Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.06.2020 o 21:12, S0nic napisał:

Ja tam średnio lubię Metallice ;]

Włącz sobie TOOL - 10 000 days, Gojira Esoteric Surgery, Rammstein - Was ich liebe.

Lubię metal, ale tam prawdziwego niskiego basu tak naprawdę ciężko uświadczyć. Polecam w tym zakresie Bela Fleck And The Flecktones- Flight of the Cosmic Hippo. A jak już wydaje Ci się że o basie swoich kolumn wiesz wszystko dochodzisz do 2:25 .....  Fajne jest jeszcze podkradzione z prezentacji MBL-a A.R.Rahman Dacoil Duel - potrafi też mocno potrząsnąć wooferamni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barni napisał:

Lubię metal, ale tam prawdziwego niskiego basu tak naprawdę ciężko uświadczyć. Polecam w tym zakresie Bela Fleck And The Flecktones- Flight of the Cosmic Hippo. A jak już wydaje Ci się że o basie swoich kolumn wiesz wszystko dochodzisz do 2:25 .....  Fajne jest jeszcze podkradzione z prezentacji MBL-a A.R.Rahman Dacoil Duel - potrafi też mocno potrząsnąć wooferamni.

Basu poniżej 40Hz jest tam w całkiem sporo. Miałem porównanie, monitory aktywne svedy grają liniowo gdzieś do 50Hz i potem z subami do 20Hz - dużo się dzieje na dole. Inaczej bym nie kupował suba i nie wykładał własnej kasy na dodatkowe skrzynki ;]

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Chciałbym zapisać się do klubu jako posiadacz kolumn ATC SCM 40 i końcówki P2.

Zestaw gra z Bluesound Node 2i w pokoju 23m2.

 

Chciałbym dokupić przedwzmacniacz oraz odtwarzacz cd.

W związku z tym mam do Was pytanie, czy raczej wybór paść powinien na CA2 i dokupienie odtwarzacza, czy raczej na CDA2, który ma wszystko (także DAC), a może na coś zupełnie innego?

 

Czy przedwzmacniacze CDA2 i CA2 są takie same technicznie?

 

Jak jest dostępność i cena lasera do CDA2?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wociech napisał:

Chciałbym zapisać się do klubu jako posiadacz kolumn ATC SCM 40 i końcówki P2.

Zestaw gra z Bluesound Node 2i w pokoju 23m2.

 

Cześć. Gratki, kapitalny system. Mam pytanie. Czaję się na jakiś transport plików, dokładnie interesuje mnie tylko Tidal i Spotify. 

I tak, poznałem już Node 2i i jest bardzo OK jako transport. Ale są jeszcze takie cudeńka jak Primare np5 prisma i SOTM SMS 200. Może sprawdzałeś coś z tych zabawek i możesz podpowiedzieć jak to zatrybiło z ATC? Ogólnie po 2 tygodniach poznawania ATC nadal uważam je za świetne paczuszki ale... no właśnie, one uwielbiają dobre realizacje, jak jest inaczej  to u mnie wszystko siada a najbardziej gaśnie góra, brakuje świeżości, blasku. I stąd chcę dobrać jak najlepszy transport pod moje ATC. Coś świeżego, rozdzielczego, dynamicznego. Żadnego przygaszania góry, żadnego wycofywania czy podgrzewania, zamulania średnicy. Najbliżej mi do Node 2i (bo świetnie się to obsługuje i tylko  go znam) ale Q21 kusi Primare np5 prisma, że niby bardziej rozdzielczy i równy a znowu zaufany facet z salonu audio znający świetnie tematy związane z ATC proponuje SOTM SMS 200. A może ktoś inny też coś podpowie?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Cześć. Gratki, kapitalny system. Mam pytanie. Czaję się na jakiś transport plików, dokładnie interesuje mnie tylko Tidal i Spotify. 

I tak, poznałem już Node 2i i jest bardzo OK jako transport. Ale są jeszcze takie cudeńka jak Primare np5 prisma i SOTM SMS 200. Może sprawdzałeś coś z tych zabawek i możesz podpowiedzieć jak to zatrybiło z ATC? Ogólnie po 2 tygodniach poznawania ATC nadal uważam je za świetne paczuszki ale... no właśnie, one uwielbiają dobre realizacje, jak jest inaczej  to u mnie wszystko siada a najbardziej gaśnie góra, brakuje świeżości, blasku. I stąd chcę dobrać jak najlepszy transport pod moje ATC. Coś świeżego, rozdzielczego, dynamicznego. Żadnego przygaszania góry, żadnego wycofywania czy podgrzewania, zamulania średnicy. Najbliżej mi do Node 2i (bo świetnie się to obsługuje i tylko  go znam) ale Q21 kusi Primare np5 prisma, że niby bardziej rozdzielczy i równy a znowu zaufany facet z salonu audio znający świetnie tematy związane z ATC proponuje SOTM SMS 200. A może ktoś inny też coś podpowie?

Miałem sms 200, sms 200 ultra + sps 500, Auralic Altair i mam Node 2i. Generalnie Ultra grał najlepiej ale cena też inna. Node, czy SMS 200 to kwestia marginalna jak dla mnie (Altair ok ale jako całe urządzenie, nie jako end point). Nie miałem porównania w systemie ATC, bo wtedy miałem zestaw Dynaudio z Octave (bardzo zacny zresztą). Trzeba też wziąć pod uwagę ważną sprawę - obsługę i aplikację. Node 2i jest do Tidala stworzony. Świetna obsługa, wygląd integracja, wsparcie, wygląd. Sotmy to atari w porównaniu z BS. Korzystam z Roon więc mi wszystko jedno ale czasami BS odpalę, bo naprawdę świetnie się z tego korzysta. Na dniach chcę przetestować LINDEMANN LIMETREE BRIDGE. Napiszę kilka zdań.

 

7 godzin temu, wociech napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Zamierzam wypożyczyć CDA2 i sprawdzić jak zagra razem z moją resztą.

 

Warto ? choć dla sportu myślałem nad Lector CD i jakimś pre na lampach od rodzimych dłubaczy ale tony kabli, sprzętu na półce mnie  trochę zniechęca. CDA2 to dość kompletne urządzenie bez większych kompromisów. Po SPDIF do streamera jest wszystko co powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak dużo można jeszcze wycisnąć z siódemek na systemie opartym o ATC SIA 2 150 i CDA 2. Czy byłaby to ogromna różnica w stosunku do tego co mam u siebie a może tylko subtelności na które można przymknąć oko i w końcu jak oddane byłyby wokale skoro nawet teraz ich realizm  robi tak piorunujące  wrażenie. Może w wakacje uda się posłuchać takiego zestawu w jakimś salonie audio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minut temu, Adam 38 napisał:

Urodą nie grzeszą ?

SCM20 też ? Z ATC tylko seria Entry wygląda ładnie.  Wg mnie oczywiście.

Natomiast ciekawi mnie sprawa materiału tych standów. Jakże nieaudiofilski materiał. Ciekawe czy drewniany stand jakoś pozytywnie wpływa na brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Entry w porównaniu do classic wygląda jak ubogi krewny mam SCM20 i miałem scm19 gdzie fornir jest po prostu kpiną. Wszyscy co mówią że seria Entry wygląda widocznie inne widzieli tylko na zdjęciu. 

IMG_20200519_174933.jpg

Edytowane przez Redorb81
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Redorb81 napisał:

Seria Entry w porównaniu do classic wygląda jak ubogi krewny mam SCM20 i miałem scm19 gdzie fornir jest po prostu kpiną. Wszyscy co mówią że seria Entry wygląda widocznie inne widzieli tylko na zdjęciu. 

IMG_20200519_174933.jpg

Mam SCM7 w bieli. I to jest polakierowane znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Mam pytanie - czy tweeter z moich scm7 v3 siedzi też w scm 40 i scm 19 oraz scm 20? 

 

38 minut temu, Redorb81 napisał:

Zapewne ten sam co w 19 i 40 ale nie w 20.

 

21 minut temu, S0nic napisał:

SCM20 mają ten sam co SCM50 ?

Tak konkretnie to mamy dwa modele:

SH25-76 i SH25-76s.  Wersja S ma mocniejszy magnes i teoretycznie niższe zniekształcenia. Nie wiem na ile to ma wpływ na dźwięk bo standardowy tweeter z SCM7/11/19/40 ma znakomitą budowę i parametry. Żeby nie było informację mam stąd:

https://www.youtube.com/watch?v=gkKczuPmWQQ - 01:02 minuta filmu.  

Jeszcze tutaj: http://atcloudspeakers.co.uk/technology/

Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Funnykris napisał:

 

 

Tak konkretnie to mamy dwa modele:

SH25-76 i SH25-76s.  Wersja S ma mocniejszy magnes i teoretycznie niższe zniekształcenia. Nie wiem na ile to ma wpływ na dźwięk bo standardowy tweeter z SCM7/11/19/40 ma znakomitą budowę i parametry. Żeby nie było informację mam stąd:

https://www.youtube.com/watch?v=gkKczuPmWQQ - 01:02 minuta filmu.  

Tak, podobnie jak średniotonowy z SCM40 vs SCM50. Jest wersja zwykła i "S".

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.