Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, jimmi napisał:

jednak z tą moca jest tak, że im większa to daje wieksze dociązenie systemu.

Przy pewnych poziomach głośności moc jest niezbędna. Ja lubię słuchać umiarkowanie głośno. Na tyle cicho że można rozmawiać bez krzyczenia do siebie. Wg niektórych słucham cicho ale nie lubię hałasu. Może dlatego mi wystarcza te uczciwe 70W. Jak znajomy wpadł posłuchać SCM7 to okazało się że tam jest jeszcze naprawdę dużo rezerw mocy. Ja w sumie w życiu tak nie słuchałem głośno. Za to NuPrime ida-8 kompletnie nie dawało rady z SCM7. A tam niby 100W w klasie D. Żeby było śmiesznie moim zdaniem Naim gra lepiej i szybciej, z większą kontrolą szczególnie basu od NuPrime sta-9 w trybie monobloku które ładują całe 290W na kanał. Dlatego ja po prostu targam grata do domu, podłączam pod kolumny i sprawdzam co to potrafi a nie czytam deklarowanych mocy wzmacniaczy. Jest masę tanich konstrukcji które deklarują po 150W na kanał a jak się im podłączy ATC to się gotują i tyle z tego prężenia wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Funnykris napisał:

Żeby było śmiesznie moim zdaniem Naim gra lepiej i szybciej, z większą kontrolą szczególnie basu od NuPrime sta-9 

Potwierdzam. Kolega przywiózł to do mnie wraz z NuPrime DAC 9 i była kupa na basie. Gdzie temu do zaledwie 60W Lagrange. A taka elektrownia na papierze. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawellang napisał:

Witam,

Mam do sprzedania kolumny zbudowane przez Akustyka kilka lat temu na przetwornikach ATC z wysokotonowym Scan Speak illuminator.

W zestawie jest głośnik centralny zbudowany na tych samych przetwornikach (2 x 24cm ATC + średniotonowa kopułka ATC + wysokotonowy illuminator).

Cena do ustalenia.

 

084AA603-D3C2-4DB7-830E-19FF6C0DA51F.thumb.jpeg.1a979f42d60f7ef51993a2d5b2e5455e.jpeg

Czy tam masz kopułki ATC w wersji S czy zwykłe? 

Piękne kolumny, zazdraszczam

 

wrzuć więcej zdjęć bez maskownic🙂

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funnykris napisał:

Dlatego ja po prostu targam grata do domu, podłączam pod kolumny i sprawdzam co to potrafi a nie czytam deklarowanych mocy wzmacniaczy. Jest masę tanich konstrukcji które deklarują po 150W na kanał a jak się im podłączy ATC to się gotują i tyle z tego prężenia wychodzi. 

Dziękuję za to, bo to wartość.

Idąc tym tropem i ogólnikowo w audio, to ten krytyczny moment zmian notorycznych w systemie ustał segmentowo u mnie. Początkowo zaryzykowałem z dyi w kontekście phonopre, potem końcówki mocy (przewybitnego projektu). Obecnie jestem w trakcie realizacji przedwzmacniacza lampowego z ciekawości. Jeśli okaże się, że to pyknie w systemie, to zrobie jeszcze ostatni projekt pre na elementach dyskretnych i pakuję się z każdego forum audio do końca życia ..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jimmi napisał:

Dziękuję za to, bo to wartość.

Idąc tym tropem i ogólnikowo w audio, to ten krytyczny moment zmian notorycznych w systemie ustał segmentowo u mnie. Początkowo zaryzykowałem z dyi w kontekście phonopre, potem końcówki mocy (przewybitnego projektu). Obecnie jestem w trakcie realizacji przedwzmacniacza lampowego z ciekawości. Jeśli okaże się, że to pyknie w systemie, to zrobie jeszcze ostatni projekt pre na elementach dyskretnych i pakuję się z każdego forum audio do końca życia ..

Z DIY nie miałem do czynienia. Ale miałem modyfikowanego Audiolaba 8000A i to grało bardzo dobrze. Spokojnie mogło konkurować z nowymi wzmacniaczami za 5-5,5k. Jak za tysiąc złotych to świetny stosunek jakości do ceny był. Słyszałem też kilka CD po modach i to dawało radę zdecydowanie. Także wierzę że z odpowiednią wiedzą można zrobić świetny sprzęt w domu. W przypadku wzmacniaczy słyszałem taką opinię że połowa sukcesu wzmacniacza to sekcja zasilania. I coś w tym chyba jest bo Naimy mimo niskiej mocy mają mocne zasilanie (czasami zewnętrzne) i to zdecydowanie czuć. Sam bym się chętnie bawił w to ale brak mi wiedzy i umiejętności. Trzeba by się było kształcić jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kształceniem to nie jest aż tak surowo jak Ci się wydaje. Oczywiście trzeba jakąś wiedze mieć, jednak to nie lata 90' i dziś jesteś w stanie sam wiele zdziałać jesli masz chęci, cierpliwość.

Jeśli dostaniesz pcb, schemat i listę części, a tak się dzieje, to masz dużą szansę na realizację...

Moja końcówka przebiła M6si musical fidelity za ponad 10k..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy przecież robią z podobnych albo czasami gorszych elementów. Mają jednak większe zaplecze laboratoryjne aby wszystko zmierzyć w różnych warunkach pracy, co niekoniecznie jest dostępne dla amatora. Dobry kucharz tez potrafi upichcić w domu lepiej niż niejedna restauracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barni napisał:

Firmy przecież robią z podobnych albo czasami gorszych elementów. Mają jednak większe zaplecze laboratoryjne aby wszystko zmierzyć w różnych warunkach pracy, co niekoniecznie jest dostępne dla amatora. Dobry kucharz tez potrafi upichcić w domu lepiej niż niejedna restauracja emoji2957.png

Nawet rewelacyjne projekty przechodzą w końcu przez księgowość, a tam głownie kasa musi się zgadzać.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanAntoni napisał:

Nawet rewelacyjne projekty przechodzą w końcu przez księgowość, a tam głownie kasa musi się zgadzać.

Przypomina mi się sytuacja z firmy w której pracował mój znajomy. Produkowali jakieś części elektroniczne do samochodów. Chcieli zrobić element lepszej jakości który kosztowałby UWAGA 1gr więcej. Pewna firma motoryzacyjna stanowczo odmówiła i wolała zapłacić 1gr mniej za gorszy komponent. Tu chodziło o jakieś tam zaciski do czegoś nie wiem dokładnie. Nie tu jest istota. Czasami lepszy komponent podniósł by cenę wzmacniacza o kilka zł ale firma woli mieć wyższy zarobek. U mnie w branży drzewnej jest podobnie: klienci woleli produkt gorszej jakości tańszy o 1zł niż lepszy. Te lepsze polerowane elementy są zwyczajnie staranniej wykończone. Podniosłoby to cenę stołu o zawrotne 4zł ale cóż... Nie to nie, nikt za darmo nie będzie stał przy maszynie 😄 Podejrzewam że to tak działa wszędzie. Jak dla mnie ostatnio za dużo firm szuka oszczędności w jakości. Nie pomaga sytuacja ekonomiczna na świecie ani bylejakość samych klientów którym obecnie sprzedaje się więcej mitów i bajeczek niż dobrej inżynierskiej roboty. Takie są fakty 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Funnykris napisał:

Przypomina mi się sytuacja z firmy w której pracował mój znajomy. Produkowali jakieś części elektroniczne do samochodów. Chcieli zrobić element lepszej jakości który kosztowałby UWAGA 1gr więcej.Takie są fakty 😞 

A najgorsze jest to te kilka groszy w audio przekłada się później na kilkaset złotych więcej w produkcie docelowym lub zdegradowanym dźwiękiem przy ww oszczędnościach 😞

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 01:21, piotrek7 napisał:

Ja jakąś godzinę temu zainstalowałem w swoich rodowane Viborgi. Weszły na styk ale weszły. Warto było bo jakość terminali firmowych jest beznadziejna a jakość Viborga w niczym nie ustępuje droższej i bardziej renomowanej konkurencji.  Myślę o wymianie okablowania wewnątrz głośników. Kombinacja Duelunda na dół i średnicę i srebra silid core na wysokie 

Witam szanowne grono. Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem atc scm40 oraz gościem w tej grupie. Nigdy nie zabierałem głosu aż do dzisiejszego dnia, dlaczego? Trzy dni temu wymieniłem terminale głośnikowe na viborga i "odkryłem" nowe kolumny. Byłem blisko ich sprzedaży, nie do końca spełniały moje oczekiwania. Zmieniałem wzmacniacze, kable- było lepiej ale po pewnym czasie stwierdzałem że to jeszcze nie to. Teraz wiem że zostają. Zastanawiam się (a właściwie jestem zdecydowany) nad wymianą okablowania wewnątrz. Wiem że niektórzy się przymierzają, być może ktoś to zrobił. Chętnie bym na ten temat porozmawiał, najlepiej telefon. Obiecuję że jeśli to zrobię podzielę się "wrażeniami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej Margoś napisał:

Witam szanowne grono. Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem atc scm40 oraz gościem w tej grupie. Nigdy nie zabierałem głosu aż do dzisiejszego dnia, dlaczego? Trzy dni temu wymieniłem terminale głośnikowe na viborga i "odkryłem" nowe kolumny. Byłem blisko ich sprzedaży, nie do końca spełniały moje oczekiwania. Zmieniałem wzmacniacze, kable- było lepiej ale po pewnym czasie stwierdzałem że to jeszcze nie to. Teraz wiem że zostają. Zastanawiam się (a właściwie jestem zdecydowany) nad wymianą okablowania wewnątrz. Wiem że niektórzy się przymierzają, być może ktoś to zrobił. Chętnie bym na ten temat porozmawiał, najlepiej telefon. Obiecuję że jeśli to zrobię podzielę się "wrażeniami"

Tu wcześniej jest wątek o wymianie terminali i okablowania w głośnikach ATC, musisz się tylko troszkę cofnąć, są opisane odczucia kolegów z forum dokładnie takie same jak twoje 🙂

Też się przymierzam bo myślę że warto, tylko jakoś tak ten czas nie pozwala.....

Jak wymienisz okablowanie to podziel się na grupie spostrzeżeniami.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej Margoś napisał:

Wiem że niektórzy się przymierzają, być może ktoś to zrobił.

Ja niestety z uwagi na brak czasu odłożyłem temat na przyszłość (planuję wygospodarować sobie na to czas w grudniu). Wymiana okablowania wewnętrznego jest pewna bo uważam, że warto. I zdecydowanie podtrzymuję sygnalizowane wcześniej sugestie odnośnie doboru okablowania. Na wysokie tony srebrny solid  Neotech a na dół puszczę Duelunda. Taką kombinację testowałem na zworkach, które zrobiłem sobie do SCM19. Podłączając kable głośnikowe raz do dolnych a raz górnych zacisków głośników przy zastosowaniu tych zworek mogę powiedzieć, że to zdecydowanie udane połączenie (dla mnie). 

1 godzinę temu, PanAntoni napisał:

Też się przymierzam bo myślę że warto, tylko

Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanAntoni napisał:

Tu wcześniej jest wątek o wymianie terminali i okablowania w głośnikach ATC, musisz się tylko troszkę cofnąć, są opisane odczucia kolegów z forum dokładnie takie same jak twoje 🙂

Też się przymierzam bo myślę że warto, tylko jakoś tak ten czas nie pozwala.....

Jak wymienisz okablowanie to podziel się na grupie spostrzeżeniami.

Witam i pozdrawiam Pan Antoni. Być może pominąłem ten wątek ale nie czytałem żeby ktoś wymienił okablowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja niestety z uwagi na brak czasu odłożyłem temat na przyszłość (planuję wygospodarować sobie na to czas w grudniu). Wymiana okablowania wewnętrznego jest pewna bo uważam, że warto. I zdecydowanie podtrzymuję sygnalizowane wcześniej sugestie odnośnie doboru okablowania. Na wysokie tony srebrny solid  Neotech a na dół puszczę Duelunda. Taką kombinację testowałem na zworkach, które zrobiłem sobie do SCM19. Podłączając kable głośnikowe raz do dolnych a raz górnych zacisków głośników przy zastosowaniu tych zworek mogę powiedzieć, że to zdecydowanie udane połączenie (dla mnie). 

Warto

Witam. Też jestem zdycydowany na wymianę przewodów ale tam jest miedź(plecionka) może solid core miedź?? Czytałem na klubie WBA że masz pre lampowy gdzie jest sugerowane  srebro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzej Margoś napisał:

Czytałem na klubie WBA że masz pre lampowy gdzie jest sugerowane  srebro. 

Cały przedwzmacniacz mam okablowany we wnętrzu miedzianym solidcore Neotecha. Chciałem srebro ale konstruktor nie zgodził się na to. Stwierdził, że testował srebro i nie pasuje do jego elektroniki. Nie i już. Zero negocjacji 🙂 Pozostała miedź choć na początku wydawało się, że przedwzmacniacz stał się zbyt detaliczny i wyciąga zbyt wiele z nagrań. 

Tylko widzisz, z tym Neotechem jest trochę dziwna historia. Miedź jest bardzo przejrzysta (mowa o przewodach połączeniowych) i neutralna. Taka trochę "nie miedziana". A srebro daje głęboki, ciepły, dociążony dźwięk (trochę przypominający pod względem barwy miedź cynowaną ale z pokazaniem o wiele większej ilości detali) . I dlatego na scenie pojawił się Duelund (czyli linka z cynowanej miedź w oplocie z olejowanej bawełny). Tak jak napisałem, testowałem zworki wykonane z kombinacji tych przewodów. Wcześniej wrzucałem zdjęcia tych zworek. Jak dla mnie to dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrek7 napisał:

Cały przedwzmacniacz mam okablowany we wnętrzu miedzianym solidcore Neotecha. Chciałem srebro ale konstruktor nie zgodził się na to. Stwierdził, że testował srebro i nie pasuje do jego elektroniki. Nie i już. Zero negocjacji 🙂 Pozostała miedź choć na początku wydawało się, że przedwzmacniacz stał się zbyt detaliczny i wyciąga zbyt wiele z nagrań. 

Tylko widzisz, z tym Neotechem jest trochę dziwna historia. Miedź jest bardzo przejrzysta (mowa o przewodach połączeniowych) i neutralna. Taka trochę "nie miedziana". A srebro daje głęboki, ciepły, dociążony dźwięk (trochę przypominający pod względem barwy miedź cynowaną ale z pokazaniem o wiele większej ilości detali) . I dlatego na scenie pojawił się Duelund (czyli linka z cynowanej miedź w oplocie z olejowanej bawełny). Tak jak napisałem, testowałem zworki wykonane z kombinacji tych przewodów. Wcześniej wrzucałem zdjęcia tych zworek. Jak dla mnie to dobre połączenie.

Dzięki za sugestie, ale mam pytanie, jakie awg na poszczególne głośniki? Wymieniając terminale, zauważyłem że kabel na wysokie ma 16awg pozostałe chyba też. Przy srebrze Neot echa koszt jest duży. Pytanie chyba bez odpowiedzi bo nie sprawdzałeś. Może ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Margoś napisał:

Pytanie chyba bez odpowiedzi bo nie sprawdzałeś.

Tylko na zworach. 

W głośnikach wykorzystam na wysokie tony  NeoTech SOST-24 - 24AWG. Drogo? Głośniki do tanich nie należą. Ale są tego warte. Albo robić dobrze albo wcale 

Na dół będzie 

https://loudspeakershop.eu/duelund-dca12ga-przewod-polaczeniowy-p-2832.html

Kilka osób z forum korzystało z tego Duelunda przy modyfikacjach różnych głośników i bardzo sobie chwaliło uzyskane efekty. I to zarówno w monitorach jak i podłogowych. To dobry kabel. 

A jakie AWG? Jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymasz. W SCM19 kabelek marny i cienki jakościowo. 1,2mm (albo jeszcze mniej)? Coś koło tego. 

Nie ma reguły. Focal (min.) stosuje (lub stosował) w okablowaniu wewnętrznym serii Aria kable VdH Twin Red - czyli 16AWG (lub The Snowline 14 AWG)  . Dynaudio o ile dobrze pamiętam w niektórych wyższych seriach wykorzystywało Teatrack Hybrid - 12,5 AWG. 

Tak więc jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz. Możesz zastosować kabel o takiej samej średnicy jak oryginalny tylko o lepszej jakości. I też będzie dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrek7 napisał:

Tylko na zworach. 

W głośnikach wykorzystam na wysokie tony  NeoTech SOST-24 - 24AWG. Drogo? Głośniki do tanich nie należą. Ale są tego warte. Albo robić dobrze albo wcale 

Na dół będzie 

https://loudspeakershop.eu/duelund-dca12ga-przewod-polaczeniowy-p-2832.html

Kilka osób z forum korzystało z tego Duelunda przy modyfikacjach różnych głośników i bardzo sobie chwaliło uzyskane efekty. I to zarówno w monitorach jak i podłogowych. To dobry kabel. 

A jakie AWG? Jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymasz. W SCM19 kabelek marny i cienki jakościowo. 1,2mm (albo jeszcze mniej)? Coś koło tego. 

Nie ma reguły. Focal (min.) stosuje (lub stosował) w okablowaniu wewnętrznym serii Aria kable VdH Twin Red - czyli 16AWG (lub The Snowline 14 AWG)  . Dynaudio o ile dobrze pamiętam w niektórych wyższych seriach wykorzystywało Teatrack Hybrid - 12,5 AWG. 

Tak więc jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz. Możesz zastosować kabel o takiej samej średnicy jak oryginalny tylko o lepszej jakości. I też będzie dobrze 

Neotech SOST-20 - Przewód solid core srebro UP-OCC 20AWG w teflonie ,przewód w sklepie avcorp, największe awg dostępne w sklepie, cena około 340pln . Potrzebował bym ok. 7-8m plus 3m duelund'a, koszt ok. 2,7pln (do przemyślenia) kwestia awg, czy nie? Efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej Margoś napisał:

Witam i pozdrawiam Pan Antoni. Być może pominąłem ten wątek ale nie czytałem żeby ktoś wymienił okablowanie. 

Przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd, rozmawialiśmy o wymianie terminali i wydawało mi się ze również temat okablowania wewnętrznego tez był poruszony.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PanAntoni napisał:

Przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd, rozmawialiśmy o wymianie terminali i wydawało mi się ze również temat okablowania wewnętrznego tez był poruszony.

Nie ma za co przepraszać. Prosiłem o kogoś kto zrobił okablowania wewnątrz kolumn, cisza. Może zrobię to pierwszy? Terminale głośnikowe wymieniłem. Efekt duży, ogromny, wow, jak kto woli. Dzięki za wszelkie uwagi, propozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tylko przewody od terminali do pcb zwrotnic. Rozumiem, że spiąłeś wszystko pod jedne gniazda..

Sens ma tylko spięcie wszystkiego pod jedne terminale.

Pozdrawiam.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 15:47, Andrzej Margoś napisał:

Zastanawiam się (a właściwie jestem zdecydowany) nad wymianą okablowania wewnątrz.

Ja osobiście bym tego nie robił.. Zastąpienie blaszek (pseudo zworki) zrobione nie wiadomo z czego, jak najbardziej tak.. Tutaj miedziany drut, lub porządne zworki zrobią robotę.. Tak samo jak zastąpienie kiepskich gniazd, jak to ma miejsce w serii Entry ATC, na pojedyncze miedziane, powlekane rodem/ złotem, jak najbardziej.. Ale okablowania wewnątrz bym nie ruszał..

Tam siedzi być może zwykły, ale jednak miedziany kabelek.. Zastąpienie go czymś wymyślnym nie musi nam zagwarantować że będzie lepiej.. Może być inaczej, krok w bok, ale nie musi być zaraz lepiej.. Tym bardziej, że cena jak zostało napisane wyżej, była by lekko mówiąc chora.. Potem w razie ewentualnej odsprzedaży, liczba chętnych na grzebane kolumny, by drastycznie spadła..

Jak ja chciałem aby mi moje ATC 19 zagrały lepiej, to zamieniłem je na ATC20.. Wewnętrznym okablowaniem dwudziestek bym z nich nie zrobił..  Model wyższy to inny głośnik wysokotonowy i inne strojenie zwrotnicy.. Wewnętrzne okablowanie da efekt minimalny, którym będziesz się cieszył tydzień czasu.. ATC 40 to bardzo dobre kolumny z których można wiele wycisnąć, ale poprzez zmianę wzmacniacza.. Tylko tu kwota wydana na wzmacniacz, musi być najmniej 100% wyższa od kwoty wzmacniacza który aktualnie posiadasz. Wtedy to będzie miało jakiś sens..

Natomias jeżeli już ATC 40 przestaną "grać " to wtedy ATC 50.. Wewnętrzne okablowanie, nawet jak da efekt pozytywny, to będzie to efekt krótko terminowy.. On nie nie podniesie klasy kolumn.. Ale to jest tylko moje zdanie..

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariush74 napisał:

Ja osobiście bym tego nie robił.. Zastąpienie blaszek (pseudo zworki) zrobione nie wiadomo z czego, jak najbardziej tak.. Tutaj miedziany drut, lub porządne zworki zrobią robotę.. Tak samo jak zastąpienie kiepskich gniazd, jak to ma miejsce w serii Entry ATC, na pojedyncze miedziane, powlekane rodem/ złotem, jak najbardziej.. Ale okablowania wewnątrz bym nie ruszał..

Tam siedzi być może zwykły, ale jednak miedziany kabelek.. Zastąpienie go czymś wymyślnym nie musi nam zagwarantować że będzie lepiej.. Może być inaczej, krok w bok, ale nie musi być zaraz lepiej.. Tym bardziej, że cena jak zostało napisane wyżej, była by lekko mówiąc chora.. Potem w razie ewentualnej odsprzedaży, liczba chętnych na grzebane kolumny, by drastycznie spadła..

Jak ja chciałem aby mi moje ATC 19 zagrały lepiej, to zamieniłem je na ATC20.. Wewnętrznym okablowaniem dwudziestek bym z nich nie zrobił..  Model wyższy to inny głośnik wysokotonowy i inne strojenie zwrotnicy.. Wewnętrzne okablowanie da efekt minimalny, którym będziesz się cieszył tydzień czasu.. ATC 40 to bardzo dobre kolumny z których można wiele wycisnąć, ale poprzez zmianę wzmacniacza.. Tylko tu kwota wydana na wzmacniacz, musi być najmniej 100% wyższa od kwoty wzmacniacza który aktualnie posiadasz. Wtedy to będzie miało jakiś sens..

Natomias jeżeli już ATC 40 przestaną "grać " to wtedy ATC 50.. Wewnętrzne okablowanie, nawet jak da efekt pozytywny, to będzie to efekt krótko terminowy.. On nie nie podniesie klasy kolumn.. Ale to jest tylko moje zdanie..

 

Wzmacniacz zmieniłem,obecnie audia Flight końcówka+pre po odsłuchach w domu. Odnośnie wymiany okablowania(w całości);może w"euforii"po wymianie terminali trochę przesadziłem z tym zdecydowaniem ale po sugesti Jimmiego spróbuję wymianę przewodów między zwrotnicą a terminalami. Uzyskany efekt zadecyduje, co dalej? 

6 godzin temu, S0nic napisał:

Po co kupować tak drogie kolumny i zmieniać w nich tyle rzeczy?

Dobre pytanie wcześniej dużo czytałem o wymianach różnych elementów ,czy to w kolumnach, wzmacniaczach itp ale nigdy nie próbowałem tego robić samemu aż do tego momentu. Zdecydowałem się na to ponieważ po mojej ingerencji w oryginał można wrócić do stanu wyjściowego, powiedzmy że"bezboleśnie ".Ból to wydanie 600-700pln na terminale. Gdybym tego nie zrobił, nie przekonał bym się na własne uszy i dalej zastanawiał ile jest prawdy w opisach innych osób. Odnośnie pytania-ja bym zapytał, dlaczego w tak drogich kolumnach są tak marne terminale?! 

W dniu 1.10.2021 o 22:09, jimmi napisał:

Zmień tylko przewody od terminali do pcb zwrotnic. Rozumiem, że spiąłeś wszystko pod jedne gniazda..

Sens ma tylko spięcie wszystkiego pod jedne terminale.

Pozdrawiam.

Chyba tak zrobię, zobaczę jaki będzie efekt i wówczas decyzja. Przewody spięte pod jeden terminal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S0nic napisał:

Po co kupować tak drogie kolumny i zmieniać w nich tyle rzeczy?

Żeby tanio ulepszyć dźwięk. Pytanie czy to działa i czy warto. Chętnie bym zobaczył pomiary z komory brzegowej kolumn przed i po wymianie. Jeżeli ucho ludzkie istotnie wychwyca zmiany mikrofon zrobiłby to bez najmniejszego problemu. 

Inna sprawa to odsprzedaż w przyszłości. Ja bym nie kupił kolumn w których ktoś grzebał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Funnykris napisał:

Inna sprawa to odsprzedaż w przyszłości. Ja bym nie kupił kolumn w których ktoś grzebał.

 

Zależy co nazywasz grzebaniem. Wymiana bezkolizyjna terminali, jeśli jest staranna, nie wpłynie na cenę. Jedynie ograniczy grono chętnych do kupna. Poza tym, jeśli ktoś decyduje się na jakąkolwiek ingeręcję, to z myślą, że robi to dla siebie i nie będzie sprzedawał. Najczęściej przy tym robi się fotorelację, więc widać dokładnie co i w jaki sposób zostało zrobione.

Pozdrawiam.

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych klubowiczów posiada ATC CDA2 MKII i próbował złapać synergię z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym ? Generalnie słuchawki zeszły na drugi plan ale bywa, że czasem muszę tak słuchać muzyki. Lubię Audeze ale wiadomo, tutaj chcę przyzwoitej jakości, a nie elektrowni atomowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ATC SCM 20 PSL.

Sprzęt stoi w małym salonie 16m2 otwartym na kuchnie. Miałbym chęć jeszcze poeksperymentować z subem tylko z uwagi na miejsce (a w zasadzie jego brak) w grę wchodzi coś micro i tylko z opcją bezprzewodową 😞

Wypatrzyłem: KEF KC62 i SVS 3000 Micro

Ma ktoś może doświadczenie z małymi subami? Który z tych dwóch - a może jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.