Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Margol napisał:

To znaczy,że wysoka wierność,do której podobno cała audioferajna tak wzdycha, na dłuższą metę przeszkadza? To chyba jakaś audioherezja ?

ATC to fantastyczna firma,bardzo rzetelna inżynieria,świetne własne opracowane głośniki i fenomenalna wierność. Na dłuższą metę to właśnie takie prawdziwe podejście do audio ma sens,reszta to tylko bardziej lub mniej udane znieksztalcenia. Gdyby do tego wszystkiego co ma ATC dodać ten jedyny pierwiastek NATURALNOŚCI,który ma Harbeth,to być może jakieś ATC 50 a nie Harbeth dziś stały by u mnie. ATC to świetne głośniki i w Twoim przypadku suba im nie potrzeba. Bierz człowieku 11 albo 19 i zamykaj temat na lata. Wierność nie męczy,męczą zniekształcenia.

Pozwól ,że sam zdecyduję co mam brać a co nie.Nie słuchałeś w moim pomieszczeniu,więc nie masz pojęcia jak grają u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Już odpowiadam, uwiera mnie chora cena Harbeth, i chociaż mógłbym nawet dzisiaj kupić nowiutkiego, małego Harbetha to nie potrafię dać się aż tak wy...mać na kasę. Tak to, bez żadnego kręcenia, wygląda w moim przypadku ? Ale może zostawmy już Harbetha w spokoju, zwłaszcza że jesteś miłośnikiem głośniczków tego producenta. 

A no to wszystko jasne,po prostu boli kasa. Trzeba było tak od razu,oszczędziłbyś mi pisaniny o hi fidelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

Pozwól ,że sam zdecyduję co mam brać a co nie.Nie słuchałeś w moim pomieszczeniu,więc nie masz pojęcia jak grają u mnie.

Słuchałem w swoim i kilu innych,oraz oglądałem pomiary. Ja Cię do niczego nie namawiam,to twoje pieniądze. Szanuje opinie ludzi,którzy kupując sprzęt lampowy potrafią napisać,że owszem lubią parzyste harmoniczne i zniekształcenia z nimi związane,podobnie jak opinię ludzi,którzy kupują sprzęt określonego producenta,który znieksztalca im sygnał w sposób,który oni lubią. Nie lubię tylko lipy i opowieści z mchu i paproci,po których okazuje się,źe te wszystkie bajki rozbijają się o kasę-to fałsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

Słuchałem w swoim i kilu innych,oraz oglądałem pomiary. Ja Cię do niczego nie namawiam,to twoje pieniądze. Szanuje opinie ludzi,którzy kupując sprzęt lampowy potrafią napisać,że owszem lubią parzyste harmoniczne i zniekształcenia z nimi związane,podobnie jak opinię ludzi,którzy kupują sprzęt określonego producenta,który znieksztalca im sygnał w sposób,który oni lubią. Nie lubię tylko lipy i opowieści z mchu i paproci,po których okazuje się,źe te wszystkie bajki rozbijają się o kasę-to fałsz.

Akurat nie o kasę tu chodzi,bo jak będę miał ochotę,to wydam pięć razy więcej.Ma mi się brzmienie podobać i tyle a przede wszystkim,głośniki muszą wpasować się w mój pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam 38 napisał:

Staram się szanować zarobione przez siebie pieniążki ? 

Ktoś,kto wiecznie dopytuje o cenę dóbr luksusowych,lub nieprzerwanie podnosi ten temat,zawyczaj nie może sobie na nie pozwolić i to nie z mentalnych tylko merkantylnych powodów. To dotyczy 95%ludzkiej populacji. Dlatego szanuje ludzi,którzy umieją napisać,Stary nawet tego nie biorę do domu,bo mnie na to nie stać. Normalna nie podszyta fałszem wypowiedź czlowieka pozbawionego kompleksów-możesz to o sobie napisać?

2 minuty temu, izapat napisał:

Akurat nie o kasę tu chodzi,bo jak będę miał ochotę,to wydam pięć razy więcej.Ma mi się brzmienie podobać i tyle a przede wszystkim,głośniki muszą wpasować się w mój pokój.

Akurat Tobie bez problemu w to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Margol napisał:

Ktoś,kto wiecznie dopytuje o cenę dóbr luksusowych,lub nieprzerwanie podnosi ten temat,zawyczaj nie może sobie na nie pozwolić i to nie z mentalnych tylko merkantylnych powodów. To dotyczy 95%ludzkiej populacji. Dlatego szanuje ludzi,którzy umieją napisać,Stary nawet tego nie biorę do domu,bo mnie na to nie stać. Normalna nie podszyta fałszem wypowiedź czlowieka pozbawionego kompleksów-możesz to o sobie napisać?

Widzisz napisałem Ci jak to u mnie wygląda ale Ty już masz swoją teorię na ten temat. I co ja mam Ci odpowiedzieć?

Może to, że zachowujesz się teraz jak  "burdosiej z forum" ?

Margol, może przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy muszą być od razu fałszywi, kłamać i co tam jeszcze masz na myśli.

Będzie Ci z tym łatwiej i przy okazji nie będziesz wychodził na zwykłego - patrz wyżej.

Wierzę, że taki nie jesteś tylko Cię troszkę poniosło w swoich osądach innych osób. Pozdrawiam i proponuję wrócić do rozmowy o paczkach ATC? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Widzisz napisałem Ci jak to u mnie wygląda ale Ty już masz swoją teorię na ten temat. I co ja mam Ci odpowiedzieć?

Może to, że zachowujesz się teraz jak  "burdosiej z forum" ?

Margol, może przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy muszą być od razu fałszywi, kłamać i co tam jeszcze masz na myśli.

Będzie Ci z tym łatwiej i przy okazji nie będziesz wychodził na zwykłego - patrz wyżej.

Wierzę, że taki nie jesteś tylko Cię troszkę poniosło w swoich osądach innych osób. Pozdrawiam i proponuję wrócić do rozmowy o paczkach ATC? 

Moja osoba nie jest podmiotem wokół którego powstało Forum,więc może zamiast zajmować się mną odpowiedz na pytanie,jakie masz doświadczenia z monitorami ATC vs Harbeth a jeśli nie masz,bo to nie Twój pułap finansowy,to to napisz,zamiast wypisywać komunały o cudzym zachowaniu,ok? Mnie też na wiele rzeczy nie stać i nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Margol napisał:

Moja osoba nie jest podmiotem wokół którego powstało Forum,więc może zamiast zajmować się mną odpowiedz na pytanie,jakie masz doświadczenia z monitorami ATC vs Harbeth a jeśli nie masz,bo to nie Twój pułap finansowy,to to napisz,zamiast wypisywać komunały o cudzym zachowaniu,ok? Mnie też na wiele rzeczy nie stać i nie mam z tym problemu.

Nie dogadamy się Margol... Miłego dnia życzę. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Margol napisał:

Nie,do momentu kiedy będziesz się zajmował mną a nie sprawami,którym poświęcone jest to miejsce.

Nie pogniewaj się Margol,ale jak pojawiłeś się w tym temacie zrobił się bałagan.Piszemy tu o własnych doświadczeniach względem brzmienia głośników ATC .Piszemy o wadach i zaletach.To nie jest klub Harbeth,chociaż lubię te głośniki i sam miałem dwa modele tego producenta,gdzie fanatycznie pisze się o tych kolumnach,jak by to były najlepsze głośniki na świecie.Owszem są bardzo dobre,ale każdy ma swój gust i wybiera co mu się podoba.Forum jest po to ,żeby sobie pomagać wzajemnie a nie wypisywać obelgi.Pewnie masz duże doświadczenie audio,ale nie zapomnij,że nie jesteś jedyny,który ma swoją rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, izapat napisał:

Nie pogniewaj się Margol,ale jak pojawiłeś się w tym temacie zrobił się bałagan.Piszemy tu o własnych doświadczeniach względem brzmienia głośników ATC .Piszemy o wadach i zaletach.To nie jest klub Harbeth,chociaż lubię te głośniki i sam miałem dwa modele tego producenta,gdzie fanatycznie pisze się o tych kolumnach,jak by to były najlepsze głośniki na świecie.Owszem są bardzo dobre,ale każdy ma swój gust i wybiera co mu się podoba.Forum jest po to ,żeby sobie pomagać wzajemnie a nie wypisywać obelgi.Pewnie masz duże doświadczenie audio,ale nie zapomnij,że nie jesteś jedyny,który ma swoją rację.

Obelgi???możesz zacytować jedną,która wypełnia definicję,niech będzie Kopalińskiego?jedną! Poza tym przypominam,że ja MIAŁEM,co może niektórym tu umknęło ATC,więc mam z nimi osobiste doświadczenia i co?nie mogę w związku z tym nic napisać,bo teraz ich nie mam?co to za pierdy z octem? Adaś bardzo lubi pisać o Harbeth,których nigdy nie miał,bo jak sam napisał go nie stać i tu wszystko gra?ile wy macie lat?dwa?Ty zdaje się nie masz Harbeth,ale miałeś i co?gonił cię ktoś z Klubu H? Co to za piaskownica? Obelgi?zacznijcie rozumieć znaczenie pojęć,zamiast kręcić gównoburzę!

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Margol napisał:

Obelgi???możesz zacytować jedną,która wypełnia definicję,niech będzie Kopalińskiego?jedną! Poza tym przypominam,że ja MIAŁEM,co może niektórym tu umknęło ATC,więc mam z nimi osobiste doświadczenia i co?nie mogę w związku z tym nic napisać,bo teraz ich nie mam?co to za pierdy z octem? Adaś bardzo lubi pisać o Harbeth,których nigdy nie miał,bo jak sam napisał go nie stać i tu wszystko gra?ile wy macie lat?dwa?Ty zdaje się nie masz Harbeth,ale miałeś i co?gonił cię ktoś z Klubu H? Co to za piaskownica? Obelgi?zacznijcie rozumieć znaczenie pojęć,zamiast kręcić gównoburzę!

 

44 minuty temu, Margol napisał:

Obelgi???możesz zacytować jedną,która wypełnia definicję,niech będzie Kopalińskiego?jedną! Poza tym przypominam,że ja MIAŁEM,co może niektórym tu umknęło ATC,więc mam z nimi osobiste doświadczenia i co?nie mogę w związku z tym nic napisać,bo teraz ich nie mam?co to za pierdy z octem? Adaś bardzo lubi pisać o Harbeth,których nigdy nie miał,bo jak sam napisał go nie stać i tu wszystko gra?ile wy macie lat?dwa?Ty zdaje się nie masz Harbeth,ale miałeś i co?gonił cię ktoś z Klubu H? Co to za piaskownica? Obelgi?zacznijcie rozumieć znaczenie pojęć,zamiast kręcić gównoburzę!

Widocznie nudzi Ci się,że masz czas na wypisywanie tych głupot.Jeśli nie podoba się Tobie to ,co wypisujemy w tym wątku,nie zaglądaj tu i tyle.Jeszcze raz napiszę,że odkąd zacząłeś wypisywać tu swoje mądrości,temat zszedł na psy.Proszę Cię jeśli Masz ochotę pisać coś w tym temacie,to pisz w temacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Margol napisał:

Adaś bardzo lubi pisać o Harbeth,których nigdy nie miał,bo jak sam napisał go nie stać i tu wszystko gra?ile wy macie lat?dwa?

U ciebie w domu wszyscy zdrowi?

Zaczyna mnie irytować to twoje pajacowanie, więc weź się od... od mojej osoby. EOT 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izapat napisał:

 

Widocznie nudzi Ci się,że masz czas na wypisywanie tych głupot.Jeśli nie podoba się Tobie to ,co wypisujemy w tym wątku,nie zaglądaj tu i tyle.Jeszcze raz napiszę,że odkąd zacząłeś wypisywać tu swoje mądrości,temat zszedł na psy.Proszę Cię jeśli Masz ochotę pisać coś w tym temacie,to pisz w temacie.

Pozdrawiam.

Nie Ty będziesz decydował kto i gdzie będzie pisał,dotarło? Na temat grania ATC napisałem a to,że tobie nie pasuje to co napisałem lata mi koło kolan. To jest otwarte Forum,więc albo zaakceptuj,że ktoś będzie komentował twoje mundrości,albo załóż sobie bloga i pisz do lustra.

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

U ciebie w domu wszyscy zdrowi?

Zaczyna mnie irytować to twoje pajacowanie, więc weź się od... od mojej osoby. EOT 

Z braku argumentów wypisujesz te pierdy? Pisz na temat a swoją pożal się Boże pseudo analizę mojej osoby ćwicz sobie na swoich domownikach.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Margol napisał:

Nie Ty będziesz decydował kto i gdzie będzie pisał,dotarło? Na temat grania ATC napisałem a to,że tobie nie pasuje to co napisałem lata mi koło kolan. To jest otwarte Forum,więc albo zaakceptuj,że ktoś będzie komentował twoje mundrości,albo załóż sobie bloga i pisz do lustra.

Z braku argumentów wypisujesz te pierdy? Pisz na temat a swoją pożal się Boże pseudo analizę mojej osoby ćwicz sobie na swoich domownikach.

I teraz zastanów się co napisałeś.Przemawia przez Ciebie złość i głupota.Jeszcze raz proszę nie zaśmiecaj nam tematu.Mam prawie pięćdziesiąt lat na karku i sporo przesłuchałem i kilka zestawów mam w domu.W audio powinniśmy być kolegami ,którzy sobie doradzają a nie wypisują złośliwości wobec innych.

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

U ciebie w domu wszyscy zdrowi?

Zaczyna mnie irytować to twoje pajacowanie, więc weź się od... od mojej osoby. EOT 

Właśnie przyjechały na odsłuch PMC 25,22. No cóż pięknie wyglądają,świetnie brzmią,ale czy wygrają z ATC ,to się okaże za kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mogę napisać,że to wspaniałe głośniki.Wprawdzie nie mam bezpośredniego porównania  Atc scm 11 , ale na wstępie mogę opisac je tak: Góra- Dynaudio , środek - harbeth-spendor? dół,hmm...nie jest zbyt mocny,ale jest odpowiedni,smaczny,kulturalny.Fakt ,są dwa razy droższe od scm11,ale warto,oj warto.Atc będę miał w swojej kolekcji,bo to świetne głośniki a PMC chyba też zostaną,przypominają trochę Audiovectory sr1 super,tylko z lepszym basem.Jutro posłucham mocniejszych kawałków,wtedy napiszę co więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, izapat napisał:

Góra- Dynaudio

Też słuchałem tych paczek i porównywałem je z moimi Dynaudio. Jeśli chodzi o górę, to była to największa różnica in minus względem Dynaudio. Tylko ja mam Special 25, nie 40. 
Na ostatnim AVS słuchałem takie wielkie monitory PMC za furgonetkę hajsu i one grały wspaniale. Niestety te maluchy to już nie to ?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich byłych PMC wokal był trochę za bardzo wycofany, na dłuższą metę zabrakło jego namacalności ale faktycznie może się on podobać, góra była słodka ale nie miała tyle powietrza, świeżości co Dynki x14. W sumie dwa elementy na które bym zwrócił uwagę przy PMC - podkreślanie głosek syczących i brak namacalność wokali, może jeszcze brak napowietrzenia góry. Doświadczenie w oparciu o elektronikę Cyrusa. 

Ps. Jutro unboxing ATC 7v3. Ciekawe jak zagrają po dodaniu  psxr2 do Cyrusa 8. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham kolejny dzień PMC i już nie jest tak kolorowo.Jeśli włączę płytę bardzo dobrze nagraną jest świetnie,przy gorzej zrealizowanych nagraniach ,czar pryska.Jest za jasno,góra tryska wysokimi nie miłosiernie.Gdybym miał słuchać tylko fortepianu lub audiofilskich płyt,np: Stockfisch rec.to mógł bym z nimi żyć,a tak pop,stary rock,musiał by pójść do śmietnika.Szkoda,bo są bardzo ładne.Decyzję o zakupie głośników podejmę w poniedziałek,ale myślę ,że raczej to będą ATC 7  lub 11 + sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ps. Jutro unboxing ATC 7v3

Właśnie odebrane od kuriera. 6 klamr, dwa kartony, solidnie zapakowane. Miały być nówki i są. Reszta fot później, teraz trzeba korzystać z pogody i... migusiem na rower. Wypakowanie dokończę wieczorkiem, podniecenie 100 % ? Na kartonie oznaczenie satin black i takie zapewne są w tych woreczkach ?

 

IMG_20200528_182550.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Właśnie odebrane od kuriera. 6 klamr, dwa kartony, solidnie zapakowane. Miały być nówki i są. Reszta fot później, teraz trzeba korzystać z pogody i... migusiem na rower. Wypakowanie dokończę wieczorkiem, podniecenie 100 % ? Na kartonie oznaczenie satin black i takie zapewne są w tych woreczkach ?

 

IMG_20200528_182550.jpg

Rozpakowywanie nowego sprzętu ,to cudowna rzecz.Tak jak kiedyś,gdy się otwierało nowe kasety magnetofonowe.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Silver_85 napisał:

Jak tam rozpakowane do końca ? Grają , cieszą ? ? 

Nie, jeszcze w kartoniku. Po tygodniu coś sensowniejszego skrobnę, najpierw przesłucham swoje wszystkie naj. płytki CD. Myślę, że z dodatkowym Cyrusowym zasilaczem nie stracą swojej wyjątkowej radości, swobody grania. I tej "siódemkowej" średnicy  ? Będzie OK

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.