Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzbroiłem ATC P1 w komplet zaślepek Cardasa na gniazda RCA ( http://www.cardas.com/protective_caps.php ). Nie jestem zwolennikiem audio-voodoo ale one mają istotny wpływ na dźwięk. Dużo się zmieniło. I to są zmiany idące w dobrym kierunku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadą do mnie monobloki na hypex nc400, ciekaw jestem jak to zagra z z moimi ATC scm11. Jak mi nie siądą to najwyżej sprzedam, ale zawsze byłem ciekaw tej klasy D w jej najlepszym wydaniu, a takie jest nc400 i purifi. Sterował będę tym z daca Oppo Sonica, wbudowana regulacja głośności z sabre 9038. Wiem, wiem , lepszy oddzielny przedwzmacniacz, bla, bla ?, ale kiedyś tak grałem z innego daca i było lepiej niż z integry. Zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę do posiadaczy scm19 lub scm40, bo wymiarowo po szerokości i głębokości są takie same.

Czy mógłby mi ktoś zmierzyć ile ma dokładnie szerokości przednia ścianka oraz tylnia.

Chodzi o to czy płyta górna standów o bokach 20 cm x 20 cm nie będzie wystawała poza obrys głośników.

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, marek s napisał:

Panowie mam prośbę do posiadaczy scm19 lub scm40, bo wymiarowo po szerokości i głębokości są takie same.

Czy mógłby mi ktoś zmierzyć ile ma dokładnie szerokości przednia ścianka oraz tylnia.

Chodzi o to czy płyta górna standów o bokach 20 cm x 20 cm nie będzie wystawała poza obrys głośników.

Z góry bardzo dziękuję.

Jeżeli dobrze zrozumiałem prośbę to przednia ścianka ma 23cm szerokości a tylna około 17,5 cm. W najszerszym miejscu obudowa ma około 26,5 cm szerokości.

Jest to wymiar najnowszej wersji SCM 40

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzofan napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem prośbę to przednia ścianka ma 23cm szerokości a tylna około 17,5 cm. W najszerszym miejscu obudowa ma około 26,5 cm szerokości.

Jest to wymiar najnowszej wersji SCM 40

Dziękuję. Jak myślisz 20 x 20 cm wejdzie nie wystając poza obudowę głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek s napisał:

Dziękuję. Jak myślisz 20 x 20 cm wejdzie nie wystając poza obudowę głośników?

Myślę że 20x20 cm to chyba średni pomysł. Kolumna będzie wystawała poza płytę i może to być średnio stabilne. To jedynie moje zdanie.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzofan napisał:

Myślę że 20x20 cm to chyba średni pomysł. Kolumna będzie wystawała poza płytę i może to być średnio stabilne. To jedynie moje zdanie.

Czyli jednak będzie wystawała? To muszę pójść po prostokącie...

Teraz, marek s napisał:

Czyli jednak będzie wystawała? To muszę pójść po prostokącie...

Aha kolumna będzie wystawała. Muszę stworzyć jakiś wymiar pod Rogoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek s napisał:

Czyli jednak będzie wystawała? To muszę pójść po prostokącie...

W SCM 40 jest jeszcze taki dokręcany element od frontu zwiększający rozstaw i on ma około 36cm szerokości.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzofan napisał:

W SCM 40 jest jeszcze taki dokręcany element od frontu zwiększający rozstaw i on ma około 36cm szerokości.

Miałem 40-tki, pamiętam. 

No niestety z podstawkami tak jest, że nie będzie idealnie, szczególnie, że głośniki nie są symetryczne.

Teraz, marek s napisał:

Miałem 40-tki, pamiętam. 

No niestety z podstawkami tak jest, że nie będzie idealnie, szczególnie, że głośniki nie są symetryczne.

Ale rozumiem, że 20 x 20 nie wyjdzie poza obrys głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek s napisał:

Miałem 40-tki, pamiętam. 

No niestety z podstawkami tak jest, że nie będzie idealnie, szczególnie, że głośniki nie są symetryczne.

A jeśli można wiedzieć w jakim celu chcesz dodatkowo podkładać płyty pod ATC?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Myślałem że pod SCM 40 będziesz podkładał, dlatego byłem ciekawy dlaczego ? 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wgląd. 

Tak myślałem o wymiarach 18x24 i 60 cm wysokości, ale dzisiaj wpadła mi taka myśl do głowy.

Chyba pójdę inna drogą, sprzedam głośniki, wzmacniacz, kable i pójdę w stronę aktywnej wersji 19A.

Podstawki odpadają i po sprzedaży sprzętu i zakupu głośników zostanie mi jeszcze ok. 10 tyś. zł.

Pamiętam że 40-stki wzbudzały się basem i nawet Bryston 222W/8ohm napędzał je z lekka zadyszką.

Tutaj i jeden i drugi problem powinien zostać wyeliminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek s napisał:

Dzięki za wgląd. 

Tak myślałem o wymiarach 18x24 i 60 cm wysokości, ale dzisiaj wpadła mi taka myśl do głowy.

Chyba pójdę inna drogą, sprzedam głośniki, wzmacniacz, kable i pójdę w stronę aktywnej wersji 19A.

Podstawki odpadają i po sprzedaży sprzętu i zakupu głośników zostanie mi jeszcze ok. 10 tyś. zł.

Pamiętam że 40-stki wzbudzały się basem i nawet Bryston 222W/8ohm napędzał je z lekka zadyszką.

Tutaj i jeden i drugi problem powinien zostać wyeliminowany.

Ja mam SCM 40 od jakiegoś miesiąca i problem z basem został u mnie kompletnie wyeliminowany. Przy poprzednich mocno się wzbudzał. Także obudowa zamknięta robi tutaj robotę. Pokój dwadzieścia kilka metrów i nie mam żadnych problemów z basem. Potrzebna jest elektrownia żeby grały zajefajnie ale jak dla mnie to są kolumny na dłuższy czas ? 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, muzofan napisał:

Ja mam SCM 40 od jakiegoś miesiąca i problem z basem został u mnie kompletnie wyeliminowany. Przy poprzednich mocno się wzbudzał. Także obudowa zamknięta robi tutaj robotę. Pokój dwadzieścia kilka metrów i nie mam żadnych problemów z basem. Potrzebna jest elektrownia żeby grały zajefajnie ale jak dla mnie to są kolumny na dłuższy czas ? 

Mi się wydaje że 40-stki muszą spełaniać 2 czynniki, dużo mocy i duży salon, bo w małym się duszą. Tak je odbierałem.

U mnie jest pokój w kształcie litery L (25m2), ale pozycja odsłuchu jest I (16m2), dlatego tak myślę że 19-stki powinny być idealne.

U mnie grałoby dokładnie z tym samym przedwzmacniaczem. Fajnie wiedzieć, że ktoś tam już próbował tego połączenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, muzofan napisał:

Ja mam SCM 40 od jakiegoś miesiąca i problem z basem został u mnie kompletnie wyeliminowany. Przy poprzednich mocno się wzbudzał. Także obudowa zamknięta robi tutaj robotę. Pokój dwadzieścia kilka metrów i nie mam żadnych problemów z basem. Potrzebna jest elektrownia żeby grały zajefajnie ale jak dla mnie to są kolumny na dłuższy czas ? 

?

z lekka zazdraszczam i łezka w oku za średniakiem ?

Gratuluję wyboru, b. ciekawy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

Moon?

W miarę możliwości podłącz pre lampowe. Bo dopiero wtedy zaczyna się zabawa. ATC z lampą stanowi doskonałe połączenie 

Rozumiem, ale tu już muszę iść na ustępstwa. A Moon to gotowy kombajn z Pre, Dac, Stream (Mqa), do tego bardzo muzykalny. Porównywałem go z HD30 i Manhattan II i tak został. Poza tym sprzęt jest podłączony cały dzień także pod odbiór z telewizji, a to kłóci się z lampą. Miałem dwie lampy i pamiętam że zawsze były mniejsze lub większe kłopoty w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu każdy inaczej to widzi, bo i efekt końcowy w/g ucha każdego i u każdego elektronika odmienna.

Osobiście na początku z ATC scm 150 active podpinałem różne ze średniej półki kable AC/ XLR . Ostatecznie zakończyłem  na studyjnych Gotham AG GAC AES/EBU/ GAC 1 XLR  i Hijiri Nagomi/ AC, choć oceniam, ze na tańszych AC bez problemu.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie szanowne grono ! Od ponad dwóch miesięcy  jestem posiadaczem Atc scm 7 . Grają na moich 12m2 z Naimem nait 5i oraz Naim cd5i . Uwielbiam ich sposób prezentacji i w niedalekiej przyszłości planuje wzbogacić je o nowy wzmacniacz . Zastanawiam się nad

Naim supernait 2 
Exposure 3010 

Roksan Blak 

Atc Sia2-100 

 Z racji małej ilości miejsca postanowiłem , ze szukam integry . Z wymienionych wzmacniaczy pod względem wielozadaniowości wygrywa chyba Roksan . Natomiast serduszko bije trochę w stronę Naima . Jak żyć ? Nadmienię ,że słucham dużo muzyki gitarowej . Od rocka po ciężki metal . Rzadziej inne gatunki . Może ktoś z was miał któryś z wyżej wymienionych klocków ? Będę wdzięczny za wszelkie opinie . Pozdrawiam 

Edytowane przez snail666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2020 o 15:37, marek s napisał:

A czy ktoś z posiadaczy aktywnych ATC, mógłby napisać jak jest w kwestii okablowania.

Czy zasilające i analogowe XLR mają znaczenie pod względem ceny, czy nawet tanie kable w zupełności wystarczają?

Wygląda to tak, że kupujesz możliwie najwyższy model ATC w wersji aktywniej za całość kasy, następnie pożyczasz od żony 200zl i kupujesz kable ?

jak dojedziesz do SCM50 lub większych (w zależności od pokoju) to potem się bawisz do woli.

6 godzin temu, snail666 napisał:

Witam serdecznie szanowne grono ! Od ponad dwóch miesięcy  jestem posiadaczem Atc scm 7 . Grają na moich 12m2 z Naimem nait 5i oraz Naim cd5i . Uwielbiam ich sposób prezentacji i w niedalekiej przyszłości planuje wzbogacić je o nowy wzmacniacz . Zastanawiam się nad

Naim supernait 2 
Exposure 3010 

Roksan Blak 

Atc Sia2-100 

 Z racji małej ilości miejsca postanowiłem , ze szukam integry . Z wymienionych wzmacniaczy pod względem wielozadaniowości wygrywa chyba Roksan . Natomiast serduszko bije trochę w stronę Naima . Jak żyć ? Nadmienię ,że słucham dużo muzyki gitarowej . Od rocka po ciężki metal . Rzadziej inne gatunki . Może ktoś z was miał któryś z wyżej wymienionych klocków ? Będę wdzięczny za wszelkie opinie . Pozdrawiam 

Sprzedajesz kolumny oraz wzmacniacz i kupujesz aktywne ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.