Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, piano napisał:

.., to w dbałości o higienę duszy. Ta inwestycja z czasem się odpłaci ?

Z budżetem jakoś się dogadam... Najbardziej cieszy że paczki polubiły się z pomieszczeniem a syn stwierdził że są nawet ładne więc akceptacja wyborów jest ?  

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, muzofan napisał:

Udało się ściągnąć na domowe testy porównawcze ATC SCM100 SL ? Kawał ciężkiego mebla. Przy nich SCM 50 wyglądają jak mini monitorki...

Odsłuch jedynie kilkudniowy ale trzeba przyznać że ATC robi naprawdę świetne paczki. Grają rewelacyjnie. Wszystko mają co 50 a dodatkowo jeszcze lepsze zejście, muzyka nabrała wypełnienia a bas szczegółowości i odczuwalnej mocy.  Wydawało się że SCM 50 grają wystarczająco dobrze...

Ściana przepięknego dźwięku w umownych 23m2 salonu. Przy cichym odsłuchu miód na uszy... Można siedzieć godzinami ze szklaneczką i się delektować.

Problemu z pomieszczeniem nie ma, budżet jedynie cierpi...

Bierz setki, jak coś to powiedz, że my ci kazaliśmy! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoju pewnie wystarczy, budżetu już może mniej ? 

Poza tym zawsze jest pole to ewentualnej poprawy w przyszłości. Zawsze to perspektywa, nie można mieć wszystkiego od razu...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2021 o 09:44, Melond napisał:

Skoro już tak grubo testujesz to dawaj na odsłuch SCM150 i będziesz miał pełne porównanie? Ja bym już z „setuniami” był szczęśliwy?

Ja z SCM40 ? Ale to dopiero jak wybuduję dom. Teraz zadowalam się moimi 13m2 pokoju dziennego ? Jedyny plus to taki że wystarczają mi SCM7. 

 

Mam już pewne spostrzeżenia o kolumnach ATC. Słucham ich już ponad rok. 

Od czasu jak mam ATC większość kolumn jakie miałem okazję słyszeć mnie nie kupuje. Coś mi nie pasuje w ich brzmieniu. Albo za ostro albo słyszę że bas jakiś taki Bass reflexowy. Miałem kiedyś przyjemność spędzić chwilę ze wspaniałym zestawem kolumn Lipinski Sound (model złożony z dwóch modułów) sparowanym z Gryphonem Diablo 120 i jadąc do domu tak sobie pomyślałem że teraz mój zestaw wyda mi się biedny brzmieniowo. I o dziwo kompletnie nic takiego nie miało miejsca. Skala dźwięku mniejsza ale grają wspaniale ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Funnykris napisał:

Od czasu jak mam ATC większość kolumn jakie miałem okazję słyszeć mnie nie kupuje.

wielu mogłoby z tym dyskutować przez trzy księżyce, ale ja jestem przekonany, ze w tym co napisałeś coś jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedawno przekonałem ile potrafią ATC po modernizacji przedwzmacniacza. Skala i plastyczność dźwięku zestawu SCM19 i C1 sub są na naprawdę kapitalne. I to bez zatracenia naturalności i zwyczajności brzmienia. Bo właśnie w tym leży siła ATC. Jedyne co naprawdę polecam, to wywalenie blaszek na zworkach i zastąpienie ich czymś porządnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prócz blaszek, ATC odwdzięczają się z nawiązką po zszyciu ich z pokojem. Im profesjonalniej, tym lepiej. Żadnego dziadowania z gąbkami na chybił trafił, tylko jak ojce kazali. Jak kto nie ma gruntownej wiedzy, to lepiej nie udawać Słodowego i zlecić fachurze, opłaci się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funnykris napisał:

Od czasu jak mam ATC większość kolumn jakie miałem okazję słyszeć mnie nie kupuje. Coś mi nie pasuje w ich brzmieniu. 

A mnie chodzi po głowie zrobić im (SCM 7) sparing z Usher sd500. Teoretycznie, jeżeli Uszatki będą grały bardziej twardo, konturowo na dole i z większą rozdzielczością i ilością góry (nie ostrością) od scm 7 a źródła pozorne będą większe to powinny z klamotami Cyrusa 8.2+psxr2 zagrać...

No właśnie, ciekawe czy dobrze kombinuję czy może  jeszcze bardziej docenię klasę ATC. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funnykris napisał:

I o dziwo kompletnie nic takiego nie miało miejsca. Skala dźwięku mniejsza ale grają wspaniale ? 

O to właśnie chodzi żeby cieszyć się dźwiękiem z własnego systemu ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Ja się niedawno przekonałem ile potrafią ATC po modernizacji przedwzmacniacza. Skala i plastyczność dźwięku zestawu SCM19 i C1 sub są na naprawdę kapitalne. I to bez zatracenia naturalności i zwyczajności brzmienia. Bo właśnie w tym leży siła ATC. Jedyne co naprawdę polecam, to wywalenie blaszek na zworkach i zastąpienie ich czymś porządnym 

Chciałbym zrobić kiedyś porównanie SCM40A vs SCM19A z dwoma C1 sub. Zdaje się że ten drugi zestaw byłby nawet tańszy niż SCM40A. Tylko czy zagrałby lepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Atc scm 11 znowu zawitały w moim pokoju.Cudowny głośnik. Docelowo będzie w kolorze  cherry. I tu moje pytanie ,do kogoś , kto posiada Atc w wykończeniu wiśni, czy na żywo dobrze wygląda ta okleina ? Słyszałem, że nie jest to mistrzostwo świata , jeśli chodzi o jej położenie.

atc + dynaudio c20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

Atc scm 11 znowu zawitały w moim pokoju

A jednak wróciłeś po ATC, i to nawet mając Dynaudio, które już przecież grają ? 

Magia Dynaudio wielka jest ale to  ATC jest muzyczną drogą, prawdą i życiem. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam 38 napisał:

A jednak wróciłeś po ATC, i to nawet mając Dynaudio, które już przecież grają ? 

Magia Dynaudio wielka jest ale to  ATC jest muzyczną drogą, prawdą i życiem. 

 

Tak wróciłem. Za te pieniądze żal nie mieć tego głośnika. Już kiedyś pisałem , że muszę je mieć. Dynaudio mają piękną górę , ale wokal i detal , który wydobywa się z Atc , to coś wspaniałego. Bas też idealnie się wpasował w moje cztery kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

Chciałem dołączyć zdjęcie , ale jakoś nie mogę. Wcześniej było bez problemu a teraz....?

Podpowiecie jak to się teraz robi?

997376583_IMG_20210318_185556-kopia.thumb.jpg.9271f091b42838421b388750aa8d7348.jpg

Nie było tematu?

Ale fajny zestaw ?

pomysł z 2 zestawami kolumn rozwiązuje wszystkie problemy ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Atc scm 11 znowu zawitały w moim pokoju.Cudowny głośnik. Docelowo będzie w kolorze  cherry. I tu moje pytanie ,do kogoś , kto posiada Atc w wykończeniu wiśni, czy na żywo dobrze wygląda ta okleina ? Słyszałem, że nie jest to mistrzostwo świata , jeśli chodzi o jej położenie.

Mam wiśnię i jak dla mnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misiek x napisał:

Napisz coś jak porównanie .... na foto powyżej.

Znam już te dwa głośniki bardzo dobrze , z różnymi wzmacniaczami i w dwóch różnych pokojach. Bas w Dynaudio jest oczywiście mocniejszy ,ale czy subiektywnie lepszy? Trudno powiedzieć. Wracając do Atc , niskie tony są naturalniejsze , przyjemniejsze. średnie wyraźniejsze ,wcześniej wydawało mi się , że są lekko suche , teraz jest lepiej ( inny wzmacniacz i pomieszczenie) wysokie w roli dopełnienia. Dynaudio wygrywa wysokimi , są po prostu lepsze i ogólnie więcej wybaczają gorszm realizacjom. Tak to u mnie wygląda w dużym  skrócie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Atc scm 11 znowu zawitały w moim pokoju.Cudowny głośnik. Docelowo będzie w kolorze  cherry. I tu moje pytanie ,do kogoś , kto posiada Atc w wykończeniu wiśni, czy na żywo dobrze wygląda ta okleina ? Słyszałem, że nie jest to mistrzostwo świata , jeśli chodzi o jej położenie.
2016063404_atcdynaudioc20.thumb.jpg.459ba8109b88764dfc54d8f1e92b55bd.jpg

Jeżeli to jest ta sama co prawdziwy fornir light cherry z pierwszej wersji SCM40 to na żywo wygląda on prześlicznie, do tej pory żona wyrzuca mi, że sprzedałem najładniejsze zestawy jakie miałem kiedykolwiek w domu. Zdjecie oddaje moze z 50% jej uroku, te naturalne przetarcia na żywo wyglądają szalenie ekskluzywnie. Stolarsko robota na piątkę. Jedyny minus to jest dosyć wrażliwa na obcierki na krawędziach, przypadkowe lekkie zahaczenie rurą od odkurzacza zostawia momentalnie jaśniejszy ślad na krawędzi.

ab0287017f5eadcdafbd92c31a407229.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Wracając do Atc , niskie tony są naturalniejsze , przyjemniejsze. średnie wyraźniejsze ,wcześniej wydawało mi się , że są lekko suche , teraz jest lepiej

ileż to razy babcia do spółki z dziadkiem na to wskazywali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 19:05, izapat napisał:

Atc scm 11 znowu zawitały w moim pokoju.Cudowny głośnik. Docelowo będzie w kolorze  cherry. I tu moje pytanie ,do kogoś , kto posiada Atc w wykończeniu wiśni, czy na żywo dobrze wygląda ta okleina ? Słyszałem, że nie jest to mistrzostwo świata , jeśli chodzi o jej położenie

Zarówno ATC7 jak i ATC19, które miałem w okleinie cherry były fatalne.. Nie chodziło o położenie okleiny bo te było bardzo dobre, a o lakierowanie, które to pozostawiało wiele do życzenia.. Miałem wrażenie, że lakier składał się z jednej warstwy i to jeszcze niedbale położonej..

Wraz z upływem lat i przecierania kolumn z kurzu lekko wilgotną szmatką w niektórych miejscach lakieru już po prostu nie było!! Do tego pojawiały się jakieś dziwne przebarwienia w postaci takich jaśniejszych plam.. Wszystko zależy jak się trafi.. Kolega miał też okleinę cherry i u niego fornir był ładnie wylakierowany.. Ja tego szczęścia nie miałem i to w dwóch modelach..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EmilioE napisał:

W moim byłym SCM11 cherry (ale poprzedniej wersji kolumny) fornir był niedbale położony, w jednym miejscu na krawędzi była szpara.

Było też jedno odbarwienie. Chyba dużo zależy od partii...

W takim razie jedynym wyjściem jest rozpakowanie przez sprzedawcę w salonie i sprawdzenie. Niestety nie będą już dziewicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem przy otwieraniu kartonów z nowymi scm 40 w kolorze cherry, jakie było moje zdziwienie jak na jednej kolumnie był wytarty fornir w miejscu gdzie kolumna stykała się z pianką, przy tej kwocie za kolumny takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, swoje mam w białym kolorze i muszę przyznać że jest to na wysokim poziomie zrobione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.