słuchałem dziś ATC 40 z P2 + CDA2 MKII - pliki i płyty (te same żeby porównać) i w końcu udało się też porównać 40A. Zabieram je do domu żeby sprawdzić w swoim pomieszczeniu. Wyszedłem z dużym uśmiechem. 

Jakie różnice między nimi? Porównywałeś P1 z P2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepadłem. Biorę je do domu i mogą nie wrócić. Mam małe zastrzeżenie do CDA2. Wizualnie mi się nie podoba, pilot plastikowy, potencjometr jakiś dziwny. Dla mnie to koniec drogi ale! Co myślicie o tym żeby dać WBA pre i jakiś CD do tego bo chcę na płytach bazować. Ewentualnie DAC ale bez wyskoków i transport. Chcę ciut lampy tam przemycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chcheckitout napisał:

Ja przepadłem. Biorę je do domu i mogą nie wrócić. Mam małe zastrzeżenie do CDA2. Wizualnie mi się nie podoba, pilot plastikowy, potencjometr jakiś dziwny. Dla mnie to koniec drogi ale! Co myślicie o tym żeby dać WBA pre i jakiś CD do tego bo chcę na płytach bazować. Ewentualnie DAC ale bez wyskoków i transport. Chcę ciut lampy tam przemycić.

Napisz coś więcej o brzmieniu. Czyli zestaw ATC CDA2  + aktywne SCM40 ? ?  Mi się bardzo podoba ten minimalizm! Już tyle chorowałeś na nie, niech zostaną w domu! ?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redorb81 napisał:

Ostatnio podsiadły miejsce moim ATC SCM 20 oto takie monitorki i póki co na razie nie zamierzają ustąpić ???IMG_20190519_140029.thumb.jpg.6549eb7ed876ce01a4207e49ef3fa05a.jpg  

Fajne Monitory?

Nie ma co porównywać do SCM20. Gdybym miał zmieniać to tez na monitory z 30cm niskotonowym np. Spendor SP100 ewentualnie SCM50 ale bardzo tego mało na rynku używanych. Harbeth 40.2 fajnie gra ale gabaryty już spore.

Jak ten Tandberg gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jadę po kolumny. Na razie wezmę na testy jeszcze CDAII choć mam mieszane uczucia. 

 

Co myślicie o Khozmo ? Lub Hattor jako regulacja ? Dobry preamp lampowy u naszych rodzimych majstrów to 10 tyś i nie ma jak tego za bardzo przetestować. Jest jeszcze Kinki EX Series P-7 ale nie wiem czy jest polski dystrybutor, bo na mail podany na stronie jako polska dystrybucja nie dostałem odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe pasywki to nie najlepszy pomysł. Zawsze dostajesz na końcu mniej dźwięku. Co innego np. pasywka na transformatorach.

Zobacz tu: http://hifijaity.pl/produkt/glasshouse-tvc-passive-pre-amplifier/

Cena też nie zrujnuje budżetu: poniżej 5 kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe pasywki to nie najlepszy pomysł. Zawsze dostajesz na końcu mniej dźwięku. Co innego np. pasywka na transformatorach.
Zobacz tu: http://hifijaity.pl/produkt/glasshouse-tvc-passive-pre-amplifier/
Cena też nie zrujnuje budżetu: poniżej 5 kzł
Nie zapomnijmy, że musi być xlr i pilot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizator amber. Musi być coś o dobrej barwie. Zadzwoń i podyskutuj troche w sprawie ceny. Powiedz jaki masz budżet, myślę, że się dogadasz. Teraz te lampizatory fajnie już wyglądają.

1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

W sobotę jadę po kolumny. Na razie wezmę na testy jeszcze CDAII choć mam mieszane uczucia. 

 

Co myślicie o Khozmo ? Lub Hattor jako regulacja ? Dobry preamp lampowy u naszych rodzimych majstrów to 10 tyś i nie ma jak tego za bardzo przetestować. Jest jeszcze Kinki EX Series P-7 ale nie wiem czy jest polski dystrybutor, bo na mail podany na stronie jako polska dystrybucja nie dostałem odpowiedzi. 

Bierzesz aktywne czy pasywne?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sonic990 napisał:

Lampizator amber. Musi być coś o dobrej barwie. Zadzwoń i podyskutuj troche w sprawie ceny. Powiedz jaki masz budżet, myślę, że się dogadasz. Teraz te lampizatory fajnie już wyglądają.

Bierzesz aktywne czy pasywne?

Aktywne. Dla mnie grają lepiej niż pasywne z P2. Na razie je biorę do domu. 

Nie przeskoczę tego niestety. Cena za duża. Chcę CD porządne do tego zestawu. 

 

Jest np jeszcze Gato PRD-3S 

Khozmo + Shanling CD3.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chcheckitout napisał:

Aktywne. Dla mnie grają lepiej niż pasywne z P2. Na razie je biorę do domu. 

Nie przeskoczę tego niestety. Cena za duża. Chcę CD porządne do tego zestawu. 

 

Jest np jeszcze Gato PRD-3S  

Khozmo + Shanling CD3.2

To elegancko, że aktywne. Szkoda, że nie słuchałeś sveda. Byłby to super porównanie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sonic990 napisał:

To elegancko, że aktywne. Szkoda, że nie słuchałeś sveda. Byłby to super porównanie.

Mógłbym to zrobić ale ja mam już dość wnoszenia tych paczek. Samochód też mam taki że muszę na dwa razy po to jeździć. Później zwrócić na dwa razy i wziąć swoje w wybranym kolorze również na dwa razy. Masakra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chcheckitout napisał:

Mógłbym to zrobić ale ja mam już dość wnoszenia tych paczek. Samochód też mam taki że muszę na dwa razy po to jeździć. Później zwrócić na dwa razy i wziąć swoje w wybranym kolorze również na dwa razy. Masakra ...

Rozumiem. Wiadomo, że u siebie w domu najlepiej posłuchać co jest problematyczne czasami. Podjedz do Studio U22 bo jesteś z Warszawy. Super jakbyś porównał te 2 zestawy ? Tak z czystej ciekawości i dla dobra mieszkańców audiostereo! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sonic990 napisał:

Rozumiem. Wiadomo, że u siebie w domu najlepiej posłuchać co jest problematyczne czasami. Podjedz do Studio U22 bo jesteś z Warszawy. Super jakbyś porównał te 2 zestawy ? Tak z czystej ciekawości i dla dobra mieszkańców audiostereo! ?

Może się skuszę podjechać. Generalnie to monitory, a to podłogowe więc grać będzie inaczej pod względem konstrukcji. 

Aktywne 40stki to moje marzenie. Kupę kasy pójdzie na to ale to kolumny na całe życie. W razie czego jak coś nie podpasuje to z odsprzedażą nie będzie jakiś wielkich problemów. Wezmę chyba białe, bo będą nam pasować do mebli. Piekne pre ma https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Przedwzmacniacz-hybrydowy-dual-mono-Songolo-P300SE ale by pasowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chcheckitout napisał:

Może się skuszę podjechać. Generalnie to monitory, a to podłogowe więc grać będzie inaczej pod względem konstrukcji. 

Aktywne 40stki to moje marzenie. Kupę kasy pójdzie na to ale to kolumny na całe życie. W razie czego jak coś nie podpasuje to z odsprzedażą nie będzie jakiś wielkich problemów. Wezmę chyba białe, bo będą nam pasować do mebli. Piekne pre ma https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Przedwzmacniacz-hybrydowy-dual-mono-Songolo-P300SE ale by pasowało ?

Na całe życie - nie byłbym tego taki pewien. Żeby Cie troche zmotywować do porównania ?

 

IMG_3029JPG.thumb.jpg.b453ed2bc3d999fa161c2985425afbff.jpg.5979736c7e852b85ac2b10d00f40312d.jpg

Nie wiem co Wy macie z tym białym. Zawsze myślałem, że w naturze występuje tylko 1 kolor - czarny, ale to tylko chyba u mnie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień słuchania aktywnych 40stek już u mnie w domu. Wybaczają trudności akustyczne pomieszczenia. Jestem w szoku bo grają lepiej mi niż w Planecie Dźwięku. Może większe pomieszczenie mam choć tragicznie zaadoptowane. Cały czas płyty CD męczę na firmowym kombajnie ATC CDA2. Coraz bardziej się też przekonuję do tego klocka. Nawet odsłuch z około 2,5 jest dość przyjemny choć na pewno tracą na przestrzeni. Przewaliłem sporo klocków ostatnio, tutaj kontrola każdego pasma jest świetna. Góra nie iskrzy, dół trzymany z dupę. Nic nie buczy, dudni, a mam kilka trudnych w okiełznaniu basu utworów. 

 

Na przeciwko mam dużą kanapę, prawa kolumna ma niestety gołą ścianę, lewa ma drapak dla kota bardzo duży. Myślę o kurtynie na okno, wtedy prawa kolumna będzie miała też jakiś materiał. Niestety prawa też jest wciśnięta w róg, lewa ma więcej przestrzeni. Za mną też jest z 1,5 metra od ściany. To tak około rok będzie musiało być. Nowy salon będzie się kręcił wokół tych kolumn jeśli się na nie zdecyduję. 

 

A ! Kable to jakiś najtańszy Chord. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do wejść XLR / RCA w końcówkach ATC P1 na tyle można dorobić jakiś mały przełącznik pozwalający na przełączanie tych wejść zamiennie ? W oryginale są podłączone razem i próba podpięcia dwóch źródeł daje brumienie nawet w przypadku, gdy jedno z nich nie jest w ogóle włączone do prądu. 

W końcowkach Denona, czy MBL-a  jest przełącznik, który pozwalał zapiąć do tych samych końcowek dwa zestawy - np kinowy po RCA i stereo po XLR. W zależności od tego co się chce słuchać   przełącza się z tyłu na konkretne wejścia.

Bez tego trzeba stosować dodatkowy preamp z funkcją ht bypass, który w sensownej wersji będzie kosztowny ... i zasadniczo bezsensowny ?, po obydwa źródła jakie chce podpiąć mają własną regulację głośności. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barni napisał:

Pytanie czy do wejść XLR / RCA w końcówkach ATC P1 na tyle można dorobić jakiś mały przełącznik pozwalający na przełączanie tych wejść zamiennie ? W oryginale są podłączone razem i próba podpięcia dwóch źródeł daje brumienie nawet w przypadku, gdy jedno z nich nie jest w ogóle włączone do prądu. 

W końcowkach Denona, czy MBL-a  jest przełącznik, który pozwalał zapiąć do tych samych końcowek dwa zestawy - np kinowy po RCA i stereo po XLR. W zależności od tego co się chce słuchać   przełącza się z tyłu na konkretne wejścia.

Bez tego trzeba stosować dodatkowy preamp z funkcją ht bypass, który w sensownej wersji będzie kosztowny ... i zasadniczo bezsensowny ?, po obydwa źródła jakie chce podpiąć mają własną regulację głośności. 

 

 

 

Włączone do prądu? To znaczy co dokładnie? Prawdopodobnie chodzi o włączone/wyłączone zasilanie, ale z wtyczką pozostającą w gniazdku. Jeżeli tak, to sprawa jest jasna, pętla mas. Przełącznik w urządzeniu nie pomoże, bo przełącznik wejść nie odłącza masy. Zewnętrzny przełącznik  tak, ale wielostykowy, odłączający też masę.

Najprostszym jednak rozwiązaniem może się okazać przecięcie masy w kablu XLR ? 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale dalej przypadkowe włączenie dwóch źródeł na raz może spowodować problem, którego chciałbym uniknąć. Bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, że po XLR-ach leci ze źródła stereo muzyka, a żona wpada na pomysł włączenia telewizora, który załączy procesor i pojawi się dodatkowy sygnał również na wejściach RCA.  

PS. Na zdjęciach rozwiązanie problemu, pytanie czy da się to zrealizować na wejściach ATC

 

Zrzut ekranu 2019-05-28 o 00.25.48.png

Zrzut ekranu 2019-05-28 o 00.25.21.png

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barni napisał:

Teoretycznie tak, ale dalej przypadkowe włączenie dwóch źródeł na raz może spowodować problem, którego chciałbym uniknąć. Bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, że po XLR-ach leci ze źródła stereo muzyka, a żona wpada na pomysł włączenia telewizora, który załączy procesor i pojawi się dodatkowy sygnał również na wejściach RCA.  

 

No to co, będą grały dwa naraz i ktoś będzie musiał zrezygnować, znaczy ty, bo przecież nie żona ? 

Ale oczywiście należy unikać takiego połączenia, ponieważ wbrew temu, co myślisz część układu może być wspólna i wyłączone nawet urządzenie może obciążać wyjście aktualnie grającego.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barni napisał:

Pytanie czy do wejść XLR / RCA w końcówkach ATC P1 na tyle można dorobić jakiś mały przełącznik pozwalający na przełączanie tych wejść zamiennie ? W oryginale są podłączone razem i próba podpięcia dwóch źródeł daje brumienie nawet w przypadku, gdy jedno z nich nie jest w ogóle włączone do prądu. 

W końcowkach Denona, czy MBL-a  jest przełącznik, który pozwalał zapiąć do tych samych końcowek dwa zestawy - np kinowy po RCA i stereo po XLR. W zależności od tego co się chce słuchać   przełącza się z tyłu na konkretne wejścia.

Bez tego trzeba stosować dodatkowy preamp z funkcją ht bypass, który w sensownej wersji będzie kosztowny ... i zasadniczo bezsensowny ?, po obydwa źródła jakie chce podpiąć mają własną regulację głośności. 

Zobacz na katalog firmy Moon. Mają  coś co się nazywa XLR-DC-Filter oraz RCA=DC=Filter. W opisie zamieszczonym na stronie dystrybutora można przeczytać, że cyt. „są rekomendowane tylko w przypadku, gdy wzmacniacz wyłącza się wskutek przepięcia z przedwzmacniacza lub źródła”

Czytałem gdzieś, że pomaga w problemie, o którym piszesz. Skontaktuj się z serwisem dystrybutora Moon. Może potwierdzi celowość tego tropu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chcheckitout napisał:

Drugi dzień słuchania aktywnych 40stek już u mnie w domu. Wybaczają trudności akustyczne pomieszczenia. Jestem w szoku bo grają lepiej mi niż w Planecie Dźwięku. Może większe pomieszczenie mam choć tragicznie zaadoptowane. Cały czas płyty CD męczę na firmowym kombajnie ATC CDA2. Coraz bardziej się też przekonuję do tego klocka. Nawet odsłuch z około 2,5 jest dość przyjemny choć na pewno tracą na przestrzeni. Przewaliłem sporo klocków ostatnio, tutaj kontrola każdego pasma jest świetna. Góra nie iskrzy, dół trzymany z dupę. Nic nie buczy, dudni, a mam kilka trudnych w okiełznaniu basu utworów. 

 

Na przeciwko mam dużą kanapę, prawa kolumna ma niestety gołą ścianę, lewa ma drapak dla kota bardzo duży. Myślę o kurtynie na okno, wtedy prawa kolumna będzie miała też jakiś materiał. Niestety prawa też jest wciśnięta w róg, lewa ma więcej przestrzeni. Za mną też jest z 1,5 metra od ściany. To tak około rok będzie musiało być. Nowy salon będzie się kręcił wokół tych kolumn jeśli się na nie zdecyduję. 

 

A ! Kable to jakiś najtańszy Chord. 

W tym firmowym zestawieniu nie jest zbyt technicznie?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.