Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie chcę nic sugerować ale "7" do małego pokoju to moim zdaniem świetny wybór. Jeżeli mieszkasz gdzieś blisko Szczecinka to zapraszam. Nic mi nie wrzeszczy, nic nie krzyczy, nie syczy a z drugiej strony wokal nie jest malutki czy zgaszony. W  akustyce bajka, w elektronice bajka. Tak ładnie mi się systemik zgrał, że najchętniej kupiłbym drugie siódemki, na wszelki wypadek.

Tylko Ty masz elektronikę Naim-a a on chyba zupełnie inaczej prezentuje pierwszy plan i wokale jak Cyrus. 

Do Szczecinka bardzo daleko nie mam,ale czasu brak.Mam jeszcze Musicala a jak się nie wpasuje,to się kupi co innego?,chociaż 11-tki grały dobrze i z Naimem i M6si ,tylko lekko do przodu,za czym nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, izapat napisał:

lekko do przodu,

Możliwe, chociaż z Cyrusem + ATC  ciężko mi (w moim pokoju) o wypchnięty wokal. Z PMC miałem ten wokal za "malutki" i dość często "syczący" a znowu z X14 czasem jest on zdominowany przez mocniej podane skraje pasma (lub  jakby każdy zakres X14 chciał wykrzyczeć do słuchacza - hej, to ja jestem najważniejszy :), wychodzi efektownie ale trochę  męcząco ).

Dużo zmiennych (źródło, akustyka, piecyk, każdy trochę inaczej opisuje charakter grania itd.), może faktycznie u Ciebie warto jeszcze raz pomyśleć nad PMC. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adam 38 napisał:

Możliwe, chociaż z Cyrusem + ATC  ciężko mi (w moim pokoju) o wypchnięty wokal. Z PMC miałem ten wokal za "malutki" i dość często "syczący" a znowu z X14 czasem jest on zdominowany przez mocniej podane skraje pasma (lub  jakby każdy zakres X14 chciał wykrzyczeć do słuchacza - hej, to ja jestem najważniejszy :), wychodzi efektownie ale trochę  męcząco ).

Dużo zmiennych (źródło, akustyka, piecyk, każdy trochę inaczej opisuje charakter grania itd.), może faktycznie u Ciebie warto jeszcze raz pomyśleć nad PMC. 

Pmc,tłukę teraz,bo jutro muszę odesłać i względem KEF R3 grają z dystansem,tylko ta góra mogła by być nieco cichsza i mniej sykliwa,bo sam bas jest fajny,nawet jak głośniej się zrobi,to nic nie dudni.Szkoda,że nie mam teraz ATC,żeby porównać łeb w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

i mniej sykliwa

Ja nie potrafiłem tego zaakceptować i się poddałem...

To samo mam na słuchawkach, nie potrafię zaakceptować podkreślania głosek syczących i dla mnie większość nauszników Fostex-a czy Beyerdynamic od razu odpada. 

Ps. Nie masz wrażenia, że PMC brakuje takiej harmonii, równowagi, nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Ja nie potrafiłem tego zaakceptować i się poddałem...

To samo mam na słuchawkach, nie potrafię zaakceptować podkreślania głosek syczących i dla mnie większość nauszników Fostex-a czy Beyerdynamic od razu odpada. 

Ps. Nie masz wrażenia, że PMC brakuje takiej harmonii, równowagi, nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa. 

Tą harmonię i równowagę zaburza właśnie góra,ale z drugiej strony ,nie które utwory brzmią niesamowicie i słychać klasę przetworników,jednak wysokie zawsze dominują,ale nie są ostre ,czy nie przyjemne,tylko ta ilość.Nie wiem,może konstruktorzy PMC stroją zwrotnice ze stoperami w uszach.

Miałem kiedyś Beyerdynamic dt880 + heed canamp ii  ,15minut i ściągałem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba właśnie zostaję fanatycznym wielbicielem siódemek ? Ależ mi siadło ich granie a plan był taki, że szybko wylądują w dziale sprzedam...

Pisząc to słucham albumu "Love" E. Bartosiewicz i jestem cały w skowronkach. Nawet tak wybredny dziad jak ja znalazł coś co go cieszy, szczerze cieszy. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

A ja chyba właśnie zostaję fanatycznym wielbicielem siódemek ? Ależ mi siadło ich granie a plan był taki, że szybko wylądują w dziale sprzedam...

Pisząc to słucham albumu "Love" E. Bartosiewicz i jestem cały w skowronkach. Nawet tak wybredny dziad jak ja znalazł coś co go cieszy, szczerze cieszy. 

Cieszę się ,że znalazłeś to ,czego szukałeś?Dzisiaj przede mną decyzja, 7  czy 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, izapat napisał:

Cieszę się ,że znalazłeś to ,czego szukałeś?Dzisiaj przede mną decyzja, 7  czy 11

Ja nie potrafię wskazać lepszego brzmienia z tych dwóch monitorów ( 7 i 11 ), chociaż nadal stoję na stanowisku, że do pokoju
10-12m2 siódemki są idealnym wyborem.

Z jednej strony więcej dociążenia w 11 ale z drugiej strony brakowało mi w nich trochę góry, w  7 mam jakby lepszą równowagę. Wokale tu i tu super chociaż znowu kobietki ładniej mi śpiewają na 7 a wokal męski lepiej wypadał na 11. Do jaśniejszego toru wybrałbym 11. Z wyglądu zdecydowanie 7, mają kapitalne proporcje i świetnie wyglądają w małym pokoju ? 

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.......

Długo czekałem. Dziś odebrałem paczuszkę.

Najmłodszy w rodzinie. I kolejna perełka w mojej kolekcji ATC. Pierwotnie w planach miałem kupno w pierwszej kolejności CD2 a dopiero po nim - tego. Jednakże decyzja podjęta w oparciu o rzut monetą odwróciła losy. C1 SUB Mk2. Jak to gra? W zasadzie zwolennicy grania subwooferowego nie mają tu czego szukać. To głośnik, który kompletnie nie sprawdza się w takiej "estetyce". Równie serdecznie należy w tym momencie pozdrowić osoby, które uważają, że w systemach muzycznych audio nie ma miejsca na subwoofery (bo to tylko do KD i takie nie audiofilskie). Więc???? 

Właśnie sobie słucham 3 Symfonii Mikołaja Góreckiego. W skrócie. Pomieszczenie 20m. Monitory SCM19. Końcówka mocy P1. Efekt? Dźwięk KOMPLETNY. Dalsze rozpisywanie się nie ma sensu

IMG_0399.JPG

IMG_0396.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piotrek7 napisał:

No dobra.......

Długo czekałem. Dziś odebrałem paczuszkę.

Najmłodszy w rodzinie. I kolejna perełka w mojej kolekcji ATC. Pierwotnie w planach miałem kupno w pierwszej kolejności CD2 a dopiero po nim - tego. Jednakże decyzja podjęta w oparciu o rzut monetą odwróciła losy. C1 SUB Mk2. Jak to gra? W zasadzie zwolennicy grania subwooferowego nie mają tu czego szukać. To głośnik, który kompletnie nie sprawdza się w takiej "estetyce". Równie serdecznie należy w tym momencie pozdrowić osoby, które uważają, że w systemach muzycznych audio nie ma miejsca na subwoofery (bo to tylko do KD i takie nie audiofilskie). Więc???? 

Właśnie sobie słucham 3 Symfonii Mikołaja Góreckiego. W skrócie. Pomieszczenie 20m. Monitory SCM19. Końcówka mocy P1. Efekt? Dźwięk KOMPLETNY. Dalsze rozpisywanie się nie ma sensu

IMG_0399.JPG

IMG_0396.JPG

ELEGANCKO, że się zdecydowałeś ?

Jak Ty to masz podłączone? Ale konkretnie, który kabel, gdzie i jak.

Głośność ustawiałeś na ucho, tak, żeby Ci się podobało?

E:

Generalnie od strony technicznej to suba można podłączyć na 2 sposoby:

1) Na przelotce, czyli do monitorów dodaje się pasmo z suba - nie obcina się nic z monitora.

2) Osobna, dedykowana zwrotnica - obcina część pasma z głośnika nisko-średniotonowego i dodaje się pasmo z suba którego się "skleja" wyżej niż w opcji nr 1. Są 2 zalety takiego rozwiązania: można grać głośniej i mamy lepszą średnicę (w obu punktach mamy mniejsze zniekształcenia).

 

E2:


Teraz Adam sprzedaje Dynaudio i kupuje SUBA ?

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Melond napisał:

O podłogówkach można już wtedy przestać myśleć co?

U mnie głośniki podłogowe nie sprawdzały się. Podłogówek (klasycznych) nie dostroisz do pomieszczenia, w którym grają. Zestaw monitor + sub - tak. Jest idealnie. Nic nie buczy, nic się nie wzbudza. Bas absolutnie nie dominuje. Jest wsparciem dla pozostałych pasm. Głośność suba ustawiona na godz. 10, odcięcie 60Hz a faza na zero. I gra. Jest świetnie. Musi się jeszcze rozegrać. Ma dopiero jeden dzień pracy za sobą. Potem będzie tylko lepiej. 

 

5 godzin temu, Melond napisał:

Jakimi kablami podłączyłeś całość ?

 

5 godzin temu, S0nic napisał:

Jak Ty to masz podłączone? Ale konkretnie, który kabel, gdzie i jak.

Ten sub wyposażony jest w typowe wejścia głośnikowe. Podłączony jest za ich pośrednictwem do terminali głośnikowych końcówki mocy. 

W jednym z salonów udało mi się znaleźć kabel głośnikowy (wycofany już z produkcji) Chord Silverscreen w wersji bi-wire. Połączenie wykonane z użyciem tego kabla.

5 godzin temu, S0nic napisał:

Głośność ustawiałeś na ucho, tak, żeby Ci się podobało?

Tak. Dla mnie to najlepsza metoda. Słucham muzyki dla przyjemności więc ustawiłem tak aby było optymalnie dla mnie. Moje uszy są dla mnie lepszym wskaźnikiem niż mikrofony i programy do pomiarów akustyki. Do kalibracji wykorzystane w pierwszej kolejności utwory symfoniczne, potem Nina Simone a dopiero na sam koniec Metallica, A Perfect Circle i tym podobne. A jak przyszła kolej na Kraftwerk to już nic nie musiałem ustawiać i regulować bo to już samo grało ?   

No i ważna sprawa. Dywanik pod głośniczek. Bo on przecież "dmucha" w dół. 

Natomiast od szczegółów technicznych o wiele ciekawszym jest to, jak zmienił się dźwięk całości zestawu. To temat na dłuższą opowieść ale C1 Mk2 musi jeszcze trochę popracować tak aby samemu się rozegrać na max swoich możliwości a ja abym miał czas na przetrawienie tego wszystkiego. Natomiast tak jako ciekawostka. Efekty jego działania wywarły na mnie największe wrażenie na utworze i tu uwaga..... Blue Velvet Tony Benetta. Bo nie o bas tu chodzi w tej całej bajce ? A o przestrzeń i dopełnienie pozostałych pasm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, S0nic napisał:

Teraz Adam sprzedaje Dynaudio i kupuje SUBA ?

Na tę chwilę nie czuję takiej potrzeby, zobaczymy za jakieś dwa tygodnie jak już się bardzo dobrze poznam z "7". Obecnie bez zmian - nie chcę w nich nic zmieniać, nic dodawać, odejmować, nadal je uwielbiam ?

 Dynki nie na sprzedaż. W sumie nic nie jest na sprzedaż i dobrze mi z tym ?

Marcin, co myślisz o płytce Garage - Metallica? Nadaje się, żeby rozruszać Cyrusa i ATC? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Na tę chwilę nie czuję takiej potrzeby, zobaczymy za jakieś dwa tygodnie jak już się bardzo dobrze poznam z "7". Obecnie bez zmian - nie chcę w nich nic zmieniać, nic dodawać, odejmować, nadal je uwielbiam ?

 Dynki nie na sprzedaż. W sumie nic nie jest na sprzedaż i dobrze mi z tym ?

Marcin, co myślisz o płytce Garage - Metallica? Nadaje się, żeby rozruszać Cyrusa i ATC? 

Na rozruszanie polecam wrzucić-zastrzyk pozytywnej energii ? pzdr Łotrze?

Screenshot_2020-06-02-17-56-33-007_com.spotify.music.jpg

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Marcin, co myślisz o płytce Garage - Metallica? Nadaje się, żeby rozruszać Cyrusa i ATC? 

Na pewno się nadaje ale dopiero na takich płytach jak ta, słychać klasę tej marki

https://listen.tidal.com/album/45353888

Flamenco Puro "Live". Schizofreniczny śpiew i gra mistrzów flamenco. To jest to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrek7 napisał:

Na pewno się nadaje ale dopiero na takich płytach jak ta, słychać klasę tej marki

https://listen.tidal.com/album/45353888

Flamenco Puro "Live". Schizofreniczny śpiew i gra mistrzów flamenco. To jest to. 

Muzyka bardzo dobra,ale dobrej jakości realizację ,większość kolumn zagra bardzo dobrze.Wyzwaniem dla głośników są gorzej nagrane płyty.Tak mam z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Na tę chwilę nie czuję takiej potrzeby, zobaczymy za jakieś dwa tygodnie jak już się bardzo dobrze poznam z "7". Obecnie bez zmian - nie chcę w nich nic zmieniać, nic dodawać, odejmować, nadal je uwielbiam ?

 Dynki nie na sprzedaż. W sumie nic nie jest na sprzedaż i dobrze mi z tym ?

Marcin, co myślisz o płytce Garage - Metallica? Nadaje się, żeby rozruszać Cyrusa i ATC? 

Ja tam średnio lubię Metallice ;]

Włącz sobie TOOL - 10 000 days, Gojira Esoteric Surgery, Rammstein - Was ich liebe.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą sprawą jest też fakt, że w tym subie który ma Piotrek jest wzmacniacz A/B a w wyższych modelach klasa G. Wydawałoby się, że klasa A/B lepsza ale w subach to nigdy nic nie wiadomo. ?

To, że głośnik gra w dół i go nie widać sprawia, że jeżeli ktoś sie nie interesuje audio to będzie się zastanawiał jak te monitory mogą dawać taki dźwięk ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze daleka droga przede mną. Teraz kolej na źródła.

24 minuty temu, S0nic napisał:

Byłoby zacnie porównać vs Svedowy zestaw z subem.

Przyjmijmy, że porównanie dotyczyłoby dwóch równorzędnych systemów. Jeden (ATC) bardziej wyluzowany a drugi (Sveda) bardziej wyczynowy 

Bez wskazania zwycięzcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek7 napisał:

Jeszcze daleka droga przede mną. Teraz kolej na źródła.

Przyjmijmy, że porównanie dotyczyłoby dwóch równorzędnych systemów. Jeden (ATC) bardziej wyluzowany a drugi (Sveda) bardziej wyczynowy 

Bez wskazania zwycięzcy 

Dlaczego wyluzowany i wyczynowy?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.