Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio analizowałem sobie przetworniki z ATC SCM 150 active i jest to zestawik na prawdę bezkompromisowy.

Skuteczność całej kolumny to 91dB - nie są to jeszcze kolumny wysokoskuteczne ale wynik jest na prawdę niezły. Żyłem przekonaniem, że ATC mają bardzo niską skuteczność a tutaj proszę ?

Cudaśna kopułka średniotonowa 3" grająca od 380Hz do 3,8KHz ze skutecznością 94dB 16ohm z magnesem większym niż większość przetworników niskotonowych zasilaną BEZPOŚREDNIO 100W końcówką mocy wbudowaną w kolumnę.

Niskotnoowy 15" waga membrany 85g zejście do -25Hz przy -6dB, do tego wersja PRO ma opcję regulacji ~40Hz do + 6db, 91 dB skuteczności. Zasilane  BEZPOŚREDNIO 200W końcówką moc wbudowaną w kolumnę. Rozmawiałem z kilkoma osobami którzy konstruują kolumny i mówią, że 15" na basie to jest to co doktor zaleca.

Wysokotonowy, tekstylna kopułka, to zmniejszona wersja kopułki średniotonowej, podwójne zawieszenie, pełen wypas. 25kHz - 6db. Zasilanie BEZPOŚREDNIO 50W końcówką mocy wbudowaną w kolumnę.

Zastanawiam się dlaczego ta kolumna jest tak rzadko spotykana w PL. Przetworniki na światowym poziomi, pełna aktywność, praktycznie całe słyszalne pasmo akustyczne, relatywnie wysoka skuteczność. O co chodzi?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiesz? W tzw hi-end wcale nie chodzi o dobry dźwięk. A na pewno nie jest on priorytetem. Chodzi o kreowanie wizerunku. Kolumna hi-end musi wyglądać jak ślimak, pisuar albo inna spluwaczkę. Musi dziwnie wyglądać i nienaturalnie brzmieć (choć czasem na nienaturalność potrafi wywrzeć wielkie wrażenie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Naprawdę nie wiesz? W tzw hi-end wcale nie chodzi o dobry dźwięk. A na pewno nie jest on priorytetem. Chodzi o kreowanie wizerunku. Kolumna hi-end musi wyglądać jak ślimak, pisuar albo inna spluwaczkę. Musi dziwnie wyglądać i nienaturalnie brzmieć (choć czasem na nienaturalność potrafi wywrzeć wielkie wrażenie). 

 

Ślimaków i muszli nie ma aż tak dużo. Większość wygląda w miarę normalnie ; )

 

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się z wypowiedzią pewnego szanowanego audiofila. Miał on system audio znacznie droższy od mojego mieszkania. Słuchał on na tym swoim super-sprzęcie plików MP3. Przepraszam - "dokonywał odsłuchów". Dlaczego MP3? Bo jak sam powiedział, nie słyszy różnicy między formatami. Dla wielu osób system "ma  wyglądać", przemawiać do wyobraźni. Dźwięk? A ch....... to kogo obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Kiedyś spotkałem się z wypowiedzią pewnego szanowanego audiofila. Miał on system audio znacznie droższy od mojego mieszkania. Słuchał on na tym swoim super-sprzęcie plików MP3. Przepraszam - "dokonywał odsłuchów". Dlaczego MP3? Bo jak sam powiedział, nie słyszy różnicy między formatami. Dla wielu osób system "ma  wyglądać", przemawiać do wyobraźni. Dźwięk? A ch....... to kogo obchodzi

Ale ATC wyglądają ? To rasowe głośniki z dużym basowcem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2019 o 10:42, Sonic990 napisał:

Zastanawiam się dlaczego ta kolumna jest tak rzadko spotykana w PL. Przetworniki na światowym poziomi, pełna aktywność, praktycznie całe słyszalne pasmo akustyczne, relatywnie wysoka skuteczność. O co chodzi?

 

Pomijam kwestie designu bo to rzecz gustu. To jednak kawał kolumny. Trzeba mieć duże pomieszczenie i to stricte pod audio bo , która kobita da Ci takie kolubryny wstawić do salonu ? Pamiętam jak u Rafała odsłuchiwaliśmy sporo mniejsze Harbethy 40.1 to już trochę przytłaczały gabarytem ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Silver_85 napisał:

 

Pomijam kwestie designu bo to rzecz gustu. To jednak kawał kolumny. Trzeba mieć duże pomieszczenie i to stricte pod audio bo , która kobita da Ci takie kolubryny wstawić do salonu ? Pamiętam jak u Rafała odsłuchiwaliśmy sporo mniejsze Harbethy 40.1 to już trochę przytłaczały gabarytem ? 

Ostatnio słuchałem JBL K2 na 15" wooferze w 30 metrach i było bardzo dobrze. ATC to też kolumny o raczej powściągliwym basie więc da sobie spokojnie rade w takim metrażu. 


Dlaczego kolumna nie miałaby przytłaczać gabarytem jeżeli dobrze gra ? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2019 o 20:31, Silver_85 napisał:

 

Pomijam kwestie designu bo to rzecz gustu. To jednak kawał kolumny. Trzeba mieć duże pomieszczenie i to stricte pod audio bo , która kobita da Ci takie kolubryny wstawić do salonu ? Pamiętam jak u Rafała odsłuchiwaliśmy sporo mniejsze Harbethy 40.1 to już trochę przytłaczały gabarytem ? 

Mam Zollery Solution na 18m2 i grają wybornie, a grały na jeszcze mniejszym metrażu w blokach ? Warunek obudowa zamknięta i wzmacniacz bardzo dobrze kontrolujący bas. 

W drugim pokoju mam SCM40 na "pootwieranych" na inne pokoje 36 m2 i niestety to już za duże pomieszczenie na te paczki.  Stąd jak ktoś ma odwrotny problem czyli za duże paczki wstawione do za małego pomieszczeniach to służę pomocą ? 

Moja kobita słysząc moje nieustanne jęczenia nad różnicą między tymi pokojami już jest nawet w stanie zgodzić się na Zollery w tym większym pomieszczeniu, ale nawet ja mam problem w wizualnej akceptacji dwóch czarnych trumien w salonie  - bo tak wyglądają Zollery z boku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, barni napisał:

Mam Zollery Solution na 18m2 i grają wybornie, a grały na jeszcze mniejszym metrażu w blokach ? Warunek obudowa zamknięta i wzmacniacz bardzo dobrze kontrolujący bas.

Spełnienie tych dwóch warunków sprawia, że da się upakować stosunkowo duże kolumny w niedużym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem zdecydowany na zakup ATC scm11. Zakup mam już prawie zapięty:)

Zastanawiam się nad wzmacniaczem / all in one do tych kolum.

Mój zestaw to Nad m50 jako dac i preamp, Nad M50 streamer i Baltlab Epoca 2 w trybie końcówka mocy. Zastanwiam się Czy mój Baltlab uciągnie Scm11.

W sumie to chciałbym sprzedać mój obecny zestaw i kupic coś all in one, ewentualnie wzmacniacz z dobrym dac. Budżet na all in one około 8tyś, nowe, używane.

Druga opcja jest tez taka żeby zmienić końcówkę mocy na coś mocniejszego, tak do 5tyś nowe, używane.

Trafia mi się w dobrej cenie Moon ace, all in one, ale to tylko 50w, sprzedawca zapewnia, że to takie bardziej koszerne 50w, lepsiejsze 50w i Atc pociągnie ? Ja ma mam obawy, w wymiany się bawić nie chcę.

Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo 50W to może się udać. Moon Ace daje sobie radę z wieloma dobrymi, wymagającymi głośnikami. Jest więc szansa, że i z tymi sobie poradzi mimo, że na papierze nie robi wrażenia. Druga opcja, szukaj Cyrus Lyric. Nowy 12 tys. Może znajdzie się gdzieś jakiś ex demo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, essewissa napisał:

ex demo pewnie będzie kosztowało dużo więcej niż 8tys.

Niekoniecznie. Obniżki cen w przypadku takich sprzętów dochodzą często do połowy ich wartości. Natomiast zacznij od tego, co masz już na celowniku. Potraktuj Moon-a jako punkt odniesienia. I nie zwracaj uwagi na moc. Jeśli to nie ma być sprzęt do nagłośnienia imprezy lub bardzo dużego salonu, nawet tego nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2019 o 22:11, essewissa napisał:

Hej.

Jestem zdecydowany na zakup ATC scm11. Zakup mam już prawie zapięty:)

Zastanawiam się nad wzmacniaczem / all in one do tych kolum.

Mój zestaw to Nad m50 jako dac i preamp, Nad M50 streamer i Baltlab Epoca 2 w trybie końcówka mocy. Zastanwiam się Czy mój Baltlab uciągnie Scm11.

W sumie to chciałbym sprzedać mój obecny zestaw i kupic coś all in one, ewentualnie wzmacniacz z dobrym dac. Budżet na all in one około 8tyś, nowe, używane.

Druga opcja jest tez taka żeby zmienić końcówkę mocy na coś mocniejszego, tak do 5tyś nowe, używane.

Trafia mi się w dobrej cenie Moon ace, all in one, ale to tylko 50w, sprzedawca zapewnia, że to takie bardziej koszerne 50w, lepsiejsze 50w i Atc pociągnie ? Ja ma mam obawy, w wymiany się bawić nie chcę.

Doradzicie?

50W to 50W. Słuchałem SCM ale chyba 19 z 50W lampą i bas był słabo kontolowany.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się do klubu z Atc SCM11 v2. Dzisiaj dotarły. Na razie postawiłem tylko na moich wolnostojący kolumnach żeby sprawdzić czy wszystko z nimi ok. Trudno to nazwać odsłuchem. Chyba jestem zadowolony, czuć studyjny rodowód tych kolumn, ich surowość. Baltrab chyba nie jest w stanie ich dobrze napędzić. Chyba będę zmieniał. Dużo „chyba” :), posłucham dłużej ustawie, zobaczymy. Kolumny będą ustawiona nie do końca audiofilsko. Będą stały na krańcach długiej szafki RTV, 240cm, szafka ma wysokość 50cm. Audiofilskie będą podstawki bo zamierzam Atc postawić na isoacoustic. W instrukcji stoi, że kolumny maja stać na wysokości takiej żeby głośnik wysokotonowy był na wysokości uszu, klasyka. Jest jakaś zalecana wysokość standów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i czekamy na następne wpisy z doznań. 

Sam zastanawiam się nad 40stkami , ale trapi mnie myśl że moja Yamaha as2100  z którą nie chce się rozstawać może ich nie uciągnąć ... 

A bardzo mało w sieci o połączeniu yamahy z atc . 

 

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, essewissa napisał:

Audiofilskie będą podstawki bo zamierzam Atc postawić na isoacoustic.

Polecam "nieaudiofilskie" antywibracyjne podkładki pod pralkę. Dostępne w marketach budowlanych w cenie 9 zł za 4 szt. Mam takie pod SCM19 więc do SCM11 też powinny być wystarczające. Takie szare krążki

3 godziny temu, essewissa napisał:

ich surowość.

Są neutralne i naturalne ale za grosz suchości w nich nie ma. Jeśli już, to pokazują jak faktycznie grają pozostałe elementy systemu. 

 

3 godziny temu, essewissa napisał:

Jest jakaś zalecana wysokość standów?

A jaka jest zalecana wysokość na jakiej masz uszy (wypadkowa twojego wzrostu i wysokości kanapy/fotela)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Polecam "nieaudiofilskie" antywibracyjne podkładki pod pralkę. Dostępne w marketach budowlanych w cenie 9 zł za 4 szt. Mam takie pod SCM19 więc do SCM11 też powinny być wystarczające. Takie szare krążki

Dzięki za patent ? Kupię, sprawdzę.

Surowe nie znaczy suche.

Nie wiem czy Yamaha je poprawnie wysteruje. Mój Baltlab to nie ułomek, dual mono, niby 60w, Yamah ma chyba 90w. Jak podpiąłem Atc do Baltlaba to myślałem, że mam "mute" włączone ? , musiałem dobrze głośność rozkręcić. Ja w każdym razie będę szukał czegoś z minimum 150w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, essewissa napisał:

musiałem dobrze głośność rozkręcić.

To też przez niską skuteczność . Producent podaje 85dB , a może być realnie jeszcze trochę niżej. 

W dniu 10.08.2019 o 22:22, S0nic napisał:

Dlaczego kolumna nie miałaby przytłaczać gabarytem jeżeli dobrze gra ? ?

Jeśli tylko dobrze gra i "znika" z pomieszczenia to może ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stefek79 napisał:

A bardzo mało w sieci o połączeniu yamahy z atc .

I chyba nie bez powodu. Ja raczej nie starałbym się na siłę ożenić ze sobą tych marek. Do Yamaha raczej Elac, Audiovector czy Amphion .  ATC - nie. Mimo, że AS-2100 jest zajebistym wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego ciśnienia  zmieniać kolumn ale stukneła mi 40 i jakiś prezent mi się należy ?... 

Pomyślałem ze właśnie ATC SMC40 to będzie to .

Mimo wszystko może umówię się na odsłuch i mam nadzieje że będzie tak jak to sobie wyobrażam .

Już pare razy złamałem "reguły Audiostereo" ? i nie żałuje. 

Dzięki za rade , zrobię rozeznanie według Twoich sugestii i na pewno dam znać .

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to jestem po krytycznych odsłuchach atc scm11 u siebie. Wreszcie:)

Atc postawiłem na studyjnych podstawkach Isoacoustic 155, nawet nie są jeszcze takie drogie jak na audiofilskie standardy ? Różnica jest, polecam. 

Początkowo słuchałem na Baltlab 2 jako końcówka mocy, gra to z Atc bardzo dobrze. Baltlab robi świetne wzmacniacze, żal patrzeć jak ludzie kupują Yamahy, Denony i inne badziewia, a dwie Epoca wiszą smutnie na Allegro za 2.5 i nikt nie kupuje ? zaiste niepojęte to jest. 

Atc scm11 to są bardzo dobre kolumny..... , ale bez minimum 150w do nich lepiej nie podchodzić, tabliczka znamionowa nie kłamie. W wydajne, lepsze, innne waty proszę nie wierzyć. Baltlab napędza scm11, może komuś wystarczy, ja wiedziałem, że trzeba więcej prądu. Żeby nie iść w półśrodki kupiłem do moich Atc Leema Tucana 2.  Tucana upokorzył atc scm11 ? trzyma za ryj i ani na milimetr nie puści.

Po odsłuchch scm11 z Tucana jestem w szoku ile te kolumny mają basu i jakiej jest jakości. Fajnie to słychać w muzyce filmowej, soundtrack do American Beauty np. Bas start stop jest natychmiastowy, „granie na basie”, bas wybrzmiewa, ale nie jednolicie, jest faktura basu, jest np pogłos basowy, ale nie jako jeden dźwięk basu, ale szereg różnych „dźwięków w basie”, nie wiem jak to opisać ? Albo np kolumny grają basem w tle innyh dźwięków, słychać różnorodność basu, ale nie zlewa się z resztą dźwięków, przeszkadzajek np, wszystko jest kontrolowane. Się rozpisałem o basie ?

Same kolumny grają równo i uczciwie, nic się nie wybija, nic się nie zlewa, to nie są audiofilskie kolumny w tym sensie, że są jakieś hektary przestrzeni, czy dźwięki latają nam za plecami. Z drugiej strony fajne jest recenzja w Hifi i muzyka, gdzie autor pisze, że jakby miał rozdzielać dźwięk na ścieżki to Atc były by najlepsze do tego. Generalnie test bardzo dobry i mógłbym zrobić kopiuj wklej, polecam test. Kolumny grają surowo, nie widowisko, słychać wszystko, mnie taki dźwięk odpowiada. Kolumny dzięki obudowie zamknięta są łatwe w ustawieniu, nic nie rezonuje, nie buczy, panorama stereo jest odpowiednia, ja je mam ustawione nie idealnie, najelepiej jak mi warunki pozwalają. Myślę, że może za jakiś czas przesiądę się na scm19, chciałoby się więcej tego dobra ? 

Atc scm11 to świetne kolumny..... tylko te waty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.