Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dżihad_ napisał:

Sugestie co do optymalnych kabli głośnikowych również mile widziane.

Chord Clearway - rozsądnie wycenione, bardzo dobra jakość. Na pewno niczego w dźwięku nie zepsują a przekażą to, co powinny. Ja bym dalej nie szukał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Dziękuje wszystkim za odpowiedz, najlepszym sposobem przekonania się czy ATC SCM 40 są w stanie zagrać w 15m2 ,odsłuch w odległości 3m od kolumn dadzą radę stworzyć wystarczająco szeroką scenę zniknąć z pokoju a na dodatek czy będą potrafić to wszystko przy cichym wieczornym słuchaniu będzie posłuchanie ich u siebie w domu.
Budżet jaki mam na kolumny to 8-12 tyś zł więc raczej myślę o kolumnach z drugiej ręki więc ciężko będzie wypożyczyć ze sklepu chyba że jakaś dobra dusza z okolic W-wa lub Lublina posiada ATC i pomogła by w tej kwestii.
Witam, trochę czasu już minęło od twojego wpisu i zastanawiam się czy udało Ci się skonfrontować scm40 w 15 M2, sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem więc jeśli masz już jakieś wnioski chętnie posłucham
Pozdro

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wszystkim za odpowiedz, najlepszym sposobem przekonania się czy ATC SCM 40 są w stanie zagrać w 15m2 ,odsłuch w odległości 3m od kolumn dadzą radę stworzyć wystarczająco szeroką scenę zniknąć z pokoju a na dodatek czy będą potrafić to wszystko przy cichym wieczornym słuchaniu będzie posłuchanie ich u siebie w domu.
Budżet jaki mam na kolumny to 8-12 tyś zł więc raczej myślę o kolumnach z drugiej ręki więc ciężko będzie wypożyczyć ze sklepu chyba że jakaś dobra dusza z okolic W-wa lub Lublina posiada ATC i pomogła by w tej kwestii.
Witam, trochę czasu już minęło od twojego wpisu i zastanawiam się czy udało Ci się skonfrontować scm40 w 15 M2, sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem więc jeśli masz już jakieś wnioski chętnie posłucham
Pozdro

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2019 o 12:43, remiqa napisał:

Witam, trochę czasu już minęło od twojego wpisu i zastanawiam się czy udało Ci się skonfrontować scm40 w 15 M2, sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem więc jeśli masz już jakieś wnioski chętnie posłucham
Pozdro

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

Witam, po sprzedaży Kudos c20 przez krótki okres były mini monitorki PMC DB1 GOLD, ale po zasięgnięciu wiedzy od mądrzejszy doszedłem do wniosku że kupię jednak SCM 19 a tu niespodzianka i pojawiła się najnowsza wersja SCM 20 dwu letnie w cenie niższej niż 19 i teraz stoją u mnie i grają. Zatoczylem koło i wylądowałem prawie w tym samym miejscu ale jednak nie do końca ponieważ nowy tweeter w ATC to inna bajka zdecydowanie na plus. 

W dniu 18.02.2019 o 21:30, remiqa napisał:

Aktywne to podobno inna liga, mój wzmacniacz (lar ia200h)ma 120 w na kanał i nie wiem czy sobie poradzi, czy jest w Wielkopolsce jakiś użytkownik scm 40 który by pozwolił podłączyć mój wzmacniacz i sprawdzić czy poprawnie je zasili ?

 

ATC SCM 20 napędzam obecnie Krell kav 300i  i chodzi mi po głowie zmiana, człowiek który zna SCM20 powiedział mi że 150watt w moim Krellu to troszkę za mało więc myślę iż z 40 to Twój wzmacniacz może sobie nie poradzić. 

W dniu 18.02.2019 o 21:30, remiqa napisał:

Aktywne to podobno inna liga, mój wzmacniacz (lar ia200h)ma 120 w na kanał i nie wiem czy sobie poradzi, czy jest w Wielkopolsce jakiś użytkownik scm 40 który by pozwolił podłączyć mój wzmacniacz i sprawdzić czy poprawnie je zasili ?

 

ATC SCM 20 napędzam obecnie Krell kav 300i  i chodzi mi po głowie zmiana, człowiek który zna SCM20 powiedział mi że 150watt w moim Krellu to troszkę za mało więc myślę iż z 40 to Twój wzmacniacz może sobie nie poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2019 o 08:42, rychuuu napisał:

Jest w klubie posiadasz SCM19/40 z okolic Katowic, mocno zastanawiam się nad ich zakupem? Można u kogoś posłuchać?

 

Witam szanowne grono☺️ zwracam się z pytaniem do tych którzy być może zamieniali wzmacniacze no dużo mocniejsze, otóż moje scm11 obecnie napędzane są heglem h70( 2x 70w) i ogólnie gra to poprawnie ale może mogło by zagrać lepiej ? I tak sobie myślę od dłuższego czasu o wymianie mojego wzmacniacza na dużo mocniejszego Hegla h200 ale nie wiem czego mogę się spodziewać po takiej wymianie, a niestety jak już to zrobię to pewnie w ciemno bez wcześniejszego odsłuchu, dlatego pytam czy warto by było w taki setup zainwestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC rekomenduje 75-300W, więc na odsłuch w bliskim polu Twój wzmacniacz powinien podołać spokojnie. Jeśli jednak odległość od kolumn wzrośnie to jest niebezpieczeństwo przesterowania - gdy odkręcisz gałę za mocno.  U siebie na końcówce mocy dochodzę do okolic 100-130W bez problemu, gdy chcę posłuchać głośniej. Podczas cichych odsłuchów moc oscyluje w okolicach 10-30W. Pomieszczenie 20m2, ATC scm 7 mk III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pan Marcu napisał:

ATC rekomenduje 75-300W, więc na odsłuch w bliskim polu Twój wzmacniacz powinien podołać spokojnie. Jeśli jednak odległość od kolumn wzrośnie to jest niebezpieczeństwo przesterowania - gdy odkręcisz gałę za mocno.  U siebie na końcówce mocy dochodzę do okolic 100-130W bez problemu, gdy chcę posłuchać głośniej. Podczas cichych odsłuchów moc oscyluje w okolicach 10-30W. Pomieszczenie 20m2, ATC scm 7 mk III.

W dniu 4.03.2019 o 08:42, rychuuu napisał:

Jest w klubie posiadasz SCM19/40 z okolic Katowic, mocno zastanawiam się nad ich zakupem? Można u kogoś posłuchać?

 

Posiadałem ATC SCM7 i ich skuteczność jest jeszcze niższa niż 11 i 19 więc 70 Watt w Heglu to zdecydowanie za mało by odpowiednio napędzić 7 jam mam 150watt i wiem iż przydało by się trochę więcej i nie chodzi o głośne słuchanie tylko o kontrolę nad głośnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, . To zatyka mi usta, bowiem mam scm 11 mk3. Nie mialem stycznosci z wersjami poprzednimi fizycznie. Moge jedynie odniesc sie do wersji ostatnich. Generalnie jesli by o te chodzilo to minimum 120w IMHO. 

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, jimmi napisał:

Rozumiem, . To zatyka mi usta, bowiem mam scm 11 mk3. Nie mialem stycznosci z wersjami poprzednimi fizycznie. Moge jedynie odniesc sie do wersji ostatnich. Generalnie jesli by o te chodzilo to minimum 120w IMHO. 

 

W bezpośrednim porównaniu acm 7 i SCM20 to skuteczności 7 była jeszcze niższa niż 20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-dziestki bardzo chcialbym sprobowac jeszcze kiedys, pomijajac 19-tki. Mam plan zestawic 20-ki z scm 40 w bezposrednim odsluchu u mnie w domu. Naturalnie zajmie mi to szmat czasu finansowego, ale to bedzie moj wybor docelowy wowczas.

Odnosnie 20tek to one sa intrygujace jak dla mnie i najlepsze z calej serii monitorow. (Oczywiscie z relacji telefonicznych to wiem i innych zrodel, a nie moich doswiadczen, w tym wypadku)

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączył może ktoś kolumny ATC z wzmacniaczami klasy D?

Chciałbym kupić ATC11, może ktoś ma ostatnią wersję na sprzedaż? ?

Moja elektronika to obecnie NAD M51 + NAD M50 i Baltlab Epoca 2 jako końcówka mocy.

Chciałbym zamienić Baltlaba na końcówkę mocy Nada c268, później dokupić drugą c268 , dwa monobloki, prundu nie powinno zabraknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, essewissa napisał:

Łączył może ktoś kolumny ATC z wzmacniaczami klasy D

Ja nie ale wychodząc z założenia, że dobry wzmacniacz w klasie D jest lepszy od przeciętnego w klasie A lub AB, klasa zasilania nie jest chyba ograniczeniem. Ze względu na wydajność właśnie klasa D ma spore szanse na pokazanie całego potencjału tych głośników.

 

7 godzin temu, essewissa napisał:

Chciałbym zamienić Baltlaba na końcówkę mocy Nada c268, później dokupić drugą c268 , dwa monobloki, prundu nie powinno zabraknąć ?

A nie lepiej kupić jedną, dobrą? Na przykład poszukać używanej ATC P1 i zamknąć definitywnie temat zasilania? To "tylko" 150Wat ale naprawdę więcej nie trzeba. Ze względu na ich jakość a nie ilość. Albo trzymając się konsekwentnie klasy D, Lyngdorf SDA-2400. Taka fajna, mała elektrownia. Coś mi się wydaje, że NAD nie będzie miał czego szukać w tym porównaniu. Audiomatus AM700? Wyjdzie nawet taniej niż te dwa NAD-y a myślę, że też będzie dużo lepiej. NAD jest bardzo fajny ale jeśli mówimy o serii M. Te niższe modele to solidna ale jednak "budżetówka" i ATC bezlitośnie to pokażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada bym nie nazwał budżetówką. Yamaha, Denon, Marantz, Pioneer tak, ale nie Nad. Najlepszy obecnie software srreamingowy to bluesound Nada, wzmacniacze w klasie D praktycznie też głównie Nad produkuje, teraz firma wprowadA korekcje  akustyki Dirac w swoim sprzęcie audio. Modułowa budowa. Hdmi w dac. Sporo tego jest, firma ma bardzo nowoczesne podejście do sprzętu audio.

Zerknij sobie na pomiary wzmacniaczy klasy d Nada, c368, c388. Szumy mają mniejsze, a dynamikę większa niż wiele zwykłych wzmacniaczy w klasie AB.  

Te końcówki Nada mają w trybie mono po 300 wat na kanał. ?

Mój dac i streamer są z serii Masters Nada.

Jendo co mnie niepokoi w Nad to to, że podobno są to sprzęty awaryjne. Pisze podobno bo moje Nad-y pracują bezawaryjnie kilka lat już, ale na forach sporo się pisze o problemach z jakością Nad-a.

Patrzyłem na firmową końcówkę Atc, droga, kosztuje dwa razy tyle co te końcówki mocy Nada. Piszesz, że można kupić używaną, niby tak, ale będzie kosztowała tyle co nowe Nady.

Lyngodorf  SDA-2400 to już ciężka kasa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, essewissa napisał:

Nada bym nie nazwał budżetówką. Yamaha, Denon, Marantz, Pioneer tak, ale nie Nad

Yamaha czyli co? Seria 2100, 3000, 5000? Marantz czyli co? PM-10, Ruby, PM-14S1, PM-11? Denon 2500? To są dobre (lub bardzo dobre wzmacniacze) ale nie NAD. Dobre NAD-y to seria Master.

 

37 minut temu, essewissa napisał:

Zerknij sobie na pomiary wzmacniaczy klasy d Nada, c368, c388. Szumy mają mniejsze, a dynamikę większa niż wiele zwykłych wzmacniaczy w klasie AB.  

Nie czytam testów. KOmpletnie mnie nie interesują. Słucham i oceniam sprzęt na podstawie tego, czy dźwięk podoba mi się, czy nie. I to jest jedyny wyznacznik jakości elektroniki, który mnie obchodzi

38 minut temu, essewissa napisał:

Te końcówki Nada mają w trybie mono po 300 wat na kanał. ?

A ja mam ATC P1 ze 150 Wat i jakoś te 300 do mnie nie przemawiają i nie robią wrażenia. Cyferki nie grają ?

 

39 minut temu, essewissa napisał:

Jendo co mnie niepokoi w Nad to to, że podobno są to sprzęty awaryjne.

To właśnie świadczy o jakości sprzętu. Awaryjność i mała żywotność (krótki cykl życia produktu) są charakterystyczne dla produktów budżetowych

Niestety jako użytkownik końcówki mocy ATC i głośników tej firmy zaryzykuję stwierdzenie, że NAD  C268 to nie ten poziom i SCM11 pokażą to bardzo wyraźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do SCM40.
Jak to jest z tym głośnym graniem, ponieważ słyszałem że te kolumny rozwijają skrzydła (dopiero) przy głośnym graniu. Jestem zainteresowany tym modelem w wersji V2 ale trochę mnie zastanawia ta głośność, ponieważ staram się w odsłuchach raczej nie przekraczać tych 90dB. Mam końcówki mocy 250W/8ohm także prądu raczej im nie powinno brakować, ale nie chciałbym dobić słuchu poprzez mimowolne podgłaszanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.