Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2021 o 19:12, PanAntoni napisał:
W dniu 20.04.2021 o 20:34, muzofan napisał:

Coś tak mało życia w klubie ATC.. Nikt niczego nie testuje? Nie wymienia/dokonuje zakupów ATC? 😉 

 

Bo ci z klubu już kupili ATC  i teraz nie mogą się oderwać od słuchania 😀

Uśmiałem się, bo to prawda.. W moich Atc po wymianie terminali i dodaniu watów, nie ma czego dotykać. Teraz rzadko na forum zaglądam bo i po co :).

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakąś godzinę temu zainstalowałem w swoich rodowane Viborgi. Weszły na styk ale weszły. Warto było bo jakość terminali firmowych jest beznadziejna a jakość Viborga w niczym nie ustępuje droższej i bardziej renomowanej konkurencji.  Myślę o wymianie okablowania wewnątrz głośników. Kombinacja Duelunda na dół i średnicę i srebra silid core na wysokie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego. Jedynie terminale warto wymienić. Ja użyłem Cardasa miedziane rodowane. Warto spąć wszystko pod jedne gniazda, aby nie bawić się w zworki.

Ewentualnie można spróbować wymienić rezystory ceramiczne na Mundorf M-ResistT Supreme.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest blaszka łącząca fabryczny terminal ATC z okablowaniem wewnętrznym głośnika. Na tym zdjęciu widać ją co się dzieje po zbliżeniu magnesu. Dlatego wymiana terminali to pierwsza rzecz, którą powinno się zrobić. Skutki tej modyfikacji słychać od razu

IMG_20210612_192011.thumb.jpg.68fdca69431a47334bddf7521b42efd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w każdej kolumnie można wymienić różne elementy składowe na lepsze. Jak jednak się zsumuje dodatkowe koszty to niestety cena kolumn nijak się ma do tej wyjściowej za dany egzemplarz 😉 Jest to fajny sposób na poprawę tego czym się dysponuje i w wielu przypadkach można zaspokoić oczekiwania 🙂 Jak się ma zdolności manualne i dużo osłuchania to można nieźle poprawić brzmienie zestawu stereo.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A finalnie mam tak:

26db8c47fffab1f9.jpg

1 minutę temu, muzofan napisał:

To są zdjęcia ATC SCM 7?

scm11

Kiedyś zrobiłem mała fotorelację:

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2593.0

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Głównym powodem, było spięcie głośników w jednym miejscu i pozbycie sie zworek, ale jak zobaczyłem co tutaj jest w środku to i gniazda zmieniłem, żeby mnie serce nie bolało...

I wyleciały metalowe zworki, wsówki z mosiadzu i gniazda z nie wiem czego właściwie...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale czy poza bólem serca to pojawiła się również satysfakcja dźwiękowa z efektów zmian? 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski głośnikowe w ATC sa wybitnie słabe patrząc na cenę kolumn. A już te blaszki łączące sekcje to jakieś kompletnie nieporozumienie. Moim zdaniem jak ktoś planuje dłuższą przygodę z posiadanymi zestawami ich wymiana lub polutowanie wszystkiego w jedną sekcję moze przynieść jedynie pozytywny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pewne elementy są słabe ale za to inne są na tyle dobre że ludzie kupują te małe monitory od ATC. W każdym budżecie zawsze są kompromisy...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzofan napisał:

Niestety pewne elementy są słabe ale za to inne są na tyle dobre że ludzie kupują te małe monitory od ATC. W każdym budżecie zawsze są kompromisy...

Jakie kompromisy, co masz na myśli?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli miałem fakt że w podanym budżecie kolumn nie można zrobić wszystkiego co by się chciało. Zawsze są kompromisy w wyborze komponentów. Coś jest lepsze, coś gorsze. Poza tym producent też pozycjonuje swoje wyroby według pewnego klucza i PRZEWAŻNIE wyrób droższy "gra" lepiej od tańszego. Gdzieś musi być również zarobek poszczególnych ogniw w łańcuchu wpływających na finalną cenę. Dlatego też żaden z ZG serii entry nie zagra tak dobrze jak ten z serii classic...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pod dolne i dobrze.

1 minutę temu, muzofan napisał:

Na myśli miałem fakt że w podanym budżecie kolumn nie można zrobić wszystkiego co by się chciało. Zawsze są kompromisy w wyborze komponentów. Coś jest lepsze, coś gorsze. Poza tym producent też pozycjonuje swoje wyroby według pewnego klucza i PRZEWAŻNIE wyrób droższy "gra" lepiej od tańszego. Gdzieś musi być również zarobek poszczególnych ogniw w łańcuchu wpływających na finalną cenę. Dlatego też żaden z ZG serii entry nie zagra tak dobrze jak ten z serii classic...

Ale my tu o ATC prawimy i takie terminale są też w scm19, jak i scm40 bez względu jak widzisz na cene i pozycjonowanie..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Zapytałem tylko czy poczynione przez Was wymiany poszczególnych elementów pozwoliły osiągnąć zadowalający poziom dźwiękowy.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, muzofan napisał:

Wszystko ok. Zapytałem tylko czy poczynione przez Was wymiany poszczególnych elementów pozwoliły osiągnąć zadowalający poziom dźwiękowy

Tak. Jest słyszalna poprawa. Wymiana takich elementów ma znacznie większy sens i przynosi o wiele lepsze rezultaty niż zabawa kablami głośnikowymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zadowalający efekt soniczny to faktycznie taka zabawa ma sens 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, muzofan napisał:

Niestety pewne elementy są słabe ale za to inne są na tyle dobre że ludzie kupują te małe monitory od ATC. W każdym budżecie zawsze są kompromisy...

SCM7 są wycenione wręcz szalenie korzystnie. Zresztą wszystkie ATC z serii Entryb są korzystne cenowo. Przy technologii głośnikowej jaka jest tu zastosowana ciężko mówić że ktoś tu idzie na kompromisy. Oni po prostu ładują te terminale do wszystkiego. To jest bardzo inżynieryjnie zrobiona kolumna. Widocznie zrobili pomiary i stwierdzili że jest ok.

No i wymiana na pojedyncze terminale to usunięcie opcji podłączania dwóch końcówek. Chciałbym kiedyś posłuchać ATC w bi ampingu żeby zobaczyć jak to by brzmiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w serii classic są już inne terminale. Blaszki też są lepszej jakości choć u siebie i tak wymieniłem na zworki kabelkowe.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muzofan napisał:

Na szczęście w serii classic są już inne terminale. Blaszki też są lepszej jakości choć u siebie i tak wymieniłem na zworki kabelkowe.

Wrzuć fotkę jak znajdziesz chwilkę, ciekaw jestem jak to wygląda u Ciebie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jimmi napisał:

Wrzuć fotkę jak znajdziesz chwilkę, ciekaw jestem jak to wygląda u Ciebie.

Proszę bardzo 😁

20210614_064516.jpg

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Funnykris napisał:

SCM7 są wycenione wręcz szalenie korzystnie.

Sam w to nie mogę uwierzyć  ale znalazłem paczki w obecnej cenie scm7, które są od nich i całościowo i rozbijając brzmienie na audiofilskie cechy "lepsiejsze" . Małe to a grają te wariaty tak, że ATC 7 opadła kopara i mi też 🙂 Jak się zbiorę to coś skrobnę w klubie Cyrusa, działo się! 

Gdyby ktoś szukał około rocznych scm 7 (czarna satyna, pierwszy właściciel), kupione u krajowego dystrybutura i na gwarancji to zapraszam na priv (cena bardzo fajna). 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.