Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Prosze o pomoc w namierzeniu glosnika atc.

Posiadam serie ATC scm 11 v.3 , a w nich znajduje sie przetwornik basowy Model: SB45-150CLD. I to wlasnie on jest mi niezbedny sztuk 1.

pozdrawiam

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jimmi napisał:

Czesc,

Prosze o pomoc w namierzeniu glosnika atc.

Posiadam serie ATC scm 11 v.3 , a w nich znajduje sie przetwornik basowy Model: SB45-150CLD. I to wlasnie on jest mi niezbedny sztuk 1.

pozdrawiam

Zapytaj w Planecie Dźwięku, powinni jakoś pomóc. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Funnykris napisał:

A tak jeszcze spytam. Są wyraźne różnice pomiędzy tymi modelami jeżeli chodzi o dźwięk?

SCM20 to głośnik bardziej szczegółowy miałem plan zastąpić go scm19 i wysofać trochę pieniędzy lecz w bezpośredniej konferencji scm19 okazała się jakby nie potrafiła stworzyć tego realizmu nagrania taka wyprana z emocji, oczywiście na tle SCM20 bo nadal uważam że to bardzo udana konstrukcja jak i scm7 co do scm11 mam mieszane uczucia,którą też posiadałem. 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Redorb81 napisał:

SCM20 to głośnik bardziej szczegółowy miałem plan zastąpić go scm19 i wysofać trochę pieniędzy lecz w bezpośredniej konferencji scm19 okazała się jakby nie potrafiła stworzyć tego realizmu nagrania taka wyprana z emocji, oczywiście na tle SCM20 bo nadal uważam że to bardzo udana konstrukcja jak i scm7 co do scm11 mam mieszane uczucia,którą też posiadałem. 

O Boże autokorekta chyba weszła mocno ? 

Dzięki ? Co do SCM11 też mam mieszane uczucia. To niby ten sam głośnik co SCM7 tylko z większą membraną i obudową. A grało mi to jakoś tak za ciemno. Bas w 7 szybko się wycofuje i jest niezwykle szybki (w ok. 12m2 w których nie odkręcamy tych głośników bardzo głośno potrafi też zaskoczyć zejściem) a w 11 czułem że on cały czas jest obecny. Czułem że wokale są dociążone od spodu a wysokie tony troszkę mi uciekały. Kwestia gustu. Osoby szukające brzmienia bardziej ciężkiego, "matowego" wybiorą 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 tysięcy funtów za:

 

They deliver a response accuracy of ±2dB between 60Hz-17kHz and ±6dB from 25Hz to 22kHz.


I teraz jak masz salon na "poddaszu" gdzie masz wełnę i zjada ci niski bas to masz głośniki o wartości kawalerki we Wrocławiu które nie mają dołu.

 

To samo JBL K2, kolumny (bez wzmacniaczy) za 200 000zł i pasmo przenoszenia:

Frequency Response(-6dB) 48Hz-50kHz


Zastanawiam się dlaczego w tak zajebistych kolumnach (w takiej cenie) nie ma dołu.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, S0nic napisał:

They deliver a response accuracy of ±2dB between 60Hz-17kHz and ±6dB from 25Hz to 22kHz.

Marcin, kuna nie znam angielskiego, czy tu chodzi o to, że mamy spadek o 6dB przy 25 Hz? Jeżeli tak, to czego Ci tu na niskich brakuje? 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Marcin, kuna nie znam angielskiego, czy tu chodzi o to, że mamy spadek o 6dB przy 25 Hz? Jeżeli tak to czego Ci tu na niskich brakuje? 

 

Bo dopiero ostatnio zostałem uświadomiony jak to działa ?

 

Wszystko przez ten cholerny wykres, nie da się go oszukać : /

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, S0nic napisał:

Bo dopiero ostatnio zostałem uświadomiony jak to działa ?

6dB na minus to 2 razy ciszej.

Wszystko przez ten cholerny wykres, nie da się go oszukać : /

No ale może przy 30Hz mają spadek o 3dB a to chyba wystarczy? 

A gdyby było mnie  stać na takie zabawki to w ciemno bym kupił te ATC i... oczywiście  Dynki Confidence 60 ? A teraz  wracamy na ziemię i do siódemek. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adam 38 napisał:

A gdyby było mnie  stać na takie zabawki to w ciemno bym kupił te ATC i... oczywiście  Dynki Confidence 60 ? A teraz  wracamy na ziemię i do siódemek. 

i 40 metrowy salon, żeby ustawić te piękne szafy ?


E: zapomniałem, że te ATC mają korekcję przy 40Hz i można je podbić o 6dB!

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słucham właśnie swoich ATC SCM7 podłączonych do Sugdena A21 Signature. 20W na kanał w klasie A. Trzepie tymi kolumnami aż miło. Mocy jest aż nadto a bas jest niesamowity jak na monitorki. Nie rozumiem tych kolumn albo tego wzmacniacza ? W każdym razie obaliłem mit o dużym zapotrzebowaniu ATC SCM7 na Waty. Żeby mnie tylko było stać na ten piec (to akurat nie jest do końca przenośnia) to już bym kupował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Funnykris napisał:

Panowie słucham właśnie swoich ATC SCM7 podłączonych do Sugdena A21 Signature. 20W na kanał w klasie A. Trzepie tymi kolumnami aż miło. Mocy jest aż nadto a bas jest niesamowity jak na monitorki. Nie rozumiem tych kolumn albo tego wzmacniacza ? W każdym razie obaliłem mit o dużym zapotrzebowaniu ATC SCM7 na Waty. Żeby mnie tylko było stać na ten piec (to akurat nie jest do końca przenośnia) to już bym kupował. 

SCM 7 - Skuteczność 84dB @ 1W @ 1metre
SCM 19 - Skuteczność 85dB @ 1W @ 1metre

Podejrzane to bardzo bo słuchałem SCM19 z 50W lampą na KT i bas był wolny i bez konturu - pamiętam to do dziś

Podaj proszę kilka utworów których słuchałeś i wyszło tak dobrze.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, S0nic napisał:

SCM 7 - Skuteczność 84dB @ 1W @ 1metre
SCM 19 - Skuteczność 85dB @ 1W @ 1metre

Podejrzane to bardzo bo słuchałem SCM19 z 50W lampą na KT i bas był wolny i bez konturu - pamiętam to do dziś

Podaj proszę kilka utworów których słuchałeś i wyszło tak dobrze.

Steven Wilson - cała płyta Raven that refused to sing

Opeth - Bleak

Billy Eilish - You should see me in a crown

Mikromusic - piękny chłop (z płyty z dolnej półki)

Trochę kawałków Blackfield

Pink Floyd - Young Lust

Wzmacniacz miał dużo większego kopa niż słuchany ostatnio przeze mnie NuPrime ida-8. Szczególnie w tym utworze Billy Eilish NuPrime się wykłada. Ten pulsujący bas w refrenie jest tam totalnie płaski. Sugden był podłączony pod DAC ifi nano idsd le. Odkręcony na ok 1/3 głośności. Waty watomierz nierówne. Im więcej sprzętów słucham tym mniej wierzę w parametry.

Sam jestem w szoku jak to zagrało ze swoimi 20W. 

Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, S0nic napisał:

SCM 7 - Skuteczność 84dB @ 1W @ 1metre
SCM 19 - Skuteczność 85dB @ 1W @ 1metre

Podejrzane to bardzo bo słuchałem SCM19 z 50W lampą na KT i bas był wolny i bez konturu - pamiętam to do dziś

Podaj proszę kilka utworów których słuchałeś i wyszło tak dobrze.

Nie, nie, nie. Moje  ATC 7v3 grają wyraźnie ciszej od moich Dynek X14 (skuteczność 82dB) więc skuteczność siódemek na 100% niższa od katalogowej. Druga sprawa to MOIM zdaniem ATC 7 i 11 nie mają nic wspólnego z konturowym basem i żaden tor tego nie zmieni. Trzy - jak brakuje basu z ATC 7 (czy to zejścia czy podbicia średniego/górnego basu) to trzeba albo dokupić dobrego suba albo kupić inne monitory.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Funnykris napisał:

Sam jestem w szoku jak to zagrało ze swoimi 20W. 

Edytowane 48 minut temu przez Funnykris

Sprawdź proszę album The Alan Parsons Project - Eye in The Sky. U mnie na Dynaudio z ich mocniejszym dołem słucha się tej kapitalnej muzy duuużo przyjemniej jak z siódemek. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ten Sugden a21 też nigdzie nie jest chwalony za jakość niskich tonów, dynamiki i konturu brak. Za to ma mieć piękną, soczystą, namacalną średnicę i to chciałbym u siebie usłyszeć. 

Ma bardzo dobry bas. Na pewno nie twardy jeżeli chodzi o barwę. Ale z tą dynamiką to bym tak nie wyrokował. Moim zdaniem ma jej sporo.

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Druga sprawa to MOIM zdaniem ATC 7 i 11 nie mają nic wspólnego z konturowym basem i żaden tor tego nie zmieni. Trzy - jak brakuje basu z ATC 7 (czy to zejścia czy podbicia średniego/górnego basu) to trzeba albo dokupić dobrego suba albo kupić inne monitory.

To prawda. Bas z ATC jest bardzo miły dla ucha. Ja osobiście nie przepadam za kolumnami które mają bardzo twardy bas. Wolę go mniej ale żeby był ciepły.

 

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Sprawdź proszę album The Alan Parsons Project - Eye in The Sky. U mnie na Dynaudio z ich mocniejszym dołem słucha się tej kapitalnej muzy duuużo przyjemniej jak z siódemek. 

Bardzo chętnie ale już oddałem wzmaciacz ? 

Jak będziecie mieli okazję posłuchajcie po prostu tego połączenia i sami oceńcie. Ja bardzo głośno kolumn nie odkręcam bo nie lubię i może u mnie zwyczajnie 20W wystarczyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Funnykris napisał:

Koledzy próbował ktoś z was wywalić zworki na terminalach i podłączyć ATC w bi wiringu? Ze strony wzmacniacza 2 wtyki a od kolumn 4 - takim kabelkiem. Pytam z ciekawości bo chcę kupić sobie krótsze kable i się zastanawiam czy takich nie brać.

Co Ty tam chłopie majstrujesz przy naszych perełkach? ? Masz jakiś nowy, godny podłączenia do siódemek piecyk na testach? Czy zostajesz ze starym, poczciwym Audiolabem? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam 38 napisał:

Co Ty tam chłopie majstrujesz przy naszych perełkach? ? Masz jakiś nowy, godny podłączenia do siódemek piecyk na testach? Czy zostajesz ze starym, poczciwym Audiolabem? 

Właściwie to nic ciekawego mi nie wpadło w ręce. Póki co gra u mnie Naim Nait 5si i bardzo mi się ten wzmacniacz podoba. Niezwykle żywiołowy. Jak na moje ucho i to czego słucham bardzo dobrze mi to gra. Niezwykle oddaje dźwięk instrumentów perkusyjnych. Scena jest bardzo szeroka i punktowa. No i w porównaniu do Audiolaba 8000A praktycznie każdy dźwięk zyskał na jakichś detalach. W kilku utworach nagle usłyszałem że na gitarze jest nałożony chorus, dźwięki klawiszy zyskały na fakturze. Bardzo szybki i zdecydowanie mocniejszy bas. Ten klocek podaje muzykę bardzo bezpośrednio - jakby chciał stworzyć w domu namiastkę koncertu. Mi takie granie pasuje. I to co pisałeś w innym wątku o ścianie dźwięku w tym połączeniu - nic takiego nie ma miejsca. Przy czym trzeba oddzielić Nait 5i od Nait 5si - to inne wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moooże kiedyś rzucę na niego uchem, w sumie wstyd nie znać żadnego Naim-a. Często używki latają w cenie 2-2,5kzl tylko pytanie czy to nie te z problemami ze zrównoważeniem kanałów i brumiącymi trafami. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.