Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, flood2 napisał:

Przed wirusem miałem wypożyczone scm 11 na tydzień i uważam, że z Naim xs 2 gra to bardzo dobrze. Myślę o zamianie Pmc na Atc.

Jutro podłącze Naima xs2 .Tak na marginesie ,Pmc będę miał w przyszłym tygodniu a dokładnie 25,22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, krzysiek napisał:

Na tej płycie nie ma nieprzyjemnych dźwięków ? btw ztcp Kate w studio używa właśnie paczek ATC

Z Cyrusem 8.2 DAC +psxr2 nigdy nie usłyszałem z ATC 11 ostrości czy natarczywości, żadnego podkreślania ssss czy cccc. Moim zdaniem ATC 11 zmiękczają kontury i są po cieplejszej stronie, góra jest wycofana i nie jest jakoś wyjątkowo rozdzielcza. Nie miałem też wrażenia grania natarczywym pierwszym planem. Nie są to też jakieś super szybko grające kolumny.

Widać co wzmacniacz to inne doświadczenia i M6si daje inny efekt końcowy  jak Cyrus. Z pamięci bardziej "do przodu i na szerokość " grają ATC 7 ale tu jeszcze dokładniej wypowiem się w przyszłym tygodniu. Na 100% ATC 11 są po cieplejszej stronie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli preferujesz szersza scene i podobny efekt do xlr to vdh the second, bardzo fajny. Lekko wezsza scena, poukladana i delikatniejszym przekazem, to Tara Labs Apollo I. Bezpieczny w ciemno do kazdego systemu i elektroniki mam niezawodne od lat The bay c5 vdh. 

Do zrodel sieciowki Wireworld aurora jest swietna, a ostatnio podmienilem sobie do m6si. 

Dobra rada to nie dawaj pieca do zadnych listew z filtrami. Be filtrow, a najlepiej bezposrednio w sciane.

Glosnikowe nr1 dla mnie sa moje harmonix cs-120 improved.

Najwazniejsze sa zrodla jakie podajesz na m6si i atc . To wyzej zreszta tez bo trzeba sie wstrzelic w punkt.

 

Scm u mnie  przebily, Kef iq70, Usher v601, Eposm12i, Monitory Sonus Oliva z 2000r

Jednak Eposy m12i u mojego Ojca z Heglem tak zagraly, ze zmieklem.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam 38 napisał:

Z Cyrusem 8.2 DAC +psxr2 nigdy nie usłyszałem z ATC 11 ostrości czy natarczywości, żadnego podkreślania ssss czy cccc. Moim zdaniem ATC 11 zmiękczają kontury i są po cieplejszej stronie, góra jest wycofana i nie jest jakoś wyjątkowo rozdzielcza. Nie miałem też wrażenia grania natarczywym pierwszym planem. Nie są to też jakieś super szybko grające kolumny.

Widać co wzmacniacz to inne doświadczenia i M6si daje inny efekt końcowy  jak Cyrus. Z pamięci bardziej "do przodu i na szerokość " grają ATC 7 ale tu jeszcze dokładniej wypowiem się w przyszłym tygodniu. Na 100% ATC 11 są po cieplejszej stronie. 

 

9 minut temu, jimmi napisał:

Jesli preferujesz szersza scene i podobny efekt do xlr to vdh the second, bardzo fajny. Lekko wezsza scena, poukladana i delikatniejszym przekazem, to Tara Labs Apollo I. Bezpieczny w ciemno do kazdego systemu i elektroniki mam niezawodne od lat The bay c5 vdh. 

Do zrodel sieciowki Wireworld aurora jest swietna, a ostatnio podmienilem sobie do m6si. 

Dobra rada to nie dawaj pieca do zadnych listew z filtrami. Be filtrow, a najlepiej bezposrednio w sciane.

Glosnikowe nr1 dla mnie sa moje harmonix cs-120 improved.

Najwazniejsze sa zrodla jakie podajesz na m6si i atc . To wyzej zreszta tez bo trzeba sie wstrzelic w punkt.

 

Wzmacniacz i cd mam podłączony śeciówkami diy na bazie melodiki 3*2,5 przez DC bloker Tomanka i wreszcie do listwy Gigawat pf1 Żródło to Naim 5si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Schuko, co jest dobre do zrodel z pewnoscia, ale mnie to w piecu cos mierzi. Zawsze wolalem bez i w sciane. Jak nie uslyszysz roznicy to nie masz dylematu, ja mialem.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam 38 napisał:

Z Cyrusem 8.2 DAC +psxr2 nigdy nie usłyszałem z ATC 11 ostrości czy natarczywości, żadnego podkreślania ssss czy cccc. Moim zdaniem ATC 11 zmiękczają kontury i są po cieplejszej stronie, góra jest wycofana i nie jest jakoś wyjątkowo rozdzielcza. Nie miałem też wrażenia grania natarczywym pierwszym planem. Nie są to też jakieś super szybko grające kolumny.

Widać co wzmacniacz to inne doświadczenia i M6si daje inny efekt końcowy  jak Cyrus. Z pamięci bardziej "do przodu i na szerokość " grają ATC 7 ale tu jeszcze dokładniej wypowiem się w przyszłym tygodniu. Na 100% ATC 11 są po cieplejszej stronie. 

U mnie to słychać dosyć wyraźnie,szczególnie sss,w kefach i dynaudio tego nie było.Ale to dopiero pierwszy dzień,muszę być cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, izapat napisał:

U mnie to słychać dosyć wyraźnie,szczególnie sss,w kefach i dynaudio tego nie było.Ale to dopiero pierwszy dzień,muszę być cierpliwy.

Ty musicala dopiero salonowa wersje dostales?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jimmi napisał:

Masz Schuko, co jest dobre do zrodel z pewnoscia, ale mnie to w piecu cos mierzi. Zawsze wolalem bez i w sciane. Jak nie uslyszysz roznicy to nie masz dylematu, ja mialem.

Spróbuje,co mi szkodzi.

1 minutę temu, jimmi napisał:

Ty musicala dopiero salonowa wersje dostales?

Musicala mam już ok. dwóch miesięcy,zdążył się już ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jimmi napisał:

Moim zdaniem on jest poukladany i bardziej z nim sa jaja aby sie zaadoptowac sluchowo, swoja droga jaknabierze stopni C to jest nieco ciekawszy.

Zgadza się po godzinie od włączenia zaczyna lepiej grać. A w weekendy w ogóle nie wyłączam.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja duzo slucham radia w dzien, wiec mam odrebny system do tego. Czasem Mf i atc stoja 2-3 dni bez uzytku. Lubie ze stream zapuscic jazz wieczorem i wowczas jest bajka. Wlasciwie wieczorem odsluch ma dla mnie finezje.  Dobrze miec 2 systemy do grania w tle i do docelowego odsluchu. Wtedy nic sie nie nudzi..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jimmi napisał:

Z kolei ja duzo slucham radia w dzien, wiec mam odrebny system do tego. Czasem Mf i atc stoja 2-3 dni bez uzytku. Lubie ze stream zapuscic jazz wieczorem i wowczas jest bajka. Wlasciwie wieczorem odsluch ma dla mnie finezje.  Dobrze miec 2 systemy do grania w tle i do docelowego odsluchu. Wtedy nic sie nie nudzi..

Fakt.Wieczorne odsłuchy są najprzyjemniejsze.Mogą być dwa lub nawet trzy,ale gdzie to upchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj Naima xs2 do scm11.Dzisiaj Sting i Keb Mo.Pierwsze wrażenie ,to bas ,mocniejszy bardziej punktowy. Dźwięk jak by wyrwał się z głośników,nie wiem jeszcze jak będzie przy głośniejszym słuchaniu,ale teraz jest na godz, dziewiątej i nie czuć nie doboru mocy(naim 70w musical 220w)Bas dostał sprężynki,wokale raczej podobne,niższe wysokie przestały przeszkadzać.Jest kultura i moc.Wiem,że mam słabość do Naima,ale gdy przełączam głośniki na Naima,aż nie chce się wyłączać muzyki.O kolacji zapomniałem,ale to wyjdzie tylko na zdrowie.?Powoli zaczynam doceniać ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchując Marka Bilińskiego "Ucieczka z tropiku" w Kefach zauważyłem ,że bas oczywiście jest większy,głębszy,ale w porównaniu do Atc bardziej miękki ,Ac/dc...hmm,niestety na żadnych głośnikach ,które miałem nie brzmiało dobrze.Możliwe ,że  na jakimś 12 calowym głośniku wreszcie był bym zadowolony,jednak wtedy musiał bym mieć pokój 30m a tak gra płasko,na kefach jest z wiadomych powodów lepsze wypełnienie a reszta pasma nie co maskuje gitarowe wybryki,brak im jednak wyrazistości ATC.
Tak czy inaczej,to bardzo dobre monitory,z Musicalem spokojniejsze,pomimo tego ,że jest mocniejszy od Naima,bas jest mniej konturowy,ukrywa,to co jest w Atc najlepsze,czyli przejrzystość.Uważam,że M6si ogranicza te głośniki(chyba że ktoś delikatniej)Z Naimem,zaczyna się prawdziwe granie ,tylko 70w ,ale radzi sobie z nimi zanakomicie,jest rytm,kontur i przejrzystość.
Atc są bardzo dobrze wycenione a przy zakupie,pewnie można będzie urwać parę złotych..Może rel t5i załatwi sprawę z basem.Nie do każdej muzyki był by potrzebny,ale czasem...?  ATC scm 11 zostają u mnie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izapat napisał:

mam dylemat, czy nie zdecydować się na scm7 + rel t5i. Może ktoś z Was miał Atc z subwooferem? Tak czy inaczej jutro też przyjeżdżają Pmc 25,22, może przebiją Atc?

 

Moim zdaniem ATC 7 i 11 grają wyraźnie inaczej. Nie będę pisał o różnicach, warto je samemu poznać, zwłaszcza gdy ma się mały pokoik. Jednak jak myślałeś o subie do 11 to do 7 byś go od razu kupił. Ja jeszcze na chwilę obecną mam nie roztrwonioną całą kasę na swoje przyjemności i bardzo chciałbym sprawdzić suba od ATC do moich siódemek ale boję się o podróż czegoś tak ciężkiego więc dupa z wypożyczenia. A jak miałbym brać sub. do scm7 to tylko od ATC... 

izapat, jaki to Salon tak hurtowo wysyła Ci te wszystkie fajne monitory? Zgaduję , że Q21 bo Oni wszystko co mają wyślą na testy, są niesamowici gdy chodzi o wypożyczanie klamotów ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adam 38 napisał:

Moim zdaniem ATC 7 i 11 grają wyraźnie inaczej. Nie będę pisał o różnicach, warto je samemu poznać, zwłaszcza gdy ma się mały pokoik. Jednak jak myślałeś o subie do 11 to do 7 byś go od razu kupił. Ja jeszcze na chwilę obecną mam nie roztrwonioną całą kasę na swoje przyjemności i bardzo chciałbym sprawdzić suba od ATC do moich siódemek ale boję się o podróż czegoś tak ciężkiego więc dupa z wypożyczenia. A jak miałbym brać sub. do scm7 to tylko od ATC... 

izapat, jaki to Salon tak hurtowo wysyła Ci te wszystkie fajne monitory? Zgaduję , że Q21 bo Oni wszystko co mają wyślą na testy, są niesamowici gdy chodzi o wypożyczanie klamotów ?

 

Nie wiem czy mogę wyjawić,ale jestem bardzo wdzięczny za wypożyczenie na testy zacnych monitorów.Moim zdaniem,każdy Audiofil-meloman powinien chociaż posłuchać ATC

Jedno jest pewne,że na pewno tam coś kupię.Atc bardzo mi się podobają,jednak  przenikliwość tych monitorów na dłuższą metę,może być męcząca.Jak nie wezmę jedenastek,to może zdecyduję się na siódemki + Rel t5i

A może scm 7 + Atc c1 sub?

20kg,12 cali głośnik?.Jak bym podłączył go u siebie,to wszystkie płyty z półek by mi pospadały?

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, izapat napisał:

Jedno jest pewne,że na pewno tam coś kupię.Atc bardzo mi się podobają,jednak  przenikliwość tych monitorów na dłuższą metę,może być męcząca.Jak nie wezmę jedenastek,to może zdecyduję się na siódemki + Rel t5i

Ja miałem trochę inne doświadczenie z 11, jak zawsze gra cały system i pomieszczenie. 

Też C1 miałem na myśli. Ciekawe czy w salonach sprawdzali połączenie scm 7 z C1 i jak to razem wypadło. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ja miałem trochę inne doświadczenie z 11, jak zawsze gra cały system i pomieszczenie. 

Też C1 miałem na myśli. Ciekawe czy w salonach sprawdzali połączenie scm 7 z C1 i jak to razem wypadło. 

Gdzieś wyczytałem,że producent ATC zaleca właśnie ten sub do 7 . 11 . czy 19

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, izapat napisał:

Atc bardzo mi się podobają,jednak  przenikliwość tych monitorów na dłuższą metę,może być męcząca.

To znaczy,że wysoka wierność,do której podobno cała audioferajna tak wzdycha, na dłuższą metę przeszkadza? To chyba jakaś audioherezja ?

ATC to fantastyczna firma,bardzo rzetelna inżynieria,świetne własne opracowane głośniki i fenomenalna wierność. Na dłuższą metę to właśnie takie prawdziwe podejście do audio ma sens,reszta to tylko bardziej lub mniej udane znieksztalcenia. Gdyby do tego wszystkiego co ma ATC dodać ten jedyny pierwiastek NATURALNOŚCI,który ma Harbeth,to być może jakieś ATC 50 a nie Harbeth dziś stały by u mnie. ATC to świetne głośniki i w Twoim przypadku suba im nie potrzeba. Bierz człowieku 11 albo 19 i zamykaj temat na lata. Wierność nie męczy,męczą zniekształcenia.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

To znaczy,że wysoka wierność,do której podobno cała audioferajna tak wzdycha, na dłuższą metę przeszkadza? To chyba jakaś audioherezja ?

ATC to fantastyczna firma,bardzo rzetelna inżynieria,świetne własne opracowane głośniki i fenomenalna wierność. Na dłuższą metę to właśnie takie prawdziwe podejście do audio ma sens,reszta to tylko bardziej lub mniej udane znieksztalcenia. Gdyby do tego wszystkiego co ma ATC dodać ten jedyny pierwiastek NATURALNOŚCI,który ma Harbeth,to być może jakieś ATC 50 a nie Harbeth dziś stały by u mnie. ATC to świetne głośniki i w Twoim przypadku suba im nie potrzeba. Bierz człowieku 11 albo 19 i zamykaj temat na lata. Wierność nie męczy,męczą zniekształcenia.

W audio, jak zawsze, każdy swoją rację ma. Gdzieś w sieci czytałem wywiad z osobą z ATC i ta osoba stwierdziła, że to ich ATC 7 jest naturalne i wierne nagraniu a Harbeth P3 esr upiększa brzmienie przez "sztuczne upłynnianie", które tak bardzo podoba się ich użytkownikom.

Tylko co nas to gó..no obchodzi co ktoś inny myśli o danych kolumnach ? Skoro izapat nie jest do końca przekonany do ATC11 to słusznie robi, że szuka dalej. Nic na siłę bo ktoś,  coś itd. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izapat napisał konkretnie czego się obawia,wiec tu Adamie nie manipuluj,ze ktoś lub coś. Mnie się po prostu śmiać chce z prostych przyczyn. Każdy kto jest w tym hobby epatuje całą ludzkość,ze jest bezkompromisowym wyznawcą najwyższej wierności i jak taką dostaje a takie głośniki projektuje ATC(wielu bardzo znanych artystów ma je w studiach) to nagle pojawia się obawa,ze ta wierność to jednak za dużo szcześcia-paranoja. Wierność jest lub są zniekształcenia. Natomiast do Ciebie mam pytanie,ja posłuchałem wielu głosników ATC,w tym te opisywane przez izapat,czy Ty możesz to samo napisać o Harbeth?mam wrażenie ze coś Cię w tej materii uwiera i teoretyzujesz zamiast przedstawić empiryczne doświadczenia. Chętnie poczytam.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

izapat napisał konkretnie czego się obawia,wiec tu Adamie nie manipuluj,ze ktoś lub coś. Mnie się po prostu śmiać chce z prostych przyczyn. Każdy kto jest w tym hobby epatuje całą ludzkość,ze jest bezkompromisowym wyznawcą najwyższej wierności i jak taką dostaje a takie głośniki projektuje ATC(wielu bardzo znanych artystów ma je w studiach) to nagle pojawia się obawa,ze ta wierność to jednak za dużo szcześcia-paranoja. Wierność jest lub są zniekształcenia. Natomiast do Ciebie mam pytanie,ja posłuchałem wielu głosników ATC,w tym te opisywane przez izapat,czy Ty możesz to samo napisać o Harbeth?mam wrażenie ze coś Cię w tej materii uwiera i teoretyzujesz,zamiast przedstawić empiryczne doświadczenia. Chętnie poczytam.

Już odpowiadam, uwiera mnie chora cena Harbeth, i chociaż mógłbym nawet dzisiaj kupić nowiutkiego, małego Harbetha to nie potrafię dać się aż tak wy...mać na kasę. Tak to, bez żadnego kręcenia, wygląda w moim przypadku ? Ale może zostawmy już Harbetha w spokoju, zwłaszcza że jesteś miłośnikiem głośniczków tego producenta. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.