Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym firmowym zestawieniu nie jest zbyt technicznie?
Dla mnie nie jest ale ja lubię aktywne systemy studyjne. Miło wspominam Aps Aeon, Adam A7X. To były systemy, które miałem 2 i 3 lata. Później zacząłem kombinować i nic dobrego z tego nie wyszło. Co do CDA2 nie jestem pewny ale nie wiem czy w okolicy 12 tyś znajdę pre, cd i DAC.

Mogę jeszcze wypożyczyć Mytka bridge, bo z roonem mi się połączy, a korzystam i np jakiś CD Cyrus lub Chorda TT z Cyrus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

Dla mnie nie jest ale ja lubię aktywne systemy studyjne. Miło wspominam Aps Aeon, Adam A7X. To były systemy, które miałem 2 i 3 lata. Później zacząłem kombinować i nic dobrego z tego nie wyszło. Co do CDA2 nie jestem pewny ale nie wiem czy w okolicy 12 tyś znajdę pre, cd i DAC.

Mogę jeszcze wypożyczyć Mytka bridge, bo z roonem mi się połączy, a korzystam i np jakiś CD Cyrus lub Chorda TT z Cyrus.

Jak Ci się podoba to po co kombinować? Załatw lepszy rabat z uwagi na to, że bierzesz 2 urządzenia i będziesz miał wszystko z ATC. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Sonic990 napisał:

Jak Ci się podoba to po co kombinować? Załatw lepszy rabat z uwagi na to, że bierzesz 2 urządzenia i będziesz miał wszystko z ATC. 

No wiesz ... jak człowiek nie sprawdzi, porówna to nigdy nie będzie wiedział czy jest tak jak powinno. Kusi też żeby jakiejś lampy dodać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chcheckitout napisał:

No wiesz ... jak człowiek nie sprawdzi, porówna to nigdy nie będzie wiedział czy jest tak jak powinno. Kusi też żeby jakiejś lampy dodać ... 

Tutaj Cię męczy ? Z tego co widzialem to chciales mytek czy chorda. Jeżeli lampa to posłuchaj Lampiego ambera + jakikolwiek transport.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chcheckitout napisał:

No wiesz ... jak człowiek nie sprawdzi, porówna to nigdy nie będzie wiedział czy jest tak jak powinno. Kusi też żeby jakiejś lampy dodać ... 

Trzeba też pamiętać, że firmowe systemy są ze sobą strojone i zawsze razem wypadają dobrze i bez niespodzianek. Nie znaczy to, że np. jakieś lampowe pre. nie okaże się lepsze. Czasem jednak, trzeba trochę tego sprzętu przewalić aby trafić optymalnie.

Jak kiedyś porównywałem moją końcówkę ATC P1 z preampem Octawe, modelu nie pamiętam, ale przedział cenowy trochę ponad 20 tyś zł. to wyszła z tego kiszka. Firmowe pre CA 2, pomimo że sporo tańsze wypada znacznie lepiej z P1.

Natomiast z końcówką mocy Octave firmowy przedwzmacniacz zagrał już doskonale.

Podobnie u moich kolegów, oni mają systemy liczące w setkach tysięcy i zawsze firmowe zestawienia grały jednak optymalnie.

Np. cały set; Vitusa, McIntosha. Teraz kolega ma monobloki Electrocompanieta i znowu z firmowym pre, gra najbardziej spójnie i zawsze jest pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, chcheckitout napisał:

Także wpisuję się oficjalnie do klubu ?

Jednak padło na czarne, bo bardziej uniwersalne (tak żona zdecydowała). Jak pokój posprzątam to zrobię foteczkę. 

Gratki ?, także wybrałem czarne "satin", wyglądają pięknie, a pisali że Atc są niezbyt ładne, ale się mylili.

Końcówka Brystona zostaje, nic nie kombinuję, bo ten zestaw gra bardzo zadowalająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratki , także wybrałem czarne "satin", wyglądają pięknie, a pisali że Atc są niezbyt ładne, ale się mylili.
Końcówka Brystona zostaje, nic nie kombinuję, bo ten zestaw gra bardzo zadowalająco. 
Oczywiście bez maskownic. Bo wyglądają okropnie.

Teraz trzeba kupić kable do tych potworków. Możecie coś polecić? Nie chcę nic drogiego, a solidnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2019 o 21:37, chcheckitout napisał:

Oczywiście bez maskownic. Bo wyglądają okropnie.

Teraz trzeba kupić kable do tych potworków. Możecie coś polecić? Nie chcę nic drogiego, a solidnego.

Ja mam słabość do metalowych maskownic. Magico, MA Platinium, Atc takie mają i dla Mnie to duży atut, materiałowe nie mają tego czegoś. Po kilku latach robi się "szmatka", nitki wychodzą itd.

Niestety z kabli nic nie polecę, trzeba sprawdzić samemu w swoim zestawie. Loteria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek s napisał:

Ja mam słabość do metalowych maskownic. Magico, MA Platinium, Atc takie mają i dla Mnie to duży atut, materiałowe nie mają tego czegoś. Po kilku latach robi się "szmatka", nitki wychodzą itd.

Niestety z kabli nic nie polecę, trzeba sprawdzić samemu w swoim zestawie. Loteria..

Metalowe się nie zniszczą na pewno ale raczej ich nie będę zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham, słucham i jest coraz lepiej. Trochę pomajstrowałem z ustawieniem kolumn i jest większa stereofonia. Coś mi syczy, jakiś dźwięk dookoła głowy. Kilka razy aż się odwróciłem za siebie co jest grane ? Jeszcze kurtyny zamówię i będzie super. Coś za nimi też by się przydało, nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam, Waszym zdaniem ATC 7v3 mają lekko ocieplone wokale czy to mój Cyrus 8.2 dał taki efekt. Ciekawa sprawa, że zarówno z Dynkami Excite X14, PMC twenty 21 i ATC 7v3 w połączeniu z Cyrusem zawsze przebija się lekko złotawy odcień, często kobietki miały lekko dosłodzoną, podkolorowaną barwę. Typowa cecha klamotów Cyrusa czy ATC siódemki mają delikatnie dosłodzoną średnicę? Te same wokale, które znam na pamięć z moich nauszników Oppo pm3 mają bardziej surową, może nawet lekko szarawą, mniej słodką ale bardziej dająca wrażenie prawdziwej barwę wokali. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC lekko eksponuje średnicę ale zachowuje naturalność w zakresie barwy, Efekt, który słyszałeś musi w mojej ocenie powstawać przed głośnikami. Kable, wzmacniacz, źródło. Na którymś z tych elementów. Nie wiem jakie masz głośnikowe ale po podpięciu Chorda Clearway (chyba najlepszy ze stosunkowo niedrogich kabli jakie znam), można by powiedzieć coś więcej i jednoznacznie zidentyfikować winowajcę - dosładzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym eksponowaniem średnicy przez siódemki - faktycznie ma to miejsce ale akurat u mnie można przyjąć, że Cyrusowi 8.2 to nawet całościowo pomaga. 

To słodzenie wygląda mnie ? na sprawkę Cyruska lub jego wbudowanego przetwornika (najprędzej).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2019 o 15:21, chcheckitout napisał:

Rozmawiałem z przedstawicielem ATC i powiedział mi, że nic nie zyskam zmianą kabli. W ogóle ich nie dostałem z kolumnami ale mi wyślą dedykowane.

Zgaduje, ze z Jackiem Leskim?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, barni napisał:

Jak rozumiem z braku wejść XLR wyjścia w tym standardzie sa sztucznie symetryzowane ?

Kiedyś dowiadywałem się o niego. Sprzedawca w jednym z salonów określił go jako tzw. pseudozbalansowany. Napięcie na XLR zgodnie z jego zapewnieniem miało być wyższe od podawanego na RCA ale konkretnych wartości nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, chcheckitout napisał:

Tak

Dlaczego pytam. Myślałem, że objadę z DAC z regulacją głośności ale ostatni odsłuch potwierdził, że sam transport też musi być niezły, zeby nie chrzanił dźwięku . I tutaj pojawia się pytanie czy w swojej cenie te ATC będzie lepsze niż osobno PRE + CD. (w tej samej kwocie oczywiście). Druga sprawa to sygnatura dźwięku. Jak to cudo gra? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to tak, że słucham muzyki, a nie sprzętu. Szukałem PRE + CD ale w tych pieniądzach (w używkach) nic ciekawego nie będzie. Skoki wzmocnienia są idealne, nic nie strzela, pyka, szumi. Zestaw zestrojony perfekt. Jestem bardzo zadowolony. Nie czuć tutaj studyjnego analitycznego grania. System się wygrzał i jest muzykalnie. Nie słucham jazzu, ani klasyki żeby Ci powiedzieć jak wybrzmiewa trąbka, czy skrzypce. Z czym to porównać ? trochę ciężko ... Przewaliłem bardzo dużo klocków ale niestety, nie w tej konfiguracji. 

 

Miałem wcześniej dwa systemy studyjne i słuchałem ich chyba z każdym możliwym DAC + PRE i zawsze coś było nie tak. Tutaj gra muzyka i nic nie wkurza. Jak zwalczę problemy akustyczne, to wezmę chyba urlop na miesiąc żeby słuchać tylko ?

 

Szukam teraz streamera. Bluesound na testach. Nieźle to gra z Roon. Choć jeszcze bym sprawdził kilka rzeczy. 

21 minut temu, Sonic990 napisał:

Dlaczego pytam. Myślałem, że objadę z DAC z regulacją głośności ale ostatni odsłuch potwierdził, że sam transport też musi być niezły, zeby nie chrzanił dźwięku . I tutaj pojawia się pytanie czy w swojej cenie te ATC będzie lepsze niż osobno PRE + CD. (w tej samej kwocie oczywiście). Druga sprawa to sygnatura dźwięku. Jak to cudo gra? ?

Jak zmienię lokum albo powalczę z akustyką w tym pomieszczeniu to wpadaj. Weź ulubione płyty i nie pij kawy z rana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, chcheckitout napisał:

Gra to tak, że słucham muzyki, a nie sprzętu. Szukałem PRE + CD ale w tych pieniądzach (w używkach) nic ciekawego nie będzie. Skoki wzmocnienia są idealne, nic nie strzela, pyka, szumi. Zestaw zestrojony perfekt. Jestem bardzo zadowolony. Nie czuć tutaj studyjnego analitycznego grania. System się wygrzał i jest muzykalnie. Nie słucham jazzu, ani klasyki żeby Ci powiedzieć jak wybrzmiewa trąbka, czy skrzypce. Z czym to porównać ? trochę ciężko ... Przewaliłem bardzo dużo klocków ale niestety, nie w tej konfiguracji. 

 

Miałem wcześniej dwa systemy studyjne i słuchałem ich chyba z każdym możliwym DAC + PRE i zawsze coś było nie tak. Tutaj gra muzyka i nic nie wkurza. Jak zwalczę problemy akustyczne, to wezmę chyba urlop na miesiąc żeby słuchać tylko ?

 

Szukam teraz streamera. Bluesound na testach. Nieźle to gra z Roon. Choć jeszcze bym sprawdził kilka rzeczy. 

Jak zmienię lokum albo powalczę z akustyką w tym pomieszczeniu to wpadaj. Weź ulubione płyty i nie pij kawy z rana ?

Nie pijam kawy ? Jak będę w Warszawie to na pewno zagadam o odsłuch. Idealnie byłoby zrobić u Ciebie porównanie do BLIPO ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.