Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 🙂 Zgłaszam się do klubu z ATC SCM20SL. Poprzednio miałem SCM7, SCM11 (oba najnowsze modele) i Harbeth P3ERS (zawsze chciałem je mieć na "trochę"). Grają pod Naim NAC-N 272 + końcówka mocy Naim NAP 250 DR. Podłączone przewodem głośnikowym Tellurium Q Black II + zworki też Tellurium Q Black II. Stoją na standach Rogoz 4QB80 pod wymiar. Między SCM20SL a Rogoz mam po trzy krążki IsoAcoustics ISO-PUCK. Gram wyłącznie z plików i Tidal, wszystko przez Roon. Ponieważ Naim NAC-N 272 nie jest Roon Ready, dodałem zewnętrzny streamer pod Roon - Allo DigiOne Signature (oparty na Rasperry P4), zasilany przez liniowy Tomanek (clean side) i zwykłym zasilaczem (dirty side). Pliki mam na dysku NAS Synology DS718+ (który jest jednocześnie Roon Core). Sieć ethernetowa pod audio jest "oddzielna" i spięta w całość przez switch audio English Electric 8 Switch i mieszankę przewodów ethernetowych Chord C-Stream (x3) i AudioQuest Vodka (x2). Wszystko zasilane listwą Gigawatt PF-2 EVO i mieszanke różnych przewodów Gigawatt od LC-1 do LC-2 EVO. To tak w skrócie, chyba o niczym nie zapomniałem 🙂 Gra to wszystko świetnie. Pozdrawiam serdecznie! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, świetny sprzęt 👍👍👍

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  Zgłaszam się do klubu z ATC SCM20SL. Poprzednio miałem SCM7, SCM11 (oba najnowsze modele) i Harbeth P3ERS (zawsze chciałem je mieć na "trochę"). Grają pod Naim NAC-N 272 + końcówka mocy Naim NAP 250 DR. Podłączone przewodem głośnikowym Tellurium Q Black II + zworki też Tellurium Q Black II. Stoją na standach Rogoz 4QB80 pod wymiar. Między SCM20SL a Rogoz mam po trzy krążki IsoAcoustics ISO-PUCK. Gram wyłącznie z plików i Tidal, wszystko przez Roon. Ponieważ Naim NAC-N 272 nie jest Roon Ready, dodałem zewnętrzny streamer pod Roon - Allo DigiOne Signature (oparty na Rasperry P4), zasilany przez liniowy Tomanek (clean side) i zwykłym zasilaczem (dirty side). Pliki mam na dysku NAS Synology DS718+ (który jest jednocześnie Roon Core). Sieć ethernetowa pod audio jest "oddzielna" i spięta w całość przez switch audio English Electric 8 Switch i mieszankę przewodów ethernetowych Chord C-Stream (x3) i AudioQuest Vodka (x2). Wszystko zasilane listwą Gigawatt PF-2 EVO i mieszanke różnych przewodów Gigawatt od LC-1 do LC-2 EVO. To tak w skrócie, chyba o niczym nie zapomniałem  Gra to wszystko świetnie. Pozdrawiam serdecznie!  

Na tym Synology robisz może upsampling do DSD ? Ciekawy jestem czy procek w nim daje sobie rade z ta operacja i płynną obsługą plików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leszeksz napisał:

Witam wszystkich 🙂 Zgłaszam się do klubu z ATC SCM20SL. Poprzednio miałem SCM7, SCM11 (oba najnowsze modele) i Harbeth P3ERS (zawsze chciałem je mieć na "trochę"). Grają pod Naim NAC-N 272 + końcówka mocy Naim NAP 250 DR. Podłączone przewodem głośnikowym Tellurium Q Black II + zworki też Tellurium Q Black II. Stoją na standach Rogoz 4QB80 pod wymiar. Między SCM20SL a Rogoz mam po trzy krążki IsoAcoustics ISO-PUCK. Gram wyłącznie z plików i Tidal, wszystko przez Roon. Ponieważ Naim NAC-N 272 nie jest Roon Ready, dodałem zewnętrzny streamer pod Roon - Allo DigiOne Signature (oparty na Rasperry P4), zasilany przez liniowy Tomanek (clean side) i zwykłym zasilaczem (dirty side). Pliki mam na dysku NAS Synology DS718+ (który jest jednocześnie Roon Core). Sieć ethernetowa pod audio jest "oddzielna" i spięta w całość przez switch audio English Electric 8 Switch i mieszankę przewodów ethernetowych Chord C-Stream (x3) i AudioQuest Vodka (x2). Wszystko zasilane listwą Gigawatt PF-2 EVO i mieszanke różnych przewodów Gigawatt od LC-1 do LC-2 EVO. To tak w skrócie, chyba o niczym nie zapomniałem 🙂 Gra to wszystko świetnie. Pozdrawiam serdecznie! 🙂 

W jakim metrażu to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, barni napisał:


Na tym Synology robisz może upsampling do DSD ? Ciekawy jestem czy procek w nim daje sobie rade z ta operacja i płynną obsługą plików.

W moim przypadku Synology jest tylko magazynem plików (DLNA/uPnP). Co do procka w NAS to wiem, że serwer Roon Core ma duże potrzeby i z tego właśnie powodu musiałem zmienić stary NAS Synology DS220j (procek Realtek RTD1296, 512MB RAM) na DS718+ (Intel Celeron J3455, 2GB RAM) bo Roon "prosił" konkretnie o Intel i zatrzymywał instalacje. Potrzeby Roon wynikają z zarządzania ogromną kolekcją danych. Procek w DS718+ spokojnie daje radę, teraz np. gram FLAC przez Roon i monitor zasobów Synology pokazuje użycie procka na poziomie 1-2 % więc super. 🙂

51 minut temu, Funnykris napisał:

W jakim metrażu to gra?

tak będzie około 30 m2, daje rade 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leszeksz napisał:

Witam wszystkich 🙂 Zgłaszam się do klubu z ATC SCM20SL. Poprzednio miałem SCM7, SCM11 (oba najnowsze modele) i Harbeth P3ERS (zawsze chciałem je mieć na "trochę").

Jakie w twoim odczuciu różnice pomiędzy atc a haberth ? nigdy tych drugich nie miałem a gdzieś z tyłu głowy zawsze chciałem ich posłuchać z jakąś lampką ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 20:34, muzofan napisał:

Coś tak mało życia w klubie ATC.. Nikt niczego nie testuje? Nie wymienia/dokonuje zakupów ATC? 😉 

 

Bo ci z klubu już kupili ATC  i teraz nie mogą się oderwać od słuchania 😀

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, PanAntoni napisał:

Bo ci z klubu już kupili ATC  i teraz nie mogą się oderwać od słuchania 😀

Myślę że to sformułowanie ma jak najbardziej sens 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanAntoni napisał:

Jakie w twoim odczuciu różnice pomiędzy atc a haberth ? nigdy tych drugich nie miałem a gdzieś z tyłu głowy zawsze chciałem ich posłuchać z jakąś lampką ?

Dla mnie osobiście to trudne pytanie. Bardzo lubię i cenie obydwie firmy i ich filozofię, odpowiadają mi obydwa sposoby grania. Odpowiem tak. Spędziłem świetny czas z SCM7 i SCM11. Jedenastki mnie wręcz zaszokowały pod każdym względem, szczególnie wigorem pod Naim 272/250DR, nie brakowało tam niczego (miałem je wcześniej też pod Superuniti i Nova). Stwierdziłem, że idę wyżej w ATC. Ale zanim to zrobiłem to zafundowałem sobie chwilową przygodę z malutkimi Harbeth P3ESR, coś dla odmiany, zawsze mnie intrygowały. Myślałem: kupie, pogram, sprzedam i wrócę do ATC. Miała być chwila, wyszło półtora roku. Wspaniały, magiczny dźwięk z takich małych skrzyneczek. Dźwięk oczywiście odpowiednio mniejszy, ale niezwykle czarujący, coś co trzeba doświadczyć samemu. Decyzja o ich sprzedaży była zaskakująco trudna i odkładana w czasie, nawet żona protestowała (zazwyczaj milcząca w sprawach audio). Ale cóż, chyba taka natura człowieka, jak jest dobrze, to trzeba trochę "zamieszać". Po P3ESR jeszcze miałem chęć na Harbeth 30.2 albo po prostu wrócić do ATC, do SCM19 lub SCM40. W międzyczasie trafiły się ATC SCM20SL, kupiłem, podłączyłem i... już nigdzie się nie wybieram. Ale tak, o Harbeth P3ESR zawsze będę dobrze myślał. 🙂

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PanAntoni napisał:

Jakoś tak zawsze podświadomie zdawało mi się że to kolumny warte posłuchania np. z takim Lebenem...

tak dokładnie, nawet miałem tak napisać, gdzie tam, po cichu, marzyłby się gdzieś w innym pokoju taki cieplutki drugi systemik z "trzysetką" Lebena... z P3ESR 🙄🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, leszeksz napisał:

tak dokładnie, nawet miałem tak napisać, gdzie tam, po cichu, marzyłby się gdzieś w innym pokoju taki cieplutki drugi systemik z "trzysetką" Lebena... z P3ESR 🙄🤐

O to to :)))  👍

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak będzie około 30 m2, daje rade  

No Roon nie pójdzie przy NAS-ach na niczym innym niz Intelu w środku. Zarządzanie biblioteka wbrew pozorom nie zajmuje tak dużo zasobów, bo te bibliotekę buduje Roon raz z potem ja tylko odświeża o nowe rzeczy. A moglbys sprawdzić ile będzie pokazywał CPU jak zrobisz w Roon w opcji DSP upscaling do DSD64 ? Na spokojniejszej muzyce to naprawdę robi fajne wrazenie analogowpsci dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leszeksz napisał:

Dla mnie osobiście to trudne pytanie. Bardzo lubię i cenie obydwie firmy i ich filozofię, odpowiadają mi obydwa sposoby grania. Odpowiem tak. Spędziłem świetny czas z SCM7 i SCM11. Jedenastki mnie wręcz zaszokowały pod każdym względem, szczególnie wigorem pod Naim 272/250DR, nie brakowało tam niczego (miałem je wcześniej też pod Superuniti i Nova). Stwierdziłem, że idę wyżej w ATC. Ale zanim to zrobiłem to zafundowałem sobie chwilową przygodę z malutkimi Harbeth P3ESR, coś dla odmiany, zawsze mnie intrygowały. Myślałem: kupie, pogram, sprzedam i wrócę do ATC. Miała być chwila, wyszło półtora roku. Wspaniały, magiczny dźwięk z takich małych skrzyneczek. Dźwięk oczywiście odpowiednio mniejszy, ale niezwykle czarujący, coś co trzeba doświadczyć samemu. Decyzja o ich sprzedaży była zaskakująco trudna i odkładana w czasie, nawet żona protestowała (zazwyczaj milcząca w sprawach audio). Ale cóż, chyba taka natura człowieka, jak jest dobrze, to trzeba trochę "zamieszać". Po P3ESR jeszcze miałem chęć na Harbeth 30.2 albo po prostu wrócić do ATC, do SCM19 lub SCM40. W międzyczasie trafiły się ATC SCM20SL, kupiłem, podłączyłem i... już nigdzie się nie wybieram. Ale tak, o Harbeth P3ESR zawsze będę dobrze myślał. 🙂

2.jpg

20sl to magiczny głośnik. Mam też Harb.30,2 i na jedne , jedyne nie mogłem się zdecydować,więc zostały oba monitory.

4 godziny temu, leszeksz napisał:

tak dokładnie, nawet miałem tak napisać, gdzie tam, po cichu, marzyłby się gdzieś w innym pokoju taki cieplutki drugi systemik z "trzysetką" Lebena... z P3ESR 🙄🤐

Jak po cichu to w 12m ,30,2 jest idealnie.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, izapat napisał:

20sl to magiczny głośnik. Mam też Harb.30,2 i na jedne , jedyne nie mogłem się zdecydować,więc zostały oba monitory.

Izapat a jakiej muzyki słuchasz ,jeżeli mogę spytać ? Harb 30.2 do rocka chyba nie bardzo. (Dire Straits, Pink Floyd, The Doors itp ).

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiek x napisał:

Izapat a jakiej muzyki słuchasz ,jeżeli mogę spytać ? Harb 30.2 do rocka chyba nie bardzo. (Dire Straits, Pink Floyd, The Doors itp ).

Te tytuły co piszesz , Harbeth znosi  i to dobrze.Gorzej jest z Ac/dc itp.

Atc scm 20sl są stworzone do mocniejszych klimatów. Im głośniej tym lepiej , ale też po cichu również potrafią pięknie zagrać.

Jednak wokal , to tylko Harbeth.Miałem już kilkanaście monitorów  i zawsze wokal w Harbeth wypadał najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, bo wokale nie są czymś co na płycie dostaliśmy w gratisie, a integralną częścią muzyki, pasma Hz którego dotyczą zeńskie/ męskie. Zatem, wraz z głosami, winno się podobać szereg innych instrumentów operujących w tym i zazębiającym paśmie. Dlaczego zatem same głosy są tak wychwalane? 

Oczywiście, nie mam nic do uroczych Harbs czy subiektywnych wrażeń/ ocen. Interesuje mnie interpretacja tego zjawiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piano napisał:

a to ciekawe, bo wokale nie są czymś co na płycie dostaliśmy w gratisie, a integralną częścią muzyki, pasma Hz którego dotyczą zeńskie/ męskie. Zatem, wraz z głosami, winno się podobać szereg innych instrumentów operujących w tym i zazębiającym paśmie. Dlaczego zatem same głosy są tak wychwalane? 

Oczywiście, nie mam nic do uroczych Harbs czy subiektywnych wrażeń/ ocen. Interesuje mnie interpretacja tego zjawiska. 

W Harbeth średnica jest priorytetem , dlatego wokal jest bardziej namacalny .Jednak strojenie zwrotnicy w ten sposób ma też swoje złe strony w stosunku do muzyki gorzej nagranej typu Ac/dc , gdzie ta częstotliwość jest mocniej słyszalna i może czasem drażnić.Tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega miał te Harbeth 30 u siebie na gościnnych występach..  Wtedy był w posiadaniu Hegla H300, którym to je napędzał.. Nie do końca wtedy podobał mi się bas w tych Harb, czasami był trochę kartonowy, zwłaszcza w niższym zakresie.. Ale nie na wszystkich płytach było to słyszalne w równym stopniu.. A czasami nie było słyszalne w ogóle..

Natomiast podobało mi się odtworzenie perkusji na tych kolumnach.. Bębny miały odpowiednie rozmiary, kolumienki potrafiły zagrać z rozmachem.. Głośniki te posiadały natomiast pewną niezaprzeczalną zaletę, chciało się na nich słuchać, angażowały w odsłuch..

Pomimo pewnego swojego charakteru, muzyka płynęła i człowiek przestawał je analizować, tylko słuchał.. Bardzo je mile wspominam..

Jednak to ATC jak dla mnie, jest niezaprzeczalnym nr.1

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariush74 napisał:

Kiedyś kolega miał te Harbeth 30 u siebie na gościnnych występach..  Wtedy był w posiadaniu Hegla H300, którym to je napędzał.. Nie do końca wtedy podobał mi się bas w tych Harb, czasami był trochę kartonowy, zwłaszcza w niższym zakresie.. Ale nie na wszystkich płytach było to słyszalne w równym stopniu.. A czasami nie było słyszalne w ogóle..

Natomiast podobało mi się odtworzenie perkusji na tych kolumnach.. Bębny miały odpowiednie rozmiary, kolumienki potrafiły zagrać z rozmachem.. Głośniki te posiadały natomiast pewną niezaprzeczalną zaletę, chciało się na nich słuchać, angażowały w odsłuch..

Pomimo pewnego swojego charakteru, muzyka płynęła i człowiek przestawał je analizować, tylko słuchał.. Bardzo je mile wspominam..

Harbeth już tak mają , że bas w muzyce typu elektro jest nie co kartonowy. Inne kolumny odtwarzają ten zakres lepiej, ale reszta to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kiedyś przetestował jakieś najwyższe modele Harbeth 🙂 . Nie chcę obrazić użytkowników tych zacnych paczek ale zastanawia mnie czy w swoich opiniach o naturalności brzmienia mieli na uwadze grę ATC... Obecnie uważam że ATC to jest naprawdę kwintesencja prawdziwego brzmienia... (TO JEST OCZYWIŚCIE MOJE ZDANIE!!!!!!!) 🙂 

Nawet typową łupankę na alkoholowe domówki  (omijając oczywiście klimaty dźwiękowo zbliżone do disco z pola) z Tidala grają pięknie. @piano zaczynam się zastanawiać czy nie powinienem przed zakupem jeszcze przetestować ATC SCM 150 SL 😄 

Nie jestem fachowcem od audio ale poproszę o wytłumaczenie jak to jest że Dynaudio Evoke 30 dudniły w moim pomieszczeniu a ATC SCM 100SL przy żadnej praktycznie głośności nie wzbudzają mebli pomimo koncertowych poziomów głośności 🙄

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, muzofan napisał:

zaczynam się zastanawiać czy nie powinienem przed zakupem jeszcze przetestować ATC SCM 150 SL 😄 

tu się nie ma co zastanawiać 🚚😉

stawiam skrzynię gorzały, ze zostaną. 

o ile amp da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piano napisał:

tu się nie ma co zastanawiać 🚚😉

stawiam skrzynię gorzały, ze zostaną. 

Nie namawiaj 😄 . Jeszcze dobrze się nie nacieszyłem 100SL 😛 

Tę skrzynkę gorzały sam dostarczysz? Zakładam że większość dla mnie do spożycia, kierowca dostanie dobry dźwięk i setkę na drogę 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzofan napisał:

Chętnie bym kiedyś przetestował jakieś najwyższe modele Harbeth 🙂 . Nie chcę obrazić użytkowników tych zacnych paczek ale zastanawia mnie czy w swoich opiniach o naturalności brzmienia mieli na uwadze grę ATC... Obecnie uważam że ATC to jest naprawdę kwintesencja prawdziwego brzmienia... (TO JEST OCZYWIŚCIE MOJE ZDANIE!!!!!!!) 🙂 

Nawet typową łupankę na alkoholowe domówki  (omijając oczywiście klimaty dźwiękowo zbliżone do disco z pola) z Tidala grają pięknie. @piano zaczynam się zastanawiać czy nie powinienem przed zakupem jeszcze przetestować ATC SCM 150 SL 😄 

Nie jestem fachowcem od audio ale poproszę o wytłumaczenie jak to jest że Dynaudio Evoke 30 dudniły w moim pomieszczeniu a ATC SCM 100SL przy żadnej praktycznie głośności nie wzbudzają mebli pomimo koncertowych poziomów głośności 🙄

Pomyśl o tym w ten sposób SCM150 to referencyjny model ATC (300 dają głównie większy SPL, zejście podobne no i są to giganty już). Temat kolumn miałbyś definitywnie zamknięty jeżeli chodzi o markę ATC i bawisz się tylko elektroniką. Kupując SCM 100 będziesz miał z tyłu głowy że jest jeszcze jeden model wyżej... Ciekawe jak gra? Może warto było dopłacić...? 15 cali to nie 12 cali itd. Jeżeli kasa nie jest jakimś dużym problemem to ja zdecydowanie bym dozbieral i poczekał na 150. Oczywiście odsłuch przed obowiązkowy 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 22:41, S0nic napisał:

Pomyśl o tym w ten sposób SCM150 to referencyjny model ATC

Ja bym się zastanowił nad 150ASL. Jest o 20000 droższy od modelu 150SL ale w sumie przy cenie kolumn to niewielką dopłata i pozostaje kupić preamp czy cokolwiek z funkcją preampu np. streamer. Ewentualnie kable XLR jak ktoś jest kablofilem. Za kwotę 20k więcej warto te dwa modele porównać.

Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.