Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Funnykris napisał:

podłączyć ATC w bi wiringu?

A czemu ma to służyć? Ile terminali głośnikowych jest we wzmacniaczu? Są pojedyncze? Tak więc jakim magicznym sposobem dodanie dodatkowych kabli ma coś zmienić? Wielokrotnie zadawano to pytanie kablowym fetyszystom na tym forum i jakoś nikt nie był w stanie udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Koronny argument zwolenników zwiększania ilości kabli i połączeń to "brak osłuchania" ? A konkretów ZERO. Do zastąpienia firmowych blaszek służą zworki głośnikowe

Tu dla przykładu zworki zrobione z kabla Duelund ale spokojnie można wykorzystać odcinki dokładnie tego samego kabla, który łączy wzmacniacz z głośnikami.  

IMG_0413.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adam 38 napisał:

Moooże kiedyś rzucę na niego uchem, w sumie wstyd nie znać żadnego Naim-a. Często używki latają w cenie 2-2,5kzl tylko pytanie czy to nie te z problemami ze zrównoważeniem kanałów i brumiącymi trafami. 

A zabrumi czasami cichutko. A tak żebym to zauważył bez przykładania ucha do obudowy to tylko raz. Generalnie układ zasilania jest strasznie wrażliwy na zakłócenia z sieci. Mój zasilacz do Raspberry robił głośny szum. Tomanek jest cichutki. Ładowarka od tableta też dosyć cicha trzeba głośno podkręcić żeby usłyszeć. Nawet jak zmienię listwę na jakąś gorszej jakości to te zakłócenia nasila. Także jak coś sieje to on to pokaże. U mnie był problem tylko z jednym zasilaczem także tragedii nie ma. 

Co do balansu żadnych problemów nie obserwuję ? 

Ogólnie brzmieniowo polecam- no chyba że chcesz robić dyskotekę to może te 70W nie wystarczyć ? 

32 minuty temu, piotrek7 napisał:

A czemu ma to służyć? Ile terminali głośnikowych jest we wzmacniaczu? Są pojedyncze? Tak więc jakim magicznym sposobem dodanie dodatkowych kabli ma coś zmienić? Wielokrotnie zadawano to pytanie kablowym fetyszystom na tym forum i jakoś nikt nie był w stanie udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Koronny argument zwolenników zwiększania ilości kabli i połączeń to "brak osłuchania" ? A konkretów ZERO. Do zastąpienia firmowych blaszek służą zworki głośnikowe

Tu dla przykładu zworki zrobione z kabla Duelund ale spokojnie można wykorzystać odcinki dokładnie tego samego kabla, który łączy wzmacniacz z głośnikami.  

IMG_0413.JPG

Spoko ? Są po prostu takie kable w sprzedaży więc pytam czy kolumny jakoś na to reagują. A w ogóle z czego zrobione są te oryginalne zworki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Funnykris napisał:

więc pytam czy kolumny jakoś na to reagują.

Kto pyta, nie błądzi. 

Im prostszy układ, tym mniej strat sygnału. I lepszy dźwięk

 

36 minut temu, Funnykris napisał:

Są po prostu takie kable w sprzedaży więc pytam

Sam wykorzystuję takie kable. Konkretnie Chord Silverscreen bi-wire. Wykorzystuję go do połączenia wysokopoziomowego subwoofera z  końcówką mocy. Monitory mam połączone klasycznym, pojedynczym kablem. Wykorzystanie takich kabli ma sens jedynie gdy chcesz zastąpić firmowe zworki w głośnikach (wykorzystujesz kabel w konfekcji 2x4) . To wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego o czym juz dawno bylo mowione w watku i co opisywalem. Terminale w atc to badziew i jesli mamy zaczac cokolwiek poprawiac to nalezaloby zaczac od nich.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jimmi napisał:

Zacznijmy od tego o czym juz dawno bylo mowione w watku i co opisywalem. Terminale w atc to badziew i jesli mamy zaczac cokolwiek poprawiac to nalezaloby zaczac od nich.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

eee a dlaczego badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Adam 38 napisał:

Chopy, na tvn7 leci właśnie "Nieśmiertelny

Dawno,dawno temu byłem na Nieśmiertelnym w kinie z kumplami.....przeżywaliśmy chyba z tydzień.?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Oj tam, terminale są OK a że nie wyglądają, no cóż ? Chopy, na tvn7 leci właśnie "Nieśmiertelny". Nie wiem jak Wy ale ja zawsze z ogromną przyjemnością oglądam ten film. Muza też super. 

Oglądam.Christopher Lambert.Mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście może okazję słuchać piecyka Musical Fidelity m5si z ATC 7? Chciałbym się przekonać co zyskam przechodząc z 70W piecyka (Cyrus ? na 150 W. Warto męczyć RMS, żeby podesłali "piątkę" na testy czy wielkiej różnicy na tle Cyrusa 8 nie będzie? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adam 38 napisał:

Mieliście może okazję słuchać piecyka Musical Fidelity m5si z ATC 7? Chciałbym się przekonać co zyskam przechodząc z 70W piecyka (Cyrus ? na 150 W. Warto męczyć RMS, żeby podesłali "piątkę" na testy czy wielkiej różnicy na tle Cyrusa 8 nie będzie? 

Bez słuchania - warto! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 22:05, Adam 38 napisał:

Mieliście może okazję słuchać piecyka Musical Fidelity m5si z ATC 7? Chciałbym się przekonać co zyskam przechodząc z 70W piecyka (Cyrus ? na 150 W. Warto męczyć RMS, żeby podesłali "piątkę" na testy czy wielkiej różnicy na tle Cyrusa 8 nie będzie? 

Tylko na ucho to ocenisz. Ja ostatnio miałem (w sumie to brat) w domu Emotivę XPA-2 2x300W. I dynamika taka sobie. W porównaniu do mojego Naima 5si nie czuć było żadnych dodatkowych W... Moc na papierze to nie wszystko. Moim zdaniem z ATC dobrze grają wzmacniacze o porządnej sekcji zasilania ? Ale to też kwestia tego jak głośno lubisz słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Funnykris napisał:

Ale to też kwestia tego jak głośno lubisz słuchać. 

Wręcz przeciwnie. Mocne, wydajne wzmacniacze są po to aby grały dobrze na niskich poziomach głośności, zapewniając przy tym w miarę pełny dźwięk. A im lepszy wzmacniacz, tym różnica pomiędzy w miarę a pełny jest mniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny wzmacniacz nie ogranicza kolumn-zgadzam sie z Tobą piotrek7, ze o to tutaj chodzi przede wszystkim. Oczywiscie jakosc wzmacniacza, pre itd oraz reszta skladowych systemu tez ale nie o tym teraz.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Wręcz przeciwnie. Mocne, wydajne wzmacniacze są po to aby grały dobrze na niskich poziomach głośności, zapewniając przy tym w miarę pełny dźwięk. A im lepszy wzmacniacz, tym różnica pomiędzy w miarę a pełny jest mniejsza 

Też prawda. Zdecydowanie odkąd przesiadłem się na Naima słuchając cicho dźwięk jest jakby pełniejszy. Nie rozumiem do końca wymagań tych kolumn. Najpierw miałem tuningowanego Audiolaba 8000A 2x50W i nawet to grało. Potem podpiąłem NuPrime ida-8 i mocy brakowało choć 2x100W. Później wsadziłem Sugdena A21 Signature 2x20W i grało bardzo fajnie choć bardzo głośno na pewno nie dałoby się tym grać. Mimo to na normalnych poziomach głośności było bardzo dobrze. Teraz mam Naima 2x60W (w pomiarach ponad 70) i gra to jak szalone. Dużo żywszy i mocniejszy dźwięk niż z monobloków NuPrime STA-9 a te generują 290W na kanał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Funnykris napisał:

Potem podpiąłem NuPrime ida-8 i mocy brakowało choć 2x100W

Nie mocy tylko jakości. Ilość watów wcale nie jest jej wyznacznikiem ? To dobrze wygląda w specyfikacji na papierze. A jak się sam przekonałeś, teoretycznie słabsze potrafią znacznie więcej 

Choć oczywiście nie brakuje na rynku elektroniki, która łączy ogromna moc i doskonały dźwięk ale to już ma przełożenie na pieniądze (niemałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak jak Ty Funnykris poznawać siódemki w różnych systemach.

Czuję, że skrywają jeszcze wiele tajemnic ?

Tak cofnąłem się pamięcią wstecz i taki piecyk jak YBA Heritage A100 z chęcią bym z moimi siódemkami sprawdził. Ten YBA miał kapitalną przestrzeń i tak pięknie napowietrzoną górę, do tego środek jak dla mnie barwowo ustawiony idealnie, zero podbarwień - coś absolutnie wyjątkowego. Może kiedyś wymęczę dystrybutora, żeby podesłał mi demo chociaż chyba łatwo nie będzie... Co do MF m5si to zapewne byłoby łatwiej bo ludzie z RMS bardzo chętnie wysyłają demówki na testy no i już się znamy ale zdania na temat piecy MF są bardzo podzielone...A zwłaszcza jakości niskich tonów. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chciałbym tak jak Ty Funnykris poznawać siódemki w różnych systemach.

Czuję, że skrywają jeszcze wiele tajemnic ?

Tak cofnąłem się pamięcią wstecz i taki piecyk jak YBA Heritage A100 z chęcią bym z moimi siódemkami sprawdził. Ten YBA miał kapitalną przestrzeń i tak pięknie napowietrzoną górę, do tego środek jak dla mnie barwowo ustawiony idealnie, zero podbarwień - coś absolutnie wyjątkowego. Może kiedyś wymęczę dystrybutora, żeby podesłał mi demo chociaż chyba łatwo nie będzie... Co do MF m5si to zapewne byłoby łatwiej bo ludzie z RMS bardzo chętnie wysyłają demówki na testy no i już się znamy ale zdania na temat piecy MF są bardzo podzielone...A zwłaszcza jakości niskich tonów. 

Właśnie. ".A zwłaszcza jakości niskich tonów. "  U mnie M6si na niskich poziomach grał gorszym basem niż Naim. Dopiero przy głośniejszym graniu nabierał rytmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chciałbym tak jak Ty Funnykris poznawać siódemki w różnych systemach.

Ano zapinam do nich co mi wpadnie w ręce akurat ? ale nie jestem tym typem który cały czas pożycza następne klocki. Jak szukałem czegoś dla siebie to zwyczajnie tego trochę przesłuchałem. Poza Sugdenem A21 który tak wziąłem z ciekawości na chwilkę. Jednak nie wiem czy bym go parował z ATC. Nie dość że to klasa A i radiatory są nieprzyzwoicie gorące to podejrzewam że ATC wyciska z niego wszystkie soki. Grało fajnie ale bałbym się że go upalę ? Teraz będzie raczej dłuższy okres bez testowania gratów. Chyba że mój znajomy coś zacznie zmieniać w systemie to może coś wyrwę potestować ?

Ogółem dobór wzmacniacza do SCM7 nie jest prostą sprawą. Żeby te paczki zmusić do grania na miarę ich możliwości trzeba czegoś co potrafi grać... Dobrym impulsem - tak bym to określił. Inaczej bas mi się rozłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie kumam po co te zabawy z wzmacniaczami?

http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm20asl-pro/

200W + 50W + aktywna zwrotnica

do tego DAC z regulacją głośności i sprawa rozwiązana

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

Właśnie. ".A zwłaszcza jakości niskich tonów. "  U mnie M6si na niskich poziomach grał gorszym basem niż Naim. Dopiero przy głośniejszym graniu nabierał rytmu.

Tylko że Naim gra charakterystycznym basem. Szybki i punktowy. A na dodatek jest mocno zaznaczony. Przynajmniej u mnie Naim zdecydowanie czaruje dołem i średnicą i nie każdemu to podpasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

Kompletnie nie kumam po co te zabawy z wzmacniaczami?

http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm20asl-pro/

200W + 50W + aktywna zwrotnica

do tego DAC z regulacją głośności i sprawa rozwiązana

Nie ma aktywnych SCM7. Gdyby były i kosztowały w granicach 10k (czyli ok. dwukrotnie tyle co model pasywny) to bym brał bez zastanowienia na testy. W razie czego sprzedaję wtedy swój system i kupuję ? Niestety takiej opcji nie ma. Aktywne modele zaczynają się od SCM19A i SCM20. Na mój pokoik już 11 są nieco za duże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Funnykris napisał:

Nie ma aktywnych SCM7. Gdyby były i kosztowały w granicach 10k (czyli ok. dwukrotnie tyle co model pasywny) to bym brał bez zastanowienia na testy. W razie czego sprzedaję wtedy swój system i kupuję ? Niestety takiej opcji nie ma. Aktywne modele zaczynają się od SCM19A i SCM20. Na mój pokoik już 11 są nieco za duże ? 

Oba mają 15cm mid-woofery. Nie da rady?

Jak duży masz pokój?

 

E: 11 ma teoretycznie niższe zejście niż 20 więc nie do końca rozumiem.

ATC SCM20SL Pasmo przenoszenia: -6dB: 60Hz – 20kHz

ATC SCM11 Pasmo przenoszenia -6dB: 56Hz-22kHz

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Oba mają 15cm mid-woofery. Nie da rady?

Jak duży masz pokój?

Niecałe 13m2 ale są jeszcze meble więc przestrzeń ograniczona. SCM7 idealnie dopasowują się do takich małych pomieszczeń i grają w nich zaskakująco dużym dźwiękiem. SCM11 to więcej dołu. Dźwięk nieco ciemniejszy. SCM19 nie słyszałem. Zresztą póki co nie mam wolnych 20k na aktywne 19 czy 20 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Funnykris napisał:

Niecałe 13m2 ale są jeszcze meble więc przestrzeń ograniczona. SCM7 idealnie dopasowują się do takich małych pomieszczeń i grają w nich zaskakująco dużym dźwiękiem. SCM11 to więcej dołu. Dźwięk nieco ciemniejszy. SCM19 nie słyszałem. Zresztą póki co nie mam wolnych 20k na aktywne 19 czy 20 ? 

20kzł to kosztują pasywne SCM20SL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Funnykris napisał:

A duży upgrade z 19A albo z 40? Bo pieniądze te same.

Słuchałem tylko 19 i to dawno temu. Mi chodzi o zaprzestanie szukania "idealnego" wzmacniacza i zaufaniu producentowi i jego dedykowanemu, aktywnemu wzmocnieniu.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.