Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, m4tech napisał:

tylko po co to mistrzostwo, żeby się zamykać w salonikach akustycznych jak w izolatkach? żaby dzieci mówiły po latach o tacie - tak to ten pan co puszczał muzykę... w izolatce ? to wszystko trzeba próbować pogodzić, to znaczy normalne życie i hobby

Jak dla mnie "izolatka" to jedyny sposób by w ciszy i najlepiej przy wyłączony świetle prowadzić odsłuch ulubionych płyt. Ja jakoś nie potrafię gdy pralka skacze po łazience ktoś ciągle chodź w tę i wewtę czerpać takiej przyjemność z muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może izolatka to zbyt mocne określenie. Raczej nazwałbym to miejsce multimedialnym i znalazł miejsce w nim dla każdego?

Ja mam wersje domowa i muszę pogodzić wszystkie rzeczy na raz a akustykę poprawić w sposób estetyczny lecz odczuwalny, nie dla samego widoku?

Ciekawe jak się sprawdzają te panele z możliwością własnego druku, zdjęcia, grafiki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.04.2019 o 20:48, Redorb81 napisał:

Jak dla mnie "izolatka" to jedyny sposób by w ciszy i najlepiej przy wyłączony świetle prowadzić odsłuch ulubionych płyt. Ja jakoś nie potrafię gdy pralka skacze po łazience ktoś ciągle chodź w tę i wewtę czerpać takiej przyjemność z muzyki. 

Ja niestety też...

W dniu 13.04.2019 o 16:46, m4tech napisał:

tylko po co to mistrzostwo, żeby się zamykać w salonikach akustycznych jak w izolatkach? żaby dzieci mówiły po latach o tacie - tak to ten pan co puszczał muzykę... w izolatce ? to wszystko trzeba próbować pogodzić, to znaczy normalne życie i hobby

Bez przesady...jak poświęcisz im też dużo uwagi to tak nie będzie...a i na posłuchanie w takiej "jamie" czas znajdziesz...wtedy już na full przyjemności, dzieci zadowolone i Ty również...

Możesz też tak jak ja ze swoimi filmóweczki dobrej typu Piraci z Karaibów czy Indiana Jones... posłuchać ?

Nie mam niestety takiej "jamy"...a coraz bardziej potrzebuję bo hałas i odgłosy inne niż muzyka drażnią mnie jak ch...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze niektorzy popadaja w skrajnosci: jamy , izolatki, Pan co puszczal muzyke(dzieci o Ojcu). To dla mnie jakies nowe okreslenia przyznam w audio ?.Czy czasami nie jest tak, ze domownicy rowniez potrzebuja poprzebywac w samotnosci dla normalnosci? Żona serial, dziecko posiedziec przy komputerze? To i Ojciec przy muzyce lubi posiedziec godzinke i  kazdy ma prawo byc zadowolony. Przyznam, ze jestem troche zaskoczony sztucznymi problemami w kwestiach odsluchu ?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

12 godzin temu, m4tech napisał:

MKII kupuje od ręki w tej cenie, najlepiej białe ?

W tym problem, że chyba sześć lat temu nie było serii MK. Chyba że się mylę??????? Po czym poznać że to seria nowsza, seria Mk? 

Pomóżcie mili.

Mogę kupić za 12000 dwuletnie albo prawie siedmioletnie za 8000

Miałem na myśli MKII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

 

Pomóżcie mili.

Mogę kupić za 12000 dwuletnie albo prawie siedmioletnie za 8000

Miałem na myśli MKII

Poznasz po budowie kolumny. Najnowsza seria jest po bokach zaokrąglona i ma metalowa maskownice. 

Jak masz możliwość za 12000zl to bierz bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melond napisał:

Poznasz po budowie kolumny. Najnowsza seria jest po bokach zaokrąglona i ma metalowa maskownice. 

Wogole ktos pytal jak rozpoznac? Nie bardzo rozumiem do czego ta odpowiedz.

Skoro jednak kolega taki rozeznany to teraz dam konkretne pytanie na ktore bedzie mogl sie wykazac:

Jak po budowie poznac wersje mkII od mkIII

Godzinę temu, Melond napisał:

Jak masz możliwość za 12000zl to bierz bardzo dobra cena.

za 8 to bardzo dobra cena, 12k to maximum. 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii  modelu 40 to obecna wersja ma oznaczenie mkII. Ma zaokrągloną obudowę i nowy firmowy gwizdek. Wcześniejsza wersja mkI miała prostopadłościenne skrzynki i stary gwizdek Vify w aluminiowym i przez nich opracowanym kołnierzu. Natomiast przed tą wersją był już tylko model 35- również na starej Vifie w jej oryginalnym, czarnym kołnierzu. Chronologicznie od najnowszej do najstarszej wersji graficznie wygląda to mniej więcej jak poniżej:

- atc scm 40 mk2 od 2013 r. :

1333356098_40mk2.thumb.jpg.d8a8349c99fc013e3240cc866a60be0c.jpg

- atc scm 40 mk1 pojawiły się od bodaj 2006 r.:

1684524101_40mk1.thumb.jpg.261522e416cfb3274b95b268dfab25b2.jpg

-  atc scm 35, które były produkowane do 2006 r.:

35.thumb.jpg.28e23ad9847531a79caabcb7f6edce80.jpg

Podobnie jak z modelem scm 11- on też miał dwie wersje (obecną oraz na starej Vifie w prostej obudowie). Tylko model 7 ma 3 inkarnacje.

Edytowane przez MrPhilGood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

W

W tym problem, że chyba sześć lat temu nie było serii MK. Chyba że się mylę??????? Po czym poznać że to seria nowsza, seria Mk? 

Kolego jimmi dwa posty wcześniej kolega pytał jak rozpoznać serie MK od siebie. 

MrPhilGood już odpowiedział wyczerpująco.

2 godziny temu, jimmi napisał:

 

za 8 to bardzo dobra cena, 12k to maximum. 

Przy obecnej cenie nowych za 2 letnie to cena dobra. Zobacz ile w Europie masz takich kolumn do sprzedania i w jakich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Melond napisał:

Kolego jimmi dwa posty wcześniej kolega pytał jak rozpoznać serie MK od siebie. 

 

Tak, masz racje zwracam honor. Umknelo mi.

Odnosnie cen to spotykam od 8 do 14 tys. Jest to spory rozstrzal o dziwo, czego kompletnie nie rozumiem. Jednak o sugerowanie ceny 14tys, jako bardzo dobra oferte bym sie nie pokusil. 

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chcheckitout napisał:

Najniższa cena sklepowa po negocjacjach? Będę słuchał aktywnych + CDA 2 MKII vs pasywne + P1 i P2 z CDA2 MKII. Boję się, że aktywne do zamknięty system i nic nie zmienię. Końcówki zostaną do większych skrzynek.

Tak.

Interesuje mnie porównanie aktywnej vs P2 + pasywna. Czekam na relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 21:46, Melond napisał:

ATC SCM 40 to naprawdę dobre kolumny.

Odsluchy pokrywają się z wygrzewaniem końcówki mocy (sprzedawca mówił minimum 300godzin), wydawało mnie się dziwne ale namacalnie słyszę różnice. Za źródło jest Lumin D2 oraz TIDAL HIFI. 

Przesluchalem swój znany repertuar we wszystkich gatunkach ... w mojej instalacji leci wszystko włącznie z radiem. Eksperymentowałem również z przypadkowo wyszukanymi utworami różnych wykonawców z bogatej biblioteki TIDAL. ATC SCM 40 grają pełnym bogatym naturalnym dźwiękiem. Elac FS407 (już sprzedałem) były mniej precyzyjne i mniej dokładne, bas w nich był bardziej ocieplony jednak przez jego dokolorowanie. SCM 40 gra Muzykę tak jak została nagrana. Średnie i wysokie tony są zawsze bardzo dobre a niskie tony od takich ze drży porcelana do takiego bardzo naturalnego punktowego nie rozlazłego. Akustyka wnętrza może fałszywie zmienić opinie na ich temat. Mam słabo zrobiony pokój i słyszę ze można z nich więcej uzyskać. Dźwięk nie jest u mnie optymalny w miejscu odsłuchowym jednak to nie wina Kolumn. Przy głośnym słuchaniu wokale budzą gęsia skórkę i odkrywasz utwory na nowo. Z zapotrzebowaniem na prad się zgodzę gdyż przy Elac skala głośności była niżej ustawiona przy tej samej głośności. W Lumin D2 również przy odsłuchu radia jest zdecydowanie głośniej przy tym samym ustawieniu potencjometra.

Biore się za akustykę pomieszczenia i sprawdzę sam jakie to przynosi efekty.

same kolumny zostają ze mną na dłużej chce je poznać bliżej i sprawdzić co mogą pokazać nie sugerując się pierwszym zauroczeniem.

Cichy odsłuch wieczorem zapewnia pełna średnice wraz z niskimi tonami także nie zgodzę się ze są suche przy wieczornym cichym słuchaniu.

DEEB5223-9B2D-4C55-8EAB-941BE7383BA8.jpeg

Słucham dopiero od paru dni, ale w pełni podzielam Twoją opinię.

Elac-i mogą jedynie pokazać większy pazur na górze, ale w SCM40 nic nie brakuje. Pełna naturalność.

Największe zaskoczenie to dociążenie brzmienia, rysowane grubą, gęstą kreską. Basem można burzyć ściany, a przy tym pełna kontrola i zero dudnienia.

Bryston spokojnie je napędza, nie czuć braków w mocy. Oczywiście kusi P2, ale to już bardziej zachcianki, a nie mus.

Dla mnie to skończone brzmienie i nie wiem czego szukać więcej. 

Do wieczornych odsłuchów mam LCD3 i V281 i chociaż 40-stki nie grają chudo, to najlepiej grają średnio i głośno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.
Interesuje mnie porównanie aktywnej vs P2 + pasywna. Czekam na relacje.
Odsłuch po majówce zaklepany. Sklep ma full sprzętu ATC. Napiszę.
Słucham dopiero od paru dni, ale w pełni podzielam Twoją opinię.
Elac-i mogą jedynie pokazać większy pazur na górze, ale w SCM40 nic nie brakuje. Pełna naturalność.
Największe zaskoczenie to dociążenie brzmienia, rysowane grubą, gęstą kreską. Basem można burzyć ściany, a przy tym pełna kontrola i zero dudnienia.
Bryston spokojnie je napędza, nie czuć braków w mocy. Oczywiście kusi P2, ale to już bardziej zachcianki, a nie mus.
Dla mnie to skończone brzmienie i nie wiem czego szukać więcej. 
Do wieczornych odsłuchów mam LCD3 i V281 i chociaż 40-stki nie grają chudo, to najlepiej grają średnio i głośno.
 
Bardzo ciekawe co piszesz. LCD3 to mój koniec słuchawkowej drogi. Szukam cały czas podobnego dźwięku w klasycznym stereo. Na razie bezskutecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marek s napisał:

Dla mnie to skończone brzmienie i nie wiem czego szukać więcej.

I właśnie na tym polega swoisty fenomen tej firmy. Ja też nie widzę sensu zmian. Chyba, że kiedyś znajdę używane SCM20 lub ex-demo w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, piotrek7 napisał:

I właśnie na tym polega swoisty fenomen tej firmy. Ja też nie widzę sensu zmian. Chyba, że kiedyś znajdę używane SCM20 lub ex-demo w dobrej cenie ?

Motywacja nadciąga ?

measurements.thumb.jpg.dccb452d0938e257bf9aec79148507e3.jpg

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/atc-scm-150-asl-pro/1070159890-172-4902

ostatnie kolumny w życiu, troche już stoją, może za 9k euro by poszly z odbiorem osobistym

jak ktoś kupi to proszę o PW pojade posłuchać nawet na pomorze ?

?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Motywacja nadciąga
measurements.thumb.jpg.dccb452d0938e257bf9aec79148507e3.jpg
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/atc-scm-150-asl-pro/1070159890-172-4902
ostatnie kolumny w życiu, troche już stoją, może za 9k euro by poszly z odbiorem osobistym
jak ktoś kupi to proszę o PW pojade posłuchać nawet na pomorze

Szkoda, że takich ofert nie ma w Polsce. Człowiek by podjechał, może kupił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chcheckitout napisał:

Odsłuch po majówce zaklepany. Sklep ma full sprzętu ATC. Napiszę.
Bardzo ciekawe co piszesz. LCD3 to mój koniec słuchawkowej drogi. Szukam cały czas podobnego dźwięku w klasycznym stereo. Na razie bezskutecznie.

A gdzie jest taki sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, igor-69 napisał:

Może już ktoś był i słuchał, a może Q 21 coś napisze

 

Dzięki za info! Wreszcze są gdzieś w Polsce do posłuchania!


E: może byśmy się zgadali w pare osób posłuchać :)? Kto jest za?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.