Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałbym SCM100 aktywnych (obowiązkowo gładkie źródło, nie auralic z AS) z subami sveda na 15" głośnikach w OZ ?

Wiem, ze kilka takich systemów w PL gra. Jest nawet jeden gdzie SCM300 grają z 2x sub sveda.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają wyższy SPL niż 150 ale zejście basu podobne. Wydaje mi się, że nie będzie dużej różnicy. Po prostu zagrają głośniej z tym, że 150 grają dostatecznie głośno już ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piano napisał:

tak, atc lubią gładką i cichą elektronikę. posłuchałbym tych potworów scm 300, choć pewne wyobrażenie już mam.

Wybrażenie jest ciekawą propozycją percepcji muzycznej ?

Ja sobie wstepnie nie wyobrazam, jak te 2x 140kilo wniesc do domu a co dopiero posluchac ?

Piękne są to prawda, choć nie wiem, czy dałbym rade je napędzić optymalnie, gdyby nie były aktywne. Zbudowaem wzmacniacz 400Watt dla scm11, wiec obaw w mojej konfiguracji nie mam.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S0nic napisał:

One mają wyższy SPL niż 150 ale zejście basu podobne. Wydaje mi się, że nie będzie dużej różnicy. Po prostu zagrają głośniej z tym, że 150 grają dostatecznie głośno już ?

jak wiesz, na pewnym poziomie, walka już nie o ulice się toczy, a o kamienice, stąd mniemam, że diabeł tkwi w szczegółach i może być ciekawsze fakturowanie basu, jego naturalność, ale to dla tych już bardzo wymagających, bo już 150 robią to wyśmienicie. W tym obszarze z tego co udało mi się przesłuchać, to z firmówek b. trudno o konkurencję, przynajmniej jak dotąd, w moim wyobrażeniu naturalności tego zakresu nic na tym poziomie nie grało. Po prostu, duet '15 ze średniakiem atc jest w moim wyobrażeniu, kapitalny.

19 minut temu, jimmi napisał:

Ja sobie wstepnie nie wyobrazam, jak te 2x 140kilo wniesc do domu

jaki masz metraż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchowy metraż to16-18m2, stad wybór scm11. Poza tym, piano w moim przypadku pozostaje jedynie wyobraznia odnośnie ATC... Mysle nad SCM20 lub SCM40. Jednak to z naciskiem na te ostatnie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jimmi napisał:

Odsłuchowy metraż to16-18m2, stad wybór scm11. Poza tym, piano w moim przypadku pozostaje jedynie wyobraznia odnośnie ATC... Mysle nad SCM20 lub SCM40. Jednak to z naciskiem na te ostatnie.

Scm 20 a Scm40 to trochę inna liga i bardziej bym porównał scm19 i scm40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Redorb81 napisał:

Scm 20 a Scm40 to trochę inna liga i bardziej bym porównał scm19 i scm40. 

Jeśli miałbym zrobić progres w dzwięku to mając wybór: scm20 i scm40, czy też jak napisałeś scm19, to z trojga wybrałbym do mojego metrażu scm20. Zresztą scm19 wogóle nie biore pod uwage, poniewaz wówczas wolałbym scm40 bez mrugnięcia okiem. Skoro jednak są scm20, to one chodzą mi po głowie. Maja bowiem, wszelkie aspekty jakie mi odpowiadają, zarówno sonicznie jak i gabarytowo.

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jimmi napisał:

Jeśli miałbym zrobić progres w dzwięku to mając wybór: scm20 i scm40, czy też jak napisałeś scm19, to z trojga wybrałbym do mojego metrażu scm20. Zresztą scm19 wogóle nie biore pod uwage, poniewaz wówczas wolałbym scm40 bez mrugnięcia okiem. Skoro jednak są scm20, to one chodzą mi po głowie. Maja bowiem, wszelkie aspekty jakie mi odpowiadają, zarówno sonicznie jak i gabarytowo.

 

Miałem dwie generację SCM20 oraz scm19, scm7, scm11, scm40 słuchałem nie jednokrotnie i w porównaniu do SCM20 wypadają kiepsko,a co najdziwniejsze to według mnie najgorzej wypada średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kwestionuje, bo grunt, aby się podobało i tu śmiało można postawić kropkę, natomiast z drugiej str, wiemy, że to "lepiej" ma wiele twarzy i jest wypadkową nie tylko ucha, ale też przyzwyczajeń, a dalej, zestawienia, ustawienia i całej reszty z kubaturą/ charakterystyką pokoju włącznie. 

Szczerze wątpię, aby w dobrym, należytym zestawieniu scm 20 vs scm 40 te ostatnie wypadły gorzej, tym bardziej w paśmie średnicy. 

noo, ale z podobaniem nie dyskutuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Redorb81 napisał:

a co najdziwniejsze to według mnie najgorzej wypada średnica. 

Nie miałem okazji posłuchać SCM40 , ale to jest kolumna trójdrożna z typowo średniotonową kopułką. Nie dziwi mnie , że są różnice na średnicy w porównaniu do SCM20. A , które lepsze to się nie wypowiem bo nie miałem okazji porównać, ale w ciemno postawiłbym na SCM40. Jest szansa , że niedługo posłucham u siebie scm40 to będę wiedział więcej. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierzadko jest też tak, że subiektywne odczucia podświadomie stawiamy jako obiektywną wyższość, a nawet lepszość. 

Od 20 lat jeżdżę autami marki X i subiektywnie są "dla mnie skrojone", w jakimś stopniu najlepsze, ale obiektywnie muszę przyznać, że najlepsze nie są, cokolwiek ta lepszość miałaby oznaczać i byłoby grubo nie w porządku, abym komuś, kto szuka dobrego auta wmawiał, że to czym jeżdżę, to najlepsze. 

Dlatego z subiektywnym podobaniem nie dyskutuje, natomiast dostrzegam obszar dyskusji w spojrzeniu obiektywnym. 

Innymi słowy uważam, a przynajmniej staram się w audio nie stawiać mojego, subiektywnego ucha, preferencji, przyzwyczajeń za wzór metra. Patrzę, obserwuje co innym się podoba i dlaczego i na tej bazie, staram się wyciągnąć "średnią" jako umowną najlepszość niż własną, subiektywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piano napisał:

nie kwestionuje, bo grunt, aby się podobało i tu śmiało można postawić kropkę, natomiast z drugiej str, wiemy, że to "lepiej" ma wiele twarzy i jest wypadkową nie tylko ucha, ale też przyzwyczajeń, a dalej, zestawienia, ustawienia i całej reszty z kubaturą/ charakterystyką pokoju włącznie. 

Szczerze wątpię, aby w dobrym, należytym zestawieniu scm 20 vs scm 40 te ostatnie wypadły gorzej, tym bardziej w paśmie średnicy. 

noo, ale z podobaniem nie dyskutuje ?

Pewnie co się komu podoba, warto posłuchać a potem szczerze wątpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji odnośnie SCM20 vs SCM40.

 

SCM40 to niższa seria i ma niższy model tweetera niż SCM20.

SCM40 nie ma tego samego głośnika średniotonowego co np. SCM50, ma mniejszy magnes

Obstawiam też, że SCM20 ma lepsze komponenty zwrotnicy niż SCM40 ale to należałoby sprawdzić.

 

W związku z tym istnieje szansa, że w pewnych aspektach SCM20 zagrają lepiej niż SCM40.

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S0nic napisał:

ma lepsze komponenty zwrotnicy

to tak jak u mnie przy obecnych Altecach. mam 2 zwrotki X i Y.

X jest oryginalna Y podobno lepsza, bo na lepszych komponentach

ale na ucho nie chce wyjść, ze Y jest lepsza, nawet w pomiarach X jest równiejsza, choć początkowo wydawało mi się, ze właśnie Y jest lepsza. 

Także z tą lepszością to od dłuższego czasu jestem b. ostrożny ?

 i od dłuższego już czasu gram na X, tej gorszej ?

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z cech wspólnych w glosnikach ATCdo scm40 bo nie wiem jak dalej, to terminale głośnikowe. Są one absurdalnie kiepskie. Dlatego u mnie zagościły rodowane Cardasy.

Rod też dlatego, że nie różnią się kolorem od oryginałów ?

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piano napisał:

to tak jak u mnie przy obecnych Altecach. mam 2 zwrotki X i Y.

X jest oryginalna Y podobno lepsza, bo na lepszych komponentach

ale na ucho nie chce wyjść, ze Y jest lepsza, nawet w pomiarach X jest równiejsza, choć początkowo wydawało mi się, ze właśnie Y jest lepsza. 

Także z tą lepszością to od dłuższego czasu jestem b. ostrożny ?

 i od dłuższego już czasu gram na X, tej gorszej ?

Tak, tylko tutaj nie mamy nieoryginalnych zwrotnic. Zakładam, że się bardziej postarali. Oczywiście tylko zakładam.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S0nic napisał:

Zakładam, że się bardziej postarali. Oczywiście tylko zakładam.

Poszukam w wolnej chwili bo sam jestem ciekaw tych zwrotnic w scm20. 

Oczywiście tych nowszych bo te z 1997 wyglądaja tak:

 

crossover.jpg

bass.jpg

Swoją drogą widze tutaj przewody DNM Reson, używane w niektórych Eposach związanych niegdyś z Creek. Ale to pewnie po modach.

 

zdjęcia z:

https://www.stereo.net.au/forums/topic/107645-atc-scm20sl-new-tweeters-previously-how-long-do-crossover-caps-last/

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redorb81 napisał:

Miałem dwie generację SCM20 oraz scm19, scm7, scm11, scm40 słuchałem nie jednokrotnie i w porównaniu do SCM20 wypadają kiepsko,a co najdziwniejsze to według mnie najgorzej wypada średnica. 

Posiadałem SCM40 i sprzedałem gościowi który miał Herbatniki 40.1 i SCM20. Szukał lepszej alternatywy dla tych drugich stad pomysł na SCM40. Po tygodniu dzwoni do mnie czy mu udostępnię zdjęcia z mojej aukcji bo kolumny sprzedaje. Uznał ze SCM20 wypadają lepiej. 
A więc coś w tym jest ale każdy musi posłuchać i wybrać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melond napisał:

Posiadałem SCM40 i sprzedałem gościowi który miał Herbatniki 40.1 i SCM20. Szukał lepszej alternatywy dla tych drugich stad pomysł na SCM40. Po tygodniu dzwoni do mnie czy mu udostępnię zdjęcia z mojej aukcji bo kolumny sprzedaje. Uznał ze SCM20 wypadają lepiej. 
A więc coś w tym jest ale każdy musi posłuchać i wybrać sam.

Ciekawią mnie zawsze takie opinie. Wiadomo każdy ma inne wymagania i czego innego oczekuje od dźwięku.

A z jaką elektroniką grały u klienta że się nie sprawdziły? Jeśli to nie jest jakaś tajemnica, oczywiście ? .

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, muzofan napisał:

Ciekawią mnie zawsze takie opinie. Wiadomo każdy ma inne wymagania i czego innego oczekuje od dźwięku.

A z jaką elektroniką grały u klienta że się nie sprawdziły? Jeśli to nie jest jakaś tajemnica, oczywiście ? .

Ma w pokoju urządzone małe studio z dobrą akustyka własnej produkcji i system napędza Mcintosh MA7000. Nie można powiedzieć ze był rozczarowany bo odsłuch robił u mnie jak kupował jednak były pewne detale których oczekiwał a nie sprawdziło się na jego systemie i pomieszczeniu. Na basie zdecydowanie lepsze ale coś mu na średnicy nie pasowało i postanowił sprzedać. W tydzień stracił 300euro bo tyle taniej ostatecznie sprzedał. Z ciekawości to miał w kuchni malutki systemik na Harbeth p3esr i pierwszy raz miałem okazje ich posłuchać. Jak na takie kolumienki to fajne granie ale to Klub ATC wiec wracamy do tematu. 
Ja obserwuje cały czas internet pod katem SCM50 ale nie ma nigdzie nic. Są jakieś w Rumuni ale za ponad 9000euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.